Slăbit

Ce trucuri ați folosit pentru păcălirea minții atunci când vreți să deschideți frigiderul noaptea târziu și să mâncați ce poftiți deși silueta vă este pusă-n pericol? :)
SoulMatters
Postat pe 25 Septembrie 2014 12:15
Apai, am umplut:
10 borcane x 800 gr. de catina cruda
alte 10 cu pulpa de catina in miere la macerat
alte10 cu coarna...mmmmm! o bunatate acra! ;))
alte 10 cu porumbe, si alea bune rau!
alte 10 cu sfecla, morcov, lamaie , miere..=))
alte 10 cu dulceata de sfecla rosie si ceapa.
si s-o umplut frigiderul.
In congelator: capia si gogo desfacut, la pungute in stare cruda.

Pe lateral sticle cu bors de putina si afinata din "gradina ursului"

Din oricare servesc, ma "scutura" sa ma trezesc si apoi daca-mi mai vine, mai mananc, daca nu, ma culc la loc!
Culmea, eu le fentez pe toate!
Ziua buna!
pitiTa_
Postat pe 25 Septembrie 2014 14:30
eu, mai natur...asa! Intelegi mata?

Ziua buna dimineata!

parfum original!
pitiTa_
Postat pe 27 Septembrie 2014 09:57
Cand ti-e foame si nu mai vrei sa mananci nimic bea multa apa, gandeste-te la altceva care sa iti mute interesul de la mancare.
Eu am tinut o dieta fara produse din zahar si faina alba timp de 6 saptamani, nu a fost usor pt ca imi plac dulciurile de mor dar pur si simplu mi-am blocat creierul ca nu am voie sa mananc, este nevoie de multa vointa dar se poate.
koko81
Postat pe 27 Septembrie 2014 11:52
nu pot da sfaturi ca eu sint in aceeas situatie!
lllorena
Postat pe 28 Septembrie 2014 06:20
Mie mi-a trecut pofta de mancare cu cura de slabire a lui Ionut Moraru totul este saiti propui. Eu m-am uitat in oglinda dezbracata am vazut cat de dizgratioasa sunt , nu mi-a placut ce am vazut si mi-am pus intrebarea " daca mie imi e sila de mine ce sa zic de altii. Este vorba de multa vointa, sa-ti placa sa ai o silueta de invidiat. Iti pui intrebarea "daca sotul se satura de asa o grasana si se va duce dupa una slaba nu este doar vina mea ca mananc cat 5 ?"Iti trebuie multa vointa si cand vrei sa te duci la frigider , mananca un castravete. Eu cand stau la TV imi pun o farfurioara cu felii subtiri de morcov, castravete. Sotul meu m-a rugat sa nu mai fac mancarea foarte gustoasa ca sa nu mai vrea o portie.Succes. Gresimea nu este numai estetica , dauneaza foarte grav sanatatii.
a
garbo273075
Postat pe 28 Septembrie 2014 08:04
" Gresimea nu este numai estetica , dauneaza foarte grav sanatatii."

75 , io cred ca ai vrut sa zici "inestetica" . Cel putin asa sper , ca altfel te contrazici.

Rotty
Postat pe 28 Septembrie 2014 08:11
Din punctul meu de vedere, Cartea "17 Days Diet", scrisa de Dr. Mike Moreno, este cea mai buna cand vine vorba de slabit.
Acest Dr. nu iti da "pastila minune" ca sa slabesti, ci iti spune realitatea, iar aceasta fiind - ca sa slabesti sanatos trebuie sa ai vointa, sa te abtii de la mancaruri nepotrivite si sa faci sport.
Noi, femeile, tot timpul vrem sa slabim repede si frumos, dar din pacate e cam dificil sa le avem pe amandoua.
Incercati dieta asta, eu am fost surprinsa sa vad ca in 17 zile slabisem 6 kg!!
Bafta multa!!
garbo224322
Postat pe 28 Septembrie 2014 10:18
322, "pastila minune" exista in fiecare, mai mult sau mai putin.
Se numeste, echilibrul hormonal. O sa razi sau o sa te intrebi (poate) ce are a face cu ingrasatu'?!
Are, si are intodeauna. Este linia de START si putine isi dau seama fara sa faca analiza pe propriul corp. Le este mai usor sa se ia dupa parerile altor/a care au trecut deja la "nivelul urmator", scotand o carte buna. Ia-te dupa...daca pe tine nu te ajuta bibilica sa te studiezi si sa-i dai corpului atat cat are nevoie pt. a tine greutatea sub control. m'da! slabesti "6kg" si te ingrasi 20 kg peste 2 luni! In materie de ingrasat sau slabit nu sta cat ai mancat ci ce mananci, 'nteles?
Ia fa-ti singura regula si respect-o, vezi ce fr. te mentii si simti cum oscileaza greutatea! Succes si mai vb. peste 2 sapt.!
pitiTa_
Postat pe 28 Septembrie 2014 13:46
FELICITARI !!!!

Cine vrea , poate !
Si eu am slabit 30 de kg , ma mentin de 3 ani , dar e nevoie de un pic de efort , atentie , grija si munca . Insa , merita !
Sunt admirata la tot pasul , pot imbraca orice haina ( am ajuns la marimea 38 ) , iar de sotul...ce sa mai zic . Nici in tinerete n-a fost atat de atras de mine ca acum.
Cantarul de baie e cel mai bun prieten al meu. Cum arata 1 kg in plus , cum reduc din cantitatea de mancare , beau mai mult ceai , , seara scot cina si dupa 2 zile revin la greutatea initiala. E mai usor sa dai jos 1-2 kg decat 5,6, 7....
Si sa nu uit : zilnic alerg o jumatate de ora. Ma ajuta sa-mi mentin mai usor greutatea dar si la miscare. Urc treptele usor , nu suflu ca o locomotiva ,
nu mai am tensiune mare , nu racesc , muschii s-au tonifiat , etc.
Am 58 de ani .
garbo100385
Postat pe 28 Septembrie 2014 15:38
Sincere felicitari 385
Rotty
Postat pe 29 Septembrie 2014 07:49
Eu am numai "cantar" de bucatarie ...nu minte
niciodata.... si-o "balanta" in parcul unde am vederea, mai cobor din cand in cand sa duc gunoiul.
Ziua buna dimineata!
pitiTa_
Postat pe 29 Septembrie 2014 10:00
dar nu spui cum ai dat jos 30 kg!...apoi sa vorbim de mentinere,cu prietenie mey
Vinereanu_Camelia_1
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:10
Am citit mai sus ca cineva s-a uitat in oglinda si s-a ingrozit , vazandu-se atat de grasa .Cam asa ceva mi s-a intamplat mie. M-am vazut in poza si nu am mai putut inghiti mancarea. Si atunci , decat sa ma imbolnavesc , am inceput sa beau cocteil din telina , sfecla , morcovi si mere. Zilnic 2 litri. Atat. Timp de 2 luni. M-am detoxifiat , am slabit , mi s-a intinerit tenul , parul , oasele . Am inceput dupa cele 2 luni sa introduc alimentele solide , incet-incet , in paralel cu sportul. De atunci mananc , fac sport , shopping cu mare placere fiindca imi vin bine hainele. Si ma " scald " in complimente Atatea n-am primit toata viata ca in ultimii 3 ani . Si e chiar placut...
garbo100385
Postat pe 30 Septembrie 2014 18:11
iarna asta "o sa slabim" repede si bine, strangem si cureaua! Ia sa vedeti!
pitiTa_
Postat pe 1 Octombrie 2014 18:55
Mie imi vine sa mananc si ziua,nu numai noaptea......dar m-am hotarat ca ,de cate ori imi vine,sa fac zece flotari.....acum foarte rar imi vine,dar intre timp am facut niste muschi la maini....
daniilia
Postat pe 14 Noiembrie 2014 13:02
Pastile de slabit - http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=advandec Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.
garbo_434039
Postat pe 9 Martie 2016 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cristynyk 2 De la: sweetlemonade 28 Martie 2009 16:40
Slăbit 17 De la: SoulMatters 9 Martie 2016 12:01
reteta pentru pranz: tine de foame, slabeste si te hraneste 1 De la: garbo_7980 13 Noiembrie 2012 02:05
Salbesti frumos mancand sanatos! 21 De la: lenor 12 Septembrie 2019 12:45
masaj anticelulitic 8 De la: garbo_438546 26 Aprilie 2016 09:34
Setari Cookie-uri