relatia distrusa din cauza sexului?

buna tuturor!as vrea sa va expun problema mea pe scurt,am o relatie cu o fata de aproape 6 ani,in tot acest timp relatia nu a excelat la capitoul sex dar ea a stat langa mine si sunt convins ca nu m-a inselat si m-a iubit enorm!pe scurt viata noastra sexulala se rezuma la cateva intalniri o data pe luna sau si mai rar in care incercam tot felul de pozitii dar penatrarea mai putin,cand exista era doar cateva minute maxim,fara finalizare,ea mi-a spus tot timpul ca nu se simte ok in pat si ca vrea sa facem ceva in privinta asta,eu orgasm aveam doar la final cand ea ma ajuta,ea niciodata nu a avut orgasm,acum o luna mi-a spus ca vrea sa ne despartim pt ca nu ne simtim ok in pat,in toti acesti ani lipsa dorintei mele de sex se datora faptului ca ma masturbam uneori si de 3 ori pe zi,acum de cand ne-am despartit ea a zis ca vrea sa incerce si cu altcineva,sa vada daca se simte bine in pat si o sa aiba orgasm,eu acum sunt convins ca n-am facut totul ca ea sa se simta ok si mi-e frica ca nu o sa mai am niciodata sansa asta,mi-a spus ca nu mai ma vede ca pe un barbat ci ca pe un amic,a intervenit monotonia,realizez ca este o fata pe care o iubesc enorm si sper sa nu se termine asa,a spus sa o las o perioadat in pace,sa nu ne mai vedem,sa nu mai stim nimic unul de celalalt,poate asa va reaparea dorinta din partea ei,dorinta mea exista acujm mai mult ca niciodata si daca as mai avea ocazia de acum incolo i-as arata cum poate ajunge pe culmile placerii!ce ma sfatuiti sa fac?mi-e frica sa nu se culce cu altul si sa o pierd definitiv..
garbo_402252
Postat pe 26 Mai 2014 13:03
nu 252 - e o relatie distrusa din cauza ta. Nu din cauza sexului.

Ca o femeie tinara sa aiba sex o data pe luna si atunci "la misto", timp de sase ani, trebuie sa te fi iubit foarte mult sa fi stat cu tine. Mai ales ca, asa cum cu seninatate recunosti, ai fi putut sa te descurci mult mai bine - doar ca nu te-a prea interesat...
Te intereseaza acum. Ei bine, ghinion. Acum e prea tirziu.
In mod sigur o sa gaseasca pe altcineva, barbatii nu sint chiar specie pe cale de disparitie. Daca n-o fi gasit deja. Si sa speram ca urmatorul ii va acorda ceva mai multa atentie.
quasaria
Postat pe 26 Mai 2014 15:39
te masturbai si de 3 ori pe zi, super tare, iar pe ea zici acum ca o iubesti enorm... tu pe cine crezi ca aburesti aici, pe noi??? daca o iubeai enorm de mult ii aratai asta si o faceai sa se simta dorita si iubita de n-șpe ori pe zi, asa ca..... din moment ce placerea ta cea mare era sa te satisfaci singur, acum te miri de decizia ei? cand nu apreciezi valoarea celui de langa tine inseamna ca nu-l meriti, iar fata in final si-a dat seama cate parale faci!! si nu ti-o zic cu rautate, crede-ma! maturizeaza-te si accepta consecinta propriului tau comportament!
edelweiss_3881
Postat pe 26 Mai 2014 17:14
da-i si-un premiu ca te-a suportat 6 ani :)).
alexandravoda89
Postat pe 1 Iunie 2014 04:43
Exista ceva anormal in comportametul tau !!!..Atata vreme cat ai o femeie langa tine si tu te masturbezi...este la mintea cocosului ca acea femeie realizeaza in final ce este gresit cu tine ! Ar trebui sa-i multumesti acelei femei, ca a stat sase ani cu tine...Alta nu ar fi stat nici macar o luna !!
Andrada54
Postat pe 1 Iunie 2014 04:43
e clar ca ai ceva probleme..si preocuparea ta numarul unu ar trebui sa fie rezolvarea lor si nu ce face fosta. pe ea las-o sa isi vada de viata ei, destul a pierdut timpul cu tine. o felicit pentru rabdarea pe care a avut-o sa stea cu tine 6 ani. pe langa problemele pe care clar le ai, esti si egoist, nu te-a interesat decat sa iti satisfaci dorintele tale, nu a mai contat persoana de langa tine. nu o iubesti, e doar obisnuinta, asa ca nu te mai crampona de ideea de a o mai avea alaturi pentru ca asta nu se va intampla. rezolva-ti problemele si cauta-ti o fata pe care de data asta sa stii sa o aprieciezi.
MARILENA_25
Postat pe 1 Iunie 2014 08:15
bravo .......un raspuns corect felicitari
marissa
Postat pe 1 Iunie 2014 09:15
Sunt de acord cu ce au spus si precedentii mei, ai avut o ca iubita 6 ani si nu ti ai dat niciun interes ca sa o faci fericita, consider ca nici nu ai discutat cu ea acest aspect, daca comunicai macar ti ai fi dat seama ce fel de persoana este si ce isi doreste in realitate de la tine, doar sex sau bani?...E adevarat cand exista iubire , sexul nu e totul, adica atunci cand vrei sa te casatoresti sa anticipezi ca , doamne fereste , apare o anomalie in sexualitate, trebuie sa stii pe cine iei ca partener pentru toata viata.. Casatoria , din punctul meu de vedere, este pentru toata viata , nu atunci cand intervine , de exemplu , impotenta datorita unui accident, il parasesti pe omul caruia i ai jurat iubire, loialitate la bine si la rau...Cum vad ca se intampla in multe cupuluri, Maria Marinescu, Cristina Boureanu, Cum au falimentat sau au intrat in puscarie partenerii , cum au fost parasiti..Singurele motive pertinente si viabile de divort sunt adulterul si violenta cu tot ce implica ea, ambele iti pun viata in pericol si nimeni din lume nu are dreptul asta..Viata ne a dat o Dumnezeu iar omul nu are dreptul sa o ia..
garbo_401523
Postat pe 1 Iunie 2014 09:19
felicitari si tie de raspuns.............ai dreptate cand ai linga tine un om care te iubeste nu-l vezi .....el sa gandit numai la el sa fie el fericit ....acum fata sa trezit la realitate
marissa
Postat pe 1 Iunie 2014 09:20
bravo acest raspuns il merita ..........felicitari
marissa
Postat pe 1 Iunie 2014 09:22
523 de unde pana unde casatorie ? Divort ? Bati campii rau de tot , iar marissa vad ca te sustine.
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2014 09:40
" viata noastra sexulala se rezuma la cateva intalniri o data pe luna "


Esti amabil sa-mi traduci cum vine asta ?

In rest , a zis Q si Edel cam ce era de zis.
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2014 09:43
Eu crted ca domnisoara avea ceva probleme de care nu ti-a spus.
Cu alte cuvinte , incearca sa iti gasesti o partenera normala, nu cu inhibitii de tot felul.
Mai sunt si femei care nu adora sexul. Ce sa faci asta e !
garbo031703
Postat pe 1 Iunie 2014 11:00
Rog doamnele care au postat mai sus sa ma ierte, dar cred ca nu au inteles mesajul.
Eu cred ca el ar trebui premiat ca a suportat sase ani o asemenea situatie, mai ales ca nici macar nu erau casatoriti.
Pe viitor, inainte de a aduce vorbe grele la adresa unora care au probleme in cuplu si posteaza pentru a cere parerea altora, va rog politicos sa puneti in balanta toate greutatile care pot influenta rezultatul final.
garbo031703
Postat pe 1 Iunie 2014 11:12
da cred e a asteptat de mult sa spui acest cuvin , te -a incercat sa vada cit tii la ea
garbo158226
Postat pe 1 Iunie 2014 11:26
oh, doamnele n-au inteles nimic - ce bine ca ai venit tu sa le scoti din bezna!
El saracul era o victima ca se masturba, nenorocita aia - nu conteaza ca individul n-o satisfacea - trebuia sa se faca luntre si punte sa "il atraga", nu? Asa ca asteptam cu mare interes sa luminezi populatia ignoranta si sa explici tu cum e cu mrejele de bordel, care rezolva orice probleme in viata. Cu anal, oral si alte "secrete" de care doamnele n-au auzit in viata lor, bine ca esti tu pe aici sa clarifici! In detaliu, daca se poate! Si cu exemple din istoria personala: nume, prenume...
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2014 11:28
zici ca o iubesti , dar te masturbezi , mult succes!

zici ca relatia voastra e distrusa din cauza sexului? nuuu, dn cauza ta!
eu in locul acestei fete nu m-as mai intoarce la tine!
mult succes cu " manuella"
adeline
Postat pe 1 Iunie 2014 11:41
De la: quasaria, la data 2014-06-01 11:28:20oh, doamnele n-au inteles nimic - ce bine ca ai venit tu sa le scoti din bezna!
El saracul era o victima ca se masturba, nenorocita aia - nu conteaza ca individul n-o satisfacea - trebuia sa se faca luntre si punte sa "il atraga", nu? Asa ca asteptam cu mare interes sa luminezi populatia ignoranta si sa explici tu cum e cu mrejele de bordel, care rezolva orice probleme in viata. Cu anal, oral si alte "secrete" de care doamnele n-au auzit in viata lor, bine ca esti tu pe aici sa clarifici! In detaliu, daca se poate! Si cu exemple din istoria personala: nume, prenume...



Rotty
Postat pe 1 Iunie 2014 12:20
Buna tuturor!In primul rand haideti sa nu va mai contraziceti!Sunt de acord si cu femeile ce spun,dar sa fim un pic mai ingaduitoare cu barbatii,macar acum de ziua copilului!Bravo ei ca a suportat atatia ani astfel de relatie,bravo lui ca inca o mai iubeste dupa atatia ani,si nu-si doreste despartirea cu toate ca ea nu a avut acel ,,clic,,sa-l atraga.Ca din cate spune dorinta sexuala el are, daca se satisface singur.Eu zic ca nu este compatibilitate intre ei.Conteaza f.mult sexul intr-o relatie...de acolo din dormitor pleaca toate frustrarile...daca nu e potrivire.
Antonia01
Postat pe 1 Iunie 2014 16:29
Antonia, exista o noua mentalitate de "castrati" la modul mai mult sau mai putin figurat, care se asteaza in vf. patului asteptind sa fie "atrasi". No bs?!
Cit timp TE STRADUIESTI sa atragi barbatul de linga tine - sau femeia de linga tine- ceva e gresit in relatia aia. Atractia, cind exista, e pur instinctuala si animalica. Si exista tacit INAINTE sa existe o relatie si se manifesta tot timpul, nu numai cind e "ora sa il atragi": intr-o relatie sanatoasa dpdv chimie intre cei doi, sint atrasi unul de altul din priviri, din gesturi involuntare, si la orice ora si in orice context. Si cind nu vor, sau mai ales cind nu vor acest lucru. Asa ca sa ma scuteasca nea asta de ponturi de tertipuri sau vreo tanti specializata in cursuri ale atractiei de 2 RON bucata.
Invatam sa respiram, sa mincam, sa ne kkt, si sa resimtim atractie sexuala.
Ma mir cum dreak de mai e specia asta vie....


Iar in ce priveste indulgenta fata de barbati de ziua copilului, da, inteleg similitudinea. Cu condescenta de rigoare.
quasaria
Postat pe 1 Iunie 2014 16:46
Draga, Rotty , pentru ce stai cu o persoana 6 ani, nu sa o cunosti in eventualitatea unei casatorii? Sau pentru unii care au viata duplicitara nu e asa?...Personal, tind sa cred ca amandoi au probleme, mi a placut ce a spus cineva pe site-ul asta , ca daca exista chimie intre parteneri totul vine de la sine..
garbo_401523
Postat pe 1 Iunie 2014 18:09
daca te masturbai de 3 ori pe zi ,inseamna ca aveai dorinta de sex.interesant e de ce nu o faceai cu iubita ta?Daca o faceai de 3 ori pe zi cu ea,te antrenai in asa fel de nu concepea fata sa traiasca fara tine.....daca ti-e teama ca gaseste pe altul ,ar trebui sa incepi prin a uita sa te masturbezi si sa dai tot ce e mai bun in pat alaturi de iubita ta....
garbo_390622
Postat pe 1 Iunie 2014 19:06
De ce nu i-ai aratat cum poate ajunge pe culmile placerii cat erati impreuna?
Afiematia ta arata ca ai fi stiut ce sa faci sa o satisfaci dar 6 ani nu te-ai deranjat si acum te plangi.
garbo_11137
Postat pe 1 Iunie 2014 19:22
dute la neurolog.la psiholog si la biserica.tu femeie faci sex cu o alta femeie.de ce crezi ca a lasat dumnezeu barbati pe lume,ca sa faca femeile sex intre ele.este o boala care se trateaza de neurolog si psiholog si de endocrinolog.poti da si pe la ginecologie,pina revi cu gindirea la normal.la biserica iti trebuie educatie crestina.trebuie sa sti ca o femeie nu se poate simti cu alta femeie la fel de bine cum se poate simtii cu un barbat.toti barbatii fac sex dar nu toti stiusa faca dragoste.preludiu,postludiu,excitarea zonelor erogene numai un barbat le poate face astfel incit sa ajungi in al 9 lea cer.roagate la d-zeu sa-ti gasesti perechea si sa fi fericita.
greffe
Postat pe 1 Iunie 2014 19:43
Nu inteleg asteptarile tale, scriind istorioara ta aici. Vreai sa te netezeasca cineva pe cap? pentru ce? meriti?
Ira2013
Postat pe 1 Iunie 2014 19:48
Stai asa! El era cel care nu prea era in stare sa faca sex. de ce spui ca-i vina ei? Din cate am inteles, el nu-si dadea interesul ca relatia aia sa mearga. Ea a fost langa el 6 ani. La un moment dat te saturi.
alexandravoda89
Postat pe 1 Iunie 2014 19:49
Daca o iubesti intr-adevar ... las-o in pace, ca tu mai mult de cit i-ai dat, nu ii vei mai da... posibil ca nici nu poti, sau nici nu stii ce vrea.
Ira2013
Postat pe 1 Iunie 2014 19:51
" pe scurt viata noastra sexulala se rezuma la cateva intalniri o data pe luna sau si mai rar in care incercam tot felul de pozitii dar penatrarea mai putin,cand exista era doar cateva minute maxim,fara finalizare,ea mi-a spus tot timpul ca nu se simte ok in pat si ca vrea sa facem ceva in privinta asta,eu orgasm aveam doar la final cand ea ma ajuta,ea niciodata nu a avut orgasm,acum o luna mi-a spus ca vrea sa ne despartim pt ca nu ne simtim ok in pat,in toti acesti ani lipsa dorintei mele de sex se datora faptului ca ma masturbam uneori si de 3 ori pe zi"
Nu stiu ce ai citit tu, dar e clar ca relatia lor nu mergea din cauza dezinteresului lui. cum sa spui ca femeile de aici nu au inteles nimic? Dupa ce ca el nu era in stare sa faca absolut nimic, fata il mai si ajuta sa termine. Nu inteleg ce pozitii care nu implica penetrarea incercau ei. Pozitii de yoga, culturism sau ce?
alexandravoda89
Postat pe 1 Iunie 2014 19:54
Sunt perfect de acord cu tine.
taran
Postat pe 1 Iunie 2014 21:02
De la: garbo_401523, la data 2014-06-01 18:09:48Draga, Rotty , pentru ce stai cu o persoana 6 ani, nu sa o cunosti in eventualitatea unei casatorii? Sau pentru unii care au viata duplicitara nu e asa?...Personal, tind sa cred ca amandoi au probleme, mi a placut ce a spus cineva pe site-ul asta , ca daca exista chimie intre parteneri totul vine de la sine..


Nu intotdeauna si se pare ca nu in cazul lor. Am raspuns doar la intrebare.
Seara buna.
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2014 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
donatie 21 De la: garbo_407979 30 Ianuarie 2015 12:08
Produse originale Puma Nike Adidas 3 De la: Rotty 15 Ianuarie 2013 14:05
hainute 0 De la: 3 Martie 2010 15:47
inchirieri rochii de mireasa-BestBride 1 De la: BestBride 24 Februarie 2010 16:10
rochie si pantofi 7 De la: Axl_22 19 Decembrie 2011 18:42
Setari Cookie-uri