putem modifica forma corpului prin sport?

buna fetelor! as dori sa stiu daca prin sport poti sa-ti modifici forma corpului? forma mea de corp este mar si tare ma deranjeaza ( burta mare si fund mic) as dori sa stiu daca ati folosit si ab generator daca topeste grasimea din jurul taliei sau e doar reclama de el. credeti ca exista exerciti pt dezvoltarea muschilor fesieri?
garbo_413915
Postat pe 24 Iulie 2015 12:34


Muschii fesieri ti poti dezvolta si facand mult sex... nu trebuie neaparat sa faci sport. Dar daca faci si sport... o sa faci un fesier de o sa se uite toti dupa tine ! Da, am auzit de forma de mar si forma de para.

http://assets.protv.md/articles/files/thumbs/650x/752431.jpg

Acuma, chiar daca ti-o poti schimba, forma corpului ma refer, atunci trebuie sa te hotarasti la care. Forma de para iti convine mai mult ? Atunci mananca mai mult pere. Nu exista generator care sa "topeasca" grasimile din jurul taliei sau de oriunde. Grasimea se topeste in tigaie de obicei, sau se topeste in procesul metabolic al tau. Unii au incercat s-o topeasca si cu fierul de calcat... Dumnezeu sa-i ierte ! Da, prin anumite miscari fizice, ca sa le zic asa, ai sanse sa "topesti" grasimile de care vorbesti, asta cred ca sti si tu. le poti face oriunde si la orice ora. Daca iti cumperi si un cerc din lemn si inveti sa-l invarti in jurul taliei, iar e bine. Dar ai grija sa nu ai vre-o vaza din portelan vechi langa unde inveti figura.... ! Sau poti sa iei lectii de "dansul burtii", care este foarte indicat daca suporti melodiile. Eu numai cand aud muzica orientala slabesc cu 2,3 kile... ! De aia nici nu sunt gras, avand in vedere unde traiasc... ! Deci ai inteles treaba cu ab-generator, da ? Pacat de bani si nici nu-ti topeste nimic decat contul la banca... ! Dar hai sa zicem ca ti-ar topi-o... ! Asa, prin absurd. Unde se duce grasimea topita ? Iti montezi si un furtunas prin care sa drenezi grasimea topita... sau ce ? Nu draga. miscati talia des si crescand muschii prin regiune scazi si din osanza de la talie. Si mananca mai putine grasimi, dulciuri, etc. care ingrasa de obicei. Multe legume si fructe. Si cand iti faci talia ca prin inel... hai sa ne intalnim !
barboneli
Postat pe 24 Iulie 2015 13:18
Ori ai lamurit-o Barbo, ori nu!
Adaug ca forma corpului nu poate fi modificata, constitutia va ramane aceeasi, chiar daca vei da jos din surplus, prin sport si regim alimentar adecvat.Si fuguta, ca Barbo nu stiu cum sta cu rabdarea..
Schmetterling
Postat pe 24 Iulie 2015 14:37


Ca bine zici, draga fluturas... !!!
barboneli
Postat pe 24 Iulie 2015 16:15
Explicatie mai complexa decat cea de la Barbo , greu o sa mai gasesti.
In ce priveste forma care iti convine , sa nu crezi ca daca mananci mult pepene o sa areti asa , dimpotriva. Inafara de pepenele galben , care e inca in "dezbateri".
Rotty
Postat pe 24 Iulie 2015 17:07


Ei si tu acuma... ce, vrei sa sperii fata de nu mai mananca pepene rosu ??? O "forma a corpului -pepene rosu" chiar e nenorocire ! Dupa ultimele stiri de la Starea Natiei inca nu s-a descoperit in Romania asa ceva. In America da !
barboneli
Postat pe 24 Iulie 2015 21:14
Si in Germania , nu numai in America. Si mai merg si cu bicicleta. Tu ai mai vazut pepeni pe bicicleta ?
Rotty
Postat pe 25 Iulie 2015 09:03
Eu mai vad pepeni cu colanti..
Schmetterling
Postat pe 25 Iulie 2015 09:13
Nu-i rau nici cu colanti.
Rotty
Postat pe 25 Iulie 2015 09:18
Esti un mare nebun tipule! Am ras cu lacrimi!
garbo044913
Postat pe 16 August 2015 20:20
Ce aveti mai fratilor cu fata?
garbo044913
Postat pe 16 August 2015 20:24
ha,ha,ha, esti tare,am ras cu lacrimi
garbo_395390
Postat pe 17 August 2015 02:17
De la: garbo044913, la data 2015-08-16 20:20:38Esti un mare nebun tipule! Am ras cu lacrimi!


Vrei sa spui ca ar trebui sa ma internez laaa... ?

Mersi !
barboneli
Postat pe 18 August 2015 07:49
!!! Bravo!!
gab
Postat pe 19 August 2015 12:41
De la: garbo044913, la data 2015-08-16 20:24:51Ce aveti mai fratilor cu fata?



Noi ? Nimic. I dadeam doar sfaturi bune , dar vad ca a disparut . O fi plecat la piata dupa pepeni.
Rotty
Postat pe 20 August 2015 07:41
Da, eu una mi-am luat Ab Generator: http://www.buzzmag.ro/ab-generator-pret-ieftin-si-pareri/ si desi nu face minuni, se observa diferenta.
garbo_439787
Postat pe 16 Iunie 2016 20:57


Fugi de aici ca nu te cred... ! Dar de fapt, de ce sa nu te cred, acuma am vazut si eu ce e aia "ab-generator" si, ca orice aparat pe care il folosesti la sala sau acasa, deci faci miscare, poti sa slabesti. Daca poate sa schimbe forma corpului... asta ma indoiesc, dar oricum, ajuta la slabit. Nevazand despre ce aparat vorbea 915 acum un an... am cam exagerat un pic cu "explicatile", imi cer scuze ei. Credeam ca ab-generator-ul asta e unul din acele aparate de care am auzit de la prietenii mei din Romania, unul chiar si-a cumparat asa ceva, care le pui la burta si in priza si ele cica topesc grasimea. La ab-generator-ul trebuie sa muncesti din greu. Si cuvantul "generator" m-a derutat. Ce naiba genereaza... nu stiu ?! In fine, alta data o sa ma documentez mai mult cand e vorba de aparate....
barboneli
Postat pe 16 Iunie 2016 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
luxul i confortul beneficiilor spa de ntinerire chiar la dumneavoastr acas 1 De la: garbo_8530 16 Octombrie 2012 09:56
steaua te iubim!bravoooooo 2 De la: anakin 1 Octombrie 2010 00:17
Maraton kangoo jumps in Bucuresti 1 De la: garbo090376 23 Decembrie 2009 15:27
distractie !!!!! 2 De la: moniq_ 25 Iunie 2010 17:45
Pedro Camacho si Martin Mitchel te asteapta la ZUMBA MARTISOR cel mai HOT eveniment al inceputului de an 1 De la: garbo_398 9 Februarie 2012 12:17
Setari Cookie-uri