Vitamine pentru par si unghii

Buna tuturor,

Stiti cumva niste vitamine sau tratamente pentru par si unghii? Imi cade destul de mult parul si este fragil, iar unghiile mi se rup foarte repede si se si exfoliaza.

Am facut analize, dar nu am probleme concrete, se pare ca e doar o pasa a metabolismului dupa varsta de 30 de ani.

Mi-ar fi de folos o recomandare, multumesc!
AndreeaConstantin
Postat pe 15 Octombrie 2014 16:52
Pentru par, cu riscul de a ti se parea nostim, este foarte buna berea. Inainte de a te spala, uda abundent parul si pielea capului cu bere, infasoara-ti capul intr-un prosop si tine-l asa ud cam o jumatate de ceas. Apoi spala-ti parul cu samponul pe care il folosesti de obicei, clateste-l si maseaza-ti pielea capului cu galbenus de ou. Apoi dupa cateva minute clateste-l abundent din nou. De preferat sa faci tratamentul asta de 2 ori pe saptamana 4 saptamani. Pentru unghii fa o pasta din miere, ou si lapte caldut, aplic-o abundent pe unghii de la varf pana aproape de jumatatea degetului si tine-o 15 minute. Apoi clateste-te cu apa calduta. Durata tratamentului este tot ca si in cazul parului. Daca este necesar poti prelungi cu inca o saptamana-doua.
angel_forever
Postat pe 15 Octombrie 2014 22:41
De la: AndreeaConstantin, la data 2014-10-15 16:52:14Buna tuturor,

Stiti cumva niste vitamine sau tratamente pentru par si unghii? Imi cade destul de mult parul si este fragil, iar unghiile mi se rup foarte repede si se si exfoliaza.

Am facut analize, dar nu am probleme concrete, se pare ca e doar o pasa a metabolismului dupa varsta de 30 de ani.
Mi-ar fi de folos o recomandare, multumesc!



REVALID capsule si sampon 3 luni !
garbo_19362
Postat pe 17 Noiembrie 2014 20:59
O sa incerc nu vad nimic rau in asta mersy .
garbo082991
Postat pe 23 Noiembrie 2014 06:16
Perfectil pentru par si unghii,
garbo080063
Postat pe 23 Noiembrie 2014 06:18
pentru par ceai de rosmarin concentrat,dupa spalare te clatesti cu el si-l lasi 1/2h,apoi clatesti normal parul,sau combini miere cu scortisoara in parti egale cu pasta obtinuta dai pe toata suprafata parului stai o ora apoi clatest.reda stralucirea siintareste radacina.Pt unghii tinute in ulei caldut in fiecare seara pt 3-4 seri la rind
garbo184172
Postat pe 23 Noiembrie 2014 06:56
Pentru par : masca cu galbenus de ou , ulei de ricin (din farmacie) ,lotiune regeneranta cu petroleum de la Gerovital si o fiola de vitamina D2 , amestecate si lasate pe pielea capului si in par cit mai mult ( pina la 3-4 ore) , apoi clatit si spalat bine cu sampon cit mai putin agresiv , daca se poate pentru bebelusi sau pentru utilizare frecventa . Dupa spalare , bagi capul intr-un lighian in care ai pus la racit ceai de urzica si brusture (le iei de la magazinele naturiste sau de la plafar) si o lingura mare de Otet de Mere .Apa cu care te speli are de asemenea influenta foarte mare asupra parului , de fapt si asupra pielii : cea plina de clor si calcar din retelele noastre , le distruge pe amindoua , asa ca , incearca sa iti montezi pe teava de intrare a apei in apartament , un filtru pentru calcar , clor si alte impuritati si vei vedea cum se modifica si structura parului tau ( eu am vazut diferenta) . Incearca sa eviti pe cit poti uscatul cu foenul si placa de par sau ondulatorul . Planifica-ti zilele de spalat pe cap in asa fel incit sa iti poti permite sa stai acasa , seara sau la sfirsit de saptamina , pentru a avea timpul necesar sa te usuci la caldura apartamentului , natural , si sa nu iesi afara in frig macar 5 ore dupa spalare ( atit are nevoie parul si pielea capului pentru a se usca cu adevarat ) . Cind e frig acopera-ti capul , oricit de inestetic ti s-ar putea parea , fiindca radacina parului raceste si ea .
De luat in considerare ca stresul , lipsa somnului , sau dereglarile hormonale sint cauze majore ale caderii parului .
Pentru unghii poti sa folosesti in fiecare seara ulei de ricin .
Si inca ceva : tratamentele naturiste cer rabdare si constanta in timp pentru a vedea efectele : trebuie sa iti faci din asta o obisnuinta , sa continui si dupa incepi sa vezi efectele si sa ii dai timp corpului tau sa reactioneze .
Caderea parului e un semn ca organismul tau sufera , iar daca nu vei indeparta cauza reala , degeaba vei incerca sa faci miracole , ele nu vor reusi decit sa imbunatateasca temporar situatia , fara sa rezolve problema cu adevarat .
Rabdare !
crinolina_34
Postat pe 23 Noiembrie 2014 07:55
daca analizele nu releva carente vitaminice este inutil sa te ingrijorezi.Caderea parului este in parte normala, in anumite limite, pentru a stopa acest fenomen exista un sampon foarte bun probat de multe prietene si de mine. incearca-l si vei vedea: se numeste chiar asa Stop caderii parului si este in jur de 50 de lei pe pagina de net: www.life-care.com. Fa-ti un cont gratuit si ai sa vezi beneficiile de la prima spalare.(treci 555615 la cod sponsor/L Farcas)
garbo009896
Postat pe 23 Noiembrie 2014 08:06
Poti sa iei viaderm 1cp pe zi, sau de la dopplehertz vitamine par si unghi forte asa se numesc sunt f ff bune, si eu am avut aceasta prbl in toamna asta luat si sunt in recuperare cu parul.
garbo263282
Postat pe 23 Noiembrie 2014 08:41
si unghiile mele se rupeau foarte repede, am urmat sfatul unei prietene, in fiecare dimineata, (daca ai timp daca nu poti sa o faci si seara) stai cu unghiile, timp de un sfert de ora, intr-un castronel cu ulei extravergin de masline. Dupa o luna unghiile mele s-au intarit
garbo037513
Postat pe 23 Noiembrie 2014 11:44
Exista si un aparat ce functioneaza pe baza de curent galvanic , mic , portabil , cu care masezi pielea capului dupa ce ai aplicat o fiola , iar spalarea se face cu un sampon special . Daca vrei mai multe detalii suna-ma la 0745993788 si iti voi spune mai multe , dar numai pina in 9 decembrie , sau dupa 21 ianuarie .
crinolina_34
Postat pe 23 Noiembrie 2014 17:58
Selezin ACE- este un complex de vitamine si minerale ce te va ajuta foarte mult in problema ta. Seleniul si Zincul sustin sanatatea unghiilor si a parului, iar vitamina A la mentinerea sanatatii pielii si mentinerea acuitatii vizuale. Succes!!
garbo_10533
Postat pe 24 Noiembrie 2014 07:39
Aspasia..., la mine functioneaza.
adana1996161
Postat pe 24 Noiembrie 2014 22:20
Calciu pentru unghii si vitamina E pentru par.
tr_florentina
Postat pe 3 Decembrie 2014 11:07
Piele+par+unghii de la Doppelherz sunt foarte bune.le iei minim 3 luni.
enya
Postat pe 30 Decembrie 2014 10:32
Si uite-asa se face ... reclama gratuita la PORCARELE EXTREM DE COSTISITOARE !



De parca ... sapunul de sulf sau cel de casa, fiertura de urzici sau de coji verzi de nuci, otzetul si galbenusul de ou nu mai au nici o valoare desi sint VERIFICATE ca si remedii naturale f. ieftine de mii de ani!


Mai mare jeana, mai fetelor...
garbo101426
Postat pe 28 Iunie 2016 10:34
incearca vitamina P. face minuni...
londonwalk
Postat pe 29 Iunie 2016 19:54
Salut, am gasit produsul acesta pe Biosunline.ro pentru par si unghii! Produsele sunt naturale si foarte bune pentru organism! Ce parere aveti?

https://www.biosunline.ro/produs/biominerale-parunghii/
garbo_459106
Postat pe 11 Noiembrie 2016 11:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vitamine pentru par si unghii 19 De la: garbo_471868 2 August 2017 08:57
tuse enervanta! 35 De la: garbo_9918 6 Martie 2017 16:40
De ce de fiecare data cand imi curat limba eczema se agraveaza si se descoameaza 2 De la: alfheim 16 August 2011 18:49
cum se poate trata astmul bronsic???? 7 De la: garbo098737 19 Noiembrie 2013 16:01
Cum am scapat de insomnii si alte afectiuni prin terapia cu jad 2 De la: garbo_406163 2 Octombrie 2014 17:02
Setari Cookie-uri