Pauza in relatie

Suntem casatoriti de 14 ani,avem doi baieti de 14 si 9 ani ..eu lucrez mai mult seara de la 18,00 pana la 3dimineata . Doi ani sotia a stat acasa fara serviciu unde castiga cca2400 lei si a intrat intr-o depresie destul de urata ..eu am incercat sa muncesc mai mult adica si diminetile de la 8 la 12.dupa care luam copiii de la scoala si veneam acasa sa dorm pt ca trebuia sa ies din nou la 18....timp de 6luni mai exact din oct. nov 2014 sotia si-a gasit un joc pe net unde a cunoscut mai multi barbati cu care s-a imprietenit mai mult decat normal. Am ajuns in situatia in care mi-a spus ca nu mai simte nimic pt mine si vrea sa ne despartim.....am cauat sa fiu mult mai atent cu ea si degeaba ....vrea o pauza si eu am numai inchipuiri ca ar avea pe cineva in conditiile in care am surprins_o la tel cu un barbat si isi spuneau cuvinte de iubire si promisiuni chipurile irearizabile si decat niste simple vorbe pe net si pe tel.....o situatie din care vrea sa iasa si nu stie cum....Acum e 3 dim si spre marea coincidenta am fost sunat de acel barbat care vb cu sotia mea ....ea nu recunoadte nimic si spune numai vai vai ....ca vrea sa doarma...apropos de 3luni are un servici daca nu sm spus...de unde vb in fiecare dimineata cu respectivul....ce sfat imi puteti da ...va rog si va multumesc
garbo_413382
Postat pe 1 Iulie 2015 02:48
Sfaturi nu dau , dar parerea mea-i ca nevasta-ta "cam umbla prin aratura".
De curiozitate : Daca ea nu avea serviciu , de ce luai tu copiii de la scoala ? Obosea prea tare ?
Neata buna :)
Rotty
Postat pe 1 Iulie 2015 06:54

Stiti care-i diferenta dintre COMPLET si TERMINAT?
Daca te casatoresti cu persoana potrivita, esti COMPLET!
Daca te casatoresti cu persoana nepotrivita, esti TERMINAT!
Si daca persoana potrivita te prinde cu persoana nepotrivita, atunci esti COMPLET TERMINAT!

Axl_R
Postat pe 1 Iulie 2015 07:29
De la: garbo_413382, la data 2015-07-01 02:48:22Suntem casatoriti de 14 ani,avem doi baieti de 14 si 9 ani ..eu lucrez mai mult seara de la 18,00 pana la 3dimineata . Doi ani sotia a stat acasa fara serviciu unde castiga cca2400 lei si a intrat intr-o depresie destul de urata ..eu am incercat sa muncesc mai mult adica si diminetile de la 8 la 12.dupa care luam copiii de la scoala si veneam acasa sa dorm pt ca trebuia sa ies din nou la 18....timp de 6luni mai exact din oct. nov 2014 sotia si-a gasit un joc pe net unde a cunoscut mai multi barbati cu care s-a imprietenit mai mult decat normal. Am ajuns in situatia in care mi-a spus ca nu mai simte nimic pt mine si vrea sa ne despartim.....am cauat sa fiu mult mai atent cu ea si degeaba ....vrea o pauza si eu am numai inchipuiri ca ar avea pe cineva in conditiile in care am surprins_o la tel cu un barbat si isi spuneau cuvinte de iubire si promisiuni chipurile irearizabile si decat niste simple vorbe pe net si pe tel.....o situatie din care vrea sa iasa si nu stie cum....Acum e 3 dim si spre marea coincidenta am fost sunat de acel barbat care vb cu sotia mea ....ea nu recunoadte nimic si spune numai vai vai ....ca vrea sa doarma...apropos de 3luni are un servici daca nu sm spus...de unde vb in fiecare dimineata cu respectivul....ce sfat imi puteti da ...va rog si va multumesc


Cât câştigă acum soţia ta şi cât tu ?

Ar trebui să-ţi iei un liber de la lucru şi să discuţi serios cu ea : ce vrea să facă ? Menţionează şi de copii, ce se va întâmpla cu ei ? Acel nou bărbat este doritor să-i ia ca şi copiii lui ? De obicei bărbaţii de genul respectivului fug de copiii femeii, o vor doar pe ea. Spune-i asta. Faza cu "vreau să dorm" , este doar o evitare şi o scuză ieftină. Insistă, până-ţi răspunde. :)
VasileDinNuc
Postat pe 1 Iulie 2015 08:58
Se spune ca atunci cand iubesti pe cineva, daca vrea sa plece, il lasi sa plece. Daca de intoarce (si-l mai vrei tu) bine, daca nu, nu a fost sa fie. Barbatii spun ca daca vrei ca o femeie care vrea sa te paraseasca sa se razgandeasca este bine sa nu te cramponezi. Adica, ceva de genul, " Draga, vrei sa pleci? Sigur, iti deschid eu usa, iti duc eu bagajul..." Asta le cam deruteaza si le dezamageste. Adica nu lupta pentru mine? Imi spune ca poate trai fara mine? Eu zic ca tu ai incercat sa o intelegi, ai incercat sa lupti pentru ea, dar, dupa o anumita limita, acasta lupta, aceste incercari disperate de a o retine nu-si mai au rostul. Dau in penibil sau .. scuza-ma, in lasitate si prostie. Si nu conving nici o femeie. Dimpotriva. Discuta cu ea, nu trebuie sa recunoasca nimic, este mai bine pentru tine asa, dar daca vrea sa plece, deschide-i usa! Fara ultimatumuri. Nu stii cum o sa ganditi fiecare dintre voi peste o luna sau un an.
Miafarow
Postat pe 1 Iulie 2015 10:26
Draga 382, ce s-a intamplat in familia ta se intampla in multe familii in care unul dintre soti are un job online. Mi se pare ca sotia ta face chat legal, fapt care ii permite sa aiba venituri relativ mari fara efort si sa socializeze cu foarte multi barbati. Inevitabilul se produce: sotia da peste cineva dispus sa ii acorde atentie si dintr-o data nu ii mai arde de tine. Solutia este sotia ta sa isi gaseasca un alt loc de munca. In realitate, nu pe net. Dar inainte de asta trebuie sa ii comunici ca ai nevoie sa discuti cu ea foarte serios despre viitorul vostru ca familie. Intreab-o cand a inceput tot declinul relatiei voastre si din ce cauza. Intreab-o daca te mai iubeste si daca mai are nevoie de familia voastra. Daca raspunde afirmativ stabiliti de comun acord un set de reguli peste care sa nu treceti sub nici o forma. Asta ar fi ideal. Sa o luati de la inceput, bineinteles ea sa aiba alt job.Daca raspunde negativ si o tine pe a ei, intreab-o cum va proceda cu copilul. Intreab-o ce ii lipseste in familie si a gasit in alta parte. Si ultima data, dupa toata discutia, ca o concluzie intreab-o daca este dispusa sa mai acorde o sansa familiei voastre sau este cazul sa luati in discutie posibilitatea despartirii.
angel_forever
Postat pe 1 Iulie 2015 18:08
Angel , omul zicea ca nevasta si-a gasit un "joc pe net" , nu un "job". E cu totul altceva. Si....la cum s-a comportat ea , propunerea lui Miafarow mi se pare mai buna.
Ziua buna sa ai.
Rotty
Postat pe 1 Iulie 2015 18:18
Draga Rotty, stiu foarte bine ce vorbesc. Cineva foarte apropiat mie a trecut prin asa ceva si mi-a trebuit mult timp sa ajut persoana asta sa treaca peste hopul asta. Internetul este bun sau rau, depinde cum il folosesti. Chiar si sa ai dreptate, o discutie trebuie sa aiba loc intre cei doi, una decisiva. Ori cu familie, ori fara familie. Situatia asta nici pe cal nici in caruta este una care distruge in timp foarte scurt. Nu mi se pare normal ca cineva care s-a casatorit din dragoste sa spuna "nu mai simt nimic pentru tine". Am cativa ani de casatorie in plus fata de omul acesta si nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva. E drept ca niciunul dintre noi nu are vreo preocupare serioasa pe internet. Si orice problema se iveste ne straduim sa o rezolvam in cel mai scurt timp, ca sa nu ajungem la o situatie similara lui 382.
angel_forever
Postat pe 1 Iulie 2015 23:29
buna seara,, omule ,cu siguranta iti spun sa va despartiti cat inca poate nu au ajuns si in pat, femeia ta s-a indragostit , si inevitabil ajunge sa isi consume relatia extraconjugala,stiu ca este greu de crezut ,si foarte dificil sa renunti la familia ta,este foarte ,foarte dificil de facut o astfel de decizie in viata,, daaar,,,,, daca ajunge cu el in pat,,pe tine nu are sa te mai vada niciodata barbat pentru ea,si nici tu nu ai sa o mai vezi femeie pentru tine ,ai sa te simti umilit si injosit cel ,mai,devalorizat om de pe pamant,ca si cum ai fi ultima gaina din gostat,ai s-o vrei inapoi asa cum este , pingarita, , ea s-a indragostit si nu mai poti face nimic,,nu are sa se mai intoarca la familia ei de rusine nu va mai putea avea puterea sa te priveasca in ochi ,te va ocoli cu privirea,, va experimenta in pat cu el ce cu tine nu a avut curajul sa experimenteze in pat, face comparatii intre tine si el, ea acum nu isi da seama decat dupa un timp,, depinde, 10-12 luni ,, poate mai mult,, poate va ramane si cu el, si poate si o alta posibila sarcina ,nu are de unde stie,,poate se intoarce la tine intr-un tarziu, ,daar nu ai s-o mai primesti,,iar daca o primesti ,,,peste cativa ani, va ajunge iar in punctul obisnuintei, monotoniei,plictiselii, , si nimic nu are sa mai fie ca in alte zile,, doar diferit, si singura optiune pentru amandoi este sa mergeti fiecare pe drumul lui in viata ,, separate, adica,, are sa te goneasca din pat , sa nu mai doarma cu tine , sa nu isi mai consume relatia cu tine dupa impacare sa zicem, daaaar,,retine: nu mai esti barbat pentru ea, si nici ea femeie pentru tine, femeia prin sex, cedeaza puterea barbatului,sexul este putere, ,si ea decide cu cine sa isi consume placerile,, nu tu,, si daca ea a ales alt barbat decat tu, ,mai bine gandeste -te de acum la partaj , si divort, dai papucii ,, nuu mai astepta ca nu mai ai ce ,mai ales daca ea a cerut pauza e clar si sigura ca ea are pe altcineva si voi ajungeti la divort, pregateste-te pentru ce poate fii mai compromis, nu este vorba daca ai dreptate,pentru ca dreptate iti va da toti, dar fericit nu are sa te faca nimeni si pe copii tai decat voi insiva, sau daca tu inca o mai iubesti, degeaba tragi tu la caruta daca ea a refuzat sa nu mai traga cu tine,, spunei ,adio, si sa se duca invartindu-se, sa se duca la el sa ai ofere celalalt ceea ce tu nu i-ai mai putut oferi, aaaaa,, sa sti ca nici nu te-a iubit,,,a stat cu tine din alte conditii,, confort, comoditate,, sa nu se simta singura, de bine de rau avea o familie,iarta-ma daca crezi ca eu am scris aberatii,, iale in considerare vorbele mele , poate ceilalti iti vor spune sa vorbesti , cu ea,, eu iti spun sa vorbesti cu ea,,daar daca ea incepe sa iti promita ca inceteaza relatia cu el , sau ca intrerupe orice legatura cu el sa nu o crezi, cand femeia este indragostita ea se simte numai si numai acelui barbat indragostit, ea nu mai reuseste sa isi mai vada familia pe tine si copii , in ochi, isi va cere iertare, ,,daaar faptul va fi consumat , si ca orice problema sau unele situatii ,,uneori este prea tarziu sa mai poti face ceva sau sa indrepti,,iertarea nu isi va avea rostul , chiar daca ea isi cere iertare, ai vei spune ca nu exista asemenea garantii,, nu avem de unde stii daca se va mai intampla sau nu ia exemplu acel cuplu cu acel fotbalist ,care femeie lui dupa ce a calcat stramb , dupa cinci ani de la iertare si impacare, in final au ajuns tot la divort,, te va roade intotdeauna neincrederea, nu vei mai putea avea increderea in ea o vei suspecta mereu, la orice pas sau miscare,, si nici nu vei putea reconstrui increderea pierduta,si pierzi si tu ani din viata langa o femeie care isi va pierde respectul in fata ta , a copiilor vostri,, a celor din jur,,!!!!
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 1 Septembrie 2015 22:16


Caz rezolvat !

Next !
barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2015 22:46


http://www.modwedding.com/wp-content/uploads/wedding-ideas-11-08092015-ky.jpg
barboneli
Postat pe 2 Septembrie 2015 15:57
Eu ma stradui sa imi mentin silueta si tu imi pui inainte coltunasi. Nu destul ca de atata ras risc sa pun 4 kg pe silueta mea, imi mai arati si bunatati. Chiar nu poti avea un pic de grija? Ca dupa aia sustii sus si tare ca iti lipsesc daca ma apuc de gimnastica si nu mai scriu nimic.
angel_forever
Postat pe 2 Septembrie 2015 17:16


Ei draga angel... cum poti sa spui asa lucruri despre mine... ???! Si inca cum am grija de tine, cel putin in privinta rasului. Daca ma stradui sa te fac sa razi e spre binele tau... cel putin in privinta siluetei Cu cazutul de pe scaunnn... da, trebuie sa iau ceva masuri. Le tin in secret deocamdata.
Deci... ca sa razi linistita si fara teama de schimbari la silueta in "mare"... ia uite ce noutati am pentru rine;
"Daca de la mancare, sucuri, prajituri, trebuie sa te abti, de la ras nu! Ideea ca rasul ar ingrasa este demult invechita.
Rasul poate fi terapie pentru multe boli, inclusiv te poate ajuta sau motiva sa slabesti. Oamenii de stiinta il recomanda in curele de slabire."

Asa ca.... te invit la ras

http://img.garbo.ro/images/thumbs/articles/1/7/8/17851/p_17851_766x350-10-85.jpg
barboneli
Postat pe 2 Septembrie 2015 19:15
De la: garbo_415229, la data 2015-09-13 02:09:28http://citadella.forumer.ro/


Admini stie ca faci reclama la alt forum ?
Rotty
Postat pe 13 Septembrie 2015 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu ma cere odata? ce ii trebuie? 326 De la: fleurdelis 1 Iulie 2010 05:51
Dumnezeu ii place pe oamenii care se straduie sa duca o viata curata..Sufleteste si trupeste 3 De la: luptatoareacurajoasa 24 Mai 2010 17:17
surprize intre partenerii unui cuplu 14 De la: dalimi 8 Septembrie 2009 20:44
ne vom impaca vreodata? 221 De la: garbo243377 31 Octombrie 2011 21:20
sex, chin, ....mai e ceva? 96 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 21:47
Setari Cookie-uri