de ce este mai incitanta o relatie interzisa, mai ales cand ai luptat mult sa fii cu un om de nota zece???

Cunosc un cuplu de vre-o cinci ani buni , au luptat mult cu prejudecatile pentru a fi impreuna (ea este turcoaica), s-au casatorit au doi copii minunati , el este un super sot si tata ; dar ea se zbate acum din rasputeri pentru a fi cu un alt tip casatorit si el si cu 2 copilasi gemeni ... Eu nu inteleg??Cand am intrebat-o de ce face asta mi-a spus ca asteapta sa fie prinsa ca sa divorteze !
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 16:43
hmmm...da...curios....poi si sa inteleg ca si tipul casatorit asteapta sa fie prins de sotie ca sa divorteze????...sunt cam egoisti......cu copii cum or sa o scoata la capat??? la ei nu se gandeste nimeni???...pacat...daca are o familie frumoasa.....sa o destrame asa....si pacat ca nu poti sa o convingi sa treaca peste ispita asta......
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:07
iti dai seama ca toata lumea face asta si noi care ii suntem prietene din liceu si familia ei :mama si sora de la Istambul , nu stiu ce sa fac as incerca sa vorbesc cu celalalt dupa care i se scurg ochii dar , fetele mi-au zis de ce ma bag ?????
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:14
...off.....sper sa isi dea seama inainte sa fie prea tarziu.....si .....cred ca daca nu vrea sa te bagi...mai bine o lasi sa decida singura...... .....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:27
De la: garbo_19362, la data 2013-10-18 16:43:20Cunosc un cuplu de vre-o cinci ani buni , au luptat mult cu prejudecatile pentru a fi impreuna (ea este turcoaica), s-au casatorit au doi copii minunati , el este un super sot si tata ; dar ea se zbate acum din rasputeri pentru a fi cu un alt tip casatorit si el si cu 2 copilasi gemeni ... Eu nu inteleg??Cand am intrebat-o de ce face asta mi-a spus ca asteapta sa fie prinsa ca sa divorteze !


Asta-i CURVASHAG....itzi zic io ...
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:35
Pana la urma este clar viata ei si raspunderea e tot a ei , iar sfaturile oricat de bune ar fi se considera drept amestec in treburile familiei ...DAR ca si tine i-am spus ce se intampla cu copii ??? Mi-a zis ca o sa vada !
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:38
EU am considerat ca o face doar din ambitie si ca sa isi dovedeasca ca poate cuceri orice barbat ! nu stiu ce sa cred ???
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:41
Trăiască bârfa!
Axl_R
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:44
..in calitate de prietena.....tu ti-ai facut datoria...ca sa zic asa.....eh.....ambitiile ....sunt bune in viata....dar nu la acest mod....si stii cum..e...daca isi propune si kiar asta vrea.....asta va face.....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 17:54
iti dai seama ca mai mult de un sfat prietenesc , nu pot face altceva dar sunt consternata , mai ales stiind cat de mult au luptat ea si sotul ei sa fie impreuna !
pentru ca este mai greu pentru aprobarea casatoriilor interetnice , el a trebuit sa treaca la religia musulmana pentru a face nunta religioasa!
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:07
se zice nu judeca un om pana nu traiesti in pielea lui cel putin 6 luni.....
Niki_Niki_1
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:08
eu cred ca 362 vrea sa fie cu super sotul si tatal fantastic.

jalnic topicul, autoarea. barfa pe scara larga. ca doar garbo se "prinde" in toata lumea.
nu ti-e rusine "prietena" din liceu?


Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:08
Fato, tu nu ştii ce-i prietenia!
Axl_R
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:14
nu-s vai de capu' meu!

Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:17
De la: Niki_Niki_1, la data 2013-10-18 18:08:40se zice nu judeca un om pana nu traiesti in pielea lui cel putin 6 luni.....

niki , nu judeca nimeni pe nimeni , doar imi fac griji pentru copiii ei; pentru ca am fost cu ei 2 in liceu si eram cu totii prieteni si tovarasi la majorate si ceaiuri dansante ! AM pastrat mult timp legatura de stiu atatea detalii , iar sora ei este si ea fosta colega si prietena cu noi !
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:17
spune-i bre si numele, prenumele. sa nu uiti CNP-ul!

si mata cred ca suferi acum! nu ti-e scarba ? de cine?
Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:19

io prind numa' "radio sant"...pi scara blocului!
Haidi bre ca o deschis si ea un topic in cunostinta de cauza
62, spune tot, ti rog fr. ca eu iti dau raspunsul cel mai plauzibil.....ioti cati bostani am!

Floricico, s-o cop! samanta, am scos-o..... o prajesc?? :D
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:23
mata vrei sa (o) scuip?
Eugenia_
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:24
copt,t,t,t ! *
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:25
Axl_R
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:26
nope, nu-i buget "la matura"

trimitem la decojit si mancam numa' miezu'
.....mai ascultam (o) -dea si tat asa.....;)) pana se'ntuneca

Poate apar si"tartacutele" celelalte ;) si spun "povestea vorbei" in soapta....deh! ocupatie
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 18:31
stiu eu ce sa cred...esti chiar turcoaica cu pricina. vrei sa iti speli pe aici constiinta?
MARILENA_25
Postat pe 19 Octombrie 2013 09:01
n-ai de ce sa fii "consternata". oamenii vin si pleaca din viata noastra si din viata altora.
Asculta asta... spune foarte bine tot ce e de spus:

http://www.youtube.com/watch?v=NR3VlbH0LTo
quasaria
Postat pe 19 Octombrie 2013 09:15
G, nu-ti mai bate capul pentru altii. pentru tine nu o face nimeni.
fiecare doarme cum isi asterne.
vivacedonna
Postat pe 19 Octombrie 2013 16:44
multumesc Q , APRECIEZ mult , mi-a placut melodia si lyricsurile !Da imi pare rau pentru familia lor , au luptat atat de mult sa fie impreuna , iar el este un om painea lui Dumnezeu , a renuntat la religia lui si a devenit musulman! nu multi oameni sunt capabili de asa ceva (este doar punctul meu de vedere!)Iar cu ea se poarta ireprosabil ,adica el face piata , ia copiii de la scoala , mai si gateste! ESTE ADEVARAT CA NU ESTE TREABA MEA , DAR DOAR AM INCERCAT SA O INTELEG !???
garbo_19362
Postat pe 19 Octombrie 2013 17:04
Da Donna draga ai dreptate , dar tot noi i-am fost alaturi cand plangea ca nu poate fi cu sotul ei impreuna si cand "romanii" adica familia lui o numeau "turcoaica imputita "??? Acum vrea sa fie cu altcineva care o familie ! Este adevarat si ca inima nu tine de reguli si de acte dar ... este trist pentru copii lor si chiar si pentru fetele celuilalt ????Mai ales ca pare doar o ambitie ...???
garbo_19362
Postat pe 19 Octombrie 2013 17:10
....da in primul rand copii ar trebui sa primeze......dar daca e doar o ambitie...si dupa ce o realizeaza daca nu il mai vrea ce face??...daca nu o sa ii placa comportamentul lui si o sa descopere ca nu e ceea ce si-a dorit???....distrugi 2 familii...doar pt o ambitie??...sper totusi...sa treaca peste ambitia asta...si sa revina pe drumul normal......
Eu1985
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:08
Si eu cred la fel , asta este , pana la urma eu nu pot face prea mult decat sa ii dau un sfat prietenesc (si nu nu sunt eu turcoaica respectiva , ptr Marilena ... )
garbo_19362
Postat pe 19 Octombrie 2013 20:16
Iar cu ea se poarta ireprosabil ,adica el face piata , ia copiii de la scoala , mai si gateste! ESTE ADEVARAT CA NU ESTE TREABA MEA , DAR DOAR AM INCERCAT SA O INTELEG !??? [/quote]

n-ai ce sa intelegi. Si, mai ales, n-ai cum sa intelegi daca gindesti in termeni de "cine face piata".
Sint femei care nu cauta neaparat zona de confort, si nu cauta neaparat sa le fie "simplu", ci cauta sa fie fericite, iar fericirea are cai intortocheate de multe ori. Daca te ajuta sa intelegi, si eu am lasat unul care "facea piata". De ce? Pentru ca nu il iubeam. Ti se pare suficient? Mie mi s-a parut. Nimanui altcuiva.
quasaria
Postat pe 20 Octombrie 2013 08:43
Este adevarat si nu contest acest lucru , dar stiu cat de mult il iubea si ce lupta a fost sa fie impreuna , se poate ca odata cucerit castelul sa devina neimporatant , sau neatragator doar pentru ca iti apartine , atunci de ce ai mai lupta atat de mult sa il ai , meteforic vorbind! .Si de ce devine incitant unul pe care teoretic nu il poti avea??... doar din spiritul de competitie ???? Eu chiar nu o judec , este prietena mea cu bune si cu rele , fiecare avem si parti bune si parti rele !
garbo_19362
Postat pe 20 Octombrie 2013 13:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa stiu cum se stabileste cursul zilnic al BNR 2 De la: quasaria 2 Martie 2011 18:55
vreau un sfat....va rog! 10 De la: yanyacharberet 18 Noiembrie 2009 10:58
Buna 4 De la: alfheim 4 Septembrie 2011 14:44
Dragoste sau chin 19 De la: Tiffany 6 Octombrie 2009 20:02
Lyoness-recomanzi si castigi! 1 De la: garbo045767 7 Martie 2010 09:32
Setari Cookie-uri