Iubitul meu le povesteste prietenilor sai viata noastra intima...

Suntem impreuna de 2 ani, iar eu am 18 ani. Credeti ca e ok sa povesteasca astfel de lucruri? Noi am fost despartiti doua saptamani, timp in care el s-a intalnit si a vorbit cu o fata. Acum am intrat chiar din greseala pe contul lui de facebook (laptopul care il am acum a fost al lui, iar parola era memorata si. uitata) si am vazut toate conversatiile cu prietenii lui. M-am rusinat foarte tare, mai ales cand i-a cerut unui prieten sa nu-i mai lase comentarii perverse la unele poze pentru ca, citez "aia a mea ma crede un romantic neputincios'' si sincer, chiar asa il credeam. Iar in perioada in care am fost despartiti le-a spus amicilor: citez ''alea nu au reusit decat sa ma consoleze''. Nu il credeam asa si daca nu as fi intrat din greseala pe contul lui, nu as fi fost niciodata interesata sa-i citesc conversatiile. Cum ati reactiona voi, fetelor, daca ati afla ca iubitul povesteste cum faceti sex prietenilor? Si voi, baietilor, daca iubiti fata le mai povestiti amicilor tot? Va rog, ajutati-ma cu un sfat.
Ibia18
Postat pe 4 Februarie 2014 15:27
fa-te ca nu ai citit, nu trebuie sa stie.
provoaca-l sa-ti spuna singur ce-si doreste.
da, baietii vb intre ei cu tot felul de detalii...
vivacedonna
Postat pe 4 Februarie 2014 15:57
Foarte urat din partea lui,ceea ce "pare" si meschin.In intimitate trebuie sa fii SILENZIO STAMPA,adica fara comentarii)Ce poti face tu?Cred ca ar trebuie sa vorbesti cu el sa-i demonstrezi ca esti SMART si ca nu a procedat corect.in lipsa sa te "barfeasca".Macar sa-i vezi reactia,sa stii ca nu ai pierdut un caracter puternic ,ci unul demn de dispret...bafta!!!
vickybeaty
Postat pe 4 Februarie 2014 22:42
posteaza si tu niste poze penibile cu el, ca sa completezi colectia. Tag: romanticul neputincios.

In general, barbatii povestesc si infloresc cele mai mici detalii despre diverse, dar despre femeia pe care o iubesc tac milc. Pentru ca nu vor sa para "romantici neputinciosi", nu de altceva.
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2014 23:10
De la: Ibia18, la data 2014-02-04 15:27:56Suntem impreuna de 2 ani, iar eu am 18 ani. Credeti ca e ok sa povesteasca astfel de lucruri? Noi am fost despartiti doua saptamani, timp in care el s-a intalnit si a vorbit cu o fata. Acum am intrat chiar din greseala pe contul lui de facebook (laptopul care il am acum a fost al lui, iar parola era memorata si. uitata) si am vazut toate conversatiile cu prietenii lui. M-am rusinat foarte tare, mai ales cand i-a cerut unui prieten sa nu-i mai lase comentarii perverse la unele poze pentru ca, citez "aia a mea ma crede un romantic neputincios'' si sincer, chiar asa il credeam. Iar in perioada in care am fost despartiti le-a spus amicilor: citez ''alea nu au reusit decat sa ma consoleze''. Nu il credeam asa si daca nu as fi intrat din greseala pe contul lui, nu as fi fost niciodata interesata sa-i citesc conversatiile. Cum ati reactiona voi, fetelor, daca ati afla ca iubitul povesteste cum faceti sex prietenilor? Si voi, baietilor, daca iubiti fata le mai povestiti amicilor tot? Va rog, ajutati-ma cu un sfat.



da, ii "normal" daca asa vede el normalul.
pitiTa_
Postat pe 5 Februarie 2014 00:01
Dupa cum se vede din mesaj tunu lai satisfacut pe el si de aceea nu este el celcare se face de ras asa ca bafta
garbo083425
Postat pe 8 Februarie 2014 03:19
nu merita sa-ti pierzi timpul cu un astfel de specimen. Cauta un barbat adevarat. Nu-i spune nimic sa nu stie pentru ce renunti la el. Fii o doamna .
garbo273075
Postat pe 8 Februarie 2014 05:02
Daca as avea 18 ani( si o relatie de 2 ani) mi-ar fi rusine sa prezint aici astfel de teme. Pana la batranete ai tot timpul sa mai antalnesti si altii .....poate la fel. Succes.
AUSRO3175
Postat pe 8 Februarie 2014 05:04
ausro - ar fi si cazul ca tie sa iti fie rusine sa "prezinti teme"... la 18 ani sau la orice alta virsta.
Nu stiu citi ai "ANTALNIT" tu pina acum, dar putea macar unul sa te invete sa scrii.
quasaria
Postat pe 8 Februarie 2014 06:38
Q, ''iar n-ai somn''?

Are timp să ''ântâlnească'' unu'!
Axl_R
Postat pe 8 Februarie 2014 07:02
O pui pe Q sa doarma de amiaza ?
Rotty
Postat pe 8 Februarie 2014 07:52
Axl_R
Postat pe 8 Februarie 2014 07:57
buna fetelor,ce tachinari,cata rautate,una mai desteapta ca alta.spune ti d-rei sa nu si faca griji,e f. tanara asa ca se va obisnui cu viata romantica.totul se invata...din mers.
Tiberius
Postat pe 8 Februarie 2014 08:57
Da' de ce nu spui tu?
Axl_R
Postat pe 8 Februarie 2014 09:04
e un idiot, cauta-ti un baiat mai matur, cu bun simt... daca a facut asta inseamna ca nu da doi bani pe tine....incearca sa-ti dai seama de acest lucru si uita-l pe acest needucat, ca doar mai sunt baieti in jurul tau...
garbo174938
Postat pe 8 Februarie 2014 09:35
Nu are bun simț , nu cred că te iubește și probabil ai găsit ce-ai căutat. Așa ceva nu se face , dacă te-ar fi iubit și nu ai fi fost doar un obiect de satisfacere sexuală nu s-ar fi comportat așa. Sunt o grămadă de băieți așa că....
garbo203525
Postat pe 8 Februarie 2014 10:03
Saracuta de tine!penibil ,oribil ce a facut!
Eu as termina-o imediat cu el si i-as spune tot ce ai vazut acolo in fata!Sunt atatia baieti cu mult bun simt si care stiu cu adevarat sa pretuiasca o fata!Capul sus ,fii tare...
dani2303
Postat pe 8 Februarie 2014 10:31
Draga,lasa-l dracului,daca s-a laudat cu ce a facut cu tine in dormitor nu esti decat ceva trecator pentru el,de povestit si de laudat toti fac la fel,le este in natura,dar si infloresc bineinteles,sa se dea cocosi pe linga prietenii lor.
Al tau iubit nu face exceptie de la regula,pe mine m-a birfit vreo 3 ani si jumatate dupa ce am incheiat relatia foarte scurt si muteste din partea mea,tocmai ca nu-si tinea gura,dar si eu m-am razbunat si am povestit si eu ce "bun" era la pat ...m-am simtit bine sa stii...incearca si tu......si ca nu era dotat de loc...acesta este un adevar si mi-a placut sa-l spun ,daca el s-a distrat pe seama mea cu prietenii lui eu de ce sa raman mai prejos?
Aplica si tu ce am facut eu si capul sus,ca ce-i al tau este pus deoparte...o sa intalnesti un barbat care sa te merite si sa fie discret,in fond ce nebunii faceti in pat ar trebui sa ramana numai intre voi nu sa stie tot poporul....
Sfatul meu: lasa-l dupa un weekend de vis,fa-ti toate placerile fara sa te gindeti la el,apoi dispari,nu-i mai raspunde la telefon,evita-l,sa vezi ce bine o sa se simta,vor rade toti prietenii lui de el si o sa fii consolata ti-o garantez!
garbo162553
Postat pe 8 Februarie 2014 10:32
De la: Ibia18, la data 2014-02-04 15:27:56Suntem impreuna de 2 ani, iar eu am 18 ani. Credeti ca e ok sa povesteasca astfel de lucruri? Noi am fost despartiti doua saptamani, timp in care el s-a intalnit si a vorbit cu o fata. Acum am intrat chiar din greseala pe contul lui de facebook (laptopul care il am acum a fost al lui, iar parola era memorata si. uitata) si am vazut toate conversatiile cu prietenii lui. M-am rusinat foarte tare, mai ales cand i-a cerut unui prieten sa nu-i mai lase comentarii perverse la unele poze pentru ca, citez "aia a mea ma crede un romantic neputincios'' si sincer, chiar asa il credeam. Iar in perioada in care am fost despartiti le-a spus amicilor: citez ''alea nu au reusit decat sa ma consoleze''. Nu il credeam asa si daca nu as fi intrat din greseala pe contul lui, nu as fi fost niciodata interesata sa-i citesc conversatiile. Cum ati reactiona voi, fetelor, daca ati afla ca iubitul povesteste cum faceti sex prietenilor? Si voi, baietilor, daca iubiti fata le mai povestiti amicilor tot? Va rog, ajutati-ma cu un sfat.


da este ok!
io fac si bani din asta, in dormitor am un sistem video si cand le-o trag vecinelor (io sunt fecior!), inregistrez tot, si vand casetele la piata.

adi27
Postat pe 8 Februarie 2014 10:32
Saracuta de tine!penibil ,oribil ce a facut!
Eu as termina-o imediat cu el si i-as spune tot ce ai vazut acolo in fata!Sunt atatia baieti cu mult bun simt si care stiu cu adevarat sa pretuiasca o fata!Capul sus ,fii tare...
dani2303
Postat pe 8 Februarie 2014 10:34
Sincer, nu se face asa ceva, nu e frumos, curat, nici natural ce se intampla!
Eu nu m-as lamenta deloc...Nici macar nu mi-as afce vreun fel de idei pt problemele apartenete altuia
E strict pb lui ce face si cum se manifesta
Atata timp cat nu iubeste cu adevarat, cauta raspunsuri, bajbaie aiurea printre randuri, nu stie ce e cu el, ce cauta , nici ce gaseste scriind ceea ce , de fapt, e numai ego-ul sau...Fruntea sus....exista si suflete pereche.Bafta!
garbo057167
Postat pe 8 Februarie 2014 11:19
E profilul tipic de psihopat imatur,tipul de persoana care nu are incredere in el si vrea sa demonstreze contrariul,fara sa ii pese de ceea ce lasa in urma,esti tinara,fii desteapta si fugi cit mai repede de paiata asta.Crede-ma ,o sa il uiti asa de repede incit o sa iti fie jena ca ai putut iubi asa un specimen.Ce e al tau e pus deoparte o sa vezi.
dana_v2006
Postat pe 8 Februarie 2014 13:17
daca el nu a putut sta 2 sapt singur si a trebuit sa caute'consolare'in bratele alteia inchipuieti cat 'te iubeste',sincer din moment ce povesteste prietenilor intimitatea voastra nu merita increderea ta,sa presupunem k te iubeste si faptul ca sa consolat cu altele a fost un moment de ratacire,dar faptul ca le spune tot prietenilor nu are scuza,parerea mea e k nu merita s suferi langa el,stiu k tie greu dar gandeste_te k meriti ceva mai bun
dyana_sweet
Postat pe 8 Februarie 2014 15:05
Da. E cel putin imatur. Si needucat.Concluzia? NU MERITA. Fugi cat mai poti. Nu te lasa prinsa in capcana.Esti tanara. Ai toata viata inainte. Si sa nu uiti ca CE NU TE OMOARA TE INTARESTE. Este o experienta de viata de care ar fi bine sa tii cont pe viitor. SUCCES!
lya
Postat pe 8 Februarie 2014 16:32
Am un loc de munca unde se intanlesc barbatii si discuta ... si ce discuta..., acest lucru l-ai descoperit o parte in mesaje.majoritatea barbatilor sint la fel!
lllorena
Postat pe 8 Februarie 2014 19:05
Faptul ca ai postat..despre relatia voastra,denota ca esti nemultumita de atitudinea lui.! O persoana care incepe sa se laude cu intimitati,denota imaturitate emotionala..si posibil ca sa ramana asa..pana la sfarsit.!!! Singura trebuie sa decizi..ceea ce trebuie sa faci.! Eu,personal,daca as pati asa ceva..as incerca sa scap..din aceasta legatura cat mai repede,fara tam -tam..si fara explicatii..generatoare de..scandal.! Numai bine.!
garbo115329_camy
Postat pe 8 Februarie 2014 23:25
Lasa l ai viata inainte, BAFTA
garbo248591
Postat pe 9 Februarie 2014 00:33
nu te stresa,e un mitocan laudaros,ca multi alti.
ioana9o
Postat pe 9 Februarie 2014 04:11
Înainte de a trece propriu-zis la rãspuns, voi preciza cã sunt bãrbat. Nu, nu e în regulã povestirea intimitãtii. Cum spun americanii, What happens in Vegas stays in Vegas. Indiferent cât de mult sau de putin esti implicat afectiv într-o relatie care ajunge la intimitatea fizicã, asa ceva nu se face. Odatã cã nu e etic, a doua oarã si mult mai important e cã ..... ceea ce s-a întâmplat acolo e DOAR AL NOSTRU. Cum adicã sã povestesc asta cuiva?! E ca si cumva l-as invita în pat cu noi, ca si cum i-as pasa iubita mea asa cum îi pasez o sticlã de bere, când iesim seara la o terasã sã vedem un meci de Liga Campionilor. Stii ce se întâmplã cu pet-urile de bere, nu?! Se aruncã!!! Astepti sã devii si tu un pet pasat si apoi golit, devenit inutil?! Nu vreau sã se înteleagã cã au fost o multime, dar cu toate distinsele doamne cu care am ajuns acolo mentin o legãturã frumoasã. Mi-au oferit clipe minunate, cum as putea sã împart asta cu cineva?
IREALLEON
Postat pe 9 Februarie 2014 05:50
chiar cu toate mentii o legatura frumoasa? Nu s-a intimplat sa faca nici macar una crize - irationale, desigur - care sa umbreasca "mentinerea legaturii frumoase"?

Atitea happy enduri repetate, fara exceptie... sint ireale, intr-adevar. Ca si nickul.
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2014 05:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii mama - fiica 6 De la: garbo206643 13 Aprilie 2012 09:27
dragostea lui Dumnezeu 328 De la: luptatoareacurajoasa 26 Mai 2010 22:59
Tu si copilul tau 1 De la: Sic_Cogito 6 Decembrie 2010 14:47
O relatie de 3 ani spulberata 14 De la: irina31 22 Noiembrie 2009 21:13
Datoria crestinului adevarat 8 De la: ingerasulluptator 15 Mai 2012 16:41
Setari Cookie-uri