Sex de la prima întâlnire?

Crezi cu tărie că ai găsit barbatul vieţii tale în tipul cu care vorbeşti de săptămâni întregi pe reţelele de socializare şi la telefon. E amuzant, gândeşte matur plus că mai arată şi bine.

Urmează prima întâlnire pentru care te pregăteşti zile întregi. Îţi cumperi ceva nou de îmbrăcat, poate o rochiţă sexy sau nişte pantaloni mulaţi, mergi la coafor, la cosmetică, te duci vreo câteva zile la sală pentru că vrei să fi cât mai în formă pentru ziua cu pricina şi îţi repeţi încontinuu că totul trebuie să fie perfect. Pe el chiar nu poţi să-l scapi, nu de alta, dar îl placi atât de mult încât, clar, îl vrei numai şi numai pentru tine.

Vine şi ziua cea mare, cum ar spune americanii „the big day” în care eşti atât de emoţionată încât începi să vorbeşti singură cu tine în oglindă.

El nu întârzie nici o secundă de la ora stabilită ceea ce îţi dă un plus de încredere şi e atât de frumos încât ai vrea să fugi cu el acasă.

La un pahar cu vin într-o locaţie elegantă, pe care el te-a lăsat să o alegi, totul decurge exact aşa cum ţi-ai imaginat. Aveţi pasiuni comune, vă plac aceleaşi lucruri iar el are un dar nemaipomenit de a te face să te simţi bine în pielea ta.

Şi uite aşa staţi de vorba până la ora închiderii localului, când evident, trebuie să plecaţi. Dar el îşi doreşte o întâlnire prelungită, aşa că până să te ducă acasă te invită la o mică plimbare prin parc.

Tu accepţi bucuroasă, pentru că eşti nerăbdătoare să vezi cum sărută şi ce loc ar fi mai potrivit pentru un sărut decât parcul de sub clar de lună? Romantic, nu?

Şi da, el te sărută primul. Tu tresari uşor ca şi cum nu te aşteptai dar numai tu ştii cât ai aşteptat clipa. Însă tot momentul pasional se întrupe atunci când el, cu mâna pe sub bluza ta, te întreabă „...nu ai vrea să continuăm în altă parte?” Am gasit acest articol interesant si multe altele pe http://cooltrends.ro
garbo_404305
Postat pe 17 Iulie 2014 02:03
O da, tipul vieții mele e pe toate rețelele de socializare.
Dar de ce să continuați în altă parte? Mere și acolo.
Axl_R
Postat pe 17 Iulie 2014 08:25
De inde sti ca e frumos? Ca la telefon si pe retele nu se vede nimicuta!!!!!
Are o voce sexi, ok, dar daca vocea e sexi truput poate fi ......ca sa nu mai spun de caracter.

Sa lasam prostiile si sa revenim la realitate.
A cunoaste un barbat(femeie) pe retelele de socializare inseamna sa-ti asumi un risc destul de mare.
Sau poza pusa e a prietenului mai tinar si deja insurat, a fiului care face sport sau a unui manechin masculin mai putin cunoscut (sint o gramada de astfel de avertismente pe net in care apar poze ale unor manechine furate de astfel de indivizi).

Si apoi de ce sa ma duc la sala (daca nu merg in mod obisnuit) sa ma tunez special pt o intilnire?
De ce sa nu fiu eu cea de toate zilele ? De ce sa creez o impresie falsa?
Sint zina in primele zile si pe urma???

Eu pe sotul meu l-am cunoscut intr-o situatie total nefericita pt. mine cind aratam ca o curca plouata la propriu dupa ce fusesem udata din cap pina in picioare de o masina care a trecut cu viteza printr-o maaare balta nu prea curata.
Eram un poem de Bacovia citit intro zi tirzie de toamna ploioasa si colac peste pupaza eram si un pachet de nervi asa ca numai de "agatat" nu aratam si nici dispozitia nu era cea mai fericita.

Acum ridem cind ne aducem in aminte si cind nu sint multumita de cum arat imi propune sa rezolve totul cu o galeata cu apa.

Aspectul fizic conteaza fara indoiala dar nu numai el.Pasiunea aia devoratoare trece oricum in 5 ani cel mult si pe urma ramii cu personajul adevarat linga tine si ce te faci daca constati ca ai fost orbit(a) de infatisarea fizica?

Tommy_Boy
Postat pe 20 Iulie 2014 09:10
De la: Axl_R, la data 2014-07-17 08:25:31O da, tipul vieții mele e pe toate rețelele de socializare.
Dar de ce să continuați în altă parte? Mere și acolo.
e,cald ,e frumos.........de ce,nu in parc??????
garbo_404102
Postat pe 20 Iulie 2014 11:28
Te rog sa prezizezi ce ai vorbit cu tine in oglinda. Nu de alta, dar poate e cineva de specialitate pe aici care sa iti stabileasca exact diagnosticul.
silfida
Postat pe 20 Iulie 2014 12:05
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))!
pitiTa_
Postat pe 20 Iulie 2014 12:22
probabil prima intrebare pe care si-o va pune fat frumosul nu e daca faci sex de la prima intilnire - ci ce dreak cautai cind ti-ai pus mustra in catalogul "retelelor de socializare" (care numai de "socializare" nu sint). Din asta se deduce si al doilea raspuns.
Stii, pe Amazon sau ebay oamenii cauta produse si servicii, compara exponatele, se intilnesc si le achita. Cam asta se initiaza online. Asa ca de ce pana ma-sii ai fi aparut la oferta daca nu esti disponibila?!
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2014 15:37
Ei, spera la doi in una, ...si tu, na! ;))
pitiTa_
Postat pe 20 Iulie 2014 15:43
da, discount daca isi ia si rezerva.
Mi se pare absolut dezumanizant...
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2014 15:47
Q, unele viseaza atit de frumos incit le e frica sa deschida ochii
vivacedonna
Postat pe 21 Iulie 2014 01:27
mda.
dar si cind ii deschid.... povestiri din cripta.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2014 07:19
las' ca vin si alea din scripca!=))

neata si-o zi cu spor!

Viva, iti faci de cap cu somnu'!
pitiTa_
Postat pe 21 Iulie 2014 07:48
Viva viseaza inca
Neata :)
Rotty
Postat pe 21 Iulie 2014 08:12
Eram deja treaza la ora aia
vivacedonna
Postat pe 21 Iulie 2014 10:32
De la: pitiTa_, la data 2014-07-21 07:48:47las' ca vin si alea din scripca!=))


adica prohodul sau ce?
La mine e cit se poate de noapte....
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2014 13:02
Din aia intunerica ?
Aici e cat se poate de innorat.
Buna Q :)
Rotty
Postat pe 21 Iulie 2014 13:20
noapte din aia intunerica, da!
Buna Rotty!
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2014 13:22
"prohodu'" la orga in "subsol" ;)) si klan Klu, cu masti si coifuri, danseaza pana la ziua, vestind ca mai au locuri.....:))))))))))

Mai, voi stati si priviti de la distanta ca se lipeste=)) aveti grija!

quasaria, ai prins hotu' la miere? sau i-ai dat "intalnire?;))
pitiTa_
Postat pe 21 Iulie 2014 15:22
cu masti da - multe masti.
Iar de coifuri s-ar putea sa aiba nevoie...... next time.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2014 15:31
il astepti pregatita?


Hai mai, cum sa faci sex din prima?
chiar n-ai ce face?
pitiTa_
Postat pe 23 Iulie 2014 12:45
piti, cu mine vorbeai?
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2014 13:50
aham!;))
: sau tu, numa' "intermediezi" intalnirile?

No! pe bune acum, la ce sa astepti o a doua intalnire, daca nu-l mai "prinzi"? Nu mai bine iti iei grija si apoi ii duci doru'?
pitiTa_
Postat pe 23 Iulie 2014 18:26
lol, u made my day! :-))
Pb e ca daca sari pe bietul om nevinovat nu iti iei grija. Abia de atunci incep grijile!
Te duci acasa si incepi sa te gindesti gindesti: hm - da' ce o fi zis? Da' o sa sune? Da' cind o sa sune? Da' daca nu mai suna?! Ce am facut?!?! ... sa sun sa zic ca imi pare rau?! Da' nu imi pare rau!!!
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2014 00:36
Traiesti Azi, nu ieri, nu maine
vivacedonna
Postat pe 24 Iulie 2014 08:21
Ei vezi, fix la asta "meditam" io, da' ca sa fie "treaba" mai simplificata, mai bine imbratiseaza un : plop sau un durian, salcia nu-i recomandata.
Da,...;)) ii raspunde Axl_ cum ii cu -tu, ea se pricepe mai bine! ;))

Da tu, ce copac alegi la "prima intalnire" de crezi ca asta ajuta?
pitiTa_
Postat pe 24 Iulie 2014 09:12
eu stau sub baobab! Sa vedem ce se intimpla.....
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2014 10:35
Eu sub plamier
vivacedonna
Postat pe 24 Iulie 2014 12:58
care baobab? ala care seamana cu tine cand te scoli dimineata?

Mai, ce chestie, am vazut unu odata, avea o scorbura ce semana cu puta
de fata.....ei, mare, normal...;)) si multi adunati in juru-i, stateau si meditau(ca tine ;)) voiau sa vada ce se intampla!) sau, erai si tu?


oare, "ce-i asta"?Pana m-am dus eu si le-am dat "desteptarea".....erau blokti saracii...=))
pitiTa_
Postat pe 24 Iulie 2014 17:00
Piti, AI dreptate, r trebui sa te destepti macar UN pic. Tu esti cea care traiesti blocata undeva...
Si mai dai pe aici sa spui cum se prinde ursul la miere...
vivacedonna
Postat pe 24 Iulie 2014 19:52
piti, eu pot cel mult sa seman a salcie ca am parul lung.... :-)) In ce priveste putele de fete, nu ma pasioneaza, nici nu stiam ca poseda fetele asa ceva, dar pot sa inteleg contemplarea domnilor filozofi. In general ei devin contemplativi ... usor.
quasaria
Postat pe 25 Iulie 2014 01:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Netul poate face o femeie nimfomana? 30 De la: tusi_Oli 12 Decembrie 2011 19:00
Menage a trois 18 De la: narcysa 12 Mai 2011 20:30
:-( 122 De la: garbo_471860 7 Septembrie 2017 00:42
frustrareeeeee 41 De la: elodia_2 21 Octombrie 2011 18:58
Romania 93 De la: estela 30 Mai 2010 03:39
Setari Cookie-uri