Cu 8 corigenţe în liceu, antreprenor de succes.

La numai 24 de ani Vlad Coste se poate mândri că deşi a avut 8 corigenţe în liceu şi a intrat ultimul la facultate: „Mă recomandă cele 8 corigențe din liceu, ultimul intrat la facultate (dar am terminat la bursă)”, deţine o afacere de success, are o soţie minunată şi este urmărit de o mulţime de oameni pe YouTube.
TOT ARTICOLUL http://cugeteaza.ro/facebook/2015/05/10/antreprenor-de-succes-8-corigente-in-liceu/
Mi se pare mie sau şcoala doar taie rădăcinile unor tineri care pot fi deştepţi dar nu vor sau nu înţeleg unele lucruri la şcoală?
Adi_1
Postat pe 19 Mai 2015 20:03
Concluzie: nu mai bateti cuie-n geamuri...la scoala! Toti cei care veti fi corijenti si dezradacinati prin si de scoala, veti ajunge mari antreprenori.Nu "conteste"ca sunteti analfabeti... Sotia minunata ce cauta in acest rationament?!
Adi, nu te supara, dar n-ai prins ideea!
Schmetterling
Postat pe 20 Mai 2015 09:43
Sistemul nostru de invatamant are rolul de a innabusi din fasa descoperirea aptitudinilor copiilor si dezvoltarea acestora, este bazat pe memorare si nu pe gandire, trebuie sa repeti ce spune profesorul, ce scrie in carte fara sa ai dreptul sa iti spui propria parere. Toti elevii trebuie sa invete aceleasi lucruri, chiar daca nu au nici un fel de aplicatie spre fizica sau chimie, de ex. Sunt fericiti cei care si-au descoperit de mici un anumit talent, dar nu au nici o sansa cei la care nu este evidenta o anumita aptitudine, dar care se dezvolta pe parcurs .
Vlad a avut sansa sa se descopere singur, dar asta nu inseamna ca daca ramai repetent in scoala vei ajunge in fruntea societatii....Cu atatea corijente, cum a luat bacul?
Dupa parerea mea s-a casatorit mult prea devreme, ceea ce arata ca inteligenta nu il da afara din casa, sa vedem cat de minunata va fi sotia lui peste 10 ani, pentru ca la 24 de ani orice sotie este minunata! Spre norocul lui are o caliatate pe care si-a descoperit-o si a valorificat-o, sa-l tina asa cat mai mult. Interesant ar fi sa stim in ce domeniu este asa de bun...
In rest, felicitari pentru simtul practic si pentru curajul de a-l pune in practica.
Mamma_leone
Postat pe 21 Mai 2015 07:46
De la: Schmetterling, la data 2015-05-20 09:43:11Concluzie: nu mai bateti cuie-n geamuri...la scoala! Toti cei care veti fi corijenti si dezradacinati prin si de scoala, veti ajunge mari antreprenori.Nu "conteste"ca sunteti analfabeti... Sotia minunata ce cauta in acest rationament?!
Adi, nu te supara, dar n-ai prins ideea!


N-am intrat pe youtube si nici nu cunosc situatia reala in invatamant din Romania, dar l-am auzit pe fostul presedinte (2 cadente...) Basescu parca-i zice, la o emisiune a lui Dragos Patraru "Starea Natiei" cum ca ar fi zis: "scolile produc doar tampiti..." ! L-am vazut eu filmat cand a spus fraza asta. In schimb, mi-a placut remarca lui Schmetterling alias "fluturas" ca e mai simplu de scris... si anume: "Sotia minunata ce cauta in acest rationament?!" Si cred ca o sa incep sa-l iau in serios pe fostul presedinte, numai cand nu era pilit...
Si pentru Adi, o scula care sa-l ajute sa prinda ideea... !

http://image.stirileprotv.ro/media/images/600x375/Jun2012/60583033.jpg
barboneli
Postat pe 2 Iunie 2015 15:42
Sigur o prinde!
Schmetterling
Postat pe 2 Iunie 2015 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Facultate medicina sau stomatologie la 25 ani ? 3 De la: garbo_414986 25 Septembrie 2019 01:00
credeam ca e un forum free 9 De la: pik_nik 29 Noiembrie 2009 09:42
Portrete la comanda 1 De la: garbo196393 15 Martie 2011 16:19
amante inselate 316 De la: garbo079375 3 Decembrie 2009 13:10
Buna, am si eu povestea mea... 74 De la: AnaBarbeau 29 Martie 2017 17:41
Setari Cookie-uri