O inima distrusa

Buna tuturor.As vrea sa va relatez mai pe scurt ca sa nu plictisesc , o problema a unei prietene de ale mele.Acum trei ani si o luna sa indragostit nebuneste, de un barbat mai mare ca ia cu 2 ani.Dragostea a fost reciproca de ambele parti.El despartit ia inca casatorita dar , saotul ei cu acte nu o iubeste si o trateaza ca pe o sluga.Spunindui de multe ori sa-si gasesca pe alcineva si sa se marite.Ea inca nu a facut pasul ptr a asteptat ca copii sa fie la casa lor.Acum sa facut si asta.Iubire mare intr-e cei doi nu puteau sa stea unul fara altul.Se sunau dadeau mesaje zi noapte.Sotul cu acte al prietenei mele e plecat in strainatate.Prietenul prietenei a ceruto de nevasta.El fiind f sarac , ia cerut bani la un moment dat , ca avea banci de platit.Ea inima buna ii trimitea lunar cit ii cerea el.O vizita acasa nu pleca niciodata cu mana goala.Il incarca saraca cu de toate.Insa la un moment dat sotul ei a chemato in strainate ca sa o ia in intretinere si asfel sa beneficieze el de unele facilitati .Amenintata fiind sa dus saraca.Ajunsa acolo find o clima f rece, sa inbolnavit f rau.Sotul nevrind so duca la spital , pe motiv ca mai intii sai faca acte acolo si pe urma sa o duca.Ei ii era din ce ce nai rau.Agravinduise f rau situatia si mai mult la insistentele colpiilor a duso la spital.Acolo i sa descoperit ca are o tumoare la uter si ca trebuie neaparat operata.Findca a duso prea tirziu la medic saraca a fost operata dar a dato in cancer malingn.Ia acum nu ia spus nimic prietwnului ei din tara de situatia ei de teama sa nul piarda.In prezent se simpte excelent totul merge spre bine face chimiotertapie, insa el prietenul sa schimbat mult.Nu o mai lasa sa il sune nu o mai alinta cum o alinta? mai nou de curind a primit un mesaj din partea lui de dragoste dar nu ptr ea ci ptr alta persoana ori din greseala ori a facut asta intentionat ca sa scape de ia.Ea la sunat imediat, ia spus de mesaj dar el neaga cu vehementa si ia zis ca iau inttat copii in tel si lau trimis ei.Ea saraca e distrusa
voi ce parere aveti de aceasta situatie?
garbo_406260
Postat pe 24 Octombrie 2014 13:21
iN SCHIMB VB CU EI IN FIECARE ZI PE MES SE VAD PE CAMERA DAR NU PREA MULT CA MREU EL SE SCZ CA ARE TREABA
garbo_406260
Postat pe 24 Octombrie 2014 13:49
in primul rand: "ia cu Ea" nu face casa buna fiindca umbla cu fundu' in doua parti si o s-o dea in bara rau cu sanatatea.
In al -II-lea rand, cand femeia face cimioterapie(in cazul ei)
nu-i arde nici sa auda de cuc si insasi corpul ii cere perioada de fortificare, altfel..."puta, moare"!
In ultimul rand, cred ca de 'si spunea ea dilema, nu scria in bataie de batjocura ca tine, "scriitoare-o/le!"


Eu zic sa-i zici ca am zis eu ca daca tot ne-ai spus ce-o doare, sa astepte pana se reface si apoi sa traga linia care o indruma spre a lua-o de la capat cu toate, inclusiv cu. curatenia la mansarda!
pitiTa_
Postat pe 24 Octombrie 2014 15:45
".Dragostea a fost reciproca de ambele parti "

Zau ? Tzaganie cu ciucuri si incultura la maxim.
Next.
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 16:12
Mda va multumesc de rautati.Se vede ca sunte-ti femei.
garbo_406260
Postat pe 24 Octombrie 2014 16:39
Mai bine cu barbatii sunt mai intelepti, decat voi.Ar trebui sa ajutati cumva nu sa criticati calitatea scrisului.Si voi aveti defectele voastr-e.
garbo_406260
Postat pe 24 Octombrie 2014 16:42
Eu iti trimit o carte de gramatica , asa ca prim ajutor. In rest cum ai vrea sa ajutam ?
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 16:58
Pastreazo ptr tine ai mare nevoie.Si mai cultivata si tu nu fi asa prosta, de nu stii sa dai nici macar un raspuns.
garbo_406260
Postat pe 24 Octombrie 2014 17:11
femeia asta distrusa sa nu mai stea cu curu in 2 luntri pana acum s-a descurcat.... acum si fara sfat sa se descurce...
A, uitasem sa-i amintesti macar sa spuna multumesc sotului si copiilor ca tot au facut un bine pentru ea (daca era sluga cuiva avea oare timp de draganit cu altul?).
elisavuri
Postat pe 24 Octombrie 2014 19:13
''Eu zic sa-i zici ca am zis...'' Neapărat/trăbă/musai.

Axl_R
Postat pe 24 Octombrie 2014 19:21
Foarte interesant exprimat subiectul ..In fine,zi-i sa-si vadă de sănătate,s apoi sa fuga dupa cai verzi pe pereti! Iubirea e "reciprocă"doar de o parte,nu de ambele ,însă ea nu vrea să priceapă!
Multa sănătate si intelepciune!
Schmetterling
Postat pe 24 Octombrie 2014 19:35
Hai mai fetelor !... Carei femei cu copii mari si mai ales cu asemenea probleme de sanatate i mai fuge mintea dupa "putze dragutze" pe din laturi ? Aia ori e isterica de s-ar "f...rige" si in ceasul mortii , ori povestea e cusuta cu sfoara alba (ca atza-i prea subtire) . Si eu nu cred ca-i vorba de nici o prietena , ci e analfabeta de 260. Model tipic de pe undeva din Poplaca de balta...proasta da` f...tacioasa.
Incheiat subiect.
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 19:45
rotii esti un jaf nu ma cobor la mintea ta de gaina plouata.Multumesc tuturor care au raspuns cu cap.
garbo_406260
Postat pe 24 Octombrie 2014 20:16
Bine. No stai tu acolo sus in varful p...lopului.
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 20:23
Rotty, ii catel sigur, i-am vazut eu coada, mai maraie din cand in cand da' sa te feresti cand musca ;)) sare drept la bu_ca_tica cu care "umbli in doua luntrii"! =))

Da, cu inima ce-ai facut, ai refacut-o?
pitiTa_
Postat pe 24 Octombrie 2014 22:41
De la: Rotty, la data 2014-10-24 16:58:08Eu iti trimit o carte de gramatica , asa ca prim ajutor. In rest cum ai vrea sa ajutam ?



Rotty, trimite-o la mine mai bine, o compar cu a mea :D... si
crucea (daca se poate)!
Am si io o pretina care spune: ti-am spus, asa sa faci! =))
pitiTa_
Postat pe 24 Octombrie 2014 23:13
Crucea nu mi-o dau ...mi-o car singura
De pretina....nu stiu , nu ma bag ca nu-s mecanic... Si io am sunat azi o pretina , sau "pretina" ..... ceatza , mai rau ca la Londra....
Rotty
Postat pe 24 Octombrie 2014 23:18
si, de asta ai "inima distrusa"?
S-o ridica ea pana la primavara!

Crucea mea ii verde, a ta?
pitiTa_
Postat pe 24 Octombrie 2014 23:29
lol, ce drama. Nu lipseste nici un ingredient.
Tanti, data viitoare cind iti lasi imaginatia sa zboare, tine minte ca 1 - nu faci cancer ovarian de la "clima rece" si 2 - daca ai ghinionul sa il faci, te cam pregatesti de decolare. Iar in timpul chimioterapiei abia te tirasti, in nici un caz nu te simti "excelent". Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca daca nu are acte si bani, nu ii face nimeni chimio in straintate ca nerezident. Mai taie coada vulpii si baga acolo o raceala, o gastrita, altceva.... ca sa amplifice drama amorezilor. Nu cancer.
quasaria
Postat pe 25 Octombrie 2014 08:00
Lasa Q , ca o fi cules barbatu-so destui capsuni sa-i plateasca.
Neata la mine :)
Rotty
Postat pe 25 Octombrie 2014 08:08
cred ca "prietenul" din tara a profitat de ea. ea ii dadea bani si pachete- ce bani, ce pachete? nu cumva lua din banii trimisi de sot acasa? sotul muncea pe rupte in strainatate si ea dadea banutul amantului? naspa. in plus, ea de ce nu are curaj sa-i spuna prietenului despre situatia ei, daca asa de mult o iubeste? nu cumva, simte si ea ca amantul o foloseste pentru beneficii? nici sotul nu e de laudat- sa o lase sa stea bolnava pana cand face el nu stiu ce acte. probabil, nici cand era in tara nu o respecta prea mult. deci, daca ar fi sa rezum, o femeie neiubita de sot isi gaseste refugiu in bratele unui "prieten", care, ghinion, o foloseste si el pentru sex si avantaje materiale. doamna in cauza ar trebui sa se gandeasca la sanatatea ei, la mantuirea sufletului (ca nu se stie cum va merge tratamentul), daca nu-l mai suporta pe sot sa divorteze si sa-si caute pe cineva care sa o respecte si sa o iubeasca, in nici un caz sa nu se intoarca la prieten, care, se pare, isi cauta alte doamne sponsor.
garbo_3567
Postat pe 25 Octombrie 2014 10:27
Neata Rotty.... adica neata la tine!
quasaria
Postat pe 25 Octombrie 2014 12:42
Bravo stimata doamna/ domnisoara si eu sunt de aceisi parere.
garbo_406603
Postat pe 25 Octombrie 2014 13:12
Valabil ptr garbo 3567
garbo_406603
Postat pe 25 Octombrie 2014 13:16
Iete_te! ai raspuns si tu "cu cap"...




pitiTa_
Postat pe 25 Octombrie 2014 13:59
Pai daca il am de ce nu?
garbo_406603
Postat pe 25 Octombrie 2014 14:27
Ce ? Raspuns , sau cap ?
Rotty
Postat pe 25 Octombrie 2014 14:43
Pastreaza-l cu grija, 603, se pare ca asta-i dilema ta ;))!
...ti-ai pierdut unu, sau esti "frate de suferinta" cu sotu'?
pitiTa_
Postat pe 25 Octombrie 2014 15:11
Daca nu vrea sa se afunde mai mult in gunoiul in care seamana cu viata ei, de sfatuit e inainte sa inceapa o relatie noua sa isi faca ordine in viata in curte in casa si in ganduri, cu alte cuvinte, divort si timp separat trait alaturi doar de copii, sa se gandeasca ce vrea de la un alt barbat, prioritati aranjate si apoi sa se avante in alta relatie.
Ea se culca cu el dar pe copiii ei cu ce ii incalzescte acest lucru?
trandafir1
Postat pe 25 Octombrie 2014 22:57
adica... nu se poate culca cu un barbat daca pe copii nu "ii incalzeste"? Lol. Dupa ce ai copii nu mai esti fiinta umana, nu mai ai nevoi proprii.... sau?
Si apropo de "incalzit", probabil si pe copii ii incalzeste: au o mama bine dispusa. Nu e suficient?
quasaria
Postat pe 26 Octombrie 2014 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Child Care 1 De la: kidz005245 9 Noiembrie 2009 20:04
cabinet specializat copii 0-6 ani 1 De la: irinae 2 Octombrie 2009 12:15
Vaccinul la 6 luni care se numeste BCG ptr.tuberculoza 62 De la: anaROBERT 5 Martie 2010 01:30
verisoara mea dorme foarte putin 15 De la: garbo_397910 2 Aprilie 2014 13:21
vaccin 2 De la: allamia 25 August 2009 15:48
Setari Cookie-uri