Facultate medicina sau stomatologie la 25 ani ?

Buna ziua, am terminat de curand kinetoterapia , in facultate am facut multe materii care dadeau mai mult spre medicina decat kineto , fapt ce ma atrage acum spre medicina sau stomatologie,mai ales ca un an am facut practica kineto si nu pot sa zic ca ii maximul ce vreau sa il ating . De curand m-am apucat si de proiectare pentru un ban in plus. Oare are rost daca ma atrage facultatea de med sau stoma ?CAm cat timp ocupa zilnic ? sa stiu daca ma pot ocupa si de proiectare pentru venit . mersi
garbo_414986
Postat pe 2 Septembrie 2015 12:31
Varsta nu este un impediment daca vrei sa incepi o facultate. Eu am facut-o dupa ce am avut copiii si n-a fost nici o problema. Invatatul iti va lua destul de mult timp daca vrei sa fii printre cei mai buni. Nu stiu daca conteaza asa mult medicina sau stomatologie, mai degraba vezi care dintre exemenele pe care le-ai dat deja ti se recunosc si la una si la celalalta. Si asta poate fi un indiciu care sa te ajute sa alegi. Nu stiu daca nu ar fi mai bine sa alegi farmacia. Imi pare mai usoara decat celelalte doua si mai de viitor si ai vreme si de proiectare. Eu tind sa privesc partea practica a oricarui lucru si din punctul meu de vedere cred ca farmacia ti s-ar potrivi cel mai bine. Dar alegerea iti apartine in final tie. Succes.
angel_forever
Postat pe 18 Septembrie 2015 11:38
Varsta chiar nu conteaza, ideea e sa fii pasionata si sa te tii de treaba
garbo_414110
Postat pe 25 Septembrie 2019 01:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atentie intreprinzatori! O sansa de castig oferita de stat! 1 De la: aura_mihaela 3 Mai 2010 14:18
legislatie-restantierii cu penalitati la asociatii de proprietari 3 De la: vuvuzela 4 Martie 2011 19:41
Limba romana- clasa a III-a 1 De la: secret_x 23 Noiembrie 2011 21:27
Ce parere aveti despre lucratorii din fast/food-uri care au par pe maini?? 14 De la: tutankhamon 5 Ianuarie 2010 11:13
Love money!!! 2 De la: Cosmin_Modri___1 29 Iunie 2015 17:59
Setari Cookie-uri