eu capricorn si el leu

buna, eu sunt capricorn 23 decembrie iar el leu 2 august. Ne certam ne impacam. Avem momente cand suntem k soarecele si pisica iar in alte suntem lapte si miere. Suntem compatibili, avem sanse de un viitor impreuna?
garbo259123
Postat pe 22 August 2013 19:58
Lapte cu miere, da. Şoarecele dacă are viteză, poate...poate...
Axl_R
Postat pe 22 August 2013 20:47

ce zaci de fecioru'(lu' tata) sa puna cascavalul?
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2013 20:51
Numa găurili, bre!
Axl_R
Postat pe 22 August 2013 20:55

Is de folosinta si alea, pi una intra si pi alta iese....crezi ca o sa-i pese?
hai ca incerc, fie ce-o fi
Fss_ssu
Postat pe 22 August 2013 21:07
ms de raspunsi, nu m.ati lamurit cu nimic.
garbo259123
Postat pe 24 August 2013 22:58
Păcat...că nu înţelegi.
Axl_R
Postat pe 24 August 2013 23:05
teoretic merge scumpo , practica ne omoara , orgoliul leului nu are masura dar si devotamentul capricornilor este de durata ! insa sa stii ca in partea a 2a a vietii ascendentul are marea importanta daca dupa asta te ghidezi tu !. daca esti asa de curioasa si toate celelalte probleme sunt rezolvate mergi la o astroloaga sa va faca astrograma natala fiecaruia si sa le suprapuna . daca coincid mai mult de 5 case aveti mari sanse sa fiti impreuna pana la adanci batranete ! in rest depinde de foarte multi factori ! daca vreti voi 2 sa mearga va merge , dar daca nu trageti la aceeasi caruta nu ! mult succes si casa de piatra !
garbo_19362
Postat pe 25 August 2013 19:52
Draga mea, o casnicie dureaza si asa trebuie pana ce 'MOARTEA NE VA DESPARTI ".SI SA STI CA SE POATE . tOTUL CA ATUNCI CAND SE STRICA ,IMPREUNA SA INCERCATI SA REPARTI ,NU SA ARUNCATI .
liane
Postat pe 26 August 2013 20:16
G, draga, de ce aveti proasta impresie ca ascendentul conteaza doar din partea a 2-a a vietii? total gresit.
te nasti cu ascendentul respectiv. conteaza din momentul in care te-ai nascut. ca tu nu esti constienta de ascendent pina iti faci astrograma, asta e alta parte a povestii.
vivacedonna
Postat pe 27 August 2013 23:28


asta e cam pe... neintelesul meu ! eu, noi, nu ne-am facut nici o asrograma si nu astrokilo... si a mers perfect ! de ce ? habar n-am, dar a mers ! pe noi ne-a interesat legatura dintre noi, dragostea dintre noi... stiu ca eu sunt varsator si ea e gemeni... dar nu ne-a interesat nici o astrograma si ascendente ! la ce bun ?
barboneli
Postat pe 28 August 2013 00:26
http://horoscop.kudika.ro/compatibilitate-zodii/capricorn-leu.html
vivacedonna
Postat pe 28 August 2013 21:03


eu, n-am cont la ei... asa ca o sa raman in continuare un prostanac... nu pot sa citesc restul din articol... ! nici nu cred ca m-ar interesa.
barboneli
Postat pe 29 August 2013 09:59
De la: barboneli, la data 2013-08-28 00:26:55

asta e cam pe... neintelesul meu ! eu, noi, nu ne-am facut nici o asrograma si nu astrokilo... si a mers perfect ! de ce ? habar n-am, dar a mers ! pe noi ne-a interesat legatura dintre noi, dragostea dintre noi... stiu ca eu sunt varsator si ea e gemeni... dar nu ne-a interesat nici o astrograma si ascendente ! la ce bun ?


Hehe, pai d'aia nici nu a fost nevoie sa faceti vreo astrograma deoarece noi, varsatorii, ne intelegem de minune cu gemenii si balantele Te poti numi un norocos, din punct de vedere astral ai prins "jackpot'ul" .. Cat despre "real life"...important este sa traiesti fiecare clipa frumos alaturi de cea/cel drag/a. Unde e dragoste, acolo e si intelegere si armonie si BINE. Viata lunga si frumoasa, Mr. mozzarella
b727ana
Postat pe 29 August 2013 10:53


corect ! as putea compara relatia noastra, gemeni si varsator... cu aceasta combinatie ! se poate vedea cata armonie este... cat gust bune este... si cat de sanatos este... reteta pentru viata lunga... !

http://makingsenseofthings.info/wp-content/uploads/2012/02/mozzarella.jpg

ce- fi insemnand: "Mr. mozzarella" asta... ?

barboneli
Postat pe 29 August 2013 11:39
Ghicirea şi vrăjitoria.
După ce vei intra în ţara pe care ţi-o dă Domnul Dumnezeul tău, să nu te înveţi să faci după urâciunile neamurilor acelora.
Să nu fie la tine nimeni care să-şi treacă pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care să aibă meşteşugul de ghicitor, de cititor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor,
de descântător, nimeni care să întrebe pe cei ce cheamă duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care să întrebe pe morţi.
Căci oricine face aceste lucruri este o urâciune înaintea Domnului; şi din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tău pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu să te ţii în totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tău.
Căci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascultă de cei ce citesc în stele şi de ghicitori; dar ţie, Domnul Dumnezeul tău nu-ţi îngăduie lucrul acesta. Deuteronom18:9-14

Aşa vorbeşte Domnul: „Blestemat să fie omul care se încrede în om, care se sprijină pe un muritor şi îşi abate inima de la Domnul!
Căci este ca un nenorocit în pustiu şi nu vede venind fericirea; locuieşte în locurile arse ale pustiului, într-un pământ sărat şi fără locuitori.
Binecuvântat să fie omul care se încrede în Domnul şi a cărui nădejde este Domnul!
Căci el este ca un pom sădit lângă ape care-şi întinde rădăcinile spre râu; nu se teme de căldură când vine, şi frunzişul lui rămâne verde; în anul secetei nu se teme şi nu încetează să aducă rod. Ieremia 17:5,8
garbo242980
Postat pe 10 Septembrie 2013 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Texte de agatat ...femei 21 De la: geo32 17 Martie 2009 14:04
femeie scorpion barbat sagetator 2 De la: pik_nik 17 Iulie 2009 13:12
compatibilitate.. 68 De la: garbo114643 3 Noiembrie 2010 16:12
eu capricorn si el leu 16 De la: garbo259123 10 Septembrie 2013 22:10
informatie 22 De la: Laura_M 2 Noiembrie 2010 12:46
Setari Cookie-uri