Iubire-tradare

Ce este iubirea..Eu am trait-o ca o sfera..ca un ocean ce in momentul cand apare intre 2 fiinte(dar nu oricare) se declanseaza acel -ceva-Spirit ce cuprinde totul..te bucuri si plangi unul prin altul.Bucuria sufletuli tau e catre celalalt.Si cu toate astea NU DUREAZA.DE CE?
Asta e intrebarea si cautarea mea.Nu ma pot compromite intr-o relatie doar de dragul sexului sau obisnuintei.
mariany
Postat pe 17 August 2013 18:45

...ai ejaculat de multe X se pare

ia o pauza! :(
Fss_ssu
Postat pe 17 August 2013 20:56
Unul prin altul? Haidi bre! De unde le scoţi?
Axl_R
Postat pe 17 August 2013 21:03
autosatisfacea in singuratate creaza duplicitatea vizualizarii realitatii proprii ;))
Eugenia_
Postat pe 17 August 2013 21:05
Oileuuuu!
Axl_R
Postat pe 17 August 2013 21:06

te/te/te !
floricico, ti-o cazut pe(d)ala ;))

pi cini cautati va rog fr.?
Fss_ssu
Postat pe 17 August 2013 21:09
mi-o cazut pe sufle(u)_t. doare
Eugenia_
Postat pe 17 August 2013 21:12

Amice, nu te-o inundat"oceanu" cela?...te-ai dus la fund, di aia "NU DUREAZA"!

da cum ti-am zis, ia o pauza sa dai din maini si ramai "asa" o vreme
Fss_ssu
Postat pe 17 August 2013 21:15

ei,na! si nu se licheste?;))
Fss_ssu
Postat pe 17 August 2013 21:16
""Ce este iubirea..Eu am trait-o ca o sfera..ca un ocean ce in momentul cand apare intre 2 fiinte(dar nu oricare) se declanseaza acel -ceva-Spirit ce cuprinde totul..te bucuri si plangi unul prin altul.Bucuria sufletuli tau e catre celalalt.Si cu toate astea NU DUREAZA.DE CE?
Asta e intrebarea si cautarea mea.Nu ma pot compromite intr-o relatie doar de dragul sexului sau obisnuintei.""
Wau, inseamna ca nu prea iti place sa discuti cu persoana aleasa ,ce criterii ai cind alegi pe cineva pentru o relatie?Ce cauti? S-ar putea sa nu ai rabdare, sa vrei totul dintr-o data, sa nu asculti ci doar sa privesti,sa dai prea putin si sa vrei prea mult sau dimpotriva sa dai totul de la inceput cuiva care nu merita si sa te regasesti plutind in deriva pe oceanul caruia nu-i vezi marginile.......Ca sa dureze ceva, ai citit si in balada Mesterului Manole......trebuie sa faci sacrificii.
fengari
Postat pe 27 August 2013 17:53
Frumoase ganduri...apuca-te sa scrii o carte!
LLisa
Postat pe 27 August 2013 17:56
Aha si daca e mai mult decat sex si obisnuinta, e in regula sa ne "compromitem" intr-o relatie.
Adanca cugetare.
charmelen
Postat pe 27 August 2013 20:02
tradare sa fie, dar sa stim si noi, nu sa ramanem blocati in bule sau oceane.
charmelen
Postat pe 28 August 2013 17:25

Incurcate-s caile domnului dar tu le incurci si mai rau!

NB!
Fss_ssu
Postat pe 29 August 2013 01:30
Iti spun eu de ce: NU AI IUBIT CU ADEVARAT ACEA PERSOANA!A
Daca te-ai fi indragostit intr-adevar de acea persoana,nu ar fi contat sexul si nici obisnuinta,nu te-ai fi plictisit niciodata de ea,iti este de ajuns sa fii linga ea si nu-ti mai trebuie pe nimeni altcineva in jurul tau,iti este de ajuns chiar sa fii si numai in preajma acelei persoane,daca O IUBESTI CU ADEVARAT!
PUR SI SIMPLU NU TE SATURI DE EA,O VREI LINGA TINE TOATA VIATA NU DOAR PENTRU O CLIPA,
Clipa inseamna doar o simpla pasiune,toata viata inseamna c=o iubesti pe acea persoana atat fizic cat si ca spirit,in nici un caz nu este vorba doar de o simpla atractie fizica,care se pierde cu timpul,te plictisesti in doi,intervine rutina,obisnuinta..
Dar bineinteles nu esti norocos,ca pe lumea aceasta numai unor putini oameni le este destinat sa iubeasca cu adevarat,esti un ghinionist,din punctul meu de vedere!
garbo162553
Postat pe 31 August 2013 11:58
Mariany, ca un raspuns la ce te framanta cred ca, s-ar potrivi asta

Râzând,
Rişti să pari nebun.
Plângând,
Rişti să pari sentimental.
Întinzând o mână cuiva,
Rişti să te implici.
Arătându-ţi sentimentele,
Rişti să te arăţi pe tine însuţi.
Vorbind în faţa mulţimii despre ideile şi visurile tale,
Rişti să pierzi…
Iubind,
Rişti să nu fii iubit la rândul tău.
Trăind,
Rişti sa mori…
Sperând,
Rişti să disperi,
Încercând măcar,
Rişti să dai greş…
Dar dacă nu rişti nimic,
Nu faci nimic,
Nu ai nimic,
Nu eşti nimic…
fortuna
Postat pe 31 August 2013 12:34
De la: suparatu_, la data 2013-08-17 20:56:53
...ai ejaculat de multe X se pare

ia o pauza! :(


e omul deja ...in pauza!!tu nu esti atent ..da' di loc!!!!
galina_blanca
Postat pe 31 August 2013 12:48
De la: galina_blanca, la data 2013-08-31 12:48:49
De la: suparatu_, la data 2013-08-17 20:56:53
...ai ejaculat de multe X se pare

ia o pauza! :(


e omul deja ...in pauza!!tu nu esti atent ..da' di loc!!!!


ok...nu te mai citez!!
galina_blanca
Postat pe 31 August 2013 13:00

Zau? da tu, di undi stii?

Mai, bini ca ai observat tu, poate se sinchiseste si ne da un raspuns!

Zaua buna!
Fss_ssu
Postat pe 31 August 2013 16:26


Iubire adevarata ? Interese .
Fiecare vrea sa fie iubit.
Numai o mama si un tata responsabili ne iubeste cu adevarat .
In rest, ...
Argentina_Malcea_1
Postat pe 31 August 2013 23:16
mariany,
nu stiu daca faptul ca "dureaza" sau nu e relevant. Cred ca o relatie se masoara in intensitate, nu in timp. S-ar putea sa fiu eu mai sceptica, dar cred ca e mai bine sa stai o luna cu un om pe care il iubesti decit sa te chiuniesti 10 ani sa rezisti cu unul pe care nu, doar de dragul de a avea "relatii de durata".
Scopul pina la urma nu e sa iti gasesti cine sa te ingroape, ci sa gasesti persoana linga care vrei sa fii... pentru cit timp vrei sa fii.
quasaria
Postat pe 1 Septembrie 2013 06:44
Belea mare dragostea !
lllorena
Postat pe 1 Septembrie 2013 10:23
daaaaaaaaaa.......da nu trebe sa planji...las` ca...trece...
ovidiu42
Postat pe 1 Septembrie 2013 10:28
corul bocitoarelor?
quasaria
Postat pe 1 Septembrie 2013 11:50
ei...Q...cand e cu nabadai...sa lasa cu bocete...numa` ca...noi daca nu stim deshtea...
ovidiu42
Postat pe 1 Septembrie 2013 13:07
De la: fengari, la data 2013-08-27 17:53:10""Ce este iubirea..Eu am trait-o ca o sfera..ca un ocean ce in momentul cand apare intre 2 fiinte(dar nu oricare) se declanseaza acel -ceva-Spirit ce cuprinde totul..te bucuri si plangi unul prin altul.Bucuria sufletuli tau e catre celalalt.Si cu toate astea NU DUREAZA.DE CE?
Asta e intrebarea si cautarea mea.Nu ma pot compromite intr-o relatie doar de dragul sexului sau obisnuintei.""
Wau, inseamna ca nu prea iti place sa discuti cu persoana aleasa ,ce criterii ai cind alegi pe cineva pentru o relatie?Ce cauti? S-ar putea sa nu ai rabdare, sa vrei totul dintr-o data, sa nu asculti ci doar sa privesti,sa dai prea putin si sa vrei prea mult sau dimpotriva sa dai totul de la inceput cuiva care nu merita si sa te regasesti plutind in deriva pe oceanul caruia nu-i vezi marginile.......Ca sa dureze ceva, ai citit si in balada Mesterului Manole......trebuie sa faci sacrificii.


ce draku de sacrificii sa mai faci?sa-l ,,zidesti,,pe nenorocit in locul Anei?ei na....atunci cind exista dragoste nu exista ,,sacrificiu,,
petitlady
Postat pe 1 Septembrie 2013 14:03

Mai, ci se lumineaza padurea, cand apare caprioara! ;)


Zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 1 Septembrie 2013 14:18
iubirea exista si e cel mai minunat lucru in viata, fara ea nu existam, din pacate vine si pleaca iara noi ramanem cu....AMINTIREA CLIPEI...!
garbo058572
Postat pe 1 Septembrie 2013 22:13
De la: garbo058572, la data 2013-09-01 22:13:37iubirea exista si e cel mai minunat lucru in viata, fara ea nu existam, din pacate vine si pleaca iara noi ramanem cu....AMINTIREA CLIPEI...!



pentru fiecare iubirea inseamna ceva diferit si de multe ori cuvintele sunt tare sarace de intelesuri sa cuprinda multitudinea de ideii si trairi ! depinde si de persoana de care te indragostesti cat de mult se implica in aceasta poveste si felul in care te face sa te simti ! sunt multe de spus dar si mai multe de trait !fiecare om merita sa fie iubit dar si sa ofere toata daruirea si emotia pe care sufletul sau o generaza!
garbo_19362
Postat pe 2 Septembrie 2013 14:02
In dragoste daca nu faci sacrificii nu iubesti inseamna ca vrei ca totul sa fie ca tine si nu accepti alta parere. La acest gen de sacrificiu m-am referit nu poate fi numai cum vrei si cind vrei , nu trebuie sa zidesti pe nimeni, trebuie doar sa-l intelegi.
fengari
Postat pe 10 Septembrie 2013 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
acum o vrea pe prietena mea... 17 De la: erika11 18 August 2010 23:57
habar n'am ... 53 De la: Strumfette 19 Septembrie 2009 16:33
Dilema.... 14 De la: alfheim 2 Septembrie 2011 16:56
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este 128 De la: garbo107781 20 Martie 2010 18:51
Setari Cookie-uri