BEZNA

Se simt si barbatii folositi ?! Mi s-a reprosat asta, pe nedrept, insa m-a cam pus pe ganduri treaba. Fiind o relatie la inceput, nu stiu daca, chiar se poate simti folosit sau e doar o tactica "parsiva" de a ajunge la alte lucruri.Cum, in privinta barbatilor, in mod special si a oamenilor, in general, sunt cam pe langa, va rog sa ma ajutati sa-mi clarific dilema asta, macar pt cultura mea generala.
Schmetterling
Postat pe 9 Iulie 2014 09:00
De ce nu ? Ei nu-s tot oameni ? ( ma rog , unii dintre ei ) .
Rotty
Postat pe 9 Iulie 2014 09:22

Tocmai de asta, pe unii nu-i poti incadra in specie... Cuvintele astea au avut impact asupra mea si nu stiu ce sa cred, chiar se simte folosit(ceea ce nu e cazul, nu fac asta) sau e o tactica. Din moment ce nu-mi dau eu seama, nu cred ca au cum altii, dar poate cineva intelept, experimentat ma poate lumina.
Poate sa fie intr-atat de sincer un barbat si chiar sa simta asa ceva?!
Am impresia ca pun niste intebari cam tampite, dar chiar m-a bulversat faza.
Schmetterling
Postat pe 9 Iulie 2014 10:29
Le pui dupa felul cum "esti", in bezna!

Daca, a facut crize de sensibilitate vizibile inseamna ca ai atins punctul forte!
Cuvantul de "ordine"este orgoliu', simte cum ii scade stima de sine si
te tine....=)) Rezolvarea, o gasesti "in spatiul" de miscare reciproc.
Spor!:D
pitiTa_
Postat pe 9 Iulie 2014 11:03
Bezna e cu atat mai mare cu cat, timp de o luna nu am vorbit deloc, eu pt ca am asteptat sa faca asta, asa din orgoliu, ca doar nu ma pun pe tava, iar el pt ca a crezut ca sunt suparata. Ok, daca sunt suparata, nu incerci sa vezi de ce, sa rezolvam?! Pe langa asta, mai vine cu reprosuri ca nu I-am cautat si ca il folosesc. Ce Doamne iarta-ma sa mai inteleg?! Cum nu am cu cine discuta aspectul, macar sa mai invat si eu una alta, sper sa ma luminati voi.
Schmetterling
Postat pe 9 Iulie 2014 11:20
Ieee! da si tu esti "intepata"....

Nu asa se face! Cand vrei ceva anume de la el sau impreuna cu el, il inviti la dialog noaptea, aplica metoda contrarie, functioneaza cu genul asta:D. Fii o Doamna cu D mare de tipar, (sau de mana) ! Nu-i lasa loc de suspiciuni, timpul trece si-i in defavoare ta in special.Pe el nu-l schimbi, asa-i de la mn si o poarta toata viata cu el.
Rezultatul deschiderii spre comunicare conteaza! Ploua, off!
pitiTa_
Postat pe 9 Iulie 2014 11:35
De la: garbo_396813, la data 2014-07-09 09:00:38Se simt si barbatii folositi ?! ....... chiar se poate simti folosit sau e doar o tactica "parsiva" de a ajunge la alte lucruri.......


stau si ma intreb, oare despre care alte lucruri o fi vorba?
heartbit
Postat pe 9 Iulie 2014 20:00
Ar fi destule...ce stii tu ?
Rotty
Postat pe 10 Iulie 2014 09:26
De la: garbo_396813, la data 2014-07-09 11:20:23Bezna e cu atat mai mare cu cat, timp de o luna nu am vorbit deloc, eu pt ca am asteptat sa faca asta, asa din orgoliu, ca doar nu ma pun pe tava, iar el pt ca a crezut ca sunt suparata. Ok, daca sunt suparata, nu incerci sa vezi de ce, sa rezolvam?! Pe langa asta, mai vine cu reprosuri ca nu I-am cautat si ca il folosesc. Ce Doamne iarta-ma sa mai inteleg?! Cum nu am cu cine discuta aspectul, macar sa mai invat si eu una alta, sper sa ma luminati voi.



Fato , ceva acolo nu-i cosher...ala da de banuit. Si io care credeam ca-i unu` mai sensibil_os...
Rotty
Postat pe 10 Iulie 2014 09:33
Da, sensibil.... Aici e vorba de orgoliu, si nu de oaresce sentimente, cum am vrut initial sa ma amagesc. Tocmai, pt ca nu cred ca ar vrea o relatie serioasa, mi se pare aiurea sa faca crize de genul, nefiind prima.Ce tactica o fi asta?! Cred ca am dat peste dracu'!!!
Schmetterling
Postat pe 10 Iulie 2014 12:22
AR fi Bine sa.l intarci, CA altfel AI viata grea CU el.
Da, si barbatii se simt folositi. Depinde cum te.ai purtat CU el si CE I.ai dat de inteles.
vivacedonna
Postat pe 10 Iulie 2014 12:44
Da, deja am facut lucrul asta, clar e o relatie chinuita si fara viitor, din punctul meu de vedere, insa as fi vrut sa-mi clarific comportamentul lui.
Schmetterling
Postat pe 10 Iulie 2014 13:03
Comportamentul lui deriva din ceea CE AI facut Sau nu ai facut.
Deruleaza UN pic si o sa.ti dai seama
Sau incheie episodul si treci Mai departe, desi... esti o tipa care analizezi , vrei raspunsuri. ..
vivacedonna
Postat pe 10 Iulie 2014 13:06
Si chiar nu am facut nimic care sa justifice reactia asta, am incercat sa cladesc ceva, mai mult ca niciodata pana acum. Fiecare are defectele si stangaciile sale, insa in loc sa incerce sa inteleaga si sa discutam ce nu merge,arunca cu cuvinte,care mie, sincer mi-au picat "greu" de tot.Insa, mai bine ca si-a aratat fata, pana nu era prea tarziu.
Schmetterling
Postat pe 10 Iulie 2014 13:09
Asa e, chiar daca am decis sa pun punct, vreau sa stiu ce mama naibii gandesc sau simt de se comporta ca niste copii carora le-ai luat bomboana. Macar pt cultura mea generala.
Schmetterling
Postat pe 10 Iulie 2014 13:11
Cumva I.ai ranit orgoliul
vivacedonna
Postat pe 10 Iulie 2014 13:21
Daca pt el e mai important orgoliul..... Si eu sunt orgolioasa, insa nu exagerez.Adica, ii place de mine de vreun an, de prima data cand m-a vazut, cica, iar cand, in sfarsit reusim sa incercam ceva, face figuri ! Nici nu stiu daca imi vine sa rad sau sa-mi para rau!
Schmetterling
Postat pe 10 Iulie 2014 13:26
Parerea mea e ca n-am nici o parere!
subiectul asta e foarte profund si complex!
citez din memorie:
- am facut...
-n-am facut...
- orgoliu - are si el, dar am si eu
- barbat (mai degraba Copil) interesat si interesant
astea sunt cele cateva idei intre care se poarta discutia si se tot invarte fara a pune degetul pe rana!
c-o fi prea tarziu sau prea devreme, nici nu cred ca mai conteaza, cert e ca vorbim sa ne aflam in treaba, gen subiecte marca garbo!

...si pana la urma, daca ai stii ce e in mintea lui, la ce ti-ar folosi? cu ce te-ar ajuta?
esti psihoterapeut? esti psihanalista? sau doar dormi prost noaptea?
heartbit
Postat pe 10 Iulie 2014 21:44
" Comportamentul lui deriva din ceea CE AI facut Sau nu ai facut. "

Sau din experientele lui anterioare Viva .

Rotty
Postat pe 11 Iulie 2014 08:17
Bit, las' că aprind io nește lumânări și dispare bezna.
Axl_R
Postat pe 11 Iulie 2014 08:50
Io am lanterna !
Neata :)
Rotty
Postat pe 11 Iulie 2014 08:56
De la: Rotty, la data 2014-07-11 08:17:12" Comportamentul lui deriva din ceea CE AI facut Sau nu ai facut. "

Sau din experientele lui anterioare Viva .



Da si aia e o posibilitate.
Nu trebuie inteles, CI doar luat ASA cum e si vazuta cauza care a produs efectul ala.
vivacedonna
Postat pe 11 Iulie 2014 13:29
Fiecare, cu ce are!...opait, cumva?

Si daca "orgoliul este mai important pt. el, ala il motiveaza, pe ala il
scoate la inaintare. Ce, nu ai mai intalnit asemenea specimen? Omu', nu face risipa de "energie" cu intunericu', are limitele lui si atat iti pune la dispozitie.
*13, esti cam ghinionista bag seama.
pitiTa_
Postat pe 11 Iulie 2014 13:38
Mda, orgoliu, limite. Chiar ajung sa cred ca sunt ghinionista, chiar pe 13 sunt nascuta....
Schmetterling
Postat pe 11 Iulie 2014 14:35
...si pana la urma, daca ai stii ce e in mintea lui, la ce ti-ar folosi? cu ce te-ar ajuta?
esti psihoterapeut? esti psihanalista? sau doar dormi prost noaptea? [/quote]

pertinenta intrebarea si foarte inteleapta, heartbit. Ajung sa ma intreb aceleasi lucruri. Am deschis acest subiect din dorinta de a afla niste pareri obiective asupra subiectului, eu fiind in "bezna", dar si pt cultura mea generala, in cazul in care mi se mai intampla, sa stiu cum sa abordez situatia.
Schmetterling
Postat pe 11 Iulie 2014 15:45
Incet, incet se va face lumina.Multumesc celor care m-au "luminat".
Schmetterling
Postat pe 11 Iulie 2014 15:50
Nici o situatie nu se potriveste CU o alta.
Trebuie sa faci CE vrei, CE simti
Sa te adaptezi din mers pt CA socoteala de acasa nu.ti iese CA aia de la piata
vivacedonna
Postat pe 11 Iulie 2014 16:04
Asa e, se pare ca in situatia mea nu s-a prea potrivit socoteala. Poate data viitoare ajung la piata cu ce am plecat de acasa.... sau macar am sa incerc, din nou !
Multumesc VIVA!
Schmetterling
Postat pe 11 Iulie 2014 16:12
Totul depinde de ceea ce.ti doresti si unde vrei sa ajungi
vivacedonna
Postat pe 11 Iulie 2014 16:18
813, da, se simt folositi si uneori si sint folositi. Folositi in diverse scopuri. Ca posesori de carduri de exemplu, ca sofer personal, ca bodyguard personal, ca paravan, pentru ca se asorteaza cu pantofii, pentru ca e nevoie de un accesoriu ca sa nu te considere lumea freak, pentru ca sint suficienti de fraieri sa iti suporte toanele sau suficienti de lasi sa pretinda ca nu stiu. Sau pentru ca un vibrator necesita baterii. Un individ se poate sa nu necesite nimic. Absolut nimic.
Deci da - se si simt, si chiar sint folositi citeodata.
Alta intrebare?
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2014 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
partener cu hepatita C 4 De la: garbo_1399 24 Mai 2012 14:04
Ce inseamna dominare? 10 De la: garbo_465775 21 Mai 2017 13:59
nu stiu de ce!?! 48 De la: Anouk_Aimee 4 Februarie 2010 19:20
Politia de la sectia 1 si 3 contabilizau prostitutia in Bucuresti ? 40 De la: SAL 11 Ianuarie 2012 16:27
Un sfat, va rog... 11 De la: estela 4 Mai 2010 00:59
Setari Cookie-uri