Viata in 2 Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti.



Am scris in doi... dar poate sa fie si in trei ! in mai multi nu se accepta !

Curaj... ! Se scrie mult despre asta... dar intr-o multime de topicuri... ! Acum, e unul special !
barboneli
Postat pe 21 August 2013 13:07
Eu i las pe altii sa-si afisheze viata de cuplu. Nu am facut-o nici pe alte topicuri si nu o fac nici aici
Rotty
Postat pe 21 August 2013 13:20

Amice, daca te referi la familia numeroasa, adevarat ca ii ceva foarte diferit si "spacial" depinde insa de specie
Dpmdv, nu ma plang si nici nu rad sa dau in extreme dar cum o fac altii si
uneori mi se "rupe sufletul" de concurenta care exista intre biserica si carciuma....

Tu, la care inclini? ....indiferent unde te-ai afla, tot despre sex si "omenie" auzi!
si numai ghini!
Fss_ssu
Postat pe 21 August 2013 13:25
cand eram mai mica si mai cruda, avea cineva o vb..."daca ajungi sa-i iubesti defectele, acela e alesul"...atunci m-am uitat chioras, acu' pot sa spun ca maareeee dreptate avea!
miss_darine
Postat pe 21 August 2013 13:28


carciuma, evident !!! biserica ? aici unde ma aflu, nu se afla biserici decat in proportie de 10%... sinagogi 86% iar alte "altare" in restul de 4% ! "Zidul Plangerii" nu e sinagoga... !

ok, tu Rotty nu ai probleme si sa continui asa pana la sfarsitul vietii... dar alti au ! diverse. si le scriu... dar in topice separate. pe de alta parte, sunti si momente fericite in viata de cuplu. nu neaparat ce se intampla in Mercedes sau in dormitor... ! dar intamplari de la nunta... cum va-ti cunoscut... soacre minunate care fac viata de cuplu fericita... (sau asa ceva nu exista... ), in fine... fiecare e liber sa scrie ce vrea la acest subiect ! din trecutu sau din prezent !
barboneli
Postat pe 21 August 2013 13:40
De la: miss_darine, la data 2013-08-21 13:28:41cand eram mai mica si mai cruda, avea cineva o vb..."daca ajungi sa-i iubesti defectele, acela e alesul"...atunci m-am uitat chioras, acu' pot sa spun ca maareeee dreptate avea!


chioras ? deci de atunci ti se trage miopia.... ! dar bine ca a trecut ! si ai dreptate... cand esti "crud" privesti altfel lucrurile decat atunci cand esti "copt".... !

la mine a fost altfel. la inceput, nici eu nici ea, nu ne-am vazut nici un defect !!! eu zic ca a fost un avantaj in inceputul acestei relatii... care tine pana acum. ne-am vazut numai calitati ! cu timpul... s-a schimbat situatia, dar atunci am aplicat cea ce ai spus tu ! de fapt, nu am inceput sa le iubim, la defecte ma refer.... ci sa le intelegem, sa ne obisnuim cu ele... sa ne mai certam ptr. unele... dar nu erau certuri grave... ! ciondaneli mai mult !
barboneli
Postat pe 21 August 2013 13:49

zau? atunci sa cred ca nu esti "dus des" la biserica?
Inseamna ca aveti umeri zdraveni di "nu va plangeti" ;)) nu-i rau, e o diferenta intre a darama zidul si a dobora bratul.... tot de cel putin 2 ii nevoie.

...da mai vb. noi!


Fss_ssu
Postat pe 21 August 2013 13:51


da' nu-s dus de loc... !!! mea culpa ! deci nu crede... fi convins ! iar despre "Zidul...." acuma nu explic nimic ! n-are legatura cu topicul... !
barboneli
Postat pe 21 August 2013 13:56
No Barbo , daca-i pe asa , m-ai convins. Ia sa-ti zic io una "din casa" ....Azi am stat mai mult cu voi , decat cu trebile ...Norocul sotzului ca nu-i acasa , ca numa` pita unsa manca. Zama de unde ?
Rotty
Postat pe 21 August 2013 14:01


uite de aicicea....

http://www.dcnews.ro/wp-content/uploads/2011/12/moare_de_varza.jpg
barboneli
Postat pe 21 August 2013 14:09
De la: barboneli, la data 2013-08-21 13:49:33
chioras ? deci de atunci ti se trage miopia.... ! dar bine ca a trecut ! si ai dreptate... cand esti "crud" privesti altfel lucrurile decat atunci cand esti "copt".... !

la mine a fost altfel. la inceput, nici eu nici ea, nu ne-am vazut nici un defect !!! eu zic ca a fost un avantaj in inceputul acestei relatii... care tine pana acum. ne-am vazut numai calitati ! cu timpul... s-a schimbat situatia, dar atunci am aplicat cea ce ai spus tu ! de fapt, nu am inceput sa le iubim, la defecte ma refer.... ci sa le intelegem, sa ne obisnuim cu ele... sa ne mai certam ptr. unele... dar nu erau certuri grave... ! ciondaneli mai mult !

acesta era defapt substratul intelegem ca nici unul dintre noi nu este perfect si atunci invatam sa acceptam omul de langa noi,cu toate defectele lui!
miss_darine
Postat pe 21 August 2013 14:10
De la: barboneli, la data 2013-08-21 13:56:37

da' nu-s dus de loc... !!! mea culpa ! deci nu crede... fi convins ! iar despre "Zidul...." acuma nu explic nimic ! n-are legatura cu topicul... !


Stai calm, deja am inteles ca intre "voi" 2 nu exista un zid
libera trecere asta da stil de viata fericit, fara griji, fara probleme...doar cu multe dorinte

Fss_ssu
Postat pe 21 August 2013 14:10
De la: barboneli, la data 2013-08-21 14:09:04

uite de aicicea....

http://www.dcnews.ro/wp-content/uploads/2011/12/moare_de_varza.jpg



Aia sa o bei tu
Rotty
Postat pe 21 August 2013 14:14
De la: miss_darine, la data 2013-08-21 14:10:13
De la: barboneli, la data 2013-08-21 13:49:33
chioras ? deci de atunci ti se trage miopia.... ! dar bine ca a trecut ! si ai dreptate... cand esti "crud" privesti altfel lucrurile decat atunci cand esti "copt".... !

la mine a fost altfel. la inceput, nici eu nici ea, nu ne-am vazut nici un defect !!! eu zic ca a fost un avantaj in inceputul acestei relatii... care tine pana acum. ne-am vazut numai calitati ! cu timpul... s-a schimbat situatia, dar atunci am aplicat cea ce ai spus tu ! de fapt, nu am inceput sa le iubim, la defecte ma refer.... ci sa le intelegem, sa ne obisnuim cu ele... sa ne mai certam ptr. unele... dar nu erau certuri grave... ! ciondaneli mai mult !

acesta era defapt substratul intelegem ca nici unul dintre noi nu este perfect si atunci invatam sa acceptam omul de langa noi,cu toate defectele lui!


dece sfanta... ? esti doar inteleapta !
barboneli
Postat pe 21 August 2013 14:23
De la: Rotty, la data 2013-08-21 14:14:53
De la: barboneli, la data 2013-08-21 14:09:04

uite de aicea....

http://www.dcnews.ro/wp-content/uploads/2011/12/moare_de_varza.jpg



Aia sa o bei tu


si inca cum as beao... daca as aveao ! (daca nu am scris corect... sorry)
barboneli
Postat pe 21 August 2013 14:25
De la: suparatu_, la data 2013-08-21 14:10:26
De la: barboneli, la data 2013-08-21 13:56:37

da' nu-s dus de loc... !!! mea culpa ! deci nu crede... fi convins ! iar despre "Zidul...." acuma nu explic nimic ! n-are legatura cu topicul... !


Stai calm, deja am inteles ca intre "voi" 2 nu exista un zid
libera trecere asta da stil de viata fericit, fara griji, fara probleme...doar cu multe dorinte



hm... lasa ca mai vorbim noi...
barboneli
Postat pe 21 August 2013 14:26
Viata in doi este o mare provocare, nu este insa o competitie de a ne evidentia defectele, sunt multe la fiecare , ca doar nu suntem perfecti (am fi atunci intr-un loc mult mai sus !) Sa invatam sa ni le acceptam si chiar sa le iubim! Si asta este o provocare! Daca ii poti intelege motivele actiunilor celui de langa tine, daca il sprijini cand este trist sau deceptionat, daca nu il judeci desi stii ca a gresit, atunci lucrurile pot fi bune si frumoase! Dupa 30 de ani de casatorie cred ca pot spune si eu asta! Numai bine si intelegere tuturor va urez ! G
garbo_19362
Postat pe 21 August 2013 14:35
viata in doi, da, este o provocare
vivacedonna
Postat pe 21 August 2013 19:12


Domnitza... imi permiteti sa va provoc laa... la o viatza in 2 ?
barboneli
Postat pe 21 August 2013 19:30
De la: barboneli, la data 2013-08-21 13:07:35

Am scris in doi... dar poate sa fie si in trei ! in mai multi nu se accepta !

Curaj... ! Se scrie mult despre asta... dar intr-o multime de topicuri... ! Acum, e unul special !


de ce e asa special? ca l-ai deschis tu?

te roade ?nu poti dormi de curios?

garbo_13807
Postat pe 21 August 2013 19:35
De la: barboneli, la data 2013-08-21 19:30:21

Domnitza... imi permiteti sa va provoc laa... la o viatza in 2 ?


sotia stie ce propuneri faci tu aici?
garbo_13807
Postat pe 21 August 2013 19:37
De la: barboneli, la data 2013-08-21 19:30:21

Domnitza... imi permiteti sa va provoc laa... la o viatza in 2 ?


pai nu-ti ajunge una? mai vrei inca una?

daca ai avea vreo 25 de ani... cu placere
vivacedonna
Postat pe 21 August 2013 19:38
ok, sa dezvolt de ce e o provocare.
pentru ca scria cineva de defecte....
nu i le vezi de la inceput, defectele apar atunci cind intervine plictiseala, monotonia, obisnuinta, etc
da, viata in doi o consider o provocare, pentru ca trebuie sa fii intr-o cucerire continua, sa-l redescoperi in fiecare zi, ..
vivacedonna
Postat pe 21 August 2013 19:41


mai sus... recunosc, am glumit !!! stiam ca n-o s-o iei in serios ! dar la topicul asta merge... nu trebuie numai sa ne jelim.

mda... ce vroiam sa zic.... aaa... zici: "sa-l redescoperi in ficare zi...", inseamna ca eu, trebuie s-o... redescopar ! e prea filozofic pentru mine chestia asta cu redescoperirea... ca cum adica s-o redescopar ??? si inca in fiecare zi... !!! pai am crescut impreuna... 42 de ani... (am inteles apropoul de mai sus cu 25 de ani... dar ai vazut ca 25, nu-ti aduce noroc, asa-I ?... ) ce sa redescopar ? cum zice suparatul ? "lasa ca-mi explici tu mai tarziu ! "o cucerire continua"... zici ? nu, in cazul nostru nu e nevoie ! siii... tu, mi-ai explicat asa de frumos si clar... de ce nu cucereste S pe nimeni !!! e valabil si la mine. in afara de.....
barboneli
Postat pe 21 August 2013 21:20
Desi este o provocare cum am mai spus este si mediul in care te simti intreg! A fi intr-un cuplu care dureaza si ne se pierde in amanuntele vietii este si un privilagiu ; pentru asta nu trebuie sa iei viata si dragostea ca si cum ti se cuvin ! Trebuie sa faci mereu ceva placut si atent fata de sufletul celui de langa tine! Sa il faci sa se simta bine , sa se simta special si sa il surprinzi chiar numai cu o caramea primita ca si rest de la paine, cu o floricica rupta dintr-un gard dar daruita din suflet !Nu este mare lucru ! incercati domnilor , nu aveti ce pierde ! Chiar si Supi poate sa incerce ! Poate ii trece supararea ! O seara cum va doriti !G
garbo_19362
Postat pe 21 August 2013 22:11

Dap, ci imi trebui mie "batalie" ca sa devin cuceritor?
Vin ele singure buluc pisti mini, nu-i bai sa ai si s-o iei la

noroc,....am! nu dau la voia intamplarii

NB!
Fss_ssu
Postat pe 21 August 2013 22:13

07, un suc de "soseata" ti rog fr.!

G.
m-am conformat dar eu tot is :( asa ma cheama!
Fss_ssu
Postat pe 21 August 2013 22:18
De la: garbo_13283, la data 2013-08-21 22:11:41Desi este o provocare cum am mai spus este si mediul in care te simti intreg! A fi intr-un cuplu care dureaza si ne se pierde in amanuntele vietii este si un privilagiu ; pentru asta nu trebuie sa iei viata si dragostea ca si cum ti se cuvin ! Trebuie sa faci mereu ceva placut si atent fata de sufletul celui de langa tine! Sa il faci sa se simta bine , sa se simta special si sa il surprinzi chiar numai cu o caramea primita ca si rest de la paine, cu o floricica rupta dintr-un gard dar daruita din suflet !Nu este mare lucru ! incercati domnilor , nu aveti ce pierde ! Chiar si Supi poate sa incerce ! Poate ii trece supararea ! O seara cum va doriti !G



eii, bravo, imi place acum de tine, ai explicat pe intelesul tuturor ceea ce filozofez eu. o parte din mesaj , bineinteles.
cum zice cineva pe aici :P
vivacedonna
Postat pe 21 August 2013 22:22
pai esti cam egoist, supi, daca astepti doar sa vina buluc peste tine fara ca tu sa faci nimic...
oi fi vreun Don Juan si noi nu stim?
femeile se mai plictisesc sa tot vina buluc peste tine si tu ... nimic.... sentiment....


sti tu , tot ciorba... , mai si -o friptura, si sa nu mearga la o friptura trebuie sa, i-o oferi tot tu
noapte buna
vivacedonna
Postat pe 21 August 2013 22:26
De la: suparatu_, la data 2013-08-21 22:18:38
07, un suc de "soseata" ti rog fr.!

G.
m-am conformat dar eu tot is :( asa ma cheama!

Sa inteleg ca am de primit floricele ...? wow , merci . ce charmant si atent esti ! desi faci pe inaccesibilul! brava tie progresam ce sa zic ! nb
garbo_19362
Postat pe 21 August 2013 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla? Vrea sa ma paraseasca? 64 De la: garbo_405132 13 Octombrie 2014 07:56
EL, TU si CEALALTA 7 De la: adastaicu 6 Aprilie 2010 11:36
o ALTFEL de relatie pe internet 44 De la: garbo_384506 8 Noiembrie 2013 21:49
Pasii spre o relatie... 51 De la: Doara 15 Octombrie 2010 06:26
ce sa fac iubesc un barbat insurat 25 De la: gogu230672 4 August 2009 23:12
Setari Cookie-uri