INDEMNIZATIA DE CRESTERE COPIL

BUNA SEARA!am si eu o intrebare la cei care poate au patit ca mine.....Mi am depus dosarul pt concediul de crestere copi;l pe un an de zile cu gandul ca ma voi intoarce mai repede la serviciu,dar tot o data am aflat ca daca imi depun dosarul pe un an si ma voi intoarce mai repede la munca voi beneficia de stimulentul de insertie.Problema e ca,eu mi am depus dosarul de crestere copil pe un an de zile,dar contabila a gresit decizia de munca,in sensul ca, in loc sa treaca pe foaie ca voi sta un an de zlie acasa,a trecut ca voi sta doi ani si asa la ITM sunt inregistrata cu doi ani.Ideia e,ca din acest motiv nu voi mai beneficia de stimulent.Intrebarea mea este:Stiti cumva unde as putea sa ma adresezi?credeti ca se mai poate rezolva ceva?Oare as putea sa mi schimb decizia de pe doi ani,pe un an?Pur si simplu a fost o greseala de contabilitate........MULTUMESC MULT!
garbo_401252
Postat pe 1 Mai 2014 21:55
Buna ziua ,imi pare rau sa spun insa aceasta pisibilitate nu exista odata ce dosarul a fost inregistrat se mai poate face nimic,veti fii nevoita sa respectati greseala contabilei.VA spun acest lucru pentru ca am fost intr-o situatie similara si oricat am incercat nu am obtinut nimic,oricum mergeti la casa judeteana de pensii sau la sediuk eunei primarii si intrebati si ve-ti vedea ca nu am vorbit prostii.in afara daca un angajat greseste in vederea unui alt angajat ca si in cazul dvs,respectiva persoana plateste si este raspunzatoare.o zi placuta
garbo013134
Postat pe 3 Mai 2014 07:45
buna.
in momentul in care vine decizia acasa se poate face contestatie in termen de 30 de zile, asa stiam.
renatte_hellfeuer
Postat pe 3 Mai 2014 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta si afacerea ta 1 De la: danielatontsch 6 Martie 2009 12:49
ciclul menstrual de doua ori pe luna 8 De la: kidz001688 12 Mai 2010 12:37
haine gravida 6 De la: garbo_378981 20 Septembrie 2013 20:09
? 1 De la: garbo1208 11 Octombrie 2011 19:00
Altfel de haine pentru copii 16 De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:36
Setari Cookie-uri