am visat copil mic..

am visat ca aveam un copil mic si il alaptam..ce semnifica acest vis? e ceva de rau..?
hermosa20
Postat pe 29 Aprilie 2014 13:01
O sa ai un necaz.
garbo_8672
Postat pe 30 Aprilie 2014 05:43
Numai daca era fetița. Baiat , inseamna bucurie.
Rotty
Postat pe 30 Aprilie 2014 07:21
Că nu mai eşti insomniacă.
Axl_R
Postat pe 30 Aprilie 2014 07:26


numai daca e diferenta de inaltime intre voi.... ! poate maine visezi ca ai un copil mare... si-l alaptezi ! aia stiu sigur ce inseamna....
barboneli
Postat pe 30 Aprilie 2014 07:30
Rotty
Postat pe 30 Aprilie 2014 07:34
http://www.vise.ro/cautare?searchword=copil+mic&searchphrase=exact
tamango_007
Postat pe 3 Mai 2014 02:22
Ai un proiect / program la care lucrezi. Dar poate sa fie o idee, o himera pe care ai creat-o si o alimentezi. Alimentarea copilului poate sa mai insemne grijile inerente unui inceput de drum /proiect. Vina cu detalii.
Corbec
Postat pe 3 Mai 2014 05:11
Nu e neaparat necaz, eu stiam ca in vis copil inseamna realizarile tale, si depinde si in ce context ai visat copilul, deci nu iti fa griji !
koko81
Postat pe 3 Mai 2014 09:53
necaz ....
Naon_Marian_1
Postat pe 3 Mai 2014 13:03
O intamplare nefericita,poate fi o boala sau necaz!
garbo_401038
Postat pe 3 Mai 2014 13:37
singura continuare deductibila la titlu ar fi fost "... si am nascut unul mare".

Ce anume visezi nu semnifica nimic, poti sa visezi un rahat cu motz si sa fie de bine - sau de rau. Ce simti in vis/dupa vis iti da cit de cit un indiciu. Un indiciu referitor la cum ai stat si cum stai in prezent, in nici un caz la viitor...
Visul e doar un mod mai funny al creierului nostru de a face "partitionarea discului" si a se elibera de balast.
quasaria
Postat pe 3 Mai 2014 18:33
O sa reusesti cu greu,cu truda...in maxim un an.Este de bine,vei face fata cu brio.
ioana9o
Postat pe 3 Mai 2014 23:59
...pot sa-ti spun si eu ceva...copil mic cind visezi nu prea este de bine dar daca era baiat nu-i rau daca e fetita, e ceva, ar fi o mare jrija pe care ai s-o ai intr-o privinta oarecare ...poate ca-ti pleaca cineva la un drum lung si ii porti de grija ,sa nu i-se intimple ceva ...cam asta ar fi,copil si apa cind visezi, e ,nu prea e bine dar ,numai daca e fetita,cind visezi baieti nu-i de rau...dar eu stiu un descintec ...cind visez ceva care ma pune pe ginduri ,imedieat , imi fac sfinta cruce din ochi nu cu miinile ci din ochi...si zic asa ;nimic nu stim ,nimic sa nu fie ...vis a fost vis sa fie ...trimite doamne pe sfintul visarion sa vie sa le ia pe sfintele vise ,sa ti-le aduca tie iar tu ca un bun si iubitor de oameni care esti, sa le iei doamne sa faci cu ele ce stii tu si nu stim noi oamenii dupa sfintul pamint si suflu pe geam , de acolo din pat unde as fi, ,suflu de trei ori si iar imi fac sfinta cruce si inchin si afara dincolo de geam ,tot din ochi ...fac sfinta cruce tot din ochi...asta am invatat-o intr-o saptamna sa stiica acest descintec ,nu-i de la mine ,mi-sa dat ma invatat sfintul visarion si sfintul ilarion ...eu nu am stiut de acesti sfinti dar mam uitat in calendar si iam gasit dupa ce mau invatat acest descintec si dumnezeu face el in asa fel , incit ,zic eu,ca chiar asa face, le ia si face cu ele asa cum stie el si nu stim noi oamenii dupa sfintul pamint, le ia pe vise si le duce ,unde stie el si nu stim noi....tu suflii peste geam de trei ori si gata ,sa dus visul cu dumnezeu si ai scapat de el...
Ilie_Georgeta_1
Postat pe 4 Mai 2014 18:16
acum 2 ani am visat copii mici ca se jucau intr-o casa . acum locuiesc in acea locuinta in care am visat copii eu ce sa consider?
lllorena
Postat pe 4 Mai 2014 20:06
Ce păcat că io nu mă pot culca, aş visa că-s la munte şi poimaine, pa, am şi plecat...
Sau număr euroi...
Mai am idei, pr îi doar somnu'.

N-am î din a la scarbiciu.
Axl_R
Postat pe 4 Mai 2014 22:40
Copil mic, inseamna necaz...

adana1996161
Postat pe 5 Mai 2014 02:03
sa consideri ca stiai casa dinainte sau aveai un tipar al locuintei ideale in functie de care ai ales-o.
Paranormal, nu?
quasaria
Postat pe 5 Mai 2014 03:57
De la: Axl_R, la data 2014-05-04 22:40:58Ce păcat că io nu mă pot culca, aş visa că-s la munte şi poimaine, pa, am şi plecat...
Sau număr euroi...
Mai am idei, pr îi doar somnu'.

N-am î din a la scarbiciu.

am de platit rate 30 de ani pentu ea
lllorena
Postat pe 5 Mai 2014 05:57


..."eu ce sa consider ?"

considera ca esti o fata norocoasa ca n-ai visat 2 copii in alta casa, la care ai fi platit rate 40 de ani pentru ea... ! in rest... sa fi sanatoasa in ea si sa ai placere de ea !
barboneli
Postat pe 5 Mai 2014 06:55
multumesc!
lllorena
Postat pe 11 Mai 2014 05:52
Dupa ce am citit 'interpretarea viselor,a lui Freud,am inceput sa inleteg multe din visele mele....de cele mai multe ori,au legatura cu ceva din timpul zilei,ca te-a impresionat pentru un moment.
Si e important sa iti amintesti cum te-ai simtit,in vis,ce simteai,si asa faci legatura si mai bine,cu ceva ce ai trait in ziua precedenta visului.
Rareori visele ne avertizeaza de ceva din viitor...in general,sunt venite din subconstient,care prelucreaza intamplarile zilei,si exprima prin imagini ,noaptea,ce am simtit ce ne-a impresionat ziua....
daniilia
Postat pe 19 Mai 2014 04:18
Merci Daniilia . Eu am visat varza murata , deci e clar ca tre sa fac sarmale.
Rotty
Postat pe 19 Mai 2014 08:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
portretul barbatului roman 601 De la: Axl_22 22 Iunie 2011 16:38
Prietenul meu nu se poate muta de la parintii lui 8 De la: Daniela_C_1983 30 August 2017 14:59
de ce este mai incitanta o relatie interzisa, mai ales cand ai luptat mult sa fii cu un om de nota zece??? 42 De la: garbo_19362 14 Noiembrie 2013 10:34
Am o gerontofila, cum procedez? 10 De la: Dor_marunt 3 Aprilie 2010 07:57
Buna 10 De la: Axl_22 10 Octombrie 2011 22:16
Setari Cookie-uri