un banc

Sotia banuia ca sotul ei o inseala cu femeia din casa,care avea o camera in casa lor...si se gandeste cum sa il prinda .
Da deodata liber in week end femeii,si minte ca se duce la mama ei,ca se simte cam rau...si se duce direct in camera servitoarei,se baga in pat si stige lumina.
Dupa putin intra el,se dezbraca,se baga direct in pat,si trece la treaba...Sotia apoi aprinde lumina,si zice: -te asteptai tu sa fiu eu in patul asta?
- Nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva,raspunde gradinarul .....
daniilia
Postat pe 10 Martie 2015 23:31
garbo_409761
Postat pe 27 Martie 2015 07:11
De la: daniilia, la data 2015-03-10 23:31:05 Sotia banuia ca sotul ei o inseala cu femeia din casa,care avea o camera in casa lor...si se gandeste cum sa il prinda .
Da deodata liber in week end femeii,si minte ca se duce la mama ei,ca se simte cam rau...si se duce direct in camera servitoarei,se baga in pat si stige lumina.
Dupa putin intra el,se dezbraca,se baga direct in pat,si trece la treaba...Sotia apoi aprinde lumina,si zice: -te asteptai tu sa fiu eu in patul asta?
- Nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva,raspunde gradinarul .....


Unii barbați se însoară pentru că este mai ieftin așa. S-a calculat undeva, în străinătate, nu mai țin minte care specialiști ... că, dacă ar plăti serviciile casnice de care are nevoie, un bărbat ar ieși la pepeni. Bun bancul!

Femeia de care au nevoie unii este femeia-obiect! Care uită de sine. Din păcate, o astfel de femeie,devine irascibilă, pretențioasă. Cere să fie făcută fericită de cei din jur, să fie ascultată. Se pierde pe sine,e dezorientată și, uneori, cade în depresie.

Pe de altă parte, dacă bărbatul își împlinește celelalte necesități cu ajutorul unei menajere, există riscul să și le împlinească pe toate. Astfel încât femeia care nu știe să fie ea însăși, care are nevoie de treburi casnice ca să umple golul plictiselii de a fi cu ea însăși, se va simți neîmplinită având un astfel de ajutor! S-ar putea să caute complicații acolo unde ele nu sunt!
Și ajunge ca în bancul citat!
garbo_410570
Postat pe 28 Martie 2015 09:01
Preferam bancul , nu filozofia .
Rotty
Postat pe 28 Martie 2015 09:10


Binenteles. Ai dreptate, Rotty, ca intodeauna... De fapt, titlul topicului e clar, "Un banc"... si nu o filozofie. Sunt destule topicuri cu ezplicatii si filozofii ca ale colegei noastre, 570...

Preotul la înmormântare:
- Decedatul a fost un om
bun, un sot credincios, un tata iubitor, corect, generos …
Vaduva în soapta:
- Copii, cineva sa mearga sa priveasca în sicriu. Vreau sa ma asigur ca nu am gresit înmormântarea.
-------------------------------------------------

Doi îndragostiti în parc.
- Iubito, înaintea mea cu cine te plimbai în parc?
- Cu nimeni.
- Cum aşa ?!?
- Toţi aveau masina!
-------------------------------------------------

- Doamnă, rochia asta vă face grasă!
- Ah, Slavă Domnului, și eu care credeam că e de la shaorma
-------------------------------------------------

Bula si taica-sau:
- Ce mai e nou pe la scoala, fiule?
- Nimic! Mi-au prelungit contractul pentru clasa a VI-a!

Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta. Dar si cand o sa ies din puscarie.........

Seara pe o bancă în parc, un băiat şi o fată.
Tipul îi atinge în permamenţă spatele.
În cele din urmă ea întreabă:
- Ce faci?
- Caut sânii.
- Sânii sunt în faţa!
- Acolo am căutat deja.....

Eii... si acum sa filozofam un pic pe tema asta...
barboneli
Postat pe 11 Mai 2015 23:07
Mai bine sa nu.....
Rotty
Postat pe 12 Mai 2015 07:41


Ok, daca nu, nu...

Nu intotdeauna viata se termină cu moartea. Uneori se termină cu nunta.
...............

Dacă nu înjuri când conduci, înseamnă că nu eşti atent la drum...
...............
Statisticile arata ca 25% dintre femei iau medicamente pentru afectiuni psihice.
Asta este groaznic! Inseamna ca 75% dintre ele traiesc in societate fara nici un fel de tratament!
...............

Barbatii sunt ca fierul de calcat. Te aburesc până te ard !

- I-am cumparat sotiei mele o pereche de cercei cu diamante luna trecuta, iar ea n-a mai vorbit cu mine de atunci... ii zic unui amic.
- De ce nu?! ma intreaba el.
- Aşa a fost intelegerea...i-am raspuns.
...............

Bulă, la reuniunea de 20 de ani, se adresează foştilor lui dascăli:
- Măi stimaţi profesori. Măă tot frământă o întrebare: Chiar atât de imbecil eram, de mă tot lăsaţi corijent??
- Vaaai, dar se poate, domnule ministru?!?
..............................................
Descoperire ştiinţifică: Românii bolnavi se trag din români sănătoşi care au mers la un control medical!
...............
Cât ar fi de perfecte, computerele nu vor putea niciodată înlocui prostia umană.
...............
Argentinienii sunt de parere ca Bucurestiul este cel mai mare oras pe care l-au vizitat vreodată. Până la Arena Natională au mers 3 ore jumate cu taxiul.
...............
Românii de la sate cer noi alegeri, pentru că li s-au terminat uleiul şi făina.

Intr-un bar pentru homosexuali in New York, Gary vrea sa meargă la toaletă. In toaletă erau trei cabine, toate cu uşile inchise. Bate la prima.
- Ocupat!
Bate la a doua.
- Ocupat!
Bate la a treia.
- Intră!
...............
- Chelner, vreau să comand un muşchi de viţel în sînge. Să fie foarte proaspăt, din partea de la mijloc şi să nu aibă nici un fel de grăsime.
- N-aţi precizat ce grupă sangvină preferaţi..
...............

A arunca mucurile de tigară pe geam este o dovadă de proastă educatie.
Acestea pot nimeri in oamenii nevinovati care urinează sub fereastră.
...............
Moşul şi baba adorau să se joace de v-aţi ascunselea. Baba dimineaţa ascundea ţuica, iar dacă până seara moşul nu o găsea, venea rândul babei să se ascundă..

Eii... poate aici gasesti vre-un banc bun de filozofat...
barboneli
Postat pe 12 Mai 2015 19:43


Am auzit ca, din cauza situatiei din Ucraina, populatia Romaniei se inarmeaza. Femeile vor primi pusti, iar barbatii pustoaice...
barboneli
Postat pe 13 Mai 2015 07:58


"A greşi este omeneşte", zise ariciul înfierbântat dându-se jos de pe peria neagră de sârmă.

Publicitate într-un magazin: "Şampon Amnezia: uiţi de mătreaţă!"

barboneli
Postat pe 13 Mai 2015 10:04


Jack si prietenii lui s-au dus sa joace golf intr-o sambata...
Cand erau pregatiti sa joace, un tip necunoscut a venit la ei si i-a intrebat daca poate sa li se alature...
Dupa cateva lovituri, unul din prietenii lui Jack era curios sa stie ce meserie are tipu', asa ca l-au intrebat...
Tipu' a spus ca este un asasin platit, iar ei au inceput sa rada.
Tipu' a spus ca nu glumeste, are pusca in geanta de golf si ca pot sa se uite sa se convinga.
Asa ca Jack a hotarat sa verifice geanta tipului... si spre surprinderea lui... in geanta era intradevar o pusca cu o luneta mare...
Jack l-a intrebat pe tip daca poate sa se uite sa-si vada casa prin luneta...
Cand Jack s-a uitat, si-a vazut casa si fereastra de la dormitor, a vazut-o si pe sotia lui, era dezbracata... si pe vecinul lui... si el era dezbracat...
Nervos l-a intrebat pe asasin cat il costa sa-i omoare...
Tipu' a spus ca 1.000$ pt. fiecare foc nimerit...
Jack: "1.000$! Bine... vreau 2 focuri... Vreau sa o impusti pe sotie in gura pt. ca m-am saturat sa o tot aud zi de zi, si pe vecinul meu in p.... pt. ca a indraznit sa se culce cu sotia mea"...
Asasinul a spus ca este de acord, s-a pregatit si a inceput sa se uite prin luneta...
Dupa vreo 5 min... Jack plin de nerabdare, l-a intrebat de ce îi trebuie atat de mult...
Asasinul: "Stai calm! Incerc sa-ti economisesc 1000$..."

Ei... unde e 570 sa faca o analiza filozofica la bancul asta... ?
barboneli
Postat pe 13 Mai 2015 10:11


Ce înseamnã sã fii ghinionist ...
În cabinetul medicului intrã un tip. Se împiedicã de prag, cade, îşi rupe mâna, se loveşte cu capul de muchia unui scaun, îşi sparge nasul şi doi dinţi, dupã care, abia ridicându-se, se apropie de masã şi-i spune doctorului :
- Doctore, eu de fapt intrasem sã întreb dacã lucraţi şi sâmbãta ...
…………………………………..
O tipã se duce la medic cu nasul umflat. Medicul o întreabã :
- Albinã ?
- Da ...
- S-a pus pe nasul dumneavoastrã ??
- Da ...
- V-a înţepat ???
- N-a avut timp, pentru cã soţul meu a şi lovit-o cu lopata !!!
…………………………………..
Merge unul cu maşina cu o 100 km/h. La un moment dat, îl depãşeşte o gãinã !!! ... Omul apasã acceleraţia pânã la “blanã”, dar n-o ajunge. Dupã ce a parcurs el aşa vreo 5 km, vede cum gãina intrã pe teritoriul unei ferme. Intrã şi tipul dupã ea, opreşte maşina, se apropie de fermier şi îl întreabã :
- Ce fel de gãini sunt acestea ? ... Prima datã vãd sã fugã aşa de tare o gãinã !!!
- Este o specie nouã, pentru carne.
- Şi-i gustoasã carnea ???
- Nu ştie nimeni, fiindcã nu le putem prinde !!!
…………………………………..
- Este adevãrat cã pastilele astea de creştere a potenţei trebuie înghiţite cât se poate de repede ???
- Da, altfel vã va înţepeni gâtul !!!

La puşcãrie :
- Cât ţi-au dat ?
- 20 de ani !!!
- Pen' ce ?
- Pentru o gãinã !!!
- Cum aşa ???
- A scurmat a dracu' şi i-a dezgropat pe soacrã-mea şi pe frate-meu din fundul grãdinii !!!
…………………………………..
Zice-se cã a apãrut o aplicaţie care îţi spune cât de deştept este câinele tãu ...
Iatã cum cred eu cã funcţioneazã : Dacã ai cumpãrat aplicaţia, câinele tãu este în mod cert cu mult mai deştept decât tine !!!

O problemã de logicã : Ion câştigã 2000 € pe lunã. Soţia lui, Ileana, cheltuie 4000 € !!!
Întrebare : Ştie Ion de existenţa lui Vasile ???
barboneli
Postat pe 13 Mai 2015 12:22


Soţul către soţie:
- Excepţionale ciuperci. De unde ai reţeta?
- Dintr-un roman poliţist.

Un mare industriaş are o secretară nouă, blondă. Auzind din biroul său că telefonul sună de mult timp şi nimeni nu ridică receptorul, el dă buzna furios în biroul secretarei.- De ce nu răspunzi, domnişoară?- Oh, lăsaţi-mă, domnule, eu nu mai răspund. Din zece telefoane, nouă sunt pentru dv.!
barboneli
Postat pe 13 Mai 2015 18:31
Schmetterling
Postat pe 14 Mai 2015 10:17
http://www.copiisimamici.ro/images/divertisment/doctore-mananc-ceasca-de-cafea.jpg
Rotty
Postat pe 17 Mai 2015 09:51


Nebun... ??? In nici un caz. Si eu mananc ceasca in care am baut cafeaua. Si Suzi, tocmai am fotografiat-o swa vedeti ca e adevarat...

http://nutritie.restomania.ro/wp-content/uploads/2013/03/prajituceasca.jpg
barboneli
Postat pe 17 Mai 2015 11:45
Sper ca si toarta...
Rotty
Postat pe 17 Mai 2015 12:13


N-a ramas nici o firimitura... !!!
barboneli
Postat pe 17 Mai 2015 15:25


> Discutie facebook:
> - Sunt inalta frumoasa, desteapta...
> - Iti place sexul?
> - Bineinteles!
> - Faci 69?
> - Da, peste cateva saptamani!
>


> Sotia îl întrebă pe sot?
> - Tu ai văzut în viata ta o bancnotă de 100 lei botiti?
> - Da.
> - Dar 100 de euro botiti?
> - Da, da ce-i cu întrebările astea?
> - Dar 30000 de euro botiti ai văzut?
> - Nu.
> - Atunci du-te si te uită în garaj.
>
> -

Care sunt efectele negative ale consumului de bere?
> - Pe masura ce o consumi, are tendinta sa se termine.
> -

> 100 de boxeri au fost întrebaţi despre pericolul sportului
> pe care-l practică.
> 10% au raspuns că boxul este periculos pentru sănătate.
> 90% nu au înţeles întrebarea.

> Doi zgârciţi au pus pariu, cine va pune mai puţin în
> cutia milei la biserica. Şi iată că se apropie cutia pentru bani.
> Primul pune o monedă de un ban şi priveşte triumfător la celălalt.
> Acesta spune calm:
> - Pentru amândoi!
>

> Se întâlnesc două blonde, una spune:
> - Ascultă, ştii că anul acesta 8 martie cade intr-o vineri?
> - Serios?! Numai să nu fie si 13..
>

> - Știi, eu niciodată nu mi-am înşelat soţul...
> -Te lauzi sau te plângi..?
barboneli
Postat pe 22 Mai 2015 18:09


Un vagabond bate la usa unei locuinte dintr-un cartier select.
Cand doamna se arata la usa,vagabondul spune:
-Buna dimineata,doamna. Ma intreb daca m-ati putea milui
cu o bucatica de tort de ciocolata.
- Majoritatea cersetorilor vor paine, ii replica doamna cu dispret.
- Stiu doamna, dar vedeti, azi este ziua mea de nastere !!!

barboneli
Postat pe 25 Mai 2015 08:35
Rotty
Postat pe 25 Mai 2015 08:54


- Chelner... farfuria mea e uda... !
- Nu e uda domnule, aia e ciorba....
barboneli
Postat pe 25 Mai 2015 08:57
Ciorba invizibila!
Schmetterling
Postat pe 25 Mai 2015 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
slabire sanatoasa 3 De la: mioara2010 24 Octombrie 2010 18:29
Ceva sfaturi in privinta varicelei 6 De la: garbo_408990 20 Martie 2015 11:04
un banc 22 De la: daniilia 25 Mai 2015 09:36
ce trebuie sa facii sa obtii ceea ce vrei 68 De la: Lady_Di 19 Ianuarie 2011 15:16
Buna 7 De la: jeanette40 24 Octombrie 2011 00:07
Setari Cookie-uri