Indragostita de chirurg...cat poate fii de rau?

Buna ziua,doamnelor!
Apelez la bunatatea si femeia din voi,cerandu-va un sfat.As aprecia daca nu m-ati judeca cu sange rece si ati incerca sa empatizati cu mine.
M-am indragostit de chirurgul care m-a operat.
Sunt aproape vindecata fizic,dar ma doare sufletul acuma,pt ca ma vad intr-o situatie cam fara rezolvare.
Timp de o luna de zile,omul acesta a avut grija de operatia mea,timp in care comunicand cu el ( e un om foarte deschis, simpatic) am descoperit in el tipul de barbat pe care l-am cautat o viata intreaga:bland,tandru,afectuos,glumet,erudit dar modest,atent...
Nu este rupt din soare de frumos,nici fizic de macho nu are,nu ma intereseaza banii lui,pt ca si eu am destui,nu doresc sa il despart de sotie .Atat de mult imi place,ca as dori sa fac cumva sa faca parte din viata mea.E un barbat fin,cum rar se mai gasesc in ziua de azi.Eu am 37 de ani,el cred ca are injur de 45 de ani.
Am observat ca ma place si el si e atras de mine.
Relatia dintre mine si sotul meu s-a cam deteriorat pe durata celor 14 ani de casnicie,mai ales ca e mereu plecat si eu imi duc viata mai mult singura,cu copiii.Imi lipseste mult afectiunea,o vorba buna si o mangaiere.Atat mi-as dori de la barbatul acesta.
Sa ii spun ca m-am indragostit? Nu cred ca ar rade de mine,pt ca il vad un om cu mintea deschisa si...mai sti? poate i s-a mai intamplat?!
Sau sa tac si sa astept sa imi treaca?
Multumesc frumos de intelegere.
O zi primavara frumoasa va doresc!
LadyLove
Postat pe 30 Martie 2015 10:17
...se poate intampla sa te indragostesti....ce faci mai departe numai tu poti decide in functie si de ce vrea el....succes si nu uita ca cea mai frumoasa stare e cea de indragostit
Liliana_Marinescu_1
Postat pe 30 Martie 2015 13:53
noi femeile,in general,ne punem o gramada de intrebari atunci cind vine un moment aparte in viata noastra;momentul tau,acesta cind esti indragostita,a venit si depinde de tine ce va urma.Oricum,nimeni nu are dreptul sa te judece si trebuie sa faci exact ceea ce simti.Vezi tu,barbatii inseala extrem de usor iar noi ne decidem foarte freu sa facem un astfel de lucru;uneori nu ne decidem deloc si aminam momentul pina ajungem la concluzia ca nu avem nevoie de complicatii si continuam sa suferim in tacere!
Este un sentiment nobil si frumos sa fi indragostit!!!
Sa te ajuute D-zeu sa fie asa cum e mai bine pentru tine!
Si orice ar fi,nu trebuie sa ai regrete pentru ca ,...regretele,...te omoara lent...!
Sa ai parte de fericire!!!
miky65
Postat pe 30 Martie 2015 18:24
fiind casatorit, sa incepi o relatie cu el i-ai face mult rau, asta pe langa faptul ca ar fi un netrebnic daca si-ar insela sotia.
mai bine lasi lucrurile asa, sau spune-i, poate divorteaza si macar nu greseste fata de sotie
Amor_Aeternus
Postat pe 30 Martie 2015 22:17
Se pare ca ai dat peste un chirurg ce-si face meseria asa cum trebuie,pune si suflet.Te-ai gandit vreodata cate paciente se ataseaza de medicii lor curanti? E un lucru care se intampla des.Si de cate ori un medic se poate atasa de o pacienta pe care o ingrijeste? Ce-ar fi sa divorteze de atatea ori?Si sa facem un exercitiu de imaginatie; se desparte de sotia lui, se insoara cu tine,si vine o alta pacienta ce se indragosteste de el pentru ca a ingrijit-o cu pasiune,si vine si-ti spune gata acum o iubesc pe ea!???
Asa ca sfatul meu draga mea este sa-i multumesti frumos,sa-i spui ca ai niste sentimente deosebite pentru el si sa mergi sa-ti vezi de copiii tai si de familia ta si sa lasi omul sa-si vada de viata lui.Si in nu in ultimul rand sa te bucuri de starea de "women in love" fara sa astepti neaparat ceva in schimb.
Iuliana-L
Postat pe 31 Martie 2015 07:14
122 , subscriu. Zi buna sa ai .
Rotty
Postat pe 31 Martie 2015 07:55
De la: garbo_12122, la data 2015-03-31 07:14:36Se pare ca ai dat peste un chirurg ce-si face meseria asa cum trebuie,pune si suflet.Te-ai gandit vreodata cate paciente se ataseaza de medicii lor curanti? E un lucru care se intampla des.Si de cate ori un medic se poate atasa de o pacienta pe care o ingrijeste? Ce-ar fi sa divorteze de atatea ori?Si sa facem un exercitiu de imaginatie; se desparte de sotia lui, se insoara cu tine,si vine o alta pacienta ce se indragosteste de el pentru ca a ingrijit-o cu pasiune,si vine si-ti spune gata acum o iubesc pe ea!???
Asa ca sfatul meu draga mea este sa-i multumesti frumos,sa-i spui ca ai niste sentimente deosebite pentru el si sa mergi sa-ti vezi de copiii tai si de familia ta si sa lasi omul sa-si vada de viata lui.Si in nu in ultimul rand sa te bucuri de starea de "women in love" fara sa astepti neaparat ceva in schimb.



Asa este.Este un medic deosebit.Mai rar asa ceva! Pune mult suflet si stie sa fie delicat cu oamenii.Stie ( ca si alti medici,de fapt) si intelege ca nimeni nu merge la spital de placere,dar mai stie si sa iti alunge temerile cu vocea lui calma si blanda.Iti raspunde la orice intrebare,fara sa iti dea impresia ca a facut un efort exagerat prin asta,cum fac alti doctori.
Nu mi-a trecut prin gand sa ma marit cu el,doamne fereste!
E drept ca relatia cu consortul meu scartaie,dar pot trai cu asta.Imi iubesc sotul ca pe copiii mei,e parte din mine deja.
Cred ca cel mai bine e sa ii multumesc frumos si atat .Imi dau seama unde poate duce o astfel de confesiune.Poate ca atunci cand n-o sa-l mai vad o sa imi treaca.
Ceea ce vreau sa transmit ,nu stiu daca pot fi inteleasa...poate doar de cei care au mai trecut prin asta...e ca atunci cand cunosti o persoana (barbat sau femeie,tanar sau batran,nu conteaza) si iti dai seama ca esti compatibila cu ea ,ca si cum ai descoperi o prietena adevarata.Oare am reusit sa ma fac inteleasa?
LadyLove
Postat pe 31 Martie 2015 09:17
Eu am inteles ! Zi buna si inteleapta sa ai LL.
Rotty
Postat pe 31 Martie 2015 09:30
Daca ar fi femeie, as invita-o la mine acasa,sa fim prietene!
LadyLove
Postat pe 31 Martie 2015 09:35
De la: Rotty, la data 2015-03-31 09:30:01Eu am inteles ! Zi buna si inteleapta sa ai LL.


Multumesc,la fel!
LadyLove
Postat pe 31 Martie 2015 09:36
De la: miky65, la data 2015-03-30 18:24:00noi femeile,in general,ne punem o gramada de intrebari atunci cind vine un moment aparte in viata noastra;momentul tau,acesta cind esti indragostita,a venit si depinde de tine ce va urma.Oricum,nimeni nu are dreptul sa te judece si trebuie sa faci exact ceea ce simti.Vezi tu,barbatii inseala extrem de usor iar noi ne decidem foarte freu sa facem un astfel de lucru;uneori nu ne decidem deloc si aminam momentul pina ajungem la concluzia ca nu avem nevoie de complicatii si continuam sa suferim in tacere!
Este un sentiment nobil si frumos sa fi indragostit!!!
Sa te ajuute D-zeu sa fie asa cum e mai bine pentru tine!
Si orice ar fi,nu trebuie sa ai regrete pentru ca ,...regretele,...te omoara lent...!
Sa ai parte de fericire!!!


Multumesc,esti o draguta!
LadyLove
Postat pe 31 Martie 2015 09:41
De la: LadyLove, la data 2015-03-31 09:35:21Daca ar fi femeie, as invita-o la mine acasa,sa fim prietene!



Pacat ca nu-i. Ai avea asistenta medicala non_stop.
Rotty
Postat pe 31 Martie 2015 09:42
De la: Rotty, la data 2015-03-31 09:42:31
De la: LadyLove, la data 2015-03-31 09:35:21Daca ar fi femeie, as invita-o la mine acasa,sa fim prietene!



Pacat ca nu-i. Ai avea asistenta medicala non_stop.



Ar fi genul de prietena cu care nu iti mai termini povestile! Cunoasteti?
LadyLove
Postat pe 31 Martie 2015 10:00
Si inca cum !
Rotty
Postat pe 31 Martie 2015 10:59
Asa cum zice si mascariciul, I'm confused..., dar nu ma tare ca tine!

Postarea ta nr.1:"m-am indragostit de chirurgul meu"

Postarea nr., ma rog: "Ceea ce vreau sa transmit ,nu stiu daca pot fi inteleasa...poate doar de cei care au mai trecut prin asta...e ca atunci cand cunosti o persoana (barbat sau femeie,tanar sau batran,nu conteaza) si iti dai seama ca esti compatibila cu ea ,ca si cum ai descoperi o prietena adevarata".
Bre, se bat cap in cap!
Ori o dai la intors, ori habar nu ai ce simti, poate dupa operatie, ori nu pricep eu.
Acel medic s-a purtat cu tine asa cum ar trebui sa se poarte orice medic, in mainile sale iti pui viata, pana la urma.Ca te-ai entuziasmat tu mai mult decat era cazul, nu trebuie sa degenereze in ganduri adulterine.Si iar,ceva ce eu nu pricep, nu in cazul tau, in general: cum palaria mea iti iubesti sotul, dar te indragostesti si de altul? Dar,cum observ in jur, orice e posibil.Un sfat, asa cat ma duce capul: fii recunoscatoare ca ai avut parte de un medic adevarat si sa treci peste eventuala indragosteala.Nu asta e tragedia, aceea de persista in ea si a-i da curs va fi!Si, poate spunandu-i sotului tau ca vrei mai multa atentie, afectiune etc.,le vei primi.In iuresul vietii astea raman pe undeva, pe drum, dar nu inseamna ca nu exista.Ia, da refresh si vezi-ti de familia ta! Mult succes, multa sanatate si intelepciune!
Schmetterling
Postat pe 31 Martie 2015 11:32
De la: Schmetterling, la data 2015-03-31 11:32:21 Asa cum zice si mascariciul, I'm confused..., dar nu ma tare ca tine!

Postarea ta nr.1:"m-am indragostit de chirurgul meu"

Postarea nr., ma rog: "Ceea ce vreau sa transmit ,nu stiu daca pot fi inteleasa...poate doar de cei care au mai trecut prin asta...e ca atunci cand cunosti o persoana (barbat sau femeie,tanar sau batran,nu conteaza) si iti dai seama ca esti compatibila cu ea ,ca si cum ai descoperi o prietena adevarata".
Bre, se bat cap in cap!
Ori o dai la intors, ori habar nu ai ce simti, poate dupa operatie, ori nu pricep eu.
Acel medic s-a purtat cu tine asa cum ar trebui sa se poarte orice medic, in mainile sale iti pui viata, pana la urma.Ca te-ai entuziasmat tu mai mult decat era cazul, nu trebuie sa degenereze in ganduri adulterine.Si iar,ceva ce eu nu pricep, nu in cazul tau, in general: cum palaria mea iti iubesti sotul, dar te indragostesti si de altul? Dar,cum observ in jur, orice e posibil.Un sfat, asa cat ma duce capul: fii recunoscatoare ca ai avut parte de un medic adevarat si sa treci peste eventuala indragosteala.Nu asta e tragedia, aceea de persista in ea si a-i da curs va fi!Si, poate spunandu-i sotului tau ca vrei mai multa atentie, afectiune etc.,le vei primi.In iuresul vietii astea raman pe undeva, pe drum, dar nu inseamna ca nu exista.Ia, da refresh si vezi-ti de familia ta! Mult succes, multa sanatate si intelepciune!


Ei ,ba se poate sa fi si indragostita si sa iti si iubesti sotul.A iubi e una si a fi indragostit e alta.Ca nu ti s-a intamplat tie,posibil,si de-aia nu crezi.
Ca nu trebuia sa mi se intample nici mie...stiu,dar s-a intamplat!
Deci...
LadyLove
Postat pe 31 Martie 2015 13:45
Asa e, LadyLove. Ce vrei tu sa faci mai departe sau ce vei face, e decizia ta si te priveste. Toate cele bune!
Schmetterling
Postat pe 31 Martie 2015 15:09
Draga mea, sigur ca poti fi inteleasa! Nu esti tu singura femeie care casatorita fiind si cu copii simte compatibilite cu alta persoana.E un sentiment uman de care - repet - trebuie sa te bucuri pentru simplu fapt ca-l traiesti.Sigur ca o sa-ti treaca in momentul in care n-o sa te mai vezi cu dl. doctor.Sa stii ca foarte multi oameni (femei sau barbati) simt atasament pentru omul care intr-un moment greu din viata i-a ajutat si le-a fost aproape fie si prin natura meseriei.Si la medic, mai ales la chirurg sigur ajungi intr-un moment greu din viata... Multa sanatate iti doresc :)

Iuliana-L
Postat pe 31 Martie 2015 23:03
Deci,in final am luat hotararea sa nu ii spun ce mi s-a intamplat si sa multumesc frumos doctorasului meu,desi ma gandesc zilnic la el si sper sa nu imi para rau.Dar daca o sa ma caute el...zau nu stiu daca o sa ma mai opresc....
Va multumesc tuturor pentru amabilitatea cu care mi-ati raspuns si va doresc o viata fericita alaturi de cei dragi ai vostrii!
LadyLove
Postat pe 2 Aprilie 2015 13:12
te-ai gandit cum ar reactiona sotul tau, daca i-ai spune? sau ce ai face tu, daca ti-ar spune ca poti pleca, daca vrei, dar copii raman la el? mai gandeste-te si treci peste, cred ca e cel mai bine pt toti
nu cred ca te va suna vreodata doctoru', chiar daca te place
succes mult
garbo111511
Postat pe 18 Aprilie 2015 03:06
te-ai gandit cum ar reactiona sotul tau, daca i-ai spune? sau ce ai face tu, daca ti-ar spune ca poti pleca, daca vrei, dar copii raman la el? mai gandeste-te si treci peste, cred ca e cel mai bine pt toti
nu cred ca te va suna vreodata doctoru', chiar daca te place
succes mult
garbo111511
Postat pe 18 Aprilie 2015 03:11
Unii fabuleaza rau de tot cand nu au somn...
Rotty
Postat pe 18 Aprilie 2015 08:15
F frumos si realist mesaj, garbo_122!
Karinna
Postat pe 18 Aprilie 2015 15:00
buna ziua,, cucoana, la 37 de ani, am inteles ca deja simti ca esti indragostita, daaaar,,a iubi este una , si a te indragosti , este altceva,,,trece , mai greu mai usor,,dar ,, trece,,am inteles ca iti iubesti sotul!! oare cum iti iubesti tu sotul simtind starea de indragosteala'? tie iti lipseste comunicarea cu sotul tau, iti lipseste partenerul , te simti singura, ce mai este si pe acasa numai tu stii,,daaar va trebui sa iei in consideratie ca acel doctor, este si el la randul lui om,, fiinta pe lumea asta,, si el are dreptul ca si noi la viata,, marturisindu-i lui ceea ce simti tu nu este o actiune atat de nepotrivita,numai ca el in spital este medic chirurg, si el la terminarea studiilor a depus un juramant, este un cod etic printre care el nu trebuie sa se implice emotional de pacienti, trebuie sa fie neutru,sa primeze salvarea de vieti, si mai sunt articole pe care eu nu le cunosc la acest juramant ,, hipocrate daca nu ma insel,, se numeste,drept urmare , in caz ca si el simte aceleasi stari de indragosteala la tine,incalca din start ce am spus mai sus ,si este posibil sa calce si stramb cu tine,, asta in cazul in care tu vei ridica coada, amandoi sunteti pasibil de a gresi, chiar daca avem dreptul de a gresi,si tu vei fi in aceeasi situatie de a calca stramb,pe doctor l-ai intalnit in spital, in cazul ca vei ajunge cu el la o coabitare, timpul lui liber va fi acelasi in care tu l-ai intalnit in spital ,el acolo profeseaza , el nu are suficient timp liber pentru tine,, nu va avea,, si te vei simti ranita , ca ti-ai pierdut familia, fie ea mai buna sau mai putin buna,el nu stiu ce va face in continuare dupa consumarea actului cu tine,dar vei ajunge sa te simti din nou singura , fara comunicare,si sa constati ca nu ai facut in fond nimic ca si schimbare,chiar daca te-ai indragostit, daaa ,,,este adevarat, in unele situatii aceste oportunitati vor mai aparea, de tine depinde de ce curs va lua lucrurile in favoarea ta,,!!! Va trebui iar sa iei in considerare ca acel om,, ( medic) are si el ca noi toti familie ,,o lipsa de respect fata de femeia lui , copii lui, si el ca om, in aceasi situatie te vei afla si tu incurcandu-te cu el, si el cu tine,,asa ca gandeste-te bine,, identitfica-ti ce nevoi ai nevoie, ce iti lipseste tie sa nu te mai simti asa cum ai simti indragosteala, ce ai simtit la acel medic , aceleasi nevoi va trebui sa le comunici mai bine cu sotul tau,, comunicand coerent, si constructiv, sa te reindragostesti de sotul tau , sa ai spui ce simti, ce vrei de la el ca si comportament, sa va apropiati mai mult unul de celalat, sa va marturisiti sentimentele, sa fiti sinceri unul cu celalat, sa petreceti timp impreuna , cu voi cu copii sa iti reinventezi relatia de cuplu,si de ce nu ,, poate o consiliere psihologica , v-ar putea ajuta,si apoi sa va ganditi bine sa simtit daca mai puteti fi impreuna sau nu,, voi stiti cel mai bine comunicand,,parerea mea,, !!!.
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 19 Aprilie 2015 15:16
inimii nu ii poti comada. natura umana este facuta in asa fel incat ne dorim intotdeauna mai mult decat avem (asta referitor la sotul tau). Acest chirurg fiind casatorit, este bine sa lasi lucrurile asa cum sunt. chiar daca el ,,este atras" de tine, in momentul in care vei disparea cu siguranta si atractia lui va face la fel. incearca sa vorbesti cu sotul tau despre faptul ca iti lipseste cand este ,,mai mult plecat", fii alaturi de copii tai si da uitarii acest episod al operatiei. crede-ma, o relatie cu un barbat insurat nu ar aduce pentru nimeni nimic bun.
pirania_1960
Postat pe 19 Aprilie 2015 21:58
Taci si asteapta sa treaca. Cred totusi ca este bine sa intelegi de ce esti vulnerabila.
gab
Postat pe 20 Aprilie 2015 13:41
Las-o balta asa poti face rau atat celor din jur cat si copiilor tai.
Alexandrutzzalady
Postat pe 20 Aprilie 2015 19:54
e in functie de consecintele pe care le-ar avea pentru tine..pentru el nu stiu,ar fi dispus la o aventura,dar la mai mult nu cred....nu ai zis nimic de copiii tai,si de consecintele pe care le-ar avea asupra lor...si daca se va afla,sotul tau cum ar reactiona?Si pe chirurgul simpatic si fin,il cunoaste cuadevarat sotia lui...cu toanele,cu nervii,cu obiceiurile proaste,cu nervii de la oboseala....dupa 14 ani de casatorie cu el,sa presupunem,cum te-ai simti???
daniilia
Postat pe 21 Aprilie 2015 05:42
Doar pentru ca tie nu iti merge stralucit in cuplu in momentul de fata ,acest fapt nu iti da dreptul sa strici familia altora , lucrurile astea se platesc. Cum ar mai putea profesa medicii ,daca toate pacientele ar proceda asa. Fiind si sotie de medic ,d-zeu sa il fereasca pe sotul meu de astfel de paciente.
ramonachiliman
Postat pe 22 Aprilie 2015 15:18
Draga mea, lucrez in terapii de ceva ani si pot sa iti spun ca jumatate dintre pacienti se indragostesc de ,,salvatorii ,, lor. Nu e o tragedie bucura te de aceasta stare frumoasa si canalizeaza ti energia care apare in corp spre vindecare si de ce nu spre inaltare spirituala ,poti invata chiar sa iubesti neconditionat.
garbo021232
Postat pe 23 Aprilie 2015 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce-si doresc barbatii???? 235 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
cadou/dedicatzie muzicala 128 De la: yanya_charberet 11 Februarie 2010 20:12
Ce ati alege? 57 De la: fleur_du_mal 2 Noiembrie 2009 12:27
Ce parere aveti de BARBATUL CAPRICORN? 2 De la: malascusalfa 23 Martie 2010 23:14
invitatie SPEED DATING 1 De la: speed_date 3 Octombrie 2009 19:57
Setari Cookie-uri