Sunt la culmea disperarii! Sunt in luna a 9 a de sarcina si sotul ma inseala!

Q, nu a trecut mult timp de cand spuneam ca daca apreciez ceva la tine - dincolo de iesirile tale total disproportionate si lipsite de eleganta vizavi de diferiti membri Garbo, este faptul ca ai limpezimea si inteligenta de a intelege lucrurile si situatiile in esenta lor. Nu stiu ce probleme ai sau ce se intampla cu tine, dar vad ca nici astea n-au mai ramas.
Mi-ar fi foarte usor sa te bat cu propriile tale arme, dar mi s-ar parea incorect, pt ca din tot ce scrii tu reiese ca mai ai un drum foarte lung de strabatut, ca sa ajungi acolo unde eu nu m-as jena sa te atac. Este ca si cum m-as lua de un copil, si nu la varsta ma refer eu, dimpotriva, ai varsta la care ar fi trebuit sa strabati calea de care vorbesc, dar probabil ca asta nu o sa se intample niciodata...



bucura
Postat pe 6 Martie 2014 17:16
De la: Rotty, la data 2014-02-23 12:34:29
De la: garbo115814, la data 2014-02-23 12:24:43Draga mea este usor sa dai sfaturi Numai tu si sufletelul tau stie ce simpte Este foarte greu cand persoana pe care o iubesti ati anseala ancrederea
Dar parerea mea este ca mai bine singura decat cu asa ceva langa tine
Nu ati pierde ancrederea an bunul Dumnezeu pt ca el te iubeste neconditionat si nu te va dezamagi niciodata Si ai sa vezi ca orce antamplare de pe pamant nu este de nerezolvat



Tu asa si vorbesti precum scrii ? Se "simpte" [/quote
metaphor
Postat pe 6 Martie 2014 18:37
niciodata sa nu spui "niciodata"! "fata asta" nu de bataie are nevoie(are ea destula...) de indrumare are nevoie si sigur n-o s-o gaseasca pe Garbo, dar ma rog, daca C'est ceea ce-o pasioneaza eu pers.o sa incerc sa vad unde gaseste esenta.
pitiTa_
Postat pe 6 Martie 2014 18:51
bucura, du-te bre si mesteca-ti in ciorba, ca nu intereseaza pe nimeni "aprecierea ta" si obsesiile tale de filozoafa de cratita!
Ti-am mai spus de vreo trei ori sa aberezi in alta directie, care parte n-o intelegi?! Nu "ma bat cu tine" ca nu imi pierd timpul cu toate gastele senile pe care le perplexez eu pe aici... Asa ca hai, copacel, aduna-ti fulgii si du-te pina nu ne disproportionam de tot!
quasaria
Postat pe 7 Martie 2014 14:52
Q, ai grija de tine, copilul ala te are numai pe tine si daca ramane singura pe lume, va avea aceeiasi soarta ca tine. Presupun ca mai ai atat discernamant cat sa nu-ti doresti asta.
Bafta!
bucura
Postat pe 7 Martie 2014 16:44
INSEALA, si NU anseala, INCREDERE, si nu ancredere....BIATA LIMBA ROMANA....O SA-I CANTAM PROHODUL IN CURAND....TRIST...
Ultalschy_Elis_1
Postat pe 7 Martie 2014 20:11
no shit?
Ia vezi-ti de mahalaua si ratatii tai, joiano. Nu ca "bucura" difera mult de joiana.
quasaria
Postat pe 8 Martie 2014 00:44
Cacasaria, am sa intreb la astia de la Garbo sa vad daca pe acilea e tarlaua lu ma-ta ca hotarasti tu cine scrie cand scrie, sau daca au contract de exclusivitate cu tine. Ba femeie, pe tine n-are cine te foute si de aia faci pe aicia ca toti dracii. Cum te inghesuie vreuna si da cu tine elegant de pereti, cum borasti toata mizeria ta de viata si le concediezi pe astea ca zici ca-s toate angajatele tale.
Si se mira lumea ca s-au inmultit poponarii.Daca au dat peste o cotoharla ca tine, li s-a luat de muieri pe toata viata, zdreanta ce esti.
leo-nora
Postat pe 8 Martie 2014 14:23
Da i naibii de barbati ca pana la urma toti inseala numai ca pe care ii prinzi sunt si prosti...unii barbati dupa ce inseala iubesc mai mult si se simt vinovati .
sha
Postat pe 9 Martie 2014 07:20
asa cum am zis, marsh dreak in mahalaua ta, clona imputita.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2014 07:48
Sunt pe Garbo de 5 ani si de fiecare data cand am crezut ca pot ajuta cu ceva mi-am spus parerea limpede, fara nici o rezerva. Si daca ceva m-a deranjat sau mi s-a parut nepotrivit, am spus-o direct, fara interpusi, asumandu-mi ceea ce am scris, si la fel voi proceda si pe mai departe.
Daca am epigoni, sau cineva a incercat sa plateasca niste polite - dand astfel dovada de lasitate, sau Garbo face niste jocuri murdare, pe principiul ca scandalul vinde, nu ma intereseaza, dar este trist.
Cat despre nefericita de Q, nu ma surprinde si nu ma supara nimic venit de la ea. Cine se pune la mintea unui om bolnav, este mai bolnav ca el. Dupa cum s-a vazut, oricine nu se incadreaza in limitele ei de acceptabilitate, ca intr-un pat al lui Procust personal, este improscat cu un potop de injurii, iar asta ii da ei sentimentul puterii, pe care in viata reala nu-l poate avea. Pt oamenii cu aceasta boala, conflictul este scopul existentei lor, de aici isi trag energia, asa se valideaza ei si de aceea il provoaca in permanenta. Ea nu intelege, asa cum o face un om normal, ca jignind si fiind agresiva se pune intr-o lumina proasta, isi devoaleaza abjectia si boala, ba dimpotriva.
In viata reala ar fi sanctionata , de la sanctiunea juridica pana la institutionalizare.
Aici poate fi ignorata.
bucura
Postat pe 10 Martie 2014 22:42
"scandalul se vinde", bine punctat si asta nu se intampla numai pe site de socializare, dar fiindca ne aflam aici si uneori vrem sa relationam ca si cum am fi in real, mai apar si specimene ratacite off topic care nu au nici in clin nici in maneca cu subiectele sau pers. Nu pica bine sa "te dezbraci de caracter" dar uneori trebuie facuta si asta Pana nu esti jignit/injurat, nu raspunzi la fel, ca esti "batut" cu prostia, astea-s riscurile. Pana si viata reala devine "un joc" sau o bataie de joc dupa ce "lucrurile" se invechesc. (parere)
Sa citim de bine!
pitiTa_
Postat pe 10 Martie 2014 22:56
Astepti sa nasti ,...nu e singurul care-si face de cap in acest fel, si nici ultimul .Depinde de caracterul lui , s-ar putea ca in 2 luni sa-si revina la normal....Depinde acum cat esti de grabita sa scapi de el...
cristina5
Postat pe 26 Martie 2014 00:22
Esti convinsă că te înșală sotul tău ? cum te înșală ? cheltuieste mai multi bani si nu-ti spune de toti ?
garbo305782
Postat pe 5 Aprilie 2014 07:40
Sint de acord cu cele care au spus ca , daca a facut-o o data si l-ai iertat , o sa o mai faca si alta data ! Fiindca din start barbatii (in marea lor majoritate ) au tendinta chiar nemarturisita , de a ne considera in vre-un fel inferioare lor , mai slabe , mai naive si incapabile de a ne descurca fara maretul lor ajutor ! Oare el te-ar ierta cu adevarat daca ai face tu porcariile pe care le face el ? Oare pus in fata faptului ca te-ar tenta alti barbati , ai conversa cu ei pe net , le-ai salva pozele , etc , ( fara sa mai vorbim de inselat ) , el cum ar reactiona ? Ar fi calm si iertator , te-ar intelege fiindca asa e firea omeneasca cica , ar trece peste faptul ca v-ati jurat credinta si respect reciproc in fata altarului , sau cum ar fi ? Probabil ar spune ca esti o curva proasta care nu se gindeste la familie si o mama denaturata , in timp ce acum , el se considera probabil vre-un smecher , mare fante si cuceritor , cu dreptul de a-si bate joc de ceea ce ar trebui sa insemne una dintre cele mai interesante si frumoase perioade din viata ta de pina acum !
Deci , cred ca cel mai intelept ar fi sa vezi lucrurile asa cum sint , sa privesti adevarul in fata oricit de dureros ar parea , si sa ai curajul sa accepti ca nu este barbatul pe care tu ti l-ai dori : minte , nu te respecta , nu respecta casnicia voastra , nu e statornic in sentimente , si nu da doi bani pe tot ceea ce s-a petrecut intre voi in biserica , in fata lui Dumnezeu , in momentul cununiei ! Asta e el , sau cel putin o parte a lui !
Si pentru aceasta parte , chiar si biserica spune , ca doi oameni pot divorta ! Este singurul motiv pentru care biserica accepta divortul unui preot ( cu conditia sa nu se recasatoreasca , dar asta nu e situatia ta ) ! Deci iti poti din acest fapt da seama , cit de grav este inselatul chiar si in ochii lui Dumnezeu !
Asa ca , daca as fi in locul tau , as alege sa traiesc o viata demna , fara el , decit sa ma uit zilnic la el si sa ma prefac ca este totul ok cind de fapt stiu ca tocmai a terminat o sedinta fierbinte pe net cu alta sau altele ! Fiindca admitind ca inca nu te-a inselat fizic ( desi eu nu cred asta ) , e clar ca e tentat sa o faca de vreme ce flirteaza cu altele si le salveaza pozele , asa ca mai devreme sau mai tirziu o va face , cind isi va gasi cu cine !
O astefel de viata ti-ar aduce doar frustrari , tristete , amaraciune, scandaluri , banuieli continue ,o atmosfera tensionata in casa , ce ar afecta clar si dezvoltarea copilului vostru , si cu timpul vei ajunge sa nu te mai respecti , sa nu mai ai curajul sa actionezi spre binele tau , fiindca te vei obisnui cu raul si vei crede ca asa e normal , dar nu este !
Poti avea o viata decenta , linistita , implinita , poate cu alt barbat , care sa aiba coloana vertebrala si valori morale , care sa fie cu adevarat barbat si nu sa se numeasca astfel doar fiindca poarta nadragi! Nu sint toti la fel , asa cum nici femeile nu sint toate la fel , dar din pacate ne-am obisnuit sa spunem si sa credem asa , doar ca sa ne acoperim greselile sau neputinta de a lua decizia de a sfirsi o relatie cind nu sintem respectati si sintem mintiti !
Pina la urma , in viata avem ceea ce meritam : daca alegem sa stam in astfel de situatii atunci inseamna ca noi insine credem ca atit si doar atit meritam , iar daca mergem spre ceva mai bun , inseamna ca sintem convinsi ca se poate mai bine si asta vom primi ! Dar , daca cumva te hotarasti sa ramii cu el , din frica de singuratate , din comoditate financiara , din lasitate sau orice alt motiv , sa iti asumi acest lucru , si sa stii ca din acel moment nu mai ai dreptul de a te plinge , fiindca doar tu esti responsabila de faptul ca il lasi sa te faca nefericita ! El singur , fara sa ii permiti tu , nu ar putea sa o faca !
Asa ca eu iti doresc sa ai curajul de a alege o viata senina , calma , linistita pentru tine si copilul ce stai sa il nasti , si singura sigur nu vei ramine : e plin de barbati pe lumea asta , doar ca trebuie sa inveti sa ii distingi pe cei cu valori solide de cei care sint doar poleiti dar sub ambalaj nu e nimic !
crinolina_34
Postat pe 5 Aprilie 2014 07:52
nu-l te mai stresa pe tema asta, trateaza cu indiferenta situatia ,nu te mai gandi... oricum nu trebuie lasat liber ... are si el responsabilitati in casnicia voastra...
garbo016434
Postat pe 5 Aprilie 2014 08:19
nu-l te mai stresa pe tema asta,
_Isis_
Postat pe 5 Aprilie 2014 08:22
De la: garbo305782, la data 2014-04-05 07:40:22Esti convinsă că te înșală sotul tău ? cum te înșală ? cheltuieste mai multi bani si nu-ti spune de toti ?


bravo ! cineva care stie sa scrie corect !
http://www.morfologia.ro/morfologia-limbii-romane/insala-sau-inseala/
_Isis_
Postat pe 5 Aprilie 2014 08:38

Il iubiti . Aveti dovada ca sotul va iubeste , va respecta ?
In primul rand nu se iubeste si nu se respecta pe el .
Acest om nu este stapan pe el .
Barbatii vor sex , femeile vor dragoste .
Argentina_Malcea_1
Postat pe 5 Aprilie 2014 09:52
" Barbatii vor sex , femeile vor dragoste ."

Nu toti , nu toate. Nu generaliza .

Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2014 10:05
Daca esti sigura ca te inseala(numai daca ai dovezi)..incearca sa discuti cu el in mod serios.. Poate a fost doar o aventura,sau poate e ceva serios. Daca e doar o relatie pasagera,ii poti acorda o sansa,daca nu,mai bine renunti la el. In orice caz,mai bine iti cresti singura copilul,linistita,decat impreuna cu el,intr-o stare de permanenta incertitudine. Nu vei fi singura femeie intr-o astfel de situatie.
garbo_399755
Postat pe 5 Aprilie 2014 11:04
Felicitari pentru bebe!! Si eu sunt insarcinata in luna a 6a. Nunta a avut loc anul trecut. Bucuria pe care o simt cu bebe in burtica, nu ar putea sa mi-o umbreasca nici macar sa il prind pe sot cu alta... daca atata ii poate capul.

Faptul ca voi aduce pe lume un ingeras, este cea mai mare fericire si simt ca oricand as putea sa trec si prin foc pentru fetita mea. As putea sa o iau de la 0, si sa o cresc si singura oricand....dar as fii o lasha, ca pentru fericirea si "mandria" mea, sa creasca copilul meu fara tata. Inca dinainte de casatorie, i-am zis: "nu ma intereseaza ce faci, atata timp cat in casa vei fii sot bun si tata bun, si vei fii ok fata de mine, iti vei indeplini indatoririle de barbat, si ma vei face fericita, poti sa faci ce vrei tu.... dar daca aflu ceva vreodata, ti-o intorc insutit." Sa fim serioase, sunt tentatii si pt noi. Doar ca noi le evitam. Un barbat cand se simte confortabil in camin, nu cu controale, de ce intarzie, ce face, certuri, etc, nu va insela. Si daca totusi isi baga dracu coada, nu e capat de lume.... Crezi ca daca iti gasesti altul, ala va fii un sfant?? Doar daca e batut in cap. Asa e natura umana, iti place ce e frumos, vrei sa cunosti, cunosti, te plictisesti, mergi mai departe, te intorci la ce ai acasa...

Intrebare: daca a vorbit cu cineva...ai vre-o certitudine ca te-a inselat??? e cale lunga pana acolo :) si cum se comporta cu tine?? este atent?? te face fericita? iti spune ca te iubeste si ca asteapta cu drag sa isi tina copilasul in brate?? este tandru si intelegator? daca DA, ce mai conteaza altceva?? lasa-i si spatiul lui....singur va hotara care ii este de fapt "calea" si cand isi va vedea puiul, ii vor trece gargaunii din cap!!


nastere usoara!! si un bebe sanatos!!
iulialys
Postat pe 5 Aprilie 2014 16:03
Cand a deschis topicul, prin februarie, era in luna a noua. Zic ca e putin tardiv sa-i mai uram nastere usoara! Pana acum s-a despartit sau s-a impacat, nu stiu, dar sigur a nascut!
Carmen_Iancu_1
Postat pe 5 Aprilie 2014 16:35
Chiar ca barbatii sunt MAGARI !!!
garbo_6052
Postat pe 5 Aprilie 2014 17:20
De la: Carmen_Iancu_1, la data 2014-04-05 16:35:34Cand a deschis topicul, prin februarie, era in luna a noua. Zic ca e putin tardiv sa-i mai uram nastere usoara! Pana acum s-a despartit sau s-a impacat, nu stiu, dar sigur a nascut!


Doar daca nu poarta un an ca vaca , sau doi ani ca elefanta... ....desii , nu cred.
Carmen , ai dreptate. Crezi ca mai zice ceva ? ....Eu nu....Raman doar filozofii de doi lei pe aici...
Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2014 17:52
iarta-l,si v-a intelege ca esti desteapta si familista!!!uita si te va iubi mai mult!Daca se poarta frumos cu tine,lasa-l sa mai calce stramb,ca tot acasa vine,si usor,usor singur se potoleste,si te va iubi,si-ti va ierta tot ce gresesti,iar copilasii vor fi fericiti!!!!Tu sa fii sanatoasa,optimista si copilasul sanatos,iar el sa va fie alaturi!
Ioana_Trufasu_1
Postat pe 5 Aprilie 2014 20:48
Hai sa visam frumos...
Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2014 21:31
Daca ai ajuns aici si nu ai stiut despre escapadelle sotului,este de inteles sa fi disperata.Dar,daca ai banuit,cel putin,ca nu este fidel si ai acceptat situatia,atunci lucrurile se schimba.Analizeaza situatia,la rece,cat poti tu de obiectiv si decide cat mai bine,pentru tine si puiul tau,pe termen lung;adica pentru toata viata,pt ca voi veti ramane impreuna,oricine ar fi in preajma voastra.Sfat de la o mama divortata.
garbo_11687
Postat pe 6 Aprilie 2014 10:18
De la: garbo_6052, la data 2014-04-05 17:20:10Chiar ca barbatii sunt MAGARI !!!


Şi femeile deştepte, dau sfaturi de kk_ooo!
Axl_R
Postat pe 6 Aprilie 2014 10:26
Astia sant pleava,te va insela tot restul vietii,dumnealor sant barbatii care nu au facut ce trebuie cat au fost singuri,abia acum au descoperit ca sant mai multe tipuri de femei,saracul,e demn de mila!!!!!e un mare BOU.
garbo059722
Postat pe 6 Aprilie 2014 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTOBOOK PT.COPILUL TAU FUMOS 1 De la: kidz007767 29 Decembrie 2010 09:08
cautam mini fotomodele 2-16 ani constanta 1 De la: kidz007767 26 Ianuarie 2012 14:13
MISNI MISS SUMMER 2012 1 De la: kidz007767 6 Iunie 2012 11:59
mini-fotomodele constanta 5 De la: roby_cado 28 Iulie 2010 14:42
miss summer 2010 copii 2-16 ani 2 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 11:45
Setari Cookie-uri