mincinos , tradator dar bun actor !!

De cativa ani sunt in relatie cu El, relatie care a evoluat firesc, ca pt mai toate cuplurile : intalniri, vizite, vacante impreuna, mers la parinti acasa, planuri de viitor si iata anul asta am decis sa ne mutam impreuna intr-un oras mai mare, ca noi locuiam in doua orasele diferite (dar ne vizitam f des, ca sunt aproape)

Inainte de marea mutare, el s-a mutat la mine, vreo doua luni - o perioada f frumoasa si am considerat-o "de proba" si chiar am fost amandoi f multumiti ca nu am avut neintelegeri si ne-am zis ca am trecut testul "coabitarii" !

El m-a prezentat prietenilor, familiei, colegilor de serviciu si sefului...de chiar i-am zis odata, mai in gluma mai in serios, ca nu-i nevoie sa ma expuna asa ca pe un trofeu...
Ca eu, fiind mai retinuta din fire, l-am prezentat mult mai tarziu tuturor.

A trecut si vara, si cand a inceput serviciul, s-a mutat la apart. comun, urmand ca peste doua luni sa ajung si eu cu "zestrea" mea . In ziua plecarii i-am umplut traista cu prajituri, mancare, ne-am sarutat calduros, numarand zilele pana cand o sa fim impreuna.
Peste o saptamana i-am facut rapid o vizita; m-a primit cu muzica mea preferata, cu fotografiile noastre frumos inramate prin casa , luase chiar si ciocolata mea preferata.
Am facut si eu mancare ce ii place lui, apoi ziceam eu ca uite ce wend perfect.

El, stiind ca-mi place sa ma uit pe net, imi da tel lui .

Doar ce-am pus degetul si dau peste o serie de mesaje :

El: "servus scumpo ! m-am tot gandit la tine wendul asta!"

(Intai am crezut ca mi-e adresat !!! ma uit la data, coincidea cand am avut noi niste discutii ...prin februarie! imi zic stai ca devine interesant !!!)

Tipa ii raspune: "daaa, vrei sa te si cred !"

Si EL: "ce-ai zice sa ne vedem sa petrecem ca nu ne-am mai vazut de mult ;) ?"

Tipa: "as petrece cu drag,scumpule ;) da is prinsa rau cu treburi"

Si el: "atunci altadata" (IN TIMPUL ASTA EL IMI TRIMISESE FLORI DE SF VALENTIN ! in semn de impacare)

Urmeaza apoi alta serie de sms prin vara, cand el era la mine (CE FATARNIC !!!)

Ea: "scumpule unde ai disparut ??? "

El: sunt plecat cu jobul in delegatie dar revin pe 25 aug, vorbim atunci

ea: sigur!

(deci o minte ca-i plecat in delegatie!!! si el era la mine,
declarandu-se fericit si facand planuri de viitor !!!)

Urmeaza si seria a treia de mesaje , chiar in ziua in care a plecat de la mine cu traista plina cu bunatati !!!! MESAJUL ASTA DEPASESTE ORICE CULME A RIDICOLULUI SI NESIMTIRII !! Cititi aici:

El: hei, scumpo, vii la mine sa mancam ? am pregatit mancare buna ! (ADICA CE GATISEM EU TOATA ZIUA !!!)

Ea: as veni dragule, cu multa placere, da sunt obosita, hai mai bine in cartier la mine si mancam pizza la o terasa

El: hai sa o lasam pe altadata, prefer sa te vad in liniste intr-un wend, te astept cu drag oricand vrei la vfvrtx (adica in zona unde lucreaza el)!

Ea nu i-a raspuns.

Am ramas masca IN ACEEASI ZI CU SERIA A TREIA DE SMS LA CATEVA MINUTE DISTANTA, EL IMI TRIMISESE UN SMS: DEJA MI-E DOR DE TINE !!!)
M-am prefacut ca nu s-a intamplat nimic, zic sa analizez la rece situatia. Ca la cald, am scrasnit printre dinti: curva , se da la barbatul meu!

Am mai citit odata si am vazut realitatea: el era cu initiativa, nu ea. El ii zicea scumpo, o invita acasa, o mintea ca a facut mancare, ca e in deplasare... O mai si ciufuleam degeaba !

Am lasat wendul sa treaca normal, el parea sa se simta f bine, si l-am intrebat daca ceva ii lipseste totusi , la care el mi-a raspuns spontan, rapid, in gluma: sx oral ! I-am zis mda, bine, si mie imi lipseste un sx pe o plaja cu nisip fin in maldive... in afara de asta? A zis ca nu, nimic, ca e chiar fericit si a inceput sa "ma perie" : unde mai gasesc eu femeie ca tine, de casa, cu serv bun, care arata bine, se imbraca bine, si mai e si buna la pat...
(prefacutu ' !!!)
I-am raspuns : poate mai gasesti,dar matur batatura de pun mana pe ea, si inainte matur cu tine toata casa.
Si El a râs si mi-a zis plin de el: asa te vreau , razboinica mea !
(ce i-as fi tras vreo doua maturi pe spinare sa-l cocosez ...)

Ajung acasa la mine, fac niscaiva cercetari si am identificat tipa: o femeiusca sarita de 30 ani, machiata bine, plinuta, singura, sloboda la gura. Am intalnit-o o data, si s-a remarcat strigând in gura mare, peste masa, la restaurant: ca a tinut tot postul ca nu s-a mai ... de nu mai stie cand ( si ceilalti si-au dat coate, si cineva chiar a zis cu juma' de gura: "ce tot spune asta, ca numa' cine n-a vrut n-a f...")

Mi-am mai amintit si cum o prietena comuna povestea despre ea: ce caracter, mai bine fugi, te compromite, ce anturaj are !
Si mi-am mai amintit si ca el, altfel vorbaret , a tacut deodata. Eu l-am intrebat atunci: stai ca o cunosti si tu, nu e aia care zicea ca nu s-a f ? Si el: aia o fi.

Acum, mie mi-e sila si sa vorbesc cu el, si stau sa ma intreb la ce buna toata agitatia asta cu mutarea, daca lui ii e gandul la altele?! La ce bun sa incepi viata in doi cu niste minciuni si inselatorii ?
Sunt eu exagerata ?
E cinstit cand esti in cuplu sa te dai burlac ? Sa agati femei , sa le inviti acasa ?
Eu nu l-am presat cu mutarea, dimpotriva, el a insistat sa ne mutam odata impreuna, ca timpul trece si nu mai avansam, sa facem si noi un copil...
E normal sa-ti faci planuri de viitor cu o femeie , si sa te dai in barci cu altele ?

Poate el vrea o relatie serioasa cu tipa aia, si pâna sa o aiba joaca la doua capete. Iar eu o sa-mi pierd vremea cu el, ii fac mancare si ii spal rufele...

Ma intreb oare de cat timp o avea el preocuparile astea, iar eu nu mi-am dat seama de nimic, desi ca fraiera, puteam sa-i umblu in tel de zeci de ori, ca il lasa la indemana si nici blocat nu e. Lui nu i-am spus nimic, ca m-am gandit sa-l mai spionez putin, sa vad unde ajunge; dar mi-e f greu sa ma prefac , el continua cu rasfatul, cu cuvinte dulci si se ocupa exemplar de casa de parca nimic nu s-ar fi intamplat ! Asa de bine se preface !

Daca gaseam mesajele anul trecut, i-as fi dat papucii imediat.
Acum m-am mutat cu serviciul si curand o sa-mi mut si toata agoniseala in apart. comun. Stau si ma gandesc, poate ma pandeste si se poarta frumos pana imi mut lucrurile, apoi schimba yala de la usa, de ma lasa numai cu hainele de pe mine, si isi aduce amanta !
Cine stie ce o urmari, de ce o fi capabil ?!

Voi ce credeti ? e prima data cand mi se intampla asa ceva, astept reactiile voastre,
va multumesc si va pup.
garbo_405684
Postat pe 10 Septembrie 2014 20:52
E pentru prima data ca citesc asa un roman si m-am mai si distrat .
684 , imi pari o tipa super fato ! Sorry ca am zis ca m-am distrat , da` ai povestit tare fain.....Sfaturi si pareri o sa primesti o gramada , asa ca nu ma mai agit degeaba.....avem destule "experte" Iti doresc o noapte linistita si cu vise frumoase........................
Rotty
Postat pe 10 Septembrie 2014 23:39
Aaaahhh....uitasem.... Nu uita sa citesti topicul cu amantele... Iti imbogatesti cultura generala
Rotty
Postat pe 10 Septembrie 2014 23:42
Draga Rotty,

vad ca lumea nu se inghesuie sa-si dea cu parerea. Te pomenesti ca oi fi eu prima inselata iar ticalosul primul care inseala .

Spui de forumul "amante", dar eu pe ea nu o invinuiesc.

Am numarul ei de telefon si primul meu impuls a fost sa o mascaresc si sa o fac albie de porci. Apoi mi-am dat seama ca el se da celibatar, ca el o invita acasa, nu ea, ca el o minte ca e in deplasare, cand se afla la mine, ca el o minte ca a gatit mancare ..., ca ea refuza sa vina la el... ca el o invita la gfhgkfdj....


garbo_405684
Postat pe 11 Septembrie 2014 01:49
problema spinoasa! tu ai grija de tine sa nu te imbolnavesti!
lllorena
Postat pe 11 Septembrie 2014 06:32
684 , eu iti spusesem sa citesti topicul cu amantele , ca acolo mai vezi si tu cum gandesc ele. In rest , despre problema ta nu stiu ce sa zic.....urata treaba , urat caracter.
Neata
Rotty
Postat pe 11 Septembrie 2014 09:14
Eu n-aș putea să mă prefac, că nu știu nimic.
Nici n-aș mai sta cu el.
Axl_R
Postat pe 11 Septembrie 2014 09:37
Sunt o gramada de soiul asta, unii descoperiti, altii nu. Si stii de ce sunt asa? Pentru ca le merge! E alegerea ta ce faci mai departe! Eu am o vorba: cine se complace isi merita soarta! Ti-ai gasit relativ repede un job bun, o sa iti gasesti si pe cineva sa te merite. Mai nasol cu locuinta, dar..... Nu e un capat de tara! Tu sa ai mintea cu tine, ca o sa le rezolvi pe toate! Bafta!
edelweiss_3881
Postat pe 11 Septembrie 2014 11:06
AI 2 variante simple
1. IL lasi CU fufele lui si.TI vezi de tine.
2. Compromis...
vivacedonna
Postat pe 11 Septembrie 2014 11:33
Nu schimbi un bărbat draga mea.Simte ca e liber inca sa își facă de cap...Din moment ce vrea sa se mute cu tine,înseamnă ca vrea mai mult.Acum inca se considera holtei...inca nu stați împreună...nu crede ca te înșela...Așa sunt majoritatea bărbaților...Insa ca majoritatea...daca va mutați împreună vei putea afla daca te vrea doar pe tine sau mai calca si pe alte meleaguri...sa spun așa!
Sunt bărbați ce renunța la cuceriri daca au o relație stabila...nu mai spun de familie!
Părerea mea este ca desi ii trimetea mesaje nu a făcut eforturi sa o vadă si sa meargă după ea....deci nu este o persoana importanta...ci doar sex,cum spun ei!
Daca tii la el si crezi ca poți si vrei sa il ai ca soț si tata ptr copiii tai încearcă!
carmlinda
Postat pe 13 Septembrie 2014 02:40
Draga mea, poate ca lui chiar ii lipseste sexul oral si n.a spus.o numai in gluma. Poate doar asta cauta in alta parte. Poate ca ar trebui sa discutati serios si deschis despre tot, inclusiv din punct de vedere sexual, sa te gandesti serios la ce esti dispusa sa faci in pat. Un barbat, ca si o femeie, nu calca stramb daca totul e ok acasa. Deci ceva scartie. Stati de vorba si vedeti ce anume. Si mai e o vorba veche: "o femeie adevarata este gospodina acasa, doamna in societate si curva in pat". Si chiar daca suna aiurea e adevarata. Barbatii au fantezii de tot felul, de ce sa si le puna in practica in alta parte? Totul e sa discutati deschis despre tot acum. Mai tarziu s.ar putea sa fie prea tarziu.
succes ! 😊
Lissette
Postat pe 13 Septembrie 2014 06:48
nu stiu daca are sens sa te mai complici....
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 06:52
Eu , daca as fi in aceasta situatie l-as parasi imediat. Adevarat ca te-ai complicat cu locuinta, dar se poate rezolva. Atentie NU SPERA CA SE VA SCHIMBA! Nu pierde timpul cu el ca nu merita!
elenacuartz6
Postat pe 13 Septembrie 2014 07:23
Te salut draga mea!Frumoasa tare povestea ta,si ce-i mai important,plina de invataminte.In ceea ce tye priveste,vad ca-ti folosesti creierul,dar,fa-o pana la capat!Asta spre binele tau,si nu numai.Iesi cat mai repede din zona lui,ca altfel incurajezi acest comportament al lui.Sigur,toti meritam ce primim ,dar partea buna e ca putem alege ce meritam.Te pup si-ti doresc tot binele din lume,ales desigur de tine insati!Trezeste-te si fa ceva,lasa-l ca nu merita apelativul de om si in particular,de barbat.Barbatii adevarat nu mint,nu inseala ,nu sunt iresposabili.Daca el vrea sa-si bata joc de viata lui ,lasa-l si nu-l mai ajuta.Inteleg ca tu esti o femeie cu capul pe umeri,si impresia mea e ca ,pentru tine,nu-ti doresti asta.Te salut!
Oprea_Sidonia_1
Postat pe 13 Septembrie 2014 08:02
Daca vrei o parere foarte documentata atunci e una singura.
De ieri trebuia satzi vezi de ale tale.e naste din pisica soareci maninca.
Daca acum cind totul trebuie sa fie foc,vrea si alte incercari...ceo fi mai tirziu.

Tu vei creste copii vei spalaar ei o sa fie in delegatie.
garbo_399163
Postat pe 13 Septembrie 2014 08:12
Inainte de a-i face vant vorbeste cu el.Ceva nu se leaga,o fi bun actor dar in rest cred ca e prost gramada.Pai cum adica vorbeste cu alta si atata lucru nu il duce mintea sa stearga mesajele,ba iti mai da si telefonul sa umbli in el,Sau isi dorea sa afli?
ississ
Postat pe 13 Septembrie 2014 08:33
ba... uneori poate fi chiar prost facut gramada. Mai ales daca asta e stilul lui de mult timp, si n-a avut nici o problema, omul s-a relaxat... nici macar nu se mai stresseaza sa stearga urme.
Ti-a zis sa te uiti pe internet...ei bine, pe internet se astepta sa te uiti!

Serios vorbind, inca ai timp sa faci cale intoarsa fara complicatii majore. Gindeste-te ca e MULT mai greu sa pleci fara sa te uiti inapoi dupa citiva ani de casnicie, cativa copii, investitii comune, timp pierdut, nervi facuti pulbere. Daca acum cind sinteti la faza "indragostiti", deci ar trebui sa fie lulea dupa tine, face asa - cum crezi ca va proceda cind intervine rutina, intervin probleme, intervin sarcinile tale cu modificarile aferente, fizice si psihice, bebelusi care urla toata noaptea, stress financiar, indisponibilitate pentru sex cind vrea dl. , responsabilitatile de cap de familie samd?

Viata nu devine mai simpla dupa ce va faceti o familie - devine mai complicata. Si mai dura. Uneori pleci la drum 100% sigura de el si constati pe parcurs ca o da cotita - daca nici macar nu esti sigura, pentru ce mergi inainte? Sperind... ce? Ca nu stii ceva ce deja stii?
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 08:46
Un sfat de la o persoana care a trecut prin ceva asemanator. Nu continua asa...ai o singura viata trebuie sa ti-o traiesti in fericire nu in minciuna si inselatorie. La fel am patit si eu si l-am iertat, l-am tot iertat pana intr-o zi cand nu am mai putut...s-a umplut paharul si dupa 4 ani m-am trezit divortata si cu toate planurile de viata facute praf.
In concluzie: TU esti cea importanta....crede-ma nu are rost sa mai pierzi timpul cu el....nu o sa se schimbe; mai bine singura decat cu un asa specimen.
Sper sa-ti fi fost de ajutor....Sa fi fericita!!!
sweetydya
Postat pe 13 Septembrie 2014 10:23
Buna. Nu mai piaerde timpul cu acest individ. Pleaca, fugi etc. Asta e stilul lui.
Nu se va schimba niciodata. Iti doresc o viata linistita .
cristina2971
Postat pe 13 Septembrie 2014 11:14
Daca poti trai alaturi de el stiind toate astea...tind sa cred ca il iubesti dumnezeeste. Doar asa se explica compromisul si incertitudinea in care ai ales sa traiesti, ori tu nu mai contezi in ecuatia asta...multa bafta si rabare iti urez.
jeje2011
Postat pe 13 Septembrie 2014 11:15
Imi pare sincer rau pentru situatia asta. Dar , pari o femeie desteapta si responsabila , cu picioarele pe pamant asa ca sunt sigura ca te vei gandi bine ce vei decide .
E f. bine ca ai inteles ca nu acea femeie e vinovata , si ca nu cu ea trebuie sa te socotesti , probabil ca nici nu stie de tine. Mincinosul si prefacutul este ..el , iubitul tau . Din pacate , nu cred ca ceea ce a facut el , este de inteles si trecut cu vederea. S-a mai spus aici , si sunt de acord; daca acum , la inceput , cand sunteti indragostiti , si ati hotarat sa faceti un pas impreuna , el se gandeste ( si face) asa ceva , e greu de crezut ca mai tarziu , dupa niste ani , cand apar obisnuinta, certurile marunte dar obositoare pt. treburile de zi cu zi , rutina, se va comporta corect si va fi sincer...
Personal , eu nu mi-as pune sufletul in pericol si nu mi-as incurca existenta cu un barbat despre care am aflat asa ceva.
libra66
Postat pe 13 Septembrie 2014 11:30
Parerea mea este ca se agita dupa duduia respectiva doar din interes sexual. Poate a facut ceva "special" cu ea sau a auzit de performantele ei. Vis a vis de voi 2...se crede realizat si are baza in tine ca ii vei oferii familia perfecta. Singura imperfectiune va fii EL ..vrea experiente noi si asta e semn nare de egoism. Tu vei da totul si te vei sacrifica pe altar iar el va lua de la tine ce are nevoie dar si de la altele. Poate...doar ppate, un copil i-ar mai distrage atentia spre noi orizonturi, intrebarea este pt cat timp?!
mona_edith
Postat pe 13 Septembrie 2014 12:52
Tu meriț ce e mai bun, nu uita asta.
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 13:50
pentru cit timp? Cam cit dureaza petrecerea ca a devenit tatic. Cam atit ii "distrage atentia" copilul de la aventuri, daca e genul care sa le caute.
In schimb copilul ii distrage mamei atentia de la orice altceva, inclusiv pe unde ii umbla barbatul, pe termen mult mai lung.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 13:51
Iata de ce mai toate relatiile mele au esuat . Mereu am aflat la timp si n-am putut sa ma mai uit inapoi , mai ales ca de regula nici unul nu se simte vinovat pentru ceea ce face , li se pare si normal ! Dar daca e invers , iau foc sau dau din umeri si pleaca ei, scuturandu-se de dragoste ca de praf !
comoaramea
Postat pe 13 Septembrie 2014 16:03
Au unii barbati asa un noroc de femei cumpatate ....sa dea naiba in masca lor ca parca au mancat din "pampersi premium" cand au fost mici si oricat s-ar stradui sa para altfel, nici ca nu sunt instare
Cum D-zeu sa nu intri optimista 100% intr-o astfel de relatie cand ii pui pe 'tava' toata increderea ce-o ai in el si "jigodia" isi pierde capu'P?

Jos masca, in pana mea!:(...sa ramana cu tuleiele daca asta vrea, eu asa i-as face!
Astfel de creaturi merita numai un colt al lor nu sa haladuiasca liberi in societate, sa-si inmulteasca specia si s-o supuna suferintelor! Next!

684, daca tu il numesti "bun actor" pe "asta" eu iti spun ca "i s-o terminat pelicula si i s-o rupt filmu' ", cu tine!
pitiTa_
Postat pe 13 Septembrie 2014 17:56
De la: pitiTa_, la data 2014-09-13 17:56:13Au unii barbati asa un noroc de femei cumpatate ....sa dea naiba in masca lor ca parca au mancat din "pampersi premium" cand au fost mici si oricat s-ar stradui sa para altfel, nici ca nu sunt instare
Cum D-zeu sa nu intri optimista 100% intr-o astfel de relatie cand ii pui pe 'tava' toata increderea ce-o ai in el si "jigodia" isi pierde capu'P?

Jos masca, in pana mea!:(...sa ramana cu tuleiele daca asta vrea, eu asa i-as face!
Astfel de creaturi merita numai un colt al lor nu sa haladuiasca liberi in societate, sa-si inmulteasca specia si s-o supuna suferintelor! Next!

684, daca tu il numesti "bun actor" pe "asta" eu iti spun ca "i s-o terminat pelicula si i s-o rupt filmu' ", cu tine!
asa ... Da... Nu-i lasa... Sa le rupi capu! :))))
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 18:01
Buna seara dragele mele,

va multumesc mult pentru sfaturi !

Am lasat sa treaca timpul pentru a cugeta in liniste.

Asa mi-am dat seama ca eu am mai umblat prin mesajele lui, prin iulie , prin august, si totusi nu le-am gasit pe acestea. Exista oare posibilitatea sa le ascunzi pe undeva intr-un samsung s4 ? si din prostie sau incredere oarba, sa le fi repus in rând cu toate mesajele normale ?

Cel mai puternic imbold pe care il am este sa il "ingrop" definitiv. Am strans de prin casa pozele, si tot ce-mi aminteste de el, si deja ma simt mai bine.

Dar e sentimentul ca mi-am pierdut vremea atatia ani...In plus, cum el nu stie de descoperirea mea ( sau poate banuieste ?), ma tot suna, trimite mesaje dragute, face planuri de viitor ...

Va tin la curent cu desfasurarea ostilitatilor,
noapte buna, va pup













garbo_405684
Postat pe 14 Septembrie 2014 01:31
Draga jeje,

eu doar ce-am aflat ca el se da in barci cu altele; pana acum n-am avut indicii...el a avut mereu acelasi comportament, "de casa" cum s-ar zice, m-a luat cu el peste tot, la maica-sa, la bunici si la toate rudele, la serviciu, la prietenii lui, ba chiar cand juca fotbal tinea mortis sa vin sa-l vad cum joaca ( am facut-o si p-asta de dragul lui, desi numai el venea cu prietena , numai eu eram in tribune...)

Am tot citit prin forum, prin reviste ca astfel de situatii sunt precedate de o racire a relatiei, de niste "semne" cum ca ceva scartaie, dar la noi nu !



garbo_405684
Postat pe 14 Septembrie 2014 01:42
Draga Lissette,

Sunt si nu sunt de acord cu tine referitor la ultima parte a zicalei.

Vezi tu, el are fantezia asta cu sx oral dar si eu am fanteziile mele pe care nici prin gand nu-mi trece sa le pun in aplicare. Ce-ar fi sa ma apuc maine sa fac un credit la banca si sa-mi platesc un voiaj la capatul lumii unde sa fac un sx fierbinte pe o plaja la asfintit in Brazilia ? Si de mi-ar cere socoteala sa-i zic: "pai ce sa-ti fac dragule, daca nu ai fost in stare sa-mi satisfaci dorintele ? "

Eu cred ca atunci cand esti in cuplu, trebuie sa-ti mai filtrezi poftele. Asta e, nu le poti avea pe toate.
Cand esti celibatar, ai libertatea sa faci ce vrei.
Ei bine, cand esti in cuplu iti pierzi aceasta libertate dar castigi pe alte planuri (sau ma rog, asa ar trebui sa fie...)

Eu asa vad lucrurile.




garbo_405684
Postat pe 14 Septembrie 2014 01:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MONOGAMIA-UN VIS ?! 46 De la: kyra 24 Iulie 2009 23:22
Dilema sentimentala 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
ce sa fac sa divotez sau sa lupt in continuare 57 De la: garbo337236 13 Septembrie 2015 19:01
Dragoste cu tragedii! 44 De la: Rotty 27 Ianuarie 2013 21:15
Zdruncinarea familiei 12 De la: garbo_489377 21 Mai 2018 15:13
Setari Cookie-uri