ATENTIE LA CARDUL DE CUMPARATURI RAIFFEISEN

Acest card este oferit de banca cu o dobanda de 24,11% pe an si ti se acorda o perioada de pana la 56 de zile fara sa platesti dobanda. Pana aici toate bune si frumoase , pana te trezesti la realitate, asa cum mi s-a intamplat mie luna trecuta. Conform extrasului aveam de achitat suma de 3083 lei pana de 25.iulie. Am achitat suma de 2800 lei pe data de 12.iulie, nu am reusit sa ajung la banca pe 25.iulie , in schimb am achitat pe 26. iulie suma de 350 lei. Pe extrasul din august mi s-a calculat o dobanda de 70 de lei. Binenteles ca am depus o sesizare la banca, la care astept raspuns scris! Cu alte cuvinte am fost penalizata ca nu mi-am achitat suma de plata fix pe data de 25 cum scria pe extras.MARE ATENTIE LA CEEA CE SCRIU ACESTI BANCHERI CARE AU IESIT CU PROFIT IN FIECARE AN DE CRIZA!!!!!!!!!
MULT NOROC SI DESCHIDETI OCHII MARI DACA NU VRETI SA DESCHIDETI PORTOFELUL!
garbo079649
Postat pe 31 August 2013 16:46
Toate produsele bancare au costuri ascunse si depasirea termenelor atrage penalizari de camatari autentici ! Ce bine ar fi sa nu avem nevoie de ei ! Oricum iti multumim ca ne-ai impartasit acest aspect ! O zi buna !G
garbo_19362
Postat pe 7 Septembrie 2013 15:09
SUNT MANCAT DE HOTII ASTIA ORDINARI...SA TE FEREASCA D.ZEU SA NU PLATESTI ...LA 11MIL IMI LUA 3MIL PE ZI...DA,DA ATI AUZIT BINE 3MIL PE ZI.!
FIME'AR SCARBA DE EI.!
tamango_007
Postat pe 8 Septembrie 2013 05:39
NU UITATI NICIODATA CA BANCILE, FAC AFACERI NU BINEFACERI !!! NUMAI CINE NU UITA ASTA SE POATE SA INTELEAGA REALITATEA!
Multumesc.
garbo080596
Postat pe 10 Septembrie 2013 16:37
atunci cind semnati ceva cu banca, trebuie sa cititi totul. nu mai aveti incredere doar in ce va spune consultantul care va intocmeste dosarul.
ceea ce e important e scris foarte mic si de obicei in josul paginii in subsol.
scrisul ala marunt nu il citeste nimeni. acolo sunt strecurate majoritatea clauzelor.

daca ai plati dupa citeva zile nu ai simtii comisionul, dar daca platesti aproape la limita sau chiar dupa, te arde.
si nu va mirati de ce.
e neatentia voastra sau necunostinta...
vivacedonna
Postat pe 16 Septembrie 2013 21:30

Degeaba citesti tot. In fata iti pune una si dupa o luna te trezesti cu majorari din senin.
Stan patitu!

Asta-i viata la Romanii si bancherii sunt tot Ro.!
Fss_ssu
Postat pe 16 Septembrie 2013 21:53
Pai daca ai facut (si semnat) un contract , ala trebuie respectat. Supi , daca te referi la majorarea dobanzii , nu au voie sa iti ia mai mult de suma acceptata.
Rotty
Postat pe 16 Septembrie 2013 22:16

Mda, ma duc la culcare! (cunosc)

NB! :*

Fss_ssu
Postat pe 16 Septembrie 2013 22:38
Noapte buna :*
Rotty
Postat pe 16 Septembrie 2013 22:41
De la: suparatu_, la data 2013-09-16 21:53:46
Degeaba citesti tot. In fata iti pune una si dupa o luna te trezesti cu majorari din senin.
Stan patitu!

Asta-i viata la Romanii si bancherii sunt tot Ro.!


pai stan patitu'
exista tribunale. cum dracu sa nu faca bancile bani cind voi cei patiti, ca semnati una si vi se da alta, taceti si nu faceti nimic.
normal ca bancile profita cita vreme lumea tace si rabda si inghite motivatiile lor.
platiti...
vivacedonna
Postat pe 16 Septembrie 2013 23:26

Eu am avut posibilitatea sa "tai coada cainelui " in urmatoarea luna,(l-am facut pi X ) achitand suma integral cu o minima penalizare(cum se procedeaza in ro.) si sa evit sa ma judec cu ei prin tribunale(alti bani, alta distractie) dar bietii creditori inselati nu fac credit ca sa-i dea la avocati ci ca sa-l foloseasca la ceva util.Ca au (multi) bafta de-a fi inselati si asta ii f. adevarat!....fine.
Numai bine!...dar Atentie!
Fss_ssu
Postat pe 17 Septembrie 2013 14:00
sunt niste escroci
carmenola
Postat pe 17 Septembrie 2013 16:28
Sunt afaceristi si atat. Fara suflet , fara sentimente.
Rotty
Postat pe 17 Septembrie 2013 16:34

Ce fel de afaceristi Miha, scot profit fara sa produca?Asta-i camatarie cu denumire de banca inclusa in grila statului, nu afacere.

Haidi bre, mai vrei si suflet?

Sara!
Fss_ssu
Postat pe 17 Septembrie 2013 19:30
cu siguranta este camatarie la toate produsele bancilor !toate au costuri ascunse si dobanzi mincinoase , fiul meu a lucrat la 2 banci si a demisionat pentru ca trebuia sa minta oameni amarati sa isi faca carduri chipurile cu mari beneficii dar in fapt cu multe ascunzisiuri nu va lasati pacaliti !
garbo_19362
Postat pe 20 Septembrie 2013 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cei 40 de mucenici 0 De la: 9 Martie 2010 15:03
Publicare sau...postare ? 3 De la: Ciresica 27 Noiembrie 2011 21:13
Demonstratie Gastronomica Bucuresti 4 si 5 Februarie 1 De la: Ridhima 4 Februarie 2009 20:12
am si eu o problema 2 De la: anaROBERT 24 Iulie 2010 23:47
Festivalului Pastravului, in Suceava 1 De la: Ridhima 13 August 2009 22:43
Setari Cookie-uri