mita preotilor si crimele in numele bisericii ortodoxe

pentru ca mama mea nu este bogata,nu da mita preotilor sa se simta bine I sa citit molifte sa moara ceea ce sa intimplat.mama de preot facea sex ca si o prostituata .deci restu la fel.de mii de ani donatii pentru prostituate ce nu sunt bogate in istambul ,musulmanii,islam.protii tuca ,pandele,hogea din constanta biserica trei ierarhii din tomis nord constanta organizeaza ceremony fracmasonice pentru moartea romanilor care nu lasa in biserica bani.exact cum primea nastase Adrian de la primaru mazare.
CARMENMIRELA
Postat pe 22 Decembrie 2014 11:02
Preotii fac reclama la religia lor asa cumfac altii la sampon la produse de consum.
si religia este un fel de marketing pt facut bani,unde oamenii fiind necititi cred tot ceea celi se se spune
Ingerasulluptor
Postat pe 22 Decembrie 2014 11:28
Preotii fac reclama la religia lor asa cumfac altii la sampon la produse de consum.
si religia este un fel de marketing pt facut bani,unde oamenii fiind necititi cred tot ceea celi se se spune

religia inseamna marketing nu inseamna ca biserica urmareste evolutie.
Biserica vrea bani,asa cumvor altii care vand tigari sa faca bani
Ingerasulluptor
Postat pe 22 Decembrie 2014 11:31
De la: garbo_406810, la data 2014-12-22 11:28:58Preotii fac reclama la religia lor asa cumfac altii la sampon la produse de consum.
si religia este un fel de marketing pt facut bani,unde oamenii fiind necititi cred tot ceea celi se se spune


Şi tu eşti citită ?

2 useri diferiţi, acelaşi stil de scris. Sunt îngăduite clonele pe aici ? :)
VasileDinNuc
Postat pe 30 Decembrie 2014 11:09
De la: VasileDinNuc, la data 2014-12-30 11:09:28
De la: garbo_406810, la data 2014-12-22 11:28:58Preotii fac reclama la religia lor asa cumfac altii la sampon la produse de consum.
si religia este un fel de marketing pt facut bani,unde oamenii fiind necititi cred tot ceea celi se se spune


Şi tu eşti citită ?

2 useri diferiţi, acelaşi stil de scris. Sunt îngăduite clonele pe aici ? :)


Esti clona de ce intrebi
Ingerasulluptor
Postat pe 30 Decembrie 2014 13:53
Draga CarmenMirela, este o vorba romaneasca foarte inteleapta: "fa ce zice popa nu ce face popa". Si, fara sa am intentia sa lovesc in credinta nimanui, cred ca cel mai bine ar fi ca mama ta sa aiba un timp al ei de rugaciune, impreuna cu voi care sunteti familia ei si sa evite sa se intample o alta vorba la fel de inteleapta :"pana la Dumnezeu te mananca sfintii". Voi ii sunteti mult mai de folos daca o ajutati cu rugaciunile voastre decat orice alta persoana (preot sau nu). Un lucru pe care l-am observat de-a lungul vietii este ca de multe ori un preot doar incurca, decat sa ajute. Implicatiile spirituale ale unei persoane care se roaga pentru tine sunt mari si daca persoana in cauza are "pete" de genul intereselor financiare poti fi sigura ca rugaciunile acelea nu au trecut de tavan si nu au nici un rost. Doar bani dati ca sa nu ii ai. Am auzit pe cineva spunand ca este de ajuns "omul cu Dumnezeu si cu Biblia". Si nu am avut nici un argument ca sa il contrazic. Asa ca daca mama ta are vreun tratament medical de urmat sa il respecte asa cum i s-a zis si in rest sa mearga pe cont propriu, sprijinita de voi care ii sunteti mai aproape decat oricine altcineva. De multe ori credinta in Dumnezeu face minuni.
angel_forever
Postat pe 7 Ianuarie 2015 11:17
Pai preotii te invata lucruri care sunt in favoarea lor.
sa fii darnic sa fi milostiv.

Ca credinta inseamna sa crezi ce zice popa.si preotii nu se deschid ca sa exerseze sa fie cinstiti,exemple.

ei cred ca daca esti parsiv o duci bine.cu bani dar si altii profita de pe urma ta.
Ingerasulluptor
Postat pe 7 Ianuarie 2015 21:31
Exista si preoti pentru care credinta este un lucru foarte serios si actioneaza potrivit acestui fapt, dar ma tem ca acestia sunt exceptiile care confirma regula. Tocmai de aceea consider ca cel mai bun sprijin spiritual sunt rugaciunile celor apropiati tie.
angel_forever
Postat pe 8 Ianuarie 2015 09:54
Fantastic ce pot citi aici ! As vrea sa stiu si eu pentru ce ia preotul mită !!! Ca să intervina la Dumnezeu, sau la Isus Hristos? Mergeți cu incredere la biserica si rugați-vă. Căutați-vă un duhovnic bun! Citiți carți privind rânduielile bisericești si nu mai vorbiți prostii . Astea sunt OBS -uri..... adică o babă a spus. Se fac anumite slujbe, în anumite situații. Si fii liniștită ca nu i-a facut slujba sa moara mama ta. Dupa rugăciunile respective se intamplă ceva într-adevar........ori, ori. Dar daca nu cunoasteți, nu aveți credintă....desigur ca nu veți înțelege niciodată nimic. Si mereu vă veți lega de preoți și de biserica ortodoxă. Asta nu inseamnă ca toți preoții sunt ceea ce ar trebui sa fie.........dar trebuie ca până la această vărstă mama ta sa cunoască un preot bun, să aibă duhovnic....
garbo_5596
Postat pe 8 Ianuarie 2015 14:55
Preotii si ei sunt doar pt ei si nu au interese cinstite.
un preot cu harul lui Dumnezeu este un om drept
Ingerasulluptor
Postat pe 8 Ianuarie 2015 14:59
Si preotii au mentalitatea sa moara capra vecinului.

Ingerasulluptor
Postat pe 8 Ianuarie 2015 15:07
Recent s-a sfintit o biserica la mine a oras. A fost prezent patriarhul si toata floarea cea vestita a popimii. Am ramas muta când am vazut din ce masini coborau inaltele fete bisericesti...una n-a fost sub 100.000 de euro...si vorbim despre smerenie.
Alta data, la o conferinta pe teme religioase sustinuta de un preot ortodox din Anglia, sala plina de burdihane in sutana. In spatele meu, aud..."Iar incepe asta sa abereze"...când m-am intors, barfitorii erau 2 popi.
De multe ori i-am auzit barfindu-se intre ei, inclusiv cu groparii.
Pentru o parohie mai buna se dau spagi grele.
N-am prea vazut acte de generozitate facute de burdihanele ortodoxe...asa ca...
garbo_167
Postat pe 9 Ianuarie 2015 16:03
Pai preotii invata sa fii smerit bisericii sa asculti ce zic ei.preotii.
sa fii bun darnic si sz muncesti si munca ta sa o dai la preoti daca vrei sa ajungi in rai dupa ce mori.pt ca dacadaibani lapreoti dumnezeu itiiartagoate pacatele,asa ii invata preotii pe enoriasi
Ingerasulluptor
Postat pe 9 Ianuarie 2015 18:11
De la: garbo_406810, la data 2015-01-09 18:11:56Pai preotii invata sa fii smerit bisericii sa asculti ce zic ei.preotii.
sa fii bun darnic si sz muncesti si munca ta sa o dai la preoti daca vrei sa ajungi in rai dupa ce mori.pt ca dacadaibani lapreoti dumnezeu iti iarta toate pacatele,asa ii invata preotii pe enoriasi

Si asa fac sienoriasii intre ei,zic daca ma iubesti scoti banii si muncestimocca
Ingerasulluptor
Postat pe 9 Ianuarie 2015 18:13
Stimaților, nu judecați ca să nu fiți judecați. Fiecare își va primi plata după faptele sale.Citiți mica Biblie măcar, alegeți-vă modele demne de urmat Dați dovadă de virtuți creștinești, purificați-vă mintea de imagini negative.
garbo340156
Postat pe 9 Ianuarie 2015 19:41
Cand atragi atentia cuiva ca sa nuisimai faca decap ,asa cum suntpreotii nuinsesmna sa iijudeci.
eu zic sa mai pui mana pe dictonar,ca saintelegi ce jnseamna a judeca pe altii.
Ingerasulluptor
Postat pe 9 Ianuarie 2015 22:11
De la: garbo_406810, la data 2015-01-09 22:11:37Cand atragi atentia cuiva ca sa nu isi mai faca de cap ,asa cum sunt preotii nu insesmna sa ii judeci.
eu zic sa mai pui mana pe dictonar,ca sa intelegi ce inseamna a judeca pe altii.


atunci cand atragi atentia cuiva nu insesmna ca il judeci.
cand taci si faci este mai rau.

Eu zic sa maicitesti si din dictionar
Ingerasulluptor
Postat pe 9 Ianuarie 2015 22:15
Religiile sunt inventii ale oamenilor de stiintă teologi, cu un anumit scop material si care conduce la vrajbă în omenire, violentă. Din câte cunosc eu CREDINTA este una singură, asa cum spune Epistola către Efeseni, din Biblie, cap. 5/4 Un singur Domn, un botez, o credintă.
garbo305782
Postat pe 10 Ianuarie 2015 08:37
Eu cred ca credinta inseamna sa crezi inDumnezeu ca doar El te poate ajuta sa devii un om mai bun. Cu caracter care stie ce vrea corect si cubun simt.


Credinta nu inseamna sa crezi minciunile care le indruga preotii.
Ingerasulluptor
Postat pe 10 Ianuarie 2015 22:32
STUDIAZĂ NOUL TESTAMENT ȘI NU CONFUNDA TE ROG valoarea unui PREOT CU ,,burdihane ortodoxe”.Citește despre hirotonie stimată doamnă creștină indiferent de ce religie ești, sau poate n-ai deschis exegeza biblică ?
garbo340156
Postat pe 10 Ianuarie 2015 22:45
De la: garbo340156, la data 2015-01-10 22:45:52STUDIAZĂ NOUL TESTAMENT ȘI NU CONFUNDA TE ROG valoarea unui PREOT CU ,,burdihane ortodoxe”.Citește despre hirotonie stimată doamnă creștină indiferent de ce religie ești, sau poate n-ai deschis exegeza biblică ? [/quote


Asta sunt, niste burdihane si cefe groase...afiseaza opulenta...nu-i vezi ocupandu-se de categoriile defavorizate...asa ca, ma lesi cu exegezele.... ]
garbo_167
Postat pe 11 Ianuarie 2015 10:22
De la: garbo340156, la data 2015-01-10 22:45:52STUDIAZĂ NOUL TESTAMENT ȘI NU CONFUNDA TE ROG valoarea unui PREOT CU ,,burdihane ortodoxe”.Citește despre hirotonie stimată doamnă creștină indiferent de ce religie ești, sau poate n-ai deschis exegeza biblică ?


pai noul testament a fost scris tot de preoti care zic ca au minti luminate si cinstite pt ca au amsnte si sunt putrezi de bogati.

Eu nu ascult decat de preotii cinstiti si care respecta cele 10 porunci .
Ingerasulluptor
Postat pe 11 Ianuarie 2015 15:57
De la: garbo_406810, la data 2015-01-11 15:57:40Eu nu ascult decat de preotii cinstiti si care respecta cele 10 porunci .


Există aşa ceva ?
VasileDinNuc
Postat pe 11 Ianuarie 2015 23:11
Popii sunt hoti, criminali care nu pot fi pedepsiti, pedofili, paraziti. Lasati comentariile in favoarea acestor nenorociti ca nu mai merge. Unde vezi popa care ajuta nevoiasii? Ei ne fura munca si vand tara la organizatiile francmasonice. Care a fost atitudinea lor la ceea ce a facut criminalul de Basescu care a vandut suveranitatea Romaniei. Blestemati sa fie acesti paraziti, ei cu neamurile lor! Amin!
garbo014709
Postat pe 12 Ianuarie 2015 00:52
Chiar nu inteleg de ce va irositi timpul cu tot felul de comentarii pro sau contra popimii...Nu-i bagati pe toti in aceeasi oala...sunt printre ei cativa care chiar traiesc cu frica Celui de Sus si in spiritul Bibliei...dar si ei sunt tot oameni supusi pacatului...Credinta nu inseamna sa-l venerezi pe popa sau sa-l urmezi ci sa crezi cu adevarat in Puterea Divina, sa ai aceasta credinta in suflet si sa incerci sa respecti legile Biblice pentru ca sigur vei deveni o om mai bun din toate punctele de vedere...Sa-ti spui rugaciunea, o poti face oriunde si nu trebuie sa te afisezi la nu stiu ce Mitropolie, Patriarhie ori Catredala, sa arati lumii cat de religios esti tu...cel mai important este sa crezi in aceea ruga si sa fii cu inima si gandul acolo alfel poti sa mergi taras chiar si la Papa ca tot aia este...zero.
Cat despre popi, si ei ravnesc la bogatiile lumesti...
Si in cazul lor se aplica proverbul " Nu e prost cine cere ci cel care da"
Toate celebune
garbo222840
Postat pe 12 Ianuarie 2015 10:17
De la: garbo222840, la data 2015-01-12 10:17:38Chiar nu inteleg de ce va irositi timpul cu tot felul de comentarii pro sau contra popimii...Nu-i bagati pe toti in aceeasi oala...sunt printre ei cativa care chiar traiesc cu frica Celui de Sus si in spiritul Bibliei...dar si ei sunt tot oameni supusi pacatului...Credinta nu inseamna sa-l venerezi pe popa sau sa-l urmezi ci sa crezi cu adevarat in Puterea Divina, sa ai aceasta credinta in suflet si sa incerci sa respecti legile Biblice pentru ca sigur vei deveni o om mai bun din toate punctele de vedere...Sa-ti spui rugaciunea, o poti face oriunde si nu trebuie sa te afisezi la nu stiu ce Mitropolie, Patriarhie ori Catredala, sa arati lumii cat de religios esti tu...cel mai important este sa crezi in aceea ruga si sa fii cu inima si gandul acolo alfel poti sa mergi taras chiar si la Papa ca tot aia este...zero.
Cat despre popi, si ei ravnesc la bogatiile lumesti...
Si in cazul lor se aplica proverbul " Nu e prost cine cere ci cel care da"
Toate celebune


3 x
Schmetterling
Postat pe 12 Ianuarie 2015 10:21
Si uite asa iar a inviat un subiect drag ingerasului_cuminte_si_ascultator .
Cine va opreste sa cautati si sa gasiti un preot cu har cu iubire si frica de Dumnezeu, ca slava Celui de sus exista din plin in tara asta?

Garbo_14709 de parintele Tanase de la Valea Plopului ai auzit? Daca nu, atunci de ce comentezi fara sa ai habar?
Din cite stiu eu Romania este o tara laica asa ca biserica ortodoxa nu prea se amesteca in treburile politice (si asta e foarte bine) De ce nu-i blestemi(?!?!?!) pe cei care l-au votat si susttinut pe Basescu si care nu au fost deloc putini.
Tommy_Boy
Postat pe 13 Ianuarie 2015 16:32
De la: garbo235853, la data 2015-01-13 16:32:31Si uite asa iar a inviat un subiect drag ingerasului_cuminte_si_ascultator .
Cine va opreste sa cautati si sa gasiti un preot cu har cu iubire si frica de Dumnezeu, ca slava Celui de sus exista din plin in tara asta?

Garbo_14709 de parintele Tanase de la Valea Plopului ai auzit? Daca nu, atunci de ce comentezi fara sa ai habar?
Din cite stiu eu Romania este o tara laica asa ca biserica ortodoxa nu prea se amesteca in treburile politice (si asta e foarte bine) De ce nu-i blestemi(?!?!?!) pe cei care l-au votat si susttinut pe Basescu si care nu au fost deloc putini.074



preotii care iubesc oe Dumnezeu sunt cinstiti.

cat despre presedinte cinstit de unde daca nu sunt oameni cinstiti.
oricum daca ar fii fost cinstit asa ca mine nu lati fii sustinut pt ca voua vreti sa vi se bage siin traista toate fara sa va puneti mintea la contributie.
Ingerasulluptor
Postat pe 13 Ianuarie 2015 17:16
De la: garbo235853, la data 2015-01-13 16:32:31Si uite asa iar a inviat un subiect drag ingerasului_cuminte_si_ascultator .
Cine va opreste sa cautati si sa gasiti un preot cu har cu iubire si frica de Dumnezeu, ca slava Celui de sus exista din plin in tara asta?

Garbo_14709 de parintele Tanase de la Valea Plopului ai auzit? Daca nu, atunci de ce comentezi fara sa ai habar?
Din cite stiu eu Romania este o tara laica asa ca biserica ortodoxa nu prea se amesteca in treburile politice (si asta e foarte bine) De ce nu-i blestemi(?!?!?!) pe cei care l-au votat si susttinut pe Basescu si care nu au fost deloc putini.



Pai cred ca o sa-i cautam pana la Sfantu' Asteapta pe aia cinstiti.
Iar parintele de la Valea Plopului e unic...restul, niste burdihane si cefe groase...
garbo_167
Postat pe 14 Ianuarie 2015 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna mamicilor... 2 De la: garbo_397556 26 Februarie 2014 11:13
mie frica 18 De la: Persia 13 Noiembrie 2011 10:15
Ajutati-ma si pe mine va rog,cu un sfat! 37 De la: Trancekitty 16 Decembrie 2012 22:16
amniocenteza,cat costa in Romania? 6 De la: daniilia 16 Mai 2012 21:02
scurgeri anormale? 5 De la: RamonaPopescu 21 Ianuarie 2020 10:17
Setari Cookie-uri