Daca recunoaste ca te-a inselat, dar inca va iubiti ce e de facut?

fazan :))))))))))))))))))))))))))!
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 13:49

Nu prea inteleg ce inseeamna pentru tine un om minunat, sot si tata foarte bun. Daca inseamna o persoana care isi insela partenerul pentru ca se simte neglijat, atunci n-ai decat sa-l pastrezi si sa continui sa traiesti cu acest om minunat. Si cu groaza zilnica de a se repeta.
charmelen
Postat pe 9 Martie 2014 17:07

Nu prea inteleg ce inseeamna pentru tine un om minunat, sot si tata foarte bun. Daca inseamna o persoana care isi insela partenerul pentru ca se simte neglijat, atunci n-ai decat sa-l pastrezi si sa continui sa traiesti cu acest om minunat. Si cu groaza zilnica de a se repeta.
charmelen
Postat pe 9 Martie 2014 17:08

Nu prea inteleg ce inseeamna pentru tine un om minunat, sot si tata foarte bun. Daca inseamna o persoana care isi insela partenerul pentru ca se simte neglijat, atunci n-ai decat sa-l pastrezi si sa continui sa traiesti cu acest om minunat. Si cu groaza zilnica de a se repeta.
charmelen
Postat pe 9 Martie 2014 17:08
nu simte "groaza" daca si ea face la fel.Poate fi o casnicie conventionala
ca "sacul si peticul".
pitiTa_
Postat pe 9 Martie 2014 19:20
Multumesc tuturor care au citit mesajul meu. Vorbele voastre, gândurile voastre ma fac sa cred ca exista a doua sansa. Eu l-am iertat pt ca îl iubesc si îmi doresc sa fim împreună pina la sfirsit. Va doresc numai bine!
ary_0201
Postat pe 9 Martie 2014 20:53
buna!
scuze,dar eu acum am deschis si mi aplacut articolul si pct tau de vedere,,,, as vrea sa mai impartasim pareri vizavi de acest subiect,mai ales ca si eu sant in asemenea postura,,,,
multumesc !!!!!!
garbo092981
Postat pe 11 Martie 2014 11:57
Probabil ca nu se va mai intampla dar daca va fi o alta aventura , de fiecare data va veni inapoi , .....Iar tu il vei primi daca nu are alte metehne
cristina5
Postat pe 13 Martie 2014 21:21
Nu se va mai repeta,a devenit imposibil,din cauza schimbarii,s-a schimbat,s-a maturizat.daca si-a dat seama cat te iubeste,dupa experienta asta,inseamna ca s-a produs o schimbare in el,iremediabila.poti sa fii foarte sigura,ca nu se va mai repeta.
Nu ti s-a intamplat niciodata,sa faci ceva,care sa te schimbe in interior,sa te faca sa iti spui ca nu vei mai fi niciodata ca inainte?
Ai facut foarte bine ca i-ai dat a doua sansa,nu sta deloc cu indoiala in suflet,si arata-i cat de multa iubire poti.
daniilia
Postat pe 15 Martie 2014 06:57
Buna,
Inteleg situatia prin care treci pentru ca si eu sunt intr-o situatie similara, dar nu sunt casatorita nici nu am copii. Spre deosebire de tine prietenul meu cand am aflat ca ma inseala nici nu mi-a spus ca ma iubeste, nici sa-l iert.
Singura posibilitate sa-l iert vreodata e sa faca ce a facut sotul tau asa ca in situatia asta nefericita esti totusi norocoasa. E clar ca sotul tau te iubeste chiar daca a gresit si faptul ca face tot ce i sta in puteri sa-l ierti inseamna mult.
Stiu e f greu si dureros, sa-ti amintesti prin tot ce ai trecut si toata durerea pe care o stiu prea bine, si e normal sa ti fie frica ca s-ar putea intampla din nou, dar in timp daca va iubiti o sa doara din ce in ce mai putin.
Si da, cred ca se merita sa incerci si sa-ti salvezi casnicia, sa nu regreti mai tarziu ca nu ai incercat. acorda-i o sansa, dar daca se mai intampla nu-l mai ierta.

Medeea19
Postat pe 16 Martie 2014 22:32
Eu cred totusi ca doar un om cu mare caracter poate sa vina in fata ta si sa recunoasca asa ceva. Sincer? Cati dintre noi sunt capabili de asta?
De obicei barbatii mint pana in panzele albe, mai rar barbatii care vin de buna voie sa recunoasca ceva prin care ar putea pierde tot.
Medeea19
Postat pe 16 Martie 2014 22:38
Probabil ca ai putea sa-i mai acorzi o sansa dat fiind faptul ca aveti o familie. Doar pentru asta merita sa mai incerci. Pt linistea copiilor tai si asigurarea unui viitor intr-un mediu sanatos. Altfel.... Nu mi se pare o scuza plauzibila argumentele pe care ti le aduce, justificandu-si fapta. Acordai si acorzi atentie majora copiilor, mai ales unei fiinte aflate la inceput de drum. Locul lui trebuia sa fie langa tine in zilele si noptile tale de epuizare pt un dinte aparut, colici, dureri, etc.... Alinarea lui era la sanul familiei, nu la sanul altei femei.... Sunt penibile explicatiile astea de 2 lei pe care ti le da si nu inteleg cum ii poti da si dreptate. Tu n-ai avut momente sau nu ai cand te simti neglijata cu lipsa lui de atentie? Ce faci? Cauti atentia in alta parte? Asta e diferenta dintre o femeie si un barbat, pacat ca ei o inteleg, daca reusesc sa inteleaga, abia dupa ce fac tot felul de prostii. Sper sa reusesti sa-l ierti, desi sunt convinsa ca nu vei putea sa uiti niciodata. Numai bn!!!
oana4me
Postat pe 19 Martie 2014 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nastere la Spitalul Ilfov Bucuresti sect 3 12 De la: garbo171489 12 Octombrie 2010 08:17
Carti pentru copii cu reducere 2 De la: garbo_4948 6 Iulie 2013 08:51
pentru toti care si-au batut joc de intrebarea mea 2 De la: zambil 7 Decembrie 2010 19:20
AJUTOR UMANITAR 1 De la: ladyDY 26 Septembrie 2011 10:31
LA MULTI ANI COPIILOR !! 2 De la: garbo105616 1 Iunie 2011 21:03
Setari Cookie-uri