Cum procedati atunci cand doriti sa cumparati haine online?

Aveti magazine preferate? Facebook va influenteaza intr-un fel?
Loredana_Maria_Pricopie_1
Postat pe 6 Martie 2014 15:51
intai ma informez bine !!!! dar sincer nu se compara cumparatul onlinne cu cautatul prin magazine .... asa cred eu !
garbo_19362
Postat pe 6 Martie 2014 16:09
De la: Loredana_Maria_Pricopie_1, la data 2014-03-06 15:51:35Aveti magazine preferate? Facebook va influenteaza intr-un fel?



Ce are face_bucu` treaba cu magazinele carora le trec eu pragul ?
Rotty
Postat pe 6 Martie 2014 20:13
si eu cred ca nu se compara. dar pe care-l preferi?
Loredana_Maria_Pricopie_1
Postat pe 10 Martie 2014 17:10
nu cred ca ma inteles raspunsul tau.
Loredana_Maria_Pricopie_1
Postat pe 10 Martie 2014 17:11
nope. Nu puteam sa pipaim, sa probam.... eu's tactila, nu cumpar online.
quasaria
Postat pe 10 Martie 2014 18:44
vrei sa vezi cum absoarbe, sau cum se sifoneaza?

nici eu nu cumpar online!
pitiTa_
Postat pe 10 Martie 2014 18:54
vreau sa vad cum se simte.
quasaria
Postat pe 12 Martie 2014 22:24
De la: Loredana_Maria_Pricopie_1, la data 2014-03-10 17:11:44nu cred ca ma inteles raspunsul tau.


Era exact ce a zis Q si Pitita. Nu cumpar on line. Am zis clar ca trec pragul magazinelor. Live , nu virtual.
Rotty
Postat pe 13 Martie 2014 07:31
Eu vand si cumpar on-line. E adevarat ca imi place sa ma plimb prin magazine, sa simt, sa probez. Dar ce te faci cand esti limitat la oferta? Eu vorbesc de Brasov unde sunt putine optiuni. Magazine putine si pline de chinezarii.
Atunci incerc si varianta on-line. Din motivul asta mi-am si facut un magazin on-line. Incercand sa compensez lipsa de oferta din magazine.
metaphor
Postat pe 13 Martie 2014 09:55
citi km sint din Brasov pina in Bucuresti, o data pe luna sa golesti magazinele care iti plac?
quasaria
Postat pe 13 Martie 2014 11:02
De la: quasaria, la data 2014-03-13 11:02:56citi km sint din Brasov pina in Bucuresti, o data pe luna sa golesti magazinele care iti plac?


destui :)
nu mi se pare o optiune de luat in calcul, de cate ori am nevoie de ceva sa dau o fuga pana in Bucuresti.
metaphor
Postat pe 13 Martie 2014 11:15
Cumpar de pe mai multe situri, cum ar fi: Stilago, Fashion Days, Fashion Up, Ama Fashion, Madame, Nisa, dar preferatul meu ramane Stilago pt diversitatea de firme si produse, dar si pt ca la ei am gasit haine din materiale naturale, ceea ce caut intotdeauna. Dar au o politica f proasta in ce priveste retururile, daca returnezi un numar de comenzi echivalente sau mai mari decat cele retinute, te delogheaza automat. Spre deosebire de Fashion Days, care nu tin cont de toate astea, si returneaza nu numai suma aferenta produsului, dar si cea pt transport.
Pe mine ma oboseste si plictiseste sa imi fac cumparaturile din magazine, n-am rabdare sa probez, desi este o modalitate mai sigura. de a achizitiona ce-ti place. O alta varianta, haine pe comanda, dar croitorese bune sunt tot mai putine sau au preturi de case de moda, fara sa se justifice. Cumparaturi placute!
bucura
Postat pe 16 Martie 2014 10:08
m-ai dat gata cu " mat.naturale" :D
dupa ce eticheta te iei? sa nu zici ca coponenta fibroasa te convinge?!

cum nu-si justifica pretul, croitoresele? comparativ cu casele de moda croitoresele particulare ofera mult mai multe facilitati mai ales la pers cu anomalii vizibile. ei nu, alea nu se imbraca elegant!

eu sunt mai multumita la croitoreasa decat la casa de moda.
pitiTa_
Postat pe 16 Martie 2014 13:03
Eu imi cumpar majoritatea hainelor online deja am magazinele preferate de la care primesc zilnic oferte. Locuiesc intr-un oras mai mic unde nu prea am din ce alege si sunt foarte multumita de ceea ce mi-am cumparat online . Rareori mi s-a intamplat sa returnez si am primit banii inapoi intotdeuna.Si nu numai haine cumpar online ci si produse naturiste si suplimente alimentare pentru ca sunt mai ieftine.
trisha
Postat pe 28 Martie 2014 14:30
Eu nu am primit inapoi banii de transport niciodata de la fashion days.
trisha
Postat pe 28 Martie 2014 14:34
De fiecare data cand am returnat un produs catre Fashion Days, mi-au fost restituiti banii aferenti transportului. Ma refer la plata transportului produsului respectiv catre mine. Nu si ce-am platit eu prin Posta Romana sau curier pt transportul produsului catre F Days.
bucura
Postat pe 28 Martie 2014 16:21
Mi-am facut un obicei sa comand de la Talis Romania! E cel mai simplu!
Lilidmm
Postat pe 6 Mai 2014 01:02
Fac destul de des shopping online, imi place. Este dificil si enervant uneori ca pe anumite site-uri nu gasesc tot ce vreau si trebuie sa ma impart intre mai multe. De curand am descoperit http://www.b-mall.ro/ - Boutique Mall. Imi place ca gasesc orice, la preturi de...na, haine originale, de firma. Calitatea e jos palaria.
Onuta_Rota_1
Postat pe 4 Iunie 2014 14:11
Cand simt ca ma apuca depresia pentru ca in toate magazinele posibile si imposibile gasesc aceeasi marfa made in china trasa la indigo scot artileria grea. Dintr-o perspectiva mai underground avand accente hippie, etnice, orientale, boeme si gypsy pentru mine cel putin, una dintre cele mai placute si interesante experiente de shopping online este magazinul online cu creatii handmade unicat si in serii mici, www.hainehippie.ro.

Vi-l recomand ca pe o reala terapie in vremuri de rastriste!..
garbo_409058
Postat pe 28 Ianuarie 2015 18:17
Intai ma asigur ca am gasit cel mai bun raport calitate pret apoi caut conditiile de retur. Practic am niste criterii dupa care ma ghidez cand alex. :) Am inceput recent sa comand haine de pe www.pako.ro pentru ca se afla in acelasi judet cu mine. Am comandat de 2 ori de la ei si am fost multumita. Am luat si de pe kurtman.ro si nici aculo nu am am avut probleme.
Andra_Adam_1
Postat pe 6 Octombrie 2015 13:32
Eu am descoperit recent un magazin SH online cu haine si incaltaminte care sunt f ok si f prompti in livrare. Se numesc www.Eunicat.ro. Eu mi-am comandat un tricou si o pereche de adidasi nike nou nouti cu eticheta pe ei. Mai astept alte pareri. Eu prefer cumparaturile online pt ca nu prea am rabdare sa umblu prin magazine.
garbo_453287
Postat pe 20 August 2016 10:20
I buy sexy clothing on http://www.sexy-clubwear.com
Roger_Lin_1
Postat pe 27 Octombrie 2016 11:34
De la: Roger_Lin_1, la data 2016-10-27 11:34:53I buy sexy clothing on http://www.sexy-clubwear.com


http://www.sexy-clubwear.com/wholesale-clubwear/
Roger_Lin_1
Postat pe 24 Noiembrie 2016 10:55
Asa Roger, insista nu te lasa.
Rotty
Postat pe 25 Noiembrie 2016 07:51
Iti dai seama ca Facebook influenteaza... daca vezi reclama unui anumit magazin de haine de dama de n ori si o mai vezi si pe Ceusana ca a purtat nu stiu ce rochie a lor, normal ca mintea ta draguta lucreaza si zici ca vrei sa ai si tu rochia aia... in ultima perioada am tot vazut magazinul asta pe facebook. L-ati incercat? Cum vi se pare? https://www.hainedevis.ro/
CorinaPetrescu
Postat pe 27 Aprilie 2017 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Blogurile cu hainute 9 De la: garbo_404579 23 Iulie 2014 16:39
INVITATIE IN MICUL MEU OUTLET 2 De la: bellamy 29 Martie 2013 13:44
Articole copii Anglia 1 De la: irinar2010 20 Martie 2011 12:12
imbracaminte de copii 1 De la: garbo218817 24 August 2011 21:56
Genti Designer (80 - 250 Ron) | Fendi | Dior | Gucci | Louis Vuitton | YSL | Prada | etc. 2 De la: ameno 12 Ianuarie 2011 10:44
Setari Cookie-uri