Caderea parului poate fi stopata?

Caderea parului poate fi stopata?
garbo_387967
Postat pe 31 Octombrie 2013 14:05


eu cred ca da... ! oprind crestrea. serios acum... afli asta la un medic, cercetand ce-ti lipseste in corp... vitamine si alte chestii. sunt si shampoane si creme care te pot ajuta daca respecti tratamentul. verificat. dar... este o chestie individuala. de obicei cade, ori cand ti-l smulge cineva ori cand e o lipsa in organism de anumite chestii. un dermatolog poate sa-ti ofere ceva sfaturi. dar nu te du la unul chel.... !
barboneli
Postat pe 31 Octombrie 2013 14:18
foarte adevarat ce ti-a raspuns Barbo , cauta cauza intai , poate fi lipsa de vitamine , diete prelungite si fara o consultarea medicului dar poate fi si de tip hormonal , de exemplu tinerele mamici se confrunta uneori cu aceasta problema...! dar poate fi si pe sistem nervos , adica sa fii foparte afectata de stresul vietii de zi cu zi sau examene , probleme la locul de munca etc ...un dermatolog te ajuta !
garbo_19362
Postat pe 4 Noiembrie 2013 10:37
am mai spus-o poti incerca extractul din mladiote de tuia , se ia trei luni cel putin , mai poti incerca ASAPASIA , Revalid, etc
garbo_19362
Postat pe 13 Noiembrie 2013 19:33
Nutritiv, regenerant si revitalizant, tratamentul cu ulei de canepa este perfect pentru hidratarea optima a scalpului si stoparea caderii parului. Folosit cu regularitate, o data pe saptamana, uleiul de canepa hraneste in profunzime si netezeste parul, oferindu-i elasticitatea si volumul pe care ti le-ai dorit intotdeauna!
--------------------------------------------------------------------------------

Comunicat de presa

Parul cret, uscat, incalcit, casant sau gras poate fi dat uitarii acum, pentru ca podoaba capilara isi redobandeste sanatatea si stralucirea cu ajutorul uleiului din seminte de canepa! Nutritiv, regenerant si revitalizant, tratamentul cu ulei de canepa este perfect pentru hidratarea optima a scalpului si stoparea caderii parului. Folosita cu regularitate, o data pe saptamana, terapia hraneste in profunzime si netezeste parul, oferindu-i elasticitatea si volumul pe care ti le-ai dorit intotdeauna!
Par mai sanatos, mai bogat si mai stralucitor? Uita de balsamul tau si foloseste uleiul de canepa!

Parul cret, uscat, incalcit, casant sau gras poate fi dat uitarii acum, pentru ca podoaba capilara isi redobandeste sanatatea si stralucirea cu ajutorul uleiului din seminte de canepa! Nutritiv, regenerant si revitalizant, tratamentul cu ulei de canepa este perfect pentru hidratarea optima a scalpului si stoparea caderii parului. Folosita cu regularitate, o data pe saptamana, terapia hraneste in profunzime si netezeste parul, oferindu-i elasticitatea si volumul pe care ti le-ai dorit intotdeauna!

garbo_19362
Postat pe 15 Noiembrie 2013 12:00
Buna ziua.Caderea parului aparuta pe un fond de stres, carenta de fier, vitamine, variatii ale masei corporale, oboseala, poate fi stopata printr-un regim alimentar adecvat, stil de viata sanatos si cateva remedii naturale.Se pot administra vitamine din surse naturale cum ar fi B complex si Vitamina A, timp de 2-3 luni.
Se adopta o dieta bazata pe legume si fructe, sub forma de sucuri, salate sau preparate cat mai usor si cereale inmuiate, fierte, coapte sau germinate, pentru un aport natural de vitamine, minerale si enzime.
Se clateste parul dupa spalare cu un sampon reglator de ph, realizat pe baza de plante, cu decoct de urzica si mesteacan.Pe zona scalpului se pot face aplicatii cu tinctura de urzica si ardei iute, de 2-3 ori pe saptamana, insotita de masajul pielii.
Este necesar de asemenea respectarea orelor de somn adecvate.
In cazul in care caderea parului este consecinta unor dezechilibre hormonale, sau alte afectiuni cum ar fi infectii fungice ale pielii, impetigo, sifilis, diabet zaharat, lupus eritematos, psoriazis, dermatita seboreica, efecte secundare ale unor medicamente, este important sa fie realizata terapia afectiunii de baza la care se pot adauga si remediile de mai sus daca medicul curant este de acord.
Medic_Fares
Postat pe 15 Noiembrie 2013 13:45
ai draptate d-le d-r. trebuie sa caute cauza si apoi sa incerce sa remedieze problema!efectul va disparea vei vedea !
garbo_19362
Postat pe 16 Noiembrie 2013 12:12
depinde de cauza. Daca e vorba doar de par degradat, uleiul de cocos e super.
quasaria
Postat pe 16 Noiembrie 2013 12:45
PENTRU A AVEA UN PAR SANATOS, A NU MAI CADEA SI A SCAPA DE MATREATA VA RECOMAND UN PRODUS DE EXCEPTIE care combina uleiul de ricin cu cel de masline, de argan, de brusture, de urzica, de lavanda, de germeni de grau, busuioc, de rozmarin, de menta , ardei iute+ Vitamina A. Este combinatia perfecta pentru a avea un par des, sanatos si frumos.Il fabrica Bios Natura. Este exceptional, eu l-am luat de pe net, si inainte de folosire am mai pus o lingura de miere si un galbenus de ou sa fie cat mai granitor. Dupa prima folosire nu mi-a mai cazut paru. Vad pe eticheta si un numar de telefon 0722661692. Succes
garbo273075
Postat pe 17 Noiembrie 2013 09:16
Asa cum spune d-nul doctor urzica, ardeiul iute fac bine, activeaza circulatia dar tinctura avand mult alcol poate sa irite scalpul, uleiul de ardei iute, urzica , argan etc sunt mai recomandate si pentru ca hraneste scalpul si scapi si de matreata .
garbo273075
Postat pe 17 Noiembrie 2013 09:21
Mie mi-a priit si imi face bine in continuare samponul Revalid. Se aplica pe par si se tine macar 10 min.
garbo_968
Postat pe 17 Noiembrie 2013 11:31
Eu am folosit capsulele REVALID 3 luni si apoi inca 3 , si s-a cunoscut !
garbo_19362
Postat pe 18 Noiembrie 2013 09:40
cu putina zeama de lamaie adaugata in sampon...., vitamine si minerale si o dieta sanatoasa cu alimente de baza, fara chimicale... alte tratamente pe razvana1221.blogspot.ro
garbo_390678
Postat pe 19 Noiembrie 2013 22:51
Credtei ca e posibil sa ti se opreasca parul de la un tratament cu suplimente?
Am vazut pe net niste pareri conform carora dupa ce au folosit 3 luni suplimentul Follixin li s-a oprit caderea parului!
Credeti ca se poate? Ajuta un tratament cu pastile?
Multumesc mult!
garbo_390873
Postat pe 20 Noiembrie 2013 13:00
De la: garbo_390873, la data 2013-11-20 13:00:50Credtei ca e posibil sa ti se opreasca parul de la un tratament cu suplimente?
Am vazut pe net niste pareri conform carora dupa ce au folosit 3 luni suplimentul Follixin li s-a oprit caderea parului!
Credeti ca se poate? Ajuta un tratament cu pastile?
Multumesc mult!

daca acel tratament cu capsule remediaza lipsa care are ca urmare caderea parului da ! sigur ! un bun dermatolog poate aprecia cauza si iti prescrie ceva pentru a stopa acest lucru . este mult mai bine din interior sa actionezi ca sa vezi efectul in exterior , degeaba te speli de exemplu cu cel mai scump sampon daca tu ai lipsa de vitamine... intelegi !
garbo_19362
Postat pe 20 Noiembrie 2013 19:32
"Credtei ca e posibil sa ti se opreasca parul de la un tratament cu suplimente?"

Asta-i complicata rau ...
Rotty
Postat pe 20 Noiembrie 2013 19:48
Reclamă:

Din cauza şamponului meu, mătreaţa mea, nu mai are păr.
Deci s-o oprit, de tăt.
Axl_R
Postat pe 20 Noiembrie 2013 20:01
mai, dar da' la chiriasii clandestini, ce sampon sa uzez?
Eugenia_
Postat pe 20 Noiembrie 2013 20:01
Chelia ajută.
Axl_R
Postat pe 20 Noiembrie 2013 20:04
sa desenez si niste patratele? sa nu sa plictiseasca. x si 0 :))
Eugenia_
Postat pe 20 Noiembrie 2013 20:07
Rotty
Postat pe 20 Noiembrie 2013 20:29
Io aduc creioane!
Floricico,eu, cu rosu,tu,... ? =))

Sara! s-o marcat!


NB!
Fss_ssu
Postat pe 20 Noiembrie 2013 22:34
De la: garbo_387967, la data 2013-10-31 14:05:24Caderea parului poate fi stopata?



Da! cu ulei di frana!
Fss_ssu
Postat pe 20 Noiembrie 2013 22:55
PENTRU A AVEA UN PAR SANATOS, A NU MAI CADEA SI A SCAPA DE MATREATA VA RECOMAND UN PRODUS DE EXCEPTIE care combina uleiul de ricin cu cel de masline, de argan, de brusture, de urzica, de lavanda, de germeni de grau, busuioc, de rozmarin, de menta , ardei iute+ Vitamina A. Este combinatia perfecta pentru a avea un par des, sanatos si frumos.Il fabrica Bios Natura. Este exceptional, eu l-am luat de pe net, si inainte de folosire am mai pus o lingura de miere si un galbenus de ou sa fie cat mai granitor. Dupa prima folosire nu mi-a mai cazut paru. Vad pe eticheta si un numar de telefon 0722661692. Succes

Detalii aici > http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/18480/Caderea-parului-poate-fi-stopata.html#ixzz2lSpyJz8c
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook
garbo273075
Postat pe 23 Noiembrie 2013 12:40
Buna , iti recomand samponul de utilizare frecventa VICHY DERCOS si compr FORCAPIL 2 x 1 pe zi timp de trei luni . Sa iti fie de folos !
garbo003676
Postat pe 23 Noiembrie 2013 20:22
Da,prin masaj usor,cel putin cinci minute,la radacina parului,asta activeaza circulatia sangelui la radacini,vitamine si drojdie de bere proaspata,pentru ca are toate vitaminele b,si sport.
sportul intareste in general organismul,e bun pentru toate problemele...
daniilia
Postat pe 28 Noiembrie 2013 22:59
Buna dimineata . din Galati , si 'Multi any Romania', Am 50 ani , si imi aparuse chelie serioasa , dar am incercat anul trecut mai multe vitamine , printre care si cel-stop , aspasia , si altele , luni de zile , hmmm , cam frectie la picior de lemn. Va spun ceva sigur ; pana nu dati cu gaz in cap saptamanal , seara cu un tampon de vata , cam 50 gr. sati cu capul aplecat peste chiuveta , va tamponati cu gaz , sa aveti la indemana hartie igienica , sa va stergeti imediat pe frunte , sau pe unde mai ajunge gazul , si acoperiti capul cu o punga de ciolofan , o jumate de ora , nu mai mult, daca o sa faceti ceva coji , nu e nici o problema , trec intr-o zi , api stati asa pana dimineata , cand va spalati cu sampon 'Syoss' , va stergeti usor , apoi repetati saptamana urmatoare , Nu e o vrajeala , mi-a crescut parul si acolo unde nu aveam de loc , de cativa ni buni . Sotia face urat , eu dorm in sufragerie singur , asa ca .... , Vitamine , - macati zilnic minim 2 mere , si e ok , . Sotia are si ea probleme ii cade , e subtire firul , ma rog , dar nu vrea in ruptul capului sa se dea cu gaz lampant , ca miroase , ba ca pleaca la serv, hmm , degeaba ii soun ca cine te place , ,,,, asta e , In rest , cu alte minuni , e vrajeala pe bune , 99 la suta , vor par des si sanatos , ar face orice , mai putin sa se dea cu gaz , Este ca la slabit , cand tot 99 la suta , vor siluieta , ar face orice , ca sa labesca , doar unul la suta face si abdomene , [ macar 80 bucati zilnic cum fac si eu ,] , e greu , dar se merita , si ceva flotari , dar astea sunt ptr. altceva , va pup cu respect Nicusor, [ dracosu]
garbo_384165
Postat pe 1 Decembrie 2013 08:40
Avea dreptate tipul ala, parul chiar se poate opri de la suplimente!

:))Super taare!
garbo_405997
Postat pe 25 Septembrie 2014 14:22
165 daca tie ti-a facut bine gazul poate ei nu-i face bine nici mirosul dapai sa-l toarne'n cap....sau vrei sa-i "dai foc"?

On topic: da, poate fi stopata! In perioada de trecere de la anotimpul cald la cel rece, tuturor ne cade parul sau se rupe, in special la femei si este un fenomen des intalnit. Semnal de alarma pt. corp cum ca lipsesc vitaminele si avem nevoie in special de : potasiu, magneziu, zinc.....etc. Trebuie doar sa elimini pe cat posibil stressul pt. o asimilare mai buna a vitaminelor. Eliminati stressul prin detoxifiere pe cale naturala vreme de 2 sapt. si apoi luati cura de vitamina. Veti obtine rezultate excelete.

RADE numai cine nu stie, cine a facut-o, simte deja regenerarea prin scarpinarea cu propria mana in cap si intepatul la "buricul" degetelor!

Spor, sper c-am fost de ajutor! Restu' de voi depinde!
pitiTa_
Postat pe 25 Septembrie 2014 14:58
Cu riscul sa va distrati copios am sa va spun ca de ani de zile cand am probleme cu caderea parului aplic un tratament foarte simplu care credeti sau nu, e foarte eficient: inainte de fiecare spalat imi ud parul abundent de la radacina pana la varf cu bere, il infasor un prosop si il tin asa aproximativ o jumatate de ora. Apoi ma spal normal cu samponul pe care il folosesc de obicei. Conditia este ca berea sa fie aplicata pe parul murdar. Dureaza 1-3 saptamani pana caderea parului este oprita de tot daca imi spal parul de doua ori pe saptamana. Am incercat prima data acum 13 ani si de atunci stiu ce sa fac atunci cand imi cade parul. Si sunt absolut convinsa ca cineva se va gasi sa ma intrebe daca nu e om idee mai buna sa bea berea aceea si am sa ii spun din start ca nu are acelasi efect.
angel_forever
Postat pe 25 Septembrie 2014 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ulei de ricin 106 De la: gssp 1 Iunie 2015 05:30
trompe infundate 7 De la: Magda_Magdalena_1 12 Noiembrie 2013 16:14
Pete brune 2 De la: keks 13 Martie 2010 17:04
O mana de ajutor de la mama natura 126 De la: Nichi_D 28 Septembrie 2014 08:19
Masti cu miere de albine 45 De la: MiereaNaturala 2 Martie 2017 12:13
Setari Cookie-uri