Helicobacter pylori

Buna!
A avut cineva rezultate in vindecarea Helicobacter Pylori cu tratament naturist?daca da, care ar fi acela?
IreneG
Postat pe 17 Iunie 2014 19:52
De la: IreneG, la data 2014-06-17 19:52:25Buna!
A avut cineva rezultate in vindecarea Helicobacter Pylori cu tratament naturist?daca da, care ar fi acela?
,
citeste despre mierea de manuka sau /si despre cura cu apa de argila alba de la inginerul Bocan se comnanda si ea gasesti nr pe internet , dar esentiala in vindecare este dieta ! ;deasemeni alimentatia alcalina te poate ajuta !citeste informeaza-te !
garbo_19362
Postat pe 17 Iunie 2014 22:19
Eu auzisem ca ar fi bun uleiul de oregano salbatic , dar pana sa gasesc sa cumpar , tot cu antibiotice m-am "reparat" .
Rotty
Postat pe 18 Iunie 2014 08:20
cred ca: alimentatia, odihna si eliminarea stresului, este cel mai bun tratament in paralel cu cel naturist.
:(
pitiTa_
Postat pe 28 Iunie 2014 13:19
Ai avut vreodata helicopteri din astia Piti ?
Rotty
Postat pe 28 Iunie 2014 14:25
NU!
Si nici nu-mi doresc, are o Prietena de-a mea:( si cateva cunostinte apropiate.
pitiTa_
Postat pe 28 Iunie 2014 15:44
Ei , sa stii ca io am avut si-ti vine sa-l iei pe la dans numa` sa scapi.
Alimentatia mea e sanatoasa ( pentru multi extrem de...) , dorm cam 7 ore pe noapte , iar stress prea mare nu am (doar cel cotidian /normal ).Deci , nimic deosebit. Asta vizavi de remarca ta de mai sus.
Rotty
Postat pe 28 Iunie 2014 15:54
Măi ce uşor îi să dai sfaturi!
Iote, stau şi nu mă stresez, să vedem cum o să dispară.
Mi-e rău de nu mai pot şi musai să lucru.
Ce să fac dacă pe lângă o polialergie med. mai am şi o intoleranţă la alimente mai nou?
Am dat o groază de lei pe analize şi med. fără niciun rezultat.
Am plecat la trabă, că degeaba mă vait, nu ajută la nica.

Să rămân on, fac tratament cu Ospamox 2 X 1 gr, 7 zile, apoi Nikvorm 30 ml dimi 30 ml seara, se repetă la 7 zile. După încă 7 zile Goldenseal 2 x 1 capsule 21 de zile.
Axl_R
Postat pe 28 Iunie 2014 16:33
bine ochii am spus in paralel cu tratamentul naturist.
Tu, poate locuiesti in locuri mai ozonate, ai un servici cu program strict de 8-9 ore, munca este mai mult fizica, dar daca -i asa, nu te poti compara cu pers. care intra in contact cu substante chimice la servici, mediu' de lucru infect, orele de program sunt de la 12 in sus, uneori si 24:( "sare" peste mese, ia medicamente...etc.:( Na, se aseamana?
Trece la fel de repede "helicobacterul...."? Am fost clara?
pitiTa_
Postat pe 28 Iunie 2014 16:34
Io sau Axl ?
Rotty
Postat pe 28 Iunie 2014 17:41
tu! cu tine vb. inainte sa posteze Axl_
pitiTa_
Postat pe 28 Iunie 2014 20:17
Buna,

Helicobacter Pylori este o bacterie care se dezvolta in zona gastrica, putand crea numeroase simtome si probleme de sanatate. Prezenta acestui microorganism poate fi depistata prin probe din sange si scaun, iar valorile innregistrate in urma investigatiilor, ne sugereaza daca trebuie sa urmam sau nu un tratament adecvat.

De cele mai multe ori Helicobacter Pylori se dezvolta acolo unde gaseste conditiile prielnice traiui, respectiv aciditate crescuta, generata de alimentatie nesanatoasa (zahar, prajeli, carne in exces, lactate, muraturi).
Primul indemn ar fi sa se treaca pe o alimentati mai curatra, bogata in antioxidanti, sa se creasca sistemul imunitar si sa se consume apa alcalina.

Dintre plante cele mai eficiente in aceasta directie sunt: uleiul din oregano salbatic, mastic gum, goldenseal, mierea de manuka cu indice ridicat, sulforafanul etc.
Pentru ca aceste remedii sa fie eficiente, trebuie ca schema de tratament sa fie personalizata.

Adrian Udrea- fitoterapeut, nutritionist
plantevindecatoare@gmail.com
http://terapienaturala.blogspot.ro
Adi_Udrea_1
Postat pe 20 Decembrie 2015 11:45
Bre, îi simtom sau simptom?
Restu' , mulțam pt info.
Axl_R
Postat pe 20 Decembrie 2015 12:23
Buna,

Helicobacte Pylori este o bacterie care prefera mucoasa gastrica, cantonandu-se de aceasta. Se pare ca acest microorganism traieste in organismul fiecaruia dintre noi, insa in anumite condittii , se dezvolta mai mult, dandu-ne o serie intreaga de manifestari neplacute: greata, balonari, dureri gastrice, aciditate crescuta etc. Multi medici incrimineaza aceasta bacterie pentru aparitia unor forme tumorale, insa aceasta ipoteza nu a fost inca demonstrata.

Exista foarte multe remedii naturiste care pot inactiva si reduce activitata acestei entitati bilogice microscopice. Cele mai indicate in acest sens sunt cruciferele, plopul, propolisul, mierea cu antibiotic natural si multe alte plante.

Pentru ca tratamentul sa fie eficient, acesta trebuie personalizat.

Adrian Udrea- fitoterapeut, nutritionist- Timisoara
plantevindecatoare@gmail.com
Adi_Udrea_1
Postat pe 1 Februarie 2016 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
xxlbust 49 De la: gabriella27 26 Decembrie 2014 09:30
Pentru toate fetele cu candida 4 De la: persidadamian 12 Iunie 2009 17:36
parul blond 1 De la: tashhka 29 Septembrie 2009 01:50
Cancer 39 De la: deep2w 10 Iunie 2013 14:18
tratament naturist impotriva candidozei 133 De la: garbo101210 28 Martie 2010 09:32
Setari Cookie-uri