Iubire sau nu ?

Buna tuturor! Ma numesc Ovidiu si am 21 de ani. Povestea mea a inceput in ianuarie cand am cunoscut o fata minunata. Am iesit in oras si mi-a spus ca simte ceva,iar de atunci am ramas impreuna ,cu toate ca ramasesem putin socat stiind ca ea iesise dintr-o relatie de 2 ani. Am petrecut foarte multe momente frumoase impreuna, ne intelegeam perfect,ne completam unul pe altul ,ea spunandu-mi mereu ca e cea mai fericita ca m-a intalnit si ca am ales-o pe ea. Ea a fost prima care mi-a zis 'Te iubesc',spunandu-mi ca am facut-o sa uite de fostul ei si ca se simte cea mai implinita langa mine. Acelasi lucru il simteam si eu pentru ea..incepusem sa tin enorm de mult la ea si mi-am pus toata incredere si sufletul in ea. Atunci cand eram amandoi eram cei mai fericiti..ne iubeam..Timp de 4 luni nu am avut nici macar o singura cearta..aveam incredere unul in altul si devenise ceva serios pentru amandoi. Intr-o zi..am simtit-o total schimbata..spunandu-mi ca nu stie ce se intampla cu ea..ca nu stie ce mai simte..si ca sa ii dau timp de gandire. Am lasat-o cateva ore..si mi-a spus ca ea de fapt NICIO CLIPA nu m-a iubit..si nu a simtit absolut nimic pentru mine..ca nu o atrageam deloc. In fine, nu am acceptat asta..si am plecat la ea..ea fiind la ceva distanta de mine(nu foarte mare)..cand am ajuns..fata in fata mi-a zis ca ma iubeste..si sa o iert..si ca vrea sa continuam ,insa dupa ce am plecat..ma suna si imi spune ca tot nu ma iubeste si ca nu simte nimic. Cateva zile am fost terminat pentru ca o iubeam enorm..si simteam ca ma scufund. A 2 zi am aflat de la ea ca simtea ceva pentru alt baiat..de care se indragostie dintr-o privire..din spusele ei. A zis ca a simtit ceva ce nu a simtit pentru mine in 4 luni. De atunci e cu el si nu am mai primit niciun semn de la ea. Am ales sa o las in pace pentru ca dragoste cu forta nu se poate ,insa a facut gesturi si fapte prin care imi arata ca ma iubeste si tine la mine..si nu mai inteleg nimic! La o ultima conversatie telefonica mi-a zis ca e constienta ca o sa regrete candva ca m-a lasat. :( Deci..ce sa mai inteleg? M-a iubit vreodata? O sa se intoarca la mine ? Si da, as fi dispus sa o iert.
garbo_413494
Postat pe 5 Iulie 2015 21:59
Mare greşeală faci...nu vezi că te joacă aşa cum vrea ?

Las-o...şi mergi înainte !

Am trecut pe aici.... Mergi înainte şi nu mai crede ce zice ea.... Altfel îţi va fi rău.
VasileDinNuc
Postat pe 5 Iulie 2015 22:16
Stiu...dar nu pot sa cred ca totul a fost doar o minciuna. Mi-a demonstrat ca merita..si mi-am pus toata increderea si sufletul in ea..si dintr-o data..mi-a spus niste lucruri care ma apasa enorm...
garbo_413494
Postat pe 5 Iulie 2015 22:21
Puiutule , obisnuieste-te cu ideea ca la varsta ta astfel de "iubiri" sunt ceva normal. Asa te calesti pentru viata. Si precum ce nu te omoara te intareste , mergi frumusel mai departe. Peste 20 de ani o sa-ti amintesti cu nostalgie si o sa zambesti .
Zi buna :)
Rotty
Postat pe 6 Iulie 2015 06:48
Rotty mi-ai luat vorba din gura, pina s-o insura o sa mai cunoasca muuulte fete minunate.
Dragule poate era minunata dar ne era pt. tine.
Ai abia 21 ani , rabdare ca va veni si minunea ta.

PS
Tu nu ai jucat niciodata, niciodata, o fata pe degete? Mira-m-as.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Iulie 2015 09:05
De la: garbo_413494, la data 2015-07-05 22:21:40si dintr-o data..mi-a spus niste lucruri care ma apasa enorm...


Tocmai de aceea trebuie să mergi mai departe.
VasileDinNuc
Postat pe 6 Iulie 2015 09:26
Inca de la inceput am vrut sa fiu precaut..sa nu se ajunga aici, dar ne intelegeam perfect..nu ne-am certat niciodata..chiar credeam ca merita..dar in cateva zile a sters tot ce era intre noi. Acum e cu altul :) sper doar sa fie sanatoasa si fericita :)
garbo_413494
Postat pe 6 Iulie 2015 09:41
Da, te asigur ca te-a iubit. Ea cel putin este convinsa. Genul care iubeste fiorul de inceput. Il iubeste si pe el, pe noul prieten. Daca gaseste altul, se indragosteste iar. Daca este singura, vine la tine si-ti spune ca te iubeste. Iubareata, vesnic indragostita, vesnic in cautare. Asa este ea. Am cunoscut oameni asa. In clipa cand este cu tine este chiar convinsa ca nu te minte. Dar numai cand este fata in fata cu tine si fara alta varianta. Cand a plecat la piata (sau tu) gandul i-a zburat la un alt posibil iubit. Chiar daca stie sa te faca sa te simti minunat, te va face sa suferi iar si iar.. Daca ii dai voie. Si va stii sa fie foarte convingatoare. Dar o relatie sau casnicie cu o astfel de femeie, care sterge tot ce a fost intre voi in cateva zile..Tu pari genul serios si fidel. Esti victima perfecta. Sau, poti exersa asa- zisa " dragoste ideala, dezinteresata", dar in cazul acesta chiar nu trebuie sa ceri sau sa astepti nimic. Poate decat suferinta de a vedea ca te foloseste. Eu personal nu cred ca asta este iubire.
Miafarow
Postat pe 6 Iulie 2015 10:01
Chiar asa a fost..fata in fata imi spunea ca ma iubeste..si am intrebat-o de ce nu mi-a spus fata in fata toate vorbele alea..si zicea ca mereu o intorceam eu cand eram langa ea. Asta este..mi-a zis ca niciodata nu am atras-o fizic..si de noul ei 'iubit' s-a indragostit cu un zambet..
garbo_413494
Postat pe 6 Iulie 2015 10:04
Frana Miutzo ! Vorbesti despre doi copii , care pana la casnicie mai au de "macinat" multe experiente.

".Tu pari genul serios si fidel."

Asta inca nu se stie. Deabia ce i-au dat tuleiele si parul pe la... ... si tu-l cataloghezi ca barbat ?
Rotty
Postat pe 6 Iulie 2015 10:21
Buna, Rotty! "Pe la mine pe la tara" la 21 de ani oamenii se gandesc la casnicie, unii chiar au facut pasul, lumea-i vede ca barbati si eu cred ca sunt suficient de mari, sufera din dragoste, isi fac planuri, cunosc viata. Deci nu vorbim de un pusti de 16 ani. Poate se va casatori la 40 de ani, dar tot nu merita sa-si piarda timpul. Si da, poti sa fii serios si fidel si la 21 de ani. Sau macar ii destainuim un un pic cu experienta noastra, nu neaparat personala, ca d-aia a scris baiatul pe forum. Sa ai o zi senina (mai ales in suflet)! M.
Miafarow
Postat pe 6 Iulie 2015 10:45
Doamne da sa fie de samanta buna si sa fie un baiat serios si fidel. Chestia cu casatoritul la 21 de ani nu se mai prea "poarta" (cel putin pe la noi) , dar daca tu vrei sa-l sfatuiesti , eu nu am nimic impotriva.
Zi frumoasa si tie.
Rotty
Postat pe 6 Iulie 2015 10:50
Draga Ovidiu, din ce ai scris mi se pare ca ai capatat ceva experienta in ceea ce priveste relatia cu o fata. Pentru ca nu exista copac fara uscaturi, se vede ca tu ai nimerit una de felul asta. Ce s-a intamplat ar trebui sa te ajute sa fii mai hotarat cand vrei sa o iei mai incet. Ar fi bine sa lasi timpul sa isi faca treaba si sa cicatrizeze ranile sufletesti cu care te-ai ales. Cel putin deocamdata ar fi bine sa nu te mai implici in vreo relatie. Fa ceva ce iti place: mergi la sala, la un meci de fotbal, iesi cu prietenii in excursie, in drumetii (nu neaparat sa cheltuiesti foarte mult), gaseste-ti ceva ce sa iti tina timpul ocupat (cu folos), cel putin pentru moment. Apuca-te de un sport, ar fi bine chiar sa faci vreun curs de calificare intr-un domeniu care te atrage. Iti vei largi orizontul ,vei cunoaste si alti oameni si cine stie? Poate vei gasi o fata mai serioasa. Nu se stie niciodata de unde sare iepurele. Poate ar fi o idee buna sa te inscrii in corul vreunei biserici. De obicei, cei care se delecteaza cu muzica corala sunt oameni seriosi.
angel_forever
Postat pe 6 Iulie 2015 12:06
Majoritatea timpului fac sport..incerc sa ma detasez de trairi si amintiri. Nu pot zica ca sufar...doar ca sunt dezamagit :) Nu cred ca meritam asta,dar cine stie..sunt sigur ca merit pe cineva mult mai bun :)
garbo_413494
Postat pe 6 Iulie 2015 12:14
De la: VasileDinNuc, la data 2015-07-06 09:26:44
De la: garbo_413494, la data 2015-07-05 22:21:40si dintr-o data..mi-a spus niste lucruri care ma apasa enorm...


Tocmai de aceea trebuie să mergi mai departe.


Dar singur, fara ea.... !!! Sau ia-ti un cameleon sa-ti tie de urat... pentru ca si ea, tot ca el se comporta ! La cameleon ma refer....
barboneli
Postat pe 19 Iulie 2015 21:22
De la: Miafarow, la data 2015-07-06 10:45:06Buna, Rotty! "Pe la mine pe la tara" la 21 de ani oamenii se gandesc la casnicie, unii chiar au facut pasul, lumea-i vede ca barbati si eu cred ca sunt suficient de mari, sufera din dragoste, isi fac planuri, cunosc viata. Deci nu vorbim de un pusti de 16 ani. Poate se va casatori la 40 de ani, dar tot nu merita sa-si piarda timpul. Si da, poti sa fii serios si fidel si la 21 de ani. Sau macar ii destainuim un un pic cu experienta noastra, nu neaparat personala, ca d-aia a scris baiatul pe forum. Sa ai o zi senina (mai ales in suflet)! M.


Eu am inceput sa fiu fidel de la 22 de ani, zece luni si 29 de zile ! Si de atunci, fidel am ramas... ! Si asta din cauza ei... ! Apropo, oare cati ani are fetita asta de care ne vorbeste amicu' ?
barboneli
Postat pe 19 Iulie 2015 21:28
E schimbatoare ca vremea. Las-o in pace.Umbla din floare in floare.Ce incredere mai poti avea in una ca ea?
garbo_413969
Postat pe 27 Iulie 2015 09:57
Rodana, multumim frumos! Te asigur ca toti cei care citesc acest forum au prins ideea. Cine doreste te va contacta. Chiar muncesti in zadar si in plus disperi pe toata lumea. Efectul va fi invers celui scontat.
Miafarow
Postat pe 9 August 2015 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nefericire 2 De la: garbo_501016 10 Aprilie 2020 19:27
a doua sansa a doua viata 11 De la: elodia 19 Septembrie 2011 19:57
O LUME TRONATA DE SEX!!!!! 27 De la: lory_lemnaru 3 Februarie 2010 16:51
a fii sef bun,nu inseamna sa gandesti pt alti oamenii ci doar ca sa ii ajuti sa se descurce singuri. 26 De la: ingerasulcumintesiluptator 3 Mai 2014 23:03
Nedrept... 107 De la: quasaria 13 Mai 2010 12:59
Setari Cookie-uri