rugaciune facatoare de minuni

Se zice aceasta rugaciune timp de 9 marti cu o lumanare aprinsa luata de la biserica.La sfarsitul celei 9 marti se face cunoscuta si altora aceasta rugaciune si dorinta ti se va indeplini
Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului
lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa
ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).
Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.
garbo_407894
Postat pe 16 Decembrie 2014 14:53
Interesant ! Si ? Functioneaza ? Un An Nou fericit !
ScotyAnna
Postat pe 28 Decembrie 2014 05:09
sf MARTA? BETANIA? CE RELIGIE...?
lllorena
Postat pe 28 Decembrie 2014 06:35
pentru catolici..nu?
ioanaana
Postat pe 28 Decembrie 2014 07:36
BUNA ZIUA, CINE VREA LAMURIRI :


DESCHIDE LINKUL
http://cybershamans.blogspot.ro/2009/03/multe-culturi-au-eroi-si-eroine.html

OrhideeMery
Postat pe 28 Decembrie 2014 09:47
Adeseori mai arunc cate o privire in topicurile voastre. Fac asta doar asa ca sa ma distrez, deoarece dau peste tot felul de raspunsuri, unele chiar foarte spirituale. Mai inchid ochii la greselile enorme de ortografie, care apar foarte frecvent. Tine de educatia generatiei de "post-revolutionari" care din diverse "motive" nu prea s-au rupt cu mersul la scoala! (Nu, nu e doar vina lor, aveti dreptate!) Dar prostiile debitate aici cu "MARTA" facatoare de minuni a pus capac la toate! Nu credeti ca ar trebui sa nu mai imprastiati si voi - cei ce gestionati acest topic - asa multa prostie si nesimtire??? Cred ca ar trebui sa va apucati de ceva serios, fiindca tara asta are nevoie de asa ceva!
garbo077920
Postat pe 28 Decembrie 2014 09:52
Asta inseamna adevarata democratie!...fiecare din noi se poate crede destept sau desteapta,este o sansa,nu?....vrei sa raspunzi la topice,bine, iar de nu ,tot bine e........ehe,ehe,ehe!!!!
caleidoscop
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:06
De la: garbo077920, la data 2014-12-28 09:52:33 Adeseori mai arunc cate o privire in topicurile voastre. Fac asta doar asa ca sa ma distrez, deoarece dau peste tot felul de raspunsuri, unele chiar foarte spirituale. Mai inchid ochii la greselile enorme de ortografie, care apar foarte frecvent. Tine de educatia generatiei de "post-revolutionari" care din diverse "motive" nu prea s-au rupt cu mersul la scoala! (Nu, nu e doar vina lor, aveti dreptate!) Dar prostiile debitate aici cu "MARTA" facatoare de minuni a pus capac la toate! Nu credeti ca ar trebui sa nu mai imprastiati si voi - cei ce gestionati acest topic - asa multa prostie si nesimtire??? Cred ca ar trebui sa va apucati de ceva serios, fiindca tara asta are nevoie de asa ceva!

pentru dvs. era raspunsul meu!
caleidoscop
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:07
De la: garbo077920, la data 2014-12-28 09:52:33 Adeseori mai arunc cate o privire in topicurile voastre. Fac asta doar asa ca sa ma distrez, deoarece dau peste tot felul de raspunsuri, unele chiar foarte spirituale. Mai inchid ochii la greselile enorme de ortografie, care apar foarte frecvent. Tine de educatia generatiei de "post-revolutionari" care din diverse "motive" nu prea s-au rupt cu mersul la scoala! (Nu, nu e doar vina lor, aveti dreptate!) Dar prostiile debitate aici cu "MARTA" facatoare de minuni a pus capac la toate! Nu credeti ca ar trebui sa nu mai imprastiati si voi - cei ce gestionati acest topic - asa multa prostie si nesimtire??? Cred ca ar trebui sa va apucati de ceva serios, fiindca tara asta are nevoie de asa ceva!

pentru dvs. era raspunsul meu!
caleidoscop
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:07
Da, tu cu cine crezi ca te distrezi???....gandeste de una suta ori inainte de a face acest gen de afirmatii puerile, si ai grija ca pe aceste topice nu esti singur si nu ai sa ramai "neamendat"......adica pe garbo sunt fraieri si anagramati? ha?????????????????????? sa inceapa razboiul de replici, atata-mi doresc, Dar tu ce-ti doresti? ma opresc deocamdata, caci uitasem esntialul "sarbatori fericite,tuturor!!!! sanatate si s-auzim numai de bine!!!!pupici acelor ce inca nu m-au uitat!
caleidoscop
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:17
sunt nemaipomeniti cei care dau cu parerea,fara sa stie despre ce vorbesc! Sa ma fereasca D-zeu de "atotstiutori"!
anubisem
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:26
Sarbatori fericite Cally !

http://i1118.photobucket.com/albums/k616/queen_cookbooks/NEW%20MISC/5ba64266-d7e9-47ac-8339-e3220bd51e3c_zpsdfe11168.jpg
Rotty
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:27
Mai baieti, ar fi cazul sa nu mai fiti asa de critici sa sa incercati sa renuntati la extremism. Inteleg ca va infiltrati pe situri feministe poate din plictiseala sau poate doar din motive specifice sexului vostru (cunoscute perfect de noi femeile). Democratia inseamna libertate la opinie, libertatea cuvantului, libertatea de a avea un crez si o credinta.
Nu-i un lucru rau sa crezi asa cum nu-i un lucru rau sa spui o rugaciune, chiar daca acea rugaciune nu seamana cu cele invatate din biblie sau de la parinti. Asa cum nu-i rau sa ne indreptam gandul spre divinitate indiferent de religia din care facem parte.
Stiti despre modificarea structurii apei atunci cand se spune o rugagiune, un gand frumos sau se asculta o melodie plina de armonii! Si mai stiti ca noi suntem 70% apa!
Deci, spre binele si sanatatea voastra, incercati sa deveniti mai maleabili si mai indulgenti.
micuta_japoneza
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:44
Ce importanta are ce ramura a crestinismului este ?. Este vorba despre MARIA {cu toate variantele ce se deduc }. Nu ne-am saturat de excesele de ortodoxism ? Nu este suficient ca ne tin la marginea Europei civilizate ??
garbo_405371
Postat pe 28 Decembrie 2014 15:29
adevarata rugaciune domnu sa ne ajute
garbo022539
Postat pe 28 Decembrie 2014 15:52
De la: garbo_407894, la data 2014-12-16 14:53:31Se zice aceasta rugaciune timp de 9 marti cu o lumanare aprinsa luata de la biserica.La sfarsitul celei 9 marti se face cunoscuta si altora aceasta rugaciune si dorinta ti se va indeplini
Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului
lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa
ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).
Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.
YO-MARY
Postat pe 28 Decembrie 2014 16:02
Buna. am vzut rugaciunea ta , dar da rezultate. te intreb fiindca eu personal mam trezit la usa apartamentului, cu niste urme cu virfu de sageata picaturi de luminari inchise, puse de o vecina. tot persoana aceasta ia dat lui maicamea un tricou incis, cit a fost in casa ma simteam rau, mi-am revenit putin prin cu rugaciuni si aghiazma mare. de cind am gasit aceste lucruri , parca mi sa loat norocu, am parte de ghinioane. am zis sa merg si la un preot.
Andrei_Petrica_Pavalache_1
Postat pe 28 Decembrie 2014 16:12
Sf. Marta, una din mironositele din noul testament si nu e numai pentru catolici, e si pentru crestinii ortodocsi...
adana1996161
Postat pe 28 Decembrie 2014 17:01
Mai, n-auzi! Ti-a cerut cineva vreo explicatie de ce te uiti pe garbo? Daca tot dai sfaturi de apucat de treaba, poate ca ar trebui sa fii tu primul care o face. Nu-i mai judeca tu pe altii cata scoala au sau nu au ci uitate la barna din ochiul tau......daca ai fi citit cat de cat stiai cine este Marta.
Ea43
Postat pe 28 Decembrie 2014 18:02
Rugaciunea este cea care vine din inima,iar rezultatele le avem dupa gandurile si faptele noastre,adevarata credinta o gasesti in biserica adventista,acolo este locul celor care doresc sa invete cuvantul lui Dumnezeu si ce doreste El de la noi.Happy new year from England.
mih6363
Postat pe 28 Decembrie 2014 18:14
Na,ca ati ajuns sa va luati si de cele Sfinte.Dumnezeu este acelasi pentru toti,indiferent de religie.Credinta e ceea ce conteaza,indiferent de ritul din care facem parte.
Lăsati sfintii in pace,fiecare se roagă si crede cum si in ce simte ca îi aduce linistea si apropierea de Dumnezeu.
Schmetterling
Postat pe 28 Decembrie 2014 18:20
Sf.Marta este catolica,dar este o sfanta cu mare har pt. credinciosi.Eu sunt ortodoxa si am tinut o ordine in aceste rugaciuni.Este legat de cat imi aduc aminte de ziua in care a murit[in Ianuarie].Cel mai bine este sa luati o carticica cu viata ei si in care gasiti si asta si cum sa tineti.Eu asa am procedat si-i multumesc pt. ajutor.Eu am reusit,mi-a ajutat asa incat sa simt ca ea m-a ajutat.
garbo203587
Postat pe 28 Decembrie 2014 20:56
totul e ...sa ai credinta....la mine a functionat......deci nu pot fi de acord cu tine.Si chiar de mai multe ori.
petruliana
Postat pe 28 Decembrie 2014 21:30
Da este o rugaciune foarte puternica , facuta cu credinta este cu adevarat facatoare de minuni ! Eu am facut-o si multumesc lui Dumnezeu , chiar m-a ajutat !
garbo186887
Postat pe 28 Decembrie 2014 23:17
De la: Schmetterling, la data 2014-12-28 18:20:39 Na,ca ati ajuns sa va luati si de cele Sfinte.Dumnezeu este acelasi pentru toti,indiferent de religie.Credinta e ceea ce conteaza,indiferent de ritul din care facem parte.
Lăsati sfintii in pace,fiecare se roagă si crede cum si in ce simte ca îi aduce linistea si apropierea de Dumnezeu.


Total de acord.
Rotty
Postat pe 29 Decembrie 2014 08:59
Pai adventistii zic ca daca il lasi pe Dumnezeu in inima ta o sa ajungi in rai.

Dar nu spun ca un om a lui Dumnezru trebuie sa fie cinstitn si sa mearga pe drumul drept.cat

eu nu cred ca exista sfanta marta,sau al dfinti.pt ca sau sacrificat si b7setica lea dat doar apa si paine uscata sa manance ca su spus ca doar asa iti iarta Dumhezeu pacatele.

Sfant este doar Dumnezeu,Iisus .
Ca doar Iisus a spus ca doar prin mine se ajunge laTatal ceresc.
Ingerasulluptor
Postat pe 29 Decembrie 2014 11:55
Ca sa fii un copil al lui Dumnezeu trebuie sa iti doresti sa devii un om drept,cinstit si care doreste sa mearga pe drumul drept.
sa nu te razbuni,adica sa nu doredti raul la dusmani,celor care iti doresc raul,sa moara capra vecinului.
nu trebuie sa doresti raul nimanui,nivi macar in gand si sa ju ladi ca gandul sa iti patrunda in inima.

doar si in tatsl nosttu se spune.
Facase voia ta,prevum in cer asa si pe pamant.
Dumnezeu nu vrea sactificiu si nici sufetijts,El vrea doar ca moi sa ne dorim sa fim mai buni,mai cinstiti mai umani si sa ne debarasam de gandirea negativa,dezbina si cucereste
Ingerasulluptor
Postat pe 29 Decembrie 2014 12:02
De la: garbo_406810, la data 2014-12-29 12:02:36Ca sa fii un copil al lui Dumnezeu trebuie sa iti doresti sa devii un om drept,cinstit si care doreste sa mearga pe drumul drept.
sa nu te razbuni,adica sa nu doresti raul la dusmani,celor care iti doresc raul,sa moara capra vecinului.
nu trebuie sa doresti raul nimanui,nici macar in gand si sa nu lasi ca gandul sa iti patrunda in inima.

doar si in tatsl nosttu se spune.
Facase voia ta,prevum in cer asa si pe pamant.
Dumnezeu nu vrea sacrificiu si nici suferinta,El vrea doar ca noi sa ne dorim sa fim mai buni,mai cinstiti mai umani si sa ne debarasam de gandirea negativa,dezbina si cucereste
Ingerasulluptor
Postat pe 29 Decembrie 2014 12:05
Eu stiu ca sunt unii oameni care iubesc mai jult animalele pt ca sunt fiinte necuvantatoare ,si hu le fac rau,sau poate si ei fac dar cum sunt asa mici nu le iau oakenii in setios,
unom care are pe Dumnezeu in ijima nu trebuie sa doreasca raul nomanui jici macar in gandul lui,si sa nu lase ca gandul rausa ii vina in inima.
Trebuie sa inveti sa te aperi dar sa nu urasti
Ingerasulluptor
Postat pe 29 Decembrie 2014 12:08
De la: garbo_406810, la data 2014-12-29 12:08:36Eu stiu ca sunt unii oameni care iubesc mai mult animalele pt ca sunt fiinte necuvantatoare ,si nu le fac rau,sau poate si ei fac dar cum sunt asa mici nu le iau oamenii in serios,
unom care are pe Dumnezeu in ijima nu trebuie sa doreasca raul nomanui jici macar in gandul lui,si sa nu lase ca gandul rausa ii vina in inima.
Trebuie sa inveti sa te aperi dar sa nu urasti
Ingerasulluptor
Postat pe 29 Decembrie 2014 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce e asa de greu sa repari un om? 42 De la: delada 9 Martie 2016 19:45
relatie 96 De la: Helen29 7 Decembrie 2009 13:57
sfatul lui vanghelis007 - casatorie 33 De la: garbo065596 28 Octombrie 2009 16:33
mi`e frica sa vorbesc cu sotul meu 41 De la: iustina21 29 August 2016 18:46
ce Restaurante recomandati ptr nunta si ce ponturi aveti ptr viitoarele miresici? 15 De la: garbo_446242 13 Martie 2019 13:55
Setari Cookie-uri