Super idee de cadou, cu reduceri de sarbatori

Cand vin sarbatorile toti cautam idei de cadou cat mai originale si cat mai potrivite pentru diversi membri ai familiei sau prieteni.
Iar atunci cand vorba de adulti cred ca o idee legata de cafea este extrem de potrivita. Si spun o idee pentru ca zilele astea chiar mi-a venit o idee de cadou dupa un concurs de imprejurari,
Ieri am fost cu o prietena in pauza de masa la o degustare de cafea.undeva pe Eminescu, Guido Coffee se numeste. Dar nu este o cafenea, unde sa te duci cu prietena "sa stai la o cafea". Este un fel de magazin, cu prajitorie, un studio unde cineva sta de vorba cu tine despre cafea si despre gusturile tale si iti recomanda o metoda si o cafea care sa se poriveasca perfect pe gustul tau...
Degustarile astea sunt cu intrare libera (trebuie doar sa te programezi in prealabil, pentru ca dureaza o ora si sunt mxim 6 participanti) si sunt organizate de tinerii astia maestri ai cafelei (sunt campioni la nu stiu ce concursi de preparat cafea, niste impatimiti si niste vedete in domeniu!) ca sa educe gustul, sa raspandeasca cultura cafelei, sa popularizeze niste metode alternative de facut caea, in fine, au si o scoala...
Dar unde am vrut sa ajung: acum de Craciun au niste pachete cadou (care includ nu numai o cafea care se gaseste doar la ei,ci si un aparat alternativ de facut cafea, si un termometru si o reteta speciala, ...in functie de ce-ti doresti si cati bani ai) cu o reducere substantiala (http://guido.ro/shop) fata de pretul de lista. De la 150 la 800 de lei, pentru toate buzunarele ...
Si trebuie sa recunoasteti, idee e super buna :), cui nu ii place cafeaua si mai ales cine nu ar vrea sa bea ceva ce n-a mai incercat pana acum, si asta acasa, cu prietenii, se sarbatori?
ceracera
Postat pe 10 Decembrie 2014 11:00
" cine nu ar vrea sa bea ceva ce n-a mai incercat pana acum, si asta acasa, cu prietenii, se sarbatori? "

Eu.
Rotty
Postat pe 10 Decembrie 2014 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cochetarii 1 De la: COCHETARII 19 Mai 2011 14:09
Castiga unul dintre cele 8 vouchere de cumparaturi oferite ce Baneasa Shopping City! 151 De la: ConcursGarbo 18 Ianuarie 2012 17:16
Cumparaturi, reduceri, moda 15 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:45
REDUCERI QUELLE 1 De la: bellamy 5 Mai 2011 05:11
reduceri online 5 De la: garbo134084 9 Iunie 2010 09:39
Setari Cookie-uri