infectie cu scurgeri?

Dragele mele,
Ma numesc Maria, am 35 ani si n-am avut curaj sa va scriu pana acum, desi urmaresc forumul de ceva vreme. Doar ca acum am o mica-mare problema si tare as avea nevoie de un sfat avizat, ma gandeam ca poate ma puteti ajuta… In urma cu o saptamana am fost la o petrecere cu niste prieteni si am stat seara pe terasa in haine subtiri… Inutil sa va spun ca m-am pricopsit cu ditamai cistita! Am inceput acum 3 zile tratamentul cu antibiotic si, de parca nu erau de ajuns usturimile alea insuportabile, ce sa vezi? M-am ales si cu o iritatie (cu mancarimea de rigoare) si am si niste scurgeri tare neplacute….Nu-mi vine sa cred ca mi se intampla tocmai mie, nu stiu ce-am facut sa merit un asa ghinion… Mai am de luat antibiotic si nu vreau sa intrerup tratamentul, dar pe de alta parte simt ca innebunesc de la problemele intime Va rog, ajutati-ma si pe mine cu un sfat in caz ca v-ati confruntat cu o asemenea situatie.
Va multumesc anticipat, Maria
garbo_406290
Postat pe 9 Octombrie 2014 11:25
Dupa cate descrii pare a fii si o candidoza, pt usturimi si mancarimi spalate cu apa calda cu bicarbonat, eu folosesc o lingurita de bicarbonat la un ibric de apa.
Poti folosii deasemenea niste ovule, eu prefer Polygynax pt ca sunt moi si isi fac treaba bine.
Pt cistita poti citi si aici http://www.farmaciata.ro/nefrologie-si-urologie/item/4-cistita-cum-ne-vindecam.
Multa sanatate!
koko81
Postat pe 9 Octombrie 2014 16:34
Se pare ca ai facut o ciuperca. S-ar putea sa fie de la antibiotic.Daca ai inca usturimile la mictiune dupa o zi, se pare ca nu este medicatia care trebuie. Consulta inca o data medicul.
alias_flore
Postat pe 11 Octombrie 2014 12:49
buna, eu iti ecomand pentru frumusetea ta de cistita Uricol, incearca sa iei un plic la doua ore timp de 4 zile si o sa iti dispara si senzatia de mictiune( usturime).
Cu siguranta ca acolo bacteriile si-au facut cuib.
Incearca cu incredere.
truhan
Postat pe 12 Octombrie 2014 07:41
Cistita in general e provocata de o alta infectie aflata acolo, cel mai probabil candidoza. Pt cistita nu primesti intotdeauna antibiotic, si daca e provocata de candidoza, inrautatesti situatia. Mergi la un magazin naturist sau farmacie si ia niste pilule de ex uractiv, care ajuta cistita si pt candidoza, fa o spalatura interna cu tantum rosa si apoi foloseste de 2 max 3 ori pe zi lomexin crema...daca e cazul mai grav ia ovule si pune cate unul seara, timp de 3 zile, si folosesti si crema in timpul asta...continui cu crema dupa cele 3 zile. Cel mai recomandat ar fi sa mergi la medic, numai ei pot sti cate zile ai nevoie, daca e nevoie si de ovule sau e ok cu crema. In plus, exista riscul sa inrautatesti situatia si sa ti faci alte probleme. Medicul e cel mai recomandat. Sanatate!
Maya1985
Postat pe 12 Octombrie 2014 14:30
Buna ziua ,
Pentu problemele care le ai descris iti recomand TRANSFER FACTOR PLUS care rezolva orice fel de infectii este un produs pentru reprogramarea sistemului imunitar.
garbo010127
Postat pe 13 Octombrie 2014 13:03
Va multumesc mult pentru sfaturi si raspunsuri.
Am fost pana la urma la medic (pentru ca aveam nevoie totusi de o parere avizata) si am aflat cu surprindere ca antibioticul distruge flora vaginala, se pare ca distruge si bacteriile “bune” care protejeaza zona, de aceea nu trebuie luat singur! Doctorita mea mi-a recomandat un remediu 100% NATURAL si, chiar daca am fost la inceput reticenta, am verificat pe pielea mea ca isi face treaba de minune! Remediul se numeste Feminella VagiC si e sub forma de comprimate vaginale. In timp ce antibioticele distrug flora din organism, Feminella VagiC previne dezechilibrul florei vaginale si, implicit, aparitia candidozei. Am scapat cu bine de probleme si va recomand si voua sa asociati orice antibiotic cu Feminella VagiC daca nu vreti sa treceti prin ce-am trecut eu.
garbo_406290
Postat pe 24 Octombrie 2014 12:56
Eii, nu trebuia o poveste așa lungă pt reclamă! Mulțam!
E o părere NEavizată.
Axl_R
Postat pe 24 Octombrie 2014 19:24
buna,eu iti recomand sa iei Uractiv capsule,dar sa nu mananci sarat,nistatine pt ca te protejeaza de candida in timpul tratamentului cu antibiotic,omeprajol pt stomac,pansament,bai cu bicarbonat de sodiu si unguent clotrimazol sau crema,iar interior ovule cervucid,dureaza o saptamana tratamentul si vei scapa de probleme garantat,bafta.
Anyta_Cori_1
Postat pe 28 Octombrie 2014 10:36
Buna ziua.Va recomand ovulele Ginosept, timp de 12-18 zile.Pentru toaleta intim ase poate folosi ceaiul Ginosept.Puteti sa asociati ceaiul Diurosept 3-4 cani pe zi si capsulele Diurosept 1-2 capsule de 3 ori pe zi, timp de 3 -4 saptamani.Multa sanatate.
Medic_Fares
Postat pe 30 Octombrie 2014 14:45
Cystinol Akut pentru cistita si ca adjuvant in tratamentul cu antibiotc, dar mai ales in cura preventiva in anotimpul cistitelor. Iar dupa ce rezolvi problema cu scurgerea si mancarimile, poti folosi Lactacyd, gel pentru igiena intima, cu acid lactic ca sa pastrezi sanatatea zonei intime. Este tratamentul care mi-a fost prescris la un moment dat si de atunci tin cont mereu de el.
ralucutz
Postat pe 27 Noiembrie 2014 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spondiloza cervicala 5 De la: garbo177602 26 Ianuarie 2016 05:42
Buna ziua 3 De la: tutankhamon 9 Iunie 2009 13:28
VIRUSUL HPV imi distruge viata 16 De la: fleurdelis 27 Ianuarie 2010 17:46
apel umanitar 1 De la: besv 15 Martie 2009 19:50
despre colesterol 1 De la: garbo168962 27 Septembrie 2010 09:27
Setari Cookie-uri