conteaza inaltimea intr o relatie???

buna seara.. conteaza inaltimea intr o relatie??acm ceva timp am cunoscut un baiat,,doar ca. ii putin mai mic de statura decat mine. si sunt nehotarata in privinta asta .voi ce parere aveti.
hermosa20
Postat pe 24 Aprilie 2014 02:07
Eu am considerat tot timpul ca inaltimea celor doi conteaza pentru ca amandoi sa se simta bine in acea relatie, asa cum trebuie ca amandoi sa fie aproximativ la fel de frumosi (implicit de urati). Si varsta conteaza, sa nu fie o diferenta mare de ani intre ei, sa nu se simta ea ca si cum ar fi cu tatl ei sau cu fiul ei, nici el cu fiica lui sau cu mama lui... Nu conteaza averea, dar barbatii cu avere se uita doar la tineret ca prin hormonii de la ele sa mai intinereasca si ei si ca sa-si bata joc de ele aratandu-le ca ele sunt proaste, ei destepti si pot cumpara tinerele cu banii...
garbo057515
Postat pe 24 Aprilie 2014 02:26
depinde de relatie.
Intr-o relatie suficient de solida nu conteaza nimic, inaltimea cu atit mai putin.
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2014 05:44
doar inaltimea te deranjaza? ti-e rusine sa te afisezi alaturi de el in public?
lllorena
Postat pe 24 Aprilie 2014 05:58
De la: quasaria, la data 2014-04-24 05:44:41depinde de relatie.
Intr-o relatie suficient de solida nu conteaza nimic, inaltimea cu atit mai putin.


defineste-mi te rog si mie... ce e aia relatie suficient de solida ? deci daca e asaaa... ca un gel sau ca o piftie, nu e destul de solida ? dar e inalta ! doar pe ici pe colo prin partile esentiale, i se mai... clatina un pic...
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 08:22
De la: hermosa20, la data 2014-04-24 02:07:04buna seara.. conteaza inaltimea intr o relatie??acm ceva timp am cunoscut un baiat,,doar ca. ii putin mai mic de statura decat mine. si sunt nehotarata in privinta asta .voi ce parere aveti.


parerea mea e, ca daca o sa intrebi mereu intrebari din astea o sa ajungi la 68 de ani si tot nemaritata ramai !!! ai mai intrebat intrebarea asta si daca nu tu... tot una cu compleze de inaltime ! si "putin mai mic de statura" decat tine, nu-i bai ! "shtecherul si priza"... sunt oricum la inaltimea potrivita ! incearca si ai sa vezi....
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 08:25
barbo... "suficient de solida" sint convinsa ca stii ce inseamna, da' nu inseamna ce crezi tu ca inseamna....

A fost clara "esplicatia"?
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2014 08:31


cat se poate de CLARa.... !!! adica: "sa-mi fie rusine daca m-am gandit la ce te-ai gandit si tu"... ! neata Quasaria... ce-mi place mie sa-ti spun buna dimineata si la tine e miezul noptii... ma face sa zambesc !!!!
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 08:35
De la: hermosa20, la data 2014-04-24 02:07:04buna seara.. conteaza inaltimea intr o relatie??acm ceva timp am cunoscut un baiat,,doar ca. ii putin mai mic de statura decat mine. si sunt nehotarata in privinta asta .voi ce parere aveti.


Io aş intra la apă. Tu ai neşte întrebări...
Axl_R
Postat pe 24 Aprilie 2014 08:39
si de la capatul asta...tot asa se vede ziua de ieri, barbo.
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2014 10:34


cred ! iar acum pot sa te invit la o cafeluta... acum mai pot sa-ti spun buna dimineata fara sa par ciudat...este tocmai de la Moieciu am facut-o special entru tine...

ok, probleme tehnice la garbo... stai un pic ca le rezolv eu. cafeaua o sa fie inca calda cand ma intorc....

stai ca aduc imediat o patura... sa nu racesti la poponetz !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 11:04


intai am adus cafeaua... pe urma patura...

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/5/5/2/4952551.jpg

mai ti minte unde e Moieciu ? e langa ala de sus... in caz ca ai uitat ! acolo trebuia sa fiu de Paste ! evident... si cu Pantelimon 260... !!! uite aici... aici trebuia sa fiu...

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/6/5/2/4952561.jpg
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 11:22
http://img.carpati.org/cazare/refugii/ascutit.jpg

Si am baut niste cafele atit de bune acolo!
De fapt, ideea unei cafele ferbinti dupa ce se termina cosmaru' e tot ce m-a tinut in viata sa urc pina acolo, ... era iarna, si viscol, si noapte, si cu corzile de rapel dupa noi... .

Cafeaua aia a ta e cam alba. Nu cumva e laptic?
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2014 11:50


nu, e cu laptic ! si putina spuma... si da... ceasca e de culoarea ochilor tai, zaharul e din trestie si musca cazuta in ceasca am scos-o inainte sa ti-o servesc tie... !!! mai vrei ceva date tehnice... ?
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:04
De la: hermosa20, la data 2014-04-24 02:07:04buna seara.. conteaza inaltimea intr o relatie??acm ceva timp am cunoscut un baiat,,doar ca. ii putin mai mic de statura decat mine. si sunt nehotarata in privinta asta .voi ce parere aveti.



Uite pentru mine conteaza, am eu asa piticul asta sa imi placa numai barbatii inalti, si numai de ei am avut parte, ma rog, numai cei inalti mi-au cazut cu tronc, si eu sunt inalta pentru o femeie, si de asta, dar am cunoscut barbati care erau mai scunzi ca mine si aveam tendinta sa ma port cu ei doar amical, deci la mine e treaba cu "piticul" de cand ma stiu .....dar cu toate astea nu a fost o problema pentru ca ne-am ales de la inceputuri

Zi faina la toata lumea!
edelweiss_3881
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:06
de ce ai scos barbo musca?! Daca biscuiti n-avem...era buna si aia! Crocanta!
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:20


mda... era si crocanta si vaduva... ca mai inainte plonjase el in cafea sa vada daca e destul de calda pentru soata lui... ! si era... era inca prea calda si la 100 de grade celsius... masculii isi pierd virilitatea, asa ca s-a sinucis !!!
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:30
De la: edelweiss_3881, la data 2014-04-24 12:06:54
De la: hermosa20, la data 2014-04-24 02:07:04buna seara.. conteaza inaltimea intr o relatie??acm ceva timp am cunoscut un baiat,,doar ca. ii putin mai mic de statura decat mine. si sunt nehotarata in privinta asta .voi ce parere aveti.



Uite pentru mine conteaza, am eu asa piticul asta sa imi placa numai barbatii inalti, si numai de ei am avut parte, ma rog, numai cei inalti mi-au cazut cu tronc, si eu sunt inalta pentru o femeie, si de asta, dar am cunoscut barbati care erau mai scunzi ca mine si aveam tendinta sa ma port cu ei doar amical, deci la mine e treaba cu "piticul" de cand ma stiu .....dar cu toate astea nu a fost o problema pentru ca ne-am ales de la inceputuri

Zi faina la toata lumea!


deci eu, cu 168,3cm nu am nici o sansa la tine... ???? am vrut sa spun 168,3 pana la marul lui adam... metrul meu s-a rupt acolo de aia nu pot masura pana sus....
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:34
well, depinde.... Ca daca intrebi pe aci pe garbo s-ar putea sa te convingi ca l-a plonjat soatza. Ca el, de fapt, isi pierduse virilitatea - de la ceasca anterioara.

Si pentru cine se intreaba, discutam de cafele la INALTIME, daaa? Deci sintem foarte online, vorba lui barbo....
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:38
sansa de .... ce.....? ma ceri in casatorie??? ta-naaaaaaaaaaa......

pe garbo nu se vede inaltimea, maretia voastra Barbo voievod, de aia ma mai dau eu mare si rotunda cateodata, ca cica nu se vede

edelweiss_3881
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:38
De la: quasaria, la data 2014-04-24 12:38:05well, depinde.... Ca daca intrebi pe aci pe garbo s-ar putea sa te convingi ca l-a plonjat soatza. Ca el, de fapt, isi pierduse virilitatea - de la ceasca anterioara.

Si pentru cine se intreaba, discutam de cafele la INALTIME, daaa? Deci sintem foarte online, vorba lui barbo....


da, foarte profund online... !!! noi vorbim si de relatie si de inaltime... sa vad eu ca vine cineva cu critica... ca-l plonjam de sus de tot !!! bine ai facut ca, cu erspicacitatea ta, ai amintit de online... !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:46
exact.
Il aruncam in cafea. De la inaltime. Sa isi piarda virilitatea, si sa il sinucida nevasta....
quasaria
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:49
De la: edelweiss_3881, la data 2014-04-24 12:38:45sansa de .... ce.....? ma ceri in casatorie??? ta-naaaaaaaaaaa......

pe garbo nu se vede inaltimea, maretia voastra Barbo voievod, de aia ma mai dau eu mare si rotunda cateodata, ca cica nu se vede



pai daca apartineam unui trib de beduini vecini cu noi... te luam de nevasta si fara... cum ai zis....? a, da... ta-naaaaaaaaaaa.!!! mare, rotunda, inalta, ashchie... nu conteaza, tu esti pentru mine slabiciunea mea ! iaca... ma si repet... !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:50
De la: quasaria, la data 2014-04-24 12:49:35 exact.
Il aruncam in cafea. De la inaltime. Sa isi piarda virilitatea, si sa il sinucida nevasta....


mai... dar rea esti... !!! vrei sa lasi la nevasta si unul neviril si sinucis... te pomenesti ca si fara studii inalte acum.... !!!!
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 12:52
Da. Conteaza! Fii sigura de asta. Dragostea oarba va trece. Si daca tu de acum iti pui aceasta problema, imagineaza-ti cum o sa te simti peste cativa ani! Se spune ca cei predestinati , au trasaturi comune, se aseamana oarecum. Am cunoscut cupluri din acestea, unde femeia era mai inalta si mai solida decat barbatul. Nu era ceva prea placut la vedere si nici ei nu erau incantati sa iasa impreuna, sa se expuna in public. Deci.........sa mergi la o petrecere, sa iesi undeva......o viata intreaga, si tu sa ii sufli in varful capului? Sa nu poti purta un pantof cu toc, elegant? Si asta o viata intreaga? Nu va fi ceva prea placut. Crede-ma! Plus ca ironiile si comentariile altora le veti auzi mereu.Plus ca veti ajunge sa fiti complexati unul de celalalt. Deci............cauta-ti un partener pe masura ta! Parerea mea.
garbo_5596
Postat pe 26 Aprilie 2014 08:49
Plus şi....... Argumente de ...
Axl_R
Postat pe 26 Aprilie 2014 08:53
5596, tu iti alegi nevasta care sa le placa altora? O alegi in functie de cit de putine comentarii starneste? E lipsa de personalitate, "parerea mea". Lipsa ta de personalitate, nu a ei.
quasaria
Postat pe 26 Aprilie 2014 09:07
Intr-o relatie totul conteaza! Deoarece calitatile/defectele fac parte integranta a personalitatii partenedului. Toate acestea trebuiesc volens-nolens comensurate si acceptate/respinse, in ce masurã, de asta va depinde puterea relatiei ! Insa toate astea sunt chestiuni pesronale si cam asa vor ramine pina la ... finele relatiei.
Mys_Saly_1
Postat pe 26 Aprilie 2014 10:03
De la: Axl_R, la data 2014-04-26 08:53:17Plus şi....... Argumente de ...


da' tu de ce sari asa... ca tot n-ajungi nici macar la barbia mea... ? unde e scaunelul ?
barboneli
Postat pe 26 Aprilie 2014 10:27
De la: garbo_5596, la data 2014-04-26 08:49:00Da. Conteaza! Fii sigura de asta. Dragostea oarba va trece. Si daca tu de acum iti pui aceasta problema, imagineaza-ti cum o sa te simti peste cativa ani! Se spune ca cei predestinati , au trasaturi comune, se aseamana oarecum. Am cunoscut cupluri din acestea, unde femeia era mai inalta si mai solida decat barbatul. Nu era ceva prea placut la vedere si nici ei nu erau incantati sa iasa impreuna, sa se expuna in public. Deci.........sa mergi la o petrecere, sa iesi undeva......o viata intreaga, si tu sa ii sufli in varful capului? Sa nu poti purta un pantof cu toc, elegant? Si asta o viata intreaga? Nu va fi ceva prea placut. Crede-ma! Plus ca ironiile si comentariile altora le veti auzi mereu.Plus ca veti ajunge sa fiti complexati unul de celalalt. Deci............cauta-ti un partener pe masura ta! Parerea mea.


ok, asta e parerea ta ! legitim. dar eu n-am inteles ce e aia ca "dragostea oarba va trece"... ce, e :regimentul zece? glumesc. cum adica trece... si de ce e oarba ? doar de la inceput sa-u vazut amandoi cum arata, asta in primul rand, nu ? deci daca s-au iubit, orbeste sau nu, asa cum sunt, cu 3-6cm. diferenta intre ei... asta inseamna sa se arunce bunatate de dragoste ? pai nu iubesti pe cineva numai ca are 3-6 cm. in plus sau minus ! sunt pe undeva in fiecare, kilometrii de calitati. complexe ? (firar al dracului de reclame... in timp ce scrii ti se baga in ochi.... ) depinde de educatie si mentalitate ! eu nu dau dragostea pentru 3-6 cm. ma refer la inaltime... da !!! m-ai facut praf cu chestia asta: "Se spune ca cei predestinati...." !!! chiar exista asa ceva ? si cum vine asta "predestinati" ? de cine ? de unde ? adica exista pe lume si predestinati si nepredescinati.... hai ca m-am incurcat de tot ! nepredestinati ! nna ! mi se pare ridicol... ! stii... pe vremea lui bunicu-meu, cand barbatii mergeau la vanat Mamutii aia mari care intre timp au disparut... barbatii care erau mai mici de inaltime, erau preferati la femei ! femei... vorba vine, pe atunci le zicea: "femele" ! pentru ca barbatii mai mici de inaltime se strecurau mai bine dupa sau la vanat... erau mai iuti la fuga, etc. ori femelele mai inalte si solide, iar erau de ales. ele faceau treaba acasa, ele puneau cearceafurile prin palmieri la uscat... , ele carau lemne. ce sa faca bietul nostru vanator cu una sfrijita la trup si maruntica si finuta ? ok, ok, acum nu suntem pe vremea mamutilor... dar suntem pe cale... dar, parerea mea ca cineva civilizat, educat, mers pe la scoli si cu ceva IQ adunat.... nu tine cont ce complexele astea ale tale. deci depinde si de mediul de trai.
barboneli
Postat pe 26 Aprilie 2014 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MISS GARBO 273 De la: garbo_greta18 10 Noiembrie 2010 16:36
De ce lucurile imorale sunt incurajate? Si lucrurile morale nu sunt apreciate? 11 De la: ingerasulluptator 25 Iulie 2012 19:26
despre divort. 27 De la: dor72_ 11 Februarie 2012 13:39
Ce parere aveti de socri? 4 De la: xenaluptatoareainimoasa 7 Noiembrie 2010 13:18
LOVITURA LA OVARE 46 De la: garbo_9711 7 Iunie 2015 16:09
Setari Cookie-uri