Elena Doamna

Buna tuturor,sunt noua aici,as vrea sa zic ca sunt insarcinata in 22 de saptamani si voi naste la elena doamna,este rau sa nasti acolo?m-am certat cu sotul meu si el sustine ca sunt bacterii si etc..as dori sa stiu de la voi mai multe daca ma puteti informa..ms
garbo_403886
Postat pe 2 Iulie 2014 20:37
bacterii si etc sunt peste tot, de la dormitorul tau si pana la clinica unde vrei sa nasti!
ne-ai spus ce zice sotul tau, dar nu ne-ai spus unde ar fi el de parere sa nasti?
cumva intr-un laborator de genul celor unde se fabrica procesoare?

presupun ca ai avut un medic ginecolog care sa iti urmareasca evolutia pe perioada sarcinii. cred ca lui ar fi indicat sa-i ceri sfatul!
heartbit
Postat pe 2 Iulie 2014 21:06
" m-am certat cu sotul meu si el sustine ca sunt bacterii si etc..."

"etc" ce inseamna ? Purici , paduchi ? Ca doar nu s-o fi referit la doctori , asistente si moase...
Rotty
Postat pe 3 Iulie 2014 09:38
Bunica a născut 7 copii. Pe tata în căruţă venind de la câmp.
Bacterii
Să mă anunţaţi şi pe mine, dacă găsiţi un spital fără!
Axl_R
Postat pe 3 Iulie 2014 11:40
p'al meu, in papusoi, si a lasat samanta la inca 9(pe tarlaua). Familie numeroasa dom'le! ;))
...nu ca'n zilele astea, naste unu(in spital), si ala cu "bacterii" la mansarda.
pitiTa_
Postat pe 3 Iulie 2014 15:08
De la: garbo_403886, la data 2014-07-02 20:37:26Buna tuturor,sunt noua aici,as vrea sa zic ca sunt insarcinata in 22 de saptamani si voi naste la elena doamna,este rau sa nasti acolo?m-am certat cu sotul meu si el sustine ca sunt bacterii si etc..as dori sa stiu de la voi mai multe daca ma puteti informa..ms
nu vreau sa te sperii,dar eu am facut septicemie la doua sapt de la nastere,din cauza mizeriei din maternitati,,,,,,,,,,,,in 1974...............am avut STAFILOCOCUL AURIU,,,,,,,,,,,,,,si am scapat cu PIOSTASIN.................deci nu te mai gandi la prostii
garbo_404102
Postat pe 20 Iulie 2014 11:39
Dragi mamici, in loc sa va preocupe sa cautati o maternitate de lux in care sa nasteti, Mai bine v.ati documenta cum sa va cresteti copiii. Si sa nu Mai cautati premergatoare la 5 luni.
vivacedonna
Postat pe 21 Iulie 2014 01:13
Serios, una o exclude pe alta, sau cum? Si de ce sa nu mai caute premergatoare la 5 luni?

Nu stiu cum este la Sfanta Elena dar pot sa-ti vorbesc de experienta sorei mele care a nascut primul copil la un spital de stat. Nepotica mea si alti nou nascuti au luat un microb de acolo, unul din bebelusi a murit, era sa moara si a noastra. A fost cumplit. Pe al doilea copil l-a nascut la privat dupa ce s-a documentat bine in legatura cu clinica, si totul a decurs perfect.
Alegerea este a ta.
Nichi_D
Postat pe 21 Iulie 2014 18:14
AI impresia CA la privat nu exista microbi? Esti cumva intr.un glob de sticla la privat?
vivacedonna
Postat pe 21 Iulie 2014 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamica la 39 de ani! 28 De la: zambila 1 Septembrie 2010 10:33
de ce femeile nu prea folosesc steriletul ca metoda contraceptiva, cand e atat de bun,fara riscuri? 19 De la: garbo063509 11 Aprilie 2015 07:50
Learn with Music- programul perfect pentru copilul dumneavoastra 4 De la: garbo_9825 1 Decembrie 2012 19:24
Bebe de 6 luni care nu doarme noptile. 12 De la: adryaana 2 Iunie 2011 08:32
Ajutati un copil cu o soarta cruda! 6 De la: fica_norilor 30 Martie 2010 17:34
Setari Cookie-uri