a fii sef bun,nu inseamna sa gandesti pt alti oamenii ci doar ca sa ii ajuti sa se descurce singuri.

sau mai sunt unii lideri sau sefi carora le place sa gandeasca pt alti oamenii dar o fac doar ca sa isi atinga scopurile lor egoiste..
cum sunt ;liderii religiosi..preotii..alti sefi
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Martie 2014 13:10
Nu ajungea ca erai luptatoare , acum mai zici ca esti si cuminte ?
Rotty
Postat pe 15 Martie 2014 13:20
preotii sunt acolo ca sa te incurajeze atunci cand treci peste probleme...dar preotii nu sunt intelepti pt ca ei nu au interese corecte ca sa ridice omenirea,,preotii sunt interesati sa ridice biserici..

preotii oblige oamenii sa se inchine la asa zisii sfinti,la oasele lor,,, care au luptat pt religie,,,dar nu si pt evolutia spiritual a omenirii..

preotii sunt foarte exigenti cu posturile sa nu mananci de dulce...de parca ar conta asta..

ei invata oamenii sa fie cuminti,,dar einu sunt cuminti..
dar fiecare intelege cum vrea ce inseamna sa fii cuminte..a fii cuminte nu inseamna sa fii carpa de sters pe jos...a fii cuminte inseamna sa nu ai interese egoiste,sa nu incurajezi minciuna si prostia si nesimtirea altora..
cum spunea un barbat ca in Romania si nu doar in Romania sunt doua tipuri de oameni,,cei care merg cu morcovul afara,,si cei care merg cu morcovul in fund.

acei care merg cu morcovul afara sunt acei care persevereaza in nesimtire si o tin pe a alor si sunt tare in gura..
si cei care sunt simtiti merg cu morcovul in fund si sunt nesiguri pe ei ,,
poti fii sigur pe tine si tare in gura si atunci cand stii ca ai dreptatea si altii vor sa te ia de fraier..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Martie 2014 13:20
preotii sunt acolo ca sa te incurajeze atunci cand treci peste probleme...dar preotii nu sunt intelepti pt ca ei nu au interese corecte ca sa ridice omenirea,,preotii sunt interesati sa ridice biserici..

preotii oblige oamenii sa se inchine la asa zisii sfinti,la oasele lor,,, care au luptat pt religie,,,dar nu si pt evolutia spiritual a omenirii..

preotii sunt foarte exigenti cu posturile sa nu mananci de dulce...de parca ar conta asta..

ei invata oamenii sa fie cuminti,,dar einu sunt cuminti..
dar fiecare intelege cum vrea ce inseamna sa fii cuminte..a fii cuminte nu inseamna sa fii carpa de sters pe jos...a fii cuminte inseamna sa nu ai interese egoiste,sa nu incurajezi minciuna si prostia si nesimtirea altora..
cum spunea un barbat ca in Romania si nu doar in Romania sunt doua tipuri de oameni,,cei care merg cu morcovul afara,,si cei care merg cu morcovul in fund.

acei care merg cu morcovul afara sunt acei care persevereaza in nesimtire si o tin pe a alor si sunt tare in gura..
si cei care sunt simtiti merg cu morcovul in fund si sunt nesiguri pe ei ,,
poti fii sigur pe tine si tare in gura si atunci cand stii ca ai dreptatea si altii vor sa te ia de fraier..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Martie 2014 13:21
De la: Rotty, la data 2014-03-15 13:20:15 Nu ajungea ca erai luptatoare , acum mai zici ca esti si cuminte ?
sunt si cuminte si luptatoare...imi admir calitatile daca altii nu o fac pt ca sunt invidiosi
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Martie 2014 13:26
Asa , asa nu te lasa. Esti minunata , ce mai incoace_incolo. Numai sa ai mai multa grija cand te demachiezi...

http://scbeautyhigh.files.wordpress.com/2013/10/remover.gif?w=500&h=281
Rotty
Postat pe 15 Martie 2014 13:30


mmda... cuminte, poate, dar in nici un caz nu "cu minte"... ! luptatoare ? cu cine sau cu ce te lupti tu, ingeras ? mai era unul putin nebun, care se lupta cu morile de vant... iti spune ceva asta ? in tot cazul, daca ai nevoie de morcovi proaspeti si fini, ca pentru poponetzul tau... nu te jena sa apelezi cu incredere la mine ! am un nepot agricultor care creste asa ceva... !
barboneli
Postat pe 15 Martie 2014 13:42


nimic... am apasta de doua ori doar... imitremura mana, probabil... !
barboneli
Postat pe 15 Martie 2014 13:42
De la: barboneli, la data 2014-03-15 13:42:19

mmda... cuminte, poate, dar in nici un caz nu "cu minte"... ! luptatoare ? cu cine sau cu ce te lupti tu, ingeras ? mai era unul putin nebun, care se lupta cu morile de vant... iti spune ceva asta ? in tot cazul, daca ai nevoie de morcovi proaspeti si fini, ca pentru poponetzul tau... nu te jena sa apelezi cu incredere la mine ! am un nepot agricultor care creste asa ceva... !

dupa parerea mea tu esti cam nebun..bagati-ti tu morcovii undeva cred ca ai mare nevoie...
cand esti femeie serioasa esti cu toata lumea nu doar cu unii..

si daca mi-as gasi un barbat mi-as gasi unul cu care sa fac copii..Numai ca cand aud ce au in cap si ce comportament au mi se taie totul..

pt ca eu nu am chef sa imi cresc copii singura imi trebuie un barbat responsabil care sa dea bani pt plozii lui,,si sa ma plateasca sa ii educ si sa fie sanatosi..
copii sunt o responsabilitate asa ca nu ma incurc eu cu toti nebunii,,dar toti sunt nebuni,,greu gasesti unul intreg la cap..adica la minte sa fie serios si responsabil
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Martie 2014 22:40
dupa parerea mea tu esti cam nebun..bagati-ti tu morcovii undeva cred ca ai mare nevoie...
cand esti femeie serioasa esti cu toata lumea nu doar cu unii..

si daca mi-as gasi un barbat mi-as gasi unul cu care sa fac copii..Numai ca cand aud ce au in cap si ce comportament au mi se taie totul..

pt ca eu nu am chef sa imi cresc copii singura imi trebuie un barbat responsabil care sa dea bani pt plozii lui,,si sa ma plateasca sa ii educ si sa fie sanatosi..
copii sunt o responsabilitate asa ca nu ma incurc eu cu toti nebunii,,dar toti sunt nebuni,,greu gasesti unul intreg la cap..adica la minte sa fie serios si responsabil


ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Martie 2014 22:42
barbatii daca vor sex sa plateasca atunci sa creasca si copii..

eu cred ca sexul nu este doar pt placer ci si cu intentia sa faci copii,,nu din prima noapte dar sa doresti..
la barbate nu le place sa plateasca pt copii,,se cred regi pt cqa platesc pt plozii lor..Barbatii vor sex vor copii dar sa plateasca pt copii nu le place sunt iresponsabili.

daca platesc pt copii vor ca femeia sa isi tina gura,,asa au facut mereu..
le-au facut copii la femei apoi femeia trebuie sa isi tina gura pt ca barbatul plateste pt copii care I-a facut femeii..

eu nu ma culc cu toti dobitocii.
da recunosc nu am fost o sfanta dar de fiecare data cand am fost cu un barbat am vrut ceva serios..
numai ca a fost greseala pt ca am privit oamenii prin ochii mei ..
eu am vrut ceva serios dar trebuie sa vezi daca si el serios si responsabil si ai si cu cine..
poate nici nu exista barbate seriosi si responsabili,,dar mie nu imi trebuie sex pt ca la barbate le place sexul dar nu le place sa pleateasca pt copii
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 15 Martie 2014 23:08
Irinuko , nu crezi ca ne-ai sufocat destul cu aberatiile tale de pe contul celalalt ?
Rotty
Postat pe 16 Martie 2014 08:10
De la: Rotty, la data 2014-03-16 08:10:02Irinuko , nu crezi ca ne-ai sufocat destul cu aberatiile tale de pe contul celalalt ?


nu zic ca imi diplace sa fac sex..dar este frumos la inceput cand barbatul se comporta frumos,,este o flacara simti afectiune te simti indragostita...Dar apoi cand barbatul isi arata adevarata fata si adevaratele obiceiuri flacara se stinge si moare si atractia fizica adica sa faci sex..Barbatii pot face sex chiar daca au au sentimente,,pt o femeie sunt ca niste caini.
dar mie nu mi-ar placea sa ma casatoresc si sa ma culc cu unbarbat pt care nu am sentimente..unele femei o fac pt ca se integreaza devin si ele niste nesimtite ca barbatii..Dar eu niciodata nu o sa ma deschid si sa ma integrez si sa devin si eu o nesimtita...Mai bine stau singura
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 16 Martie 2014 21:15
"nu zic ca imi displace sa fac sex" si sfintenia cum se impaca?
Eugenia_
Postat pe 16 Martie 2014 21:21
pai daca te casatoresti nu este pacat..

numai ca problema ar fii mintea barbatului..va incerca mereu sa devin o nesimtita si sa ma faca sa imi tin gura ca sa profite el..
asta in cazul ca sexul nu este pacat daca te casatoresti cu un barbat cu minte sanatoasa...eu nu vreau sa devin o nesimtita,,
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 16 Martie 2014 21:27
poti face voia lui Dumnezeu si daca te casatoresti..
numai ca problema ar fii mintea barbatului,,daca nu are credinta are o minte de 2 bani,,si va incerca sa ma faca si pe mine ca si el...Ceea ce eu nu vreau..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 16 Martie 2014 21:29
Stai așa ...Irinuco!!!
nazirra
Postat pe 16 Martie 2014 21:32
barbatii care nu se roaga...au o mintea depresiva ei isi amintesc doar de lucrurile rele..Si dau vina pe altii pt nefericirea lor chiar si pe cei de langa ei...nu au liniste sufleteasca...
te chinuieste doar...

ca sa te casatoresti si sa fii fericita trebuie un barbat care si el liniste sufleteasca si nu este un depresiv...
daca te rogi gandesti pozitiv si te simti multumit de starea ta si ai putere sa muncesti si solutii sa evoluezi..dar trebuie un barbat tot cu o asemenea gandirea pt ca nu vreau pe cineva depresiv ca sa imi strice linistea sufeteasca
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 16 Martie 2014 21:34
un barbat care nu are credinta si nu se roaga, are ganduri rele este depresiv si isi adue aminte de lucrurile rele si doreste ca si celorlalti sa le mearga la fel de rau...

pe cand un barbat care are credinta este multumit de viata lui,,are liniste sufleteasca..si doreste ca altora sa le mearga bine pt ca de asta depinde si evolutia lui..Trebuie sa ii inveti pe altii sa se descurce singuri nu sa depinda de tine...Altii trebuie si ei sa isi puna mintea la contributie sa invete si sa te ajute si ei pe tine,,,si tu pe ei ajutor reciproc
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 16 Martie 2014 21:41
eu nu o sa las pe nimeni sa profite emotional de mine...

cum am vazut cum fac oamenii intr-o relatie profita emotional unul de altul,,,
de obicei barbatii se indragostesc de femeile rele si ce cele cumsecade profita...pt ca cine se aseamana se aduna..


eu nu as putea trai intr-un mediu plin de rautate
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 22 Martie 2014 20:59
interesant tare , dar tu unde traiesti de fapt ... in tine insati ...?
garbo_19362
Postat pe 24 Martie 2014 13:45
pai pur si simplu imi vad de treburile mele..si nu deranjez pe altii atata timp cat ei nu ma deranjeaza pe mine
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 24 Martie 2014 23:47
eu imi vad de treburile mele pt ca vreau sa am pace sufleteasca..
ma ocup sa imi bat capul sa imi rezolv problemele si sa evoluez pe plan material atat cat si pe plan spiritual sa am cu character frumos...ce imi pasa mie ce fac altii..

eu doar ii sfatuiesc sa isi puna mintea la contributie sa fie mai destepti mai responsabili ca sa ma ajute si ei pe mine..pt ca nu vreau ca nimeni sa depinda de mine..fiecare sa isi bata capul si sa coopereze...logic si contructiv nu?
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 25 Martie 2014 22:22
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-03-25 22:22:59eu imi vad de treburile mele pt ca vreau sa am pace sufleteasca..
ma ocup sa imi bat capul sa imi rezolv problemele si sa evoluez pe plan material atat cat si pe plan spiritual sa am cu character frumos...ce imi pasa mie ce fac altii..

eu doar ii sfatuiesc sa isi puna mintea la contributie sa fie mai destepti mai responsabili ca sa ma ajute si ei pe mine..pt ca nu vreau ca nimeni sa depinda de mine..fiecare sa isi bata capul si sa coopereze...logic si constructiv nu?
ma mai fac si frate cu oamenii care nu imi plac pana trec puntea apoi le dau un sut si imi vad de drum
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 25 Martie 2014 22:25

A fi , nu " a fii " ---LIMBA ROMANA
Argentina_Malcea_1
Postat pe 9 Aprilie 2014 21:02
De la: Argentina_Malcea_1, la data 2014-04-09 21:02:46
A fi , nu " a fii " ---LIMBA ROMANA


a fi sau a nu fi inteligenta
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 3 Mai 2014 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau nu ? 19 De la: garbo_413494 13 Septembrie 2015 02:12
Acum ce sa fac? 81 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:33
Ce se intampla oare cu mine...hmm..chiar nu ma inteleg..:(..De ce ma mai gandesc la EL... 25 De la: garbo_10965 18 Februarie 2013 19:01
vreau sa uit 55 De la: Luna_in_capricorn 23 Octombrie 2011 19:42
Muzica,filme,piese de teatru,locuri preferate...ce mai ,hobby uri!!! 1 De la: l_erika 13 August 2009 23:38
Setari Cookie-uri