Mai credeti in dragoste la prima vedere?

Vi s-a intamplat sa va indragostiti de o persoana la prima vedere? A fost acela momentul care v-a schimbat viata ?
garbo_19362
Postat pe 13 Septembrie 2013 23:33
da, ni s-a intimplat.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2013 23:54
Şi io fumez aici prima ţigară, azi.

M-am îndrăgostit, da' mereu m-am întors la soţ/familie...şi câte priviri o fost, oioiii.

Vă rog fr, să mă credeţi! Na, încă o .
Axl_R
Postat pe 14 Septembrie 2013 09:51
da, exista dragoste la prima vedere.
si unele chiar dureaza, altele se sting repede

cit despre schimbat viata... depinde de situatia in care te afli in momentul cu pricina...
vivacedonna
Postat pe 14 Septembrie 2013 10:07
Da, exista dragoste la prima vedere! Chimia aceea puternica, careia nu-i poti rezista si care-ti daruieste cu generozitate........ "nopti albe"!
LLisa
Postat pe 14 Septembrie 2013 10:44
De la: garbo_19362, la data 2013-09-13 23:33:03Vi s-a intamplat sa va indragostiti de o persoana la prima vedere? A fost acela momentul care v-a schimbat viata ?


draga 362...chiar daca ni s-a intamplat la uni din noi... sau nu, ea exista ! si inca de foarte mult timp... nu mai tin minte de cand... ! ca v-a sau le-a schimbat viata la cei care s-au indragostit la prima vedere... asta e clar. la unii in bine, la unii in rau... la unii in alte aspecte ale vietii... ! cunosc pe cineva caruia i sa- schimbat... pana intratat ca s-a lasat de baut, la altul s-a lasat de mancat seminte si la altcineva ca s-a apucat sa gateasca fara prea mult ulei... ! ca schimba viata, eu cred ca da. dar ce s-a intamplat de intrebi, 362... te-ai indragostit si tu la prima vedere ? si cei cu "vederea" lui... la fel ? tot la prima... ?
barboneli
Postat pe 14 Septembrie 2013 12:32
pentru fiecare dintre noi 2 a fost diferit eu am ramas pe ganduri doar uitandu-ma la mainile lui cum pregatea ce am comandat de mancare, apoi felul in care m-a privit m-a facut sa imi sara inima din piept , sa-mi piara pofta de mancare! Iar el m-a privit intens si mi-a marturisit mai tarziu ca s-a gandit :"ce cauta femeia asta atat de fina si trista, sa manance singura si unde o fi carnatul de barbatsu' de ce nu o invita el la masa si nu o face sa simta asa cum este frumoasa si sexi.
garbo_19362
Postat pe 14 Septembrie 2013 13:30
Ca mi-a schimbat viata este mai mult decat evident! Ca mi-a daruit cele mai intense saruturi si imbratisari ! Ca mi-a facut cele mai tandre masaje cu ulei de copil din cap si pana la degetele de la picioare! ca mi-a daruit cele mai pretioase momente si cei mai minunati trandafiri galbeni pe care eu ii ador!Ca tot ce facea era magic! Si ca din pacate l-am pierdut... Dar increderea pe care mi-a daruit-o m-a facut femeia puternica , cea care primeste viata cu bratele deschise si zambet pe fata!Ii multumesc ca mi-a schimbat viata !
garbo_19362
Postat pe 15 Septembrie 2013 22:37
De la: garbo_19362, la data 2013-09-15 22:37:47Ca mi-a schimbat viata este mai mult decat evident! Ca mi-a daruit cele mai intense saruturi si imbratisari ! Ca mi-a facut cele mai tandre masaje cu ulei de copil din cap si pana la degetele de la picioare! ca mi-a daruit cele mai pretioase momente si cei mai minunati trandafiri galbeni pe care eu ii ador!Ca tot ce facea era magic! Si ca din pacate l-am pierdut... Dar increderea pe care mi-a daruit-o m-a facut femeia puternica , cea care primeste viata cu bratele deschise si zambet pe fata!Ii multumesc ca mi-a schimbat viata !


uleiu' ca uleiu' (desi cel mai bun ulei de masaj ie cel de rapitza !), da' ceva malai (in special coco ca lei are orice prapadit), tzo dat?????????????????
ca io, daca imi pica una la sternut in prima seara, si imi place cum "lucreaza" ii dau si o cina (o sarma, un carnatz prajit acolo...plus albitura) si ceva verzisori.
Iaca dragoste la prima vedere ca a doua seara nu se mai ezista ca vreu alta la...asternut. Evident ca masaje cu ulei io nu fac, o pun numa' (pe candidata la iubire la prima vedere !) sa se spele bine 'nainte sa nu iau o raie , paduche lat sau doamne fereste fo boala d'aia de te face din om neom ( vorba cantecului: cand te pisi te tzii de pom...)
IASO fetelor
adi27
Postat pe 22 Septembrie 2013 09:06
Poate atractie foarte puternica la prima vedere ...
Fata_Morgana
Postat pe 22 Septembrie 2013 09:15
De la: LLisa, la data 2013-09-14 10:44:39Da, exista dragoste la prima vedere! Chimia aceea puternica, careia nu-i poti rezista si care-ti daruieste cu generozitate........ "nopti albe"!


haolio LLiso, manca-tzi-ash
da' bine le zici; auzi la ia, chimie puternica !?
te referi cumva daca scula ie...puternica?
pai daca da din prima seara, este iubire la prima vedere; ca la runda 2,3,4 deja incepe sa scada puterea ca nu totz barbatzii ieste tauri.
ti pup LLiso maica

adi27
Postat pe 22 Septembrie 2013 09:27
DA, CRED IN DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE.A FOST CEL MAI MINUNAT LUCRU DIN VIATA MEA ,OMUL DE CARE M-AM INDRAGOSTIT ACUM 27 DE ANI ,IMI ESTE SOT ,ESTE UN TATA MINUNAT .MEREU NE AMINTIM DE ZIUA CAND NE-AM CUNOSCUT SI ZAMBIM !
angelis41
Postat pe 22 Septembrie 2013 09:36
Da.mi s-a intimplat si mi-a schimbat viata,la inceput am negat ca ar putea sa mi se intimple tocmai mie-o cerebrala din toate punctele de vedere,dar am acceptat intr-un final,dar acum ma simt altfel decat ceilalti pentru ca nu au avut acest noroc,e altfel acest sentiment,nu este doar o atractie obisnuita dintre un barbat si o femeie,este un sentiment special,trebuie sa-l traiesti ca sa intelegi.
garbo162553
Postat pe 22 Septembrie 2013 10:10
eu personal nu cred, nu mi s-a intamplat, atractie da dar nu iubire, aceasta se construieste in timp, pe mod de a gandi, de a actiona, de a fi onest si de a impartasi valori commune si de a fi alaturi unul altuia la bine si greu. A zice ca te-ai indragostit de cineva cu adevarat iti ia cateva luni, aiubi cu adevarat iti trebuie mai mult.
e doar un punct de vedere al meu din experienta mea de viata. Nu vreau sa contrazic pe nimeni de aici. Si da e posibil ca atractia de la prima vedere sa se concretizeze in dragoste si apoi in iubire reala.

Multumesc
garbo200651
Postat pe 22 Septembrie 2013 11:35
daca vrei sa cunosti parerea uni phsiholog,draostea la prima vedere este cea mai adevarata este dictata de o anumita parte a creierului,poti fi casatorit si sa ai o casa de copii,poate te-ai insurat din interes ,sau din obligatii si se intimpla sa intalnesti persoana care-ti declanseaza acel simt numit dragoste la prima vedere si care te face sa uiti de tot si de toate si sa incepi o noua viata alaturi de persoana iubita cu adevarat.Este ceva greu de explicat,ceva ce lumea nu intelege si condamna,dar pentru cel in cauza este echivalentul terminarii vietii pe pamant si inceputul vietii in rai.Nu exagerez deloc.iar daca ai norocul sa intalnesti dragostea la prima vedere de la inceput sunt acele mariaje ,fericite pe care numai moartea le desparte.
garbo271148
Postat pe 22 Septembrie 2013 13:32
De la: garbo200651, la data 2013-09-22 11:35:13eu personal nu cred, nu mi s-a intamplat, atractie da dar nu iubire, aceasta se construieste in timp, pe mod de a gandi, de a actiona, de a fi onest si de a impartasi valori commune si de a fi alaturi unul altuia la bine si greu. A zice ca te-ai indragostit de cineva cu adevarat iti ia cateva luni, aiubi cu adevarat iti trebuie mai mult.
e doar un punct de vedere al meu din experienta mea de viata. Nu vreau sa contrazic pe nimeni de aici.

"Si da e posibil ca atractia de la prima vedere sa se concretizeze in dragoste si apoi in iubire reala."

Multumesc



vezi... crebrala de tine a dat pana la urma raspunsul corect !!!


barboneli
Postat pe 22 Septembrie 2013 14:52
da dragostea adevarata este rara si cu atat mai pretioasa cand o primesti ca pe un dar, de suflet , nu o cantaresti , nu o diseci , nu pui in balanta ce iti poate oferi sau ce fel de om este daca merita atentia ta sau nu !este un fior magic si merita sa iti deschizi sufletul pentru a o primi !Sa fiti iubiti , iubite asa cum doriti !
garbo_19362
Postat pe 22 Septembrie 2013 15:03
De la: garbo162553, la data 2013-09-22 10:10:13Da.mi s-a intimplat si mi-a schimbat viata,la inceput am negat ca ar putea sa mi se intimple tocmai mie-o cerebrala din toate punctele de vedere,dar am acceptat intr-un final,dar acum ma simt altfel decat ceilalti pentru ca nu au avut acest noroc,e altfel acest sentiment,nu este doar o atractie obisnuita dintre un barbat si o femeie,este un sentiment special,trebuie sa-l traiesti ca sa intelegi.


Da despre asta vorbeam si eu !De felul in care iti rastoarna tot ce credeai inainte sa se intample !Eu zic ca merita sa ai sufletul deschis si mintea deasemeni , iar cand o intanlesti pe iubirea aceea unica care te inalta la gradul de om fericit sa o primesti cu bratele deschise si sa ii urezi : " Bun venit ! Te asteptam !"
garbo_19362
Postat pe 22 Septembrie 2013 19:41
din pacate majoritatea sunt ca o ploaie scurta de vara!!!!
Octavian1976
Postat pe 22 Septembrie 2013 20:02
De la: garbo_19362, la data 2013-09-13 23:33:03Vi s-a intamplat sa va indragostiti de o persoana la prima vedere? A fost acela momentul care v-a schimbat viata ?


Depinde. Eu unul sunt foarte reticent. Trebuie s-o cunosc sa stiu cum gandeste, nu ma inetreseaza doar "carcasa"....Nu cred ca asta se poate face asa....fulger. De aceea zic ca nu, nu cred. In schimb daca vorbim de dragoste la prima vedere.....pentru o zi doua........pot. In fiecare zi.
zack
Postat pe 22 Septembrie 2013 20:18
Asa , ignorand parerea "unui psiholog" ?
Rotty
Postat pe 22 Septembrie 2013 20:31
Gardu' sau gradu'?

Traducerea: sar gardu' pt a ajunge la gradu' de oamă fericită.
Axl_R
Postat pe 22 Septembrie 2013 20:41
Hopa ! Cred ca tu ai citit parerea lui pisihologu`
(La ala de mai sus cu cateva postari ma refer )
Rotty
Postat pe 22 Septembrie 2013 21:12
Măi, io-s oamă cetită.
Axl_R
Postat pe 22 Septembrie 2013 21:26
Gata , am tacut
Rotty
Postat pe 22 Septembrie 2013 21:39
De la: Rotty, la data 2013-09-22 20:31:20 Asa , ignorand parerea "unui psiholog" ?



"daca vrei sa cunosti parerea unui psiholog ................"
nu ma intereseaza abolut deloc
zack
Postat pe 23 Septembrie 2013 20:06
parerea unui psiholog e generala.
nu se incadreaza fiecare om in ea.
unii pot trai dragostea la prima vedere, altii nu.
vivacedonna
Postat pe 23 Septembrie 2013 22:28
adevarat donna , asta este , somn usor si vise pufoase !
garbo_19362
Postat pe 23 Septembrie 2013 22:31
Vai ce senzatie, bate inima mai puternic, uiti de tot, de toate problemele lumesti. Cind imi aduc aminte mi se umple sufletul de bucurie. E cea mai frumoasa senzatie.
lllorena
Postat pe 25 Septembrie 2013 06:19
Nu nu mai cred, dar pe la 20 de ani am crezut. A fost ca-n poezia lui Minulescu:

Tu crezi c-a fost iubire-adevărată...
Eu cred c-a fost o scurtă nebunie...
Dar ce anume-a fost,
Ce-am vrut să fie
Noi nu vom şti-o poate niciodată...

O infatuare care m-a tinut cativa ani buni, aproape o obsesie, dar cu siguranta nu iubire,
Mi s-a mai intamplat o data dupa 20 de ani, dar a fost la un alt nivel, si inteleptita de experienta nu m-am mai agatat.
charmelen
Postat pe 25 Septembrie 2013 08:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratamente naturiste impotriva......sexului 131 De la: AGAPI_MOU 28 August 2009 21:05
Gradinita Constanta 1 De la: garbo248877 9 Aprilie 2013 21:05
FEMEIA DUPA SARCINA 1 De la: LADY_23_ 10 Martie 2011 16:06
am aproape 14 ani,si am un iubit de 24 2 De la: garbo_490138 14 Iunie 2018 15:19
Cum intretii fericirea? 100 De la: suparatu_ 17 Decembrie 2013 09:41
Setari Cookie-uri