cand plictiseala te cuprinde

:)...afara e un timp oribil...si0mi afr=ecteaza si starea de spirit...nici nu mai stiu ce sa fac..cand ai prea mult timp liber cu ce il poti umple?
garbo180888
Postat pe 30 Ianuarie 2014 09:46


hm... depinde ! daca ai 6-8 ani, cu a construi ceva din Lego... sau sa faci ordine in cutia cu papusi... de ex. ! daca ai dublu... in fine, e o intrebare retorica mai mult, cred... ca eu sunt sigur ca sti raspunsul. vreme oribila afara nu e pentru prima oara, eu, noi, nu-ti cunoastem nici macar culoarea ochilor, sexul (nu am intrat la profilul tau...) locatia, etc. si e greu sa te ajutam. sau eu ce-l putin. fiecare o sa-ti spuna aproximativ ce ar face el sau ea. dar daca tie nu o sa-ti placa sau intereseze, ce te faci ? de fapt, nu mi se pare corect sa spui "umpli timpul" ! poate trebuie scris cu 2 de "i", nu stiu timpul nu se poate umple, ci doar pierde, petrece... ! placut sau nu. ce ai facut de exemplu, data trecuta cand ai avut mult timp liber ? sa-mi, sa ne facem o idee ! nu stiu, am impresia ca orice idee ti-as sugera, nu ar fi pe placul tau ! de aia cred ca pe mine sa nu contezi... ! poate data viitoare.... sau stii ce... intra si tu la topicul "Chestiunea zilei"... de ex. acolo sigur mai afli ceva noutati si poate iti vine vre-o idee... mai sti ?!
barboneli
Postat pe 30 Ianuarie 2014 10:13
ce dragut..:P..am facut deja ordine in jucariii...eu am solicitat idei ce aleg ramane la latitudinea mea..iar expresia cu ,, timp umplut ..nu cred ca e meritul meu de al descoperi...am mai auzit-o si sigur o folosesc si altii e un fel de a spune..stiii nu toata lumea e ,, niste genii;;;... credeam ca aici se discuta nu se analizeaza persoana..atunci alegeam un sait de psihologie sau ceva asemanator..oricum merci ca te-ai obosit sa scrii atat...cred ca nu ti-au amortit degetele..
garbo180888
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:28
cind ai prea mult timp liber il poti umple cu tot ce vrei tu
vivacedonna
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:37


nu draga, nu mi-au amortit... din contra, mi le-am dezmortit !!!! dar tu n-ai inteles esentialul ! nu-i bai, se mai intampla si la altii... ! tot ce am scris a fost TOCMAI ca si pe mine ma cuprinse-se plictiseala... si datorita tie... am rezolvat problema ! la cat efort intelectual am folosit ca sa-ti scriu.... chiar m-a epuizat ! iar in cea ce priveste analiza personala... era foarte necesara... cum poti sa ajuti pe cineva in o asa problema daca nu sti putin mai mult decat in numar u multi de "8" doar... ???? ai inteles acum de ce am intrebat ? si nu chestii psihologice ma interesau... macar inaltimea si tot imi era de folos... !
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:41
De la: vivacedonna, la data 2014-01-31 14:37:33cind ai prea mult timp liber il poti umple cu tot ce vrei tu



wow, prea mult timp liber, hei viva, iti dai seama?

stii cum e, ziua pentru toti e de 24 de ore, doar ca unora nu le ajuge la cate vor si chiar fac efectiv iar altora le prisoseste!

toate bune Barbo capitan de plai!
edelweiss_3881
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:49
mài, eu nu apuc sa ma plictisesc, ca as lua-o pe cimpii.... deci cit timp functioneaza neuronul, nema plictiseala
vivacedonna
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:52
a'ta e'te, soarta, bat-o vina!
edelweiss_3881
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:53
De la: vivacedonna, la data 2014-01-31 14:52:51mài, eu nu apuc sa ma plictisesc, ca as lua-o pe cimpii.... deci cit timp functioneaza neuronul, nema plictiseala


scuze... dar n-am inteles chestia cu neuronul... ? si de ce plictisita find, ai lua-o pe campii ? de ce sa nu le ari mai bine ???
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:57
De la: edelweiss_3881, la data 2014-01-31 14:49:00
De la: vivacedonna, la data 2014-01-31 14:37:33cind ai prea mult timp liber il poti umple cu tot ce vrei tu



wow, prea mult timp liber, hei viva, iti dai seama?

stii cum e, ziua pentru toti e de 24 de ore, doar ca unora nu le ajuge la cate vor si chiar fac efectiv iar altora le prisoseste!

toate bune Barbo capitan de plai!


si tie la fel... stapana plaiurilor.... !
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 14:58
neuronul ei in forma de artific e chiar ok, ca si coclaurile ei proprii si personale, chiar sexy am putea zice!

vrei sa verificam?
edelweiss_3881
Postat pe 31 Ianuarie 2014 15:00


mi-e rusine... ! dar daca ibsisti.....
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 15:03
la ultimul test a percutat mai explodat asa, dar valabil!
edelweiss_3881
Postat pe 31 Ianuarie 2014 15:10


ok, atunci eu ma multumesc cu rezultatul ultimului test... !!! nu-mi plac explozile... le-am trait aici un pic... ! am incredere in tine....
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 15:16
De la: garbo180888, la data 2014-01-30 09:46:09:)...afara e un timp oribil...si0mi afr=ecteaza si starea de spirit...nici nu mai stiu ce sa fac..cand ai prea mult timp liber cu ce il poti umple?



mie mi-o inhiba, sunt pe -grade mai multe si-o zapada excelenta, cu un aer respirabil de-ti taie mucii, nu alta.
Croseteaza, deseneaza, sau iesi la munca voluntara, dai zapada!
sau tu, de frica falimentului nu dai nimic?
Aham! G_loc de dat cu capul!

A, eram sa uit! rahatii pe vremea asta sunt mai vizibili cand "explodeaza"
pitiTa_
Postat pe 31 Ianuarie 2014 15:17
as da zapada in locul ploii care nu mai conteneste de o saptamana...chiar ar fi mai interesant ..ca as face un om de zapada....da asa o sa ma apuc de adunat apa ca cine stie la vara poate o fi seceta... ....mai sunt si situatii cand timpul prisoseste...asa e viata ...unii au mai mult
garbo180888
Postat pe 31 Ianuarie 2014 17:22
Ce pacat ca nu poti da si la altii...timp nu ploaie
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2014 18:11
ii buna si poaia la: camp, agricultura, sa se spele pe cap poate spala si rufele, acuma depinde unde alege sa le spele.
pitiTa_
Postat pe 31 Ianuarie 2014 18:41
salve si mii de bombe ptr neuroni in stare latenta....cu pupici pe alocuri...
da chiar suntetzi raaai...nu stitzi cat de greu e sa stai degeaba...niciodata nu stii cand ai terminat...
jeje2011
Postat pe 31 Ianuarie 2014 18:58
Presupun ca esti femeie , in acest caz variantele de ocupare a timpului liber sunt numeroase incepand de la ascultat muzica in timp ce tricotezi , crosetezi sau sa faci orice altceva , sudoku, rebus/integrame, ordine prin dulapuri, plimbari lungi rezolvandu-ti in acelasi timp probleme de multe ori amanate, sa faci modificari prin casa pentreu a obtine ceva mai frumos/util si nu in ultimul rand sa CITESTI .....
cristina5
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:01
de parca termina vreodata?!


si sa scrie!
pitiTa_
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:02
si daca nu este femeie?
jeje2011
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:12
norocul tau!
pitiTa_
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:14
De la: garbo180888, la data 2014-01-31 17:22:00as da zapada in locul ploii care nu mai conteneste de o saptamana...chiar ar fi mai interesant ..ca as face un om de zapada....da asa o sa ma apuc de adunat apa ca cine stie la vara poate o fi seceta... ....mai sunt si situatii

cand timpul prisoseste...asa e viata ...unii au mai mult



nu cred ca au mai mult. a zis si edel parca ceva in genul asta. toti traim dupa 24 de ore... dar timp liber se poate ca altii sa aiba mai mult decat altii ! asta da. aici deja depinde de fiecare cu posibilitatile lor de al "ocupa" cu ceva placut sau interesant sau util... nu-mi place sa zic ca "il pierde" ! iar altadata, cand ai vrea putin timp liber, nu ai ! ai dreptate, dar de aia trebuie sa-ti pregatesti din timp cate ceva ca sa nu te plictisesti... !
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:14
De la: jeje2011, la data 2014-01-31 19:12:47si daca nu este femeie?


Nu-i strica sa invete sa croseteze
Rotty
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:15
ca tine de ex. aduni serviciile de ceai si le tii in vitrina, spagarule!
pitiTa_
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:19
asta daaa
jeje2011
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:21


nu-i strica sa invete orice... ! si nu numai ei. poate sa si sculpteze, picteze... cat poti sa crosetezi ? aia poti sa faci si cand vezi un film, de ex. eu, ca sa nu pierd timpul cand deja stiam ca plec din tara, mi-am luat etamina sa institutul de proiectare unde lucram si findca deja nu-mi mai dadeau proiecte mari... teseam cruciulite sub ochii femeilor din atelier ! asa mi-am facut si o zestre de chestii artizanat sa le zic ! dar asta e un exemplu izolat.....
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:22
De la: pitiTa_, la data 2014-01-31 19:19:07ca tine de ex. aduni serviciile de ceai si le tii in vitrina, spagarule!


nu stiu ce e aia spagar... dar l-am luat ca un compliment ! daca o sa intrii la pozele mele, ai sa vezi ca am acolo si colectie de ceainice... da, imi place sa colectionez, de copil am facut asta. in afara de masini, cred ca am colectionat din orice !
barboneli
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:25
da croseteaza tu sa vezi cat de greu ii nu te mai uita crucis, sau de la "cruciulite" ti se trage?Poarta una de gat poate vezi drept, oftalmologule.

Vad ca-ti place, tot mic ai ramas si nici n-o sa mai cresti in veci.

de "Gogu" ai aflat ce patesti cand te uiti la el? hai ca-ti zic eu, afli!

Daca ai la colectie :Qaher F, intru, da aduc si smurd-u fara comentarii, tu sa ai stas-ul sa justifici, ok?
pitiTa_
Postat pe 31 Ianuarie 2014 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna a fii sectant? 180 De la: eu_geminy 25 Octombrie 2010 02:40
nationala romaniei de fotbal merita laudele voastre pentru calificarea la campionatul european de fotbal 13 De la: andalexkor 12 Aprilie 2011 09:38
SALARIUL DE BUGETAR 128 De la: liaiedera 10 Decembrie 2010 09:03
Ce ati face......... 6 De la: reyya 18 Mai 2010 22:31
Portretul unui prieten 82 De la: garbo265966 30 Mai 2012 20:36
Setari Cookie-uri