Un Carucior pentru gemeni?

Hello!!! Am fost saptamana trecuta sa imi fac prima ecografie si...surpriza!!! Sunt insarcinata cu gemeni!:) Intrucat acum cheltuielile vor fi duble, as vrea sa incep sa imi achizitionez din timp cele necesare. Aveti idee unde as putea sa gasesc un carucior de calitate pentru gemeni si, daca se poate, sa nu aiba un pret exagerat? Ce firme sunt renumite pentru carucioare? Multumesc frumos, o zi buna tuturor!
garbo_381268
Postat pe 13 August 2013 12:36


eu nu cunosc decat o firma... ! "Mercedes" ! de gasit gasesti la magazine speciale de utilaje pentru bebe. ai sa vezi acolo si carucioare ptr. 3 gemeni... poate suprapuse si ptr. 4. de calitate nugasesti cu pretz redus. costa... costa aproape dublu. vorba ta, cheltuieli duble... ! dar, dupa parerea mea, nu trebuie sa te grabesti acuma... stii tu, o sa treaca aproape 9 luni pana ies ! ai timp... ! deocamdata concentreaza-te la ce-ti trebui pe timpul sarcinii... ! cu caruciorul si restul ce trebuie dupa nastere, rezolvi intr-o luna ! maximum mergi cand te plictisesti, prin magazine si-ti faci o idee de ce exista. sau comanzi din afara... ! sarcina usoara...
barboneli
Postat pe 13 August 2013 12:56
Multumesc frumos! Deja sunt foarte panicata!:-s
garbo_381268
Postat pe 13 August 2013 13:34


ei... asta e ceva normal daca e prima nastere, de gemeni sau nu... ! dar asta nu te ajuta. la panica ma refer. incet incet o sa te linistesti... trebuie, gemenii o sa simta asta ! nelinistea si panica. la carucior, nici eu nu se gandesc inca....
barboneli
Postat pe 13 August 2013 13:42
Gemeni....ce frumos ! Felicitari si sarcina usoara
Rotty
Postat pe 13 August 2013 14:13
pe site bebelus .ro carucior bertoni 580 si mai scump teddy twins de la 829 pana la 1200.sper ca ti-am fost de folos!
garbo_19362
Postat pe 17 August 2013 01:58
Buna , daca te ajuta cu ceva http://www.dinobebe.ro/carucior-gemeni-duo-lx.html ...O zi buna
Aleksutza
Postat pe 17 August 2013 07:16
buna mamico ! ai gasit un carucior sau inca mai cauti!??? eu chiar am pus o intrebare cum se fac gemenii poate ma lamuresti tu ?? se dau retete ce sa faci sa ai fetita sau ce sa faci sa ai un baiat ! in familia ta mai sunt gemeni ?? sarcina usoara si nastere foarte usoara , banuiesc ca vei face cezariana nu ??? sunt univitelini , ?? au aceeasi casuta ??? stii ce sex au fiecare ?? multa sanatate iti doresc!!
garbo_19362
Postat pe 23 August 2013 23:07
Daca nu vrei unul nou avem noi unul in buna stare. Merita vazut!
garbo_7495
Postat pe 25 August 2013 16:19
http://www.ibebe.ro/products/Carucior-gemeni-Twin.html
http://www.ibebe.ro/products/Carucior-pentru-gemeni.html

bertoni si primii pasi au preturi accesibile as zice chiar decente' pe ibebe mai gasesti si alte firme si ai sa vezi ca si alte preturi
adeline
Postat pe 31 August 2013 21:57
:s
ml-happy0065: Bravo, felicitari, sa fie cu noroc!!.. Si eu sunt o "happy granny", dupa ani de asteptari si sperante pierdute, fiica mea care este casatorita in Atena va naste pe 8-9 sept. 2 gemene- fetite, dupa tratament natural...Si eu , ca bunicuta, am emotii, ce sa mai spun de parinti!!.. te inteleg si-ti tin pumnii.. Sa stii ca fiica mea este trecuta de 35 de ani si a avut o sarcina f. f. buna, practicand sportul si mai ales inotul.. asa ca iti recomand si tie sa fii puternica si increzatoare.. Dupa un timp de adaptare, vei trai clipe de mare bucurie alaturi de ingerasii tai, indiferent de gen..Si pe mine ma intereseaza un carucior de gemeni, poate aici in Rom. este mai ieftin decat in Grecia.. Oricum, cheer up si be confident!! Good luck! Doamne ajuta! Gabriela
garbo225364
Postat pe 1 Septembrie 2013 11:30
acesta e cel mai ieftin carucior pe carer l-am gasit: https://www.bekid.ro/images/watermarked/detailed/2/imagine-prod-1_hp5n-nf.jpg


Modelul e umbrela C110 si costa 340 de ron
garbo_409866
Postat pe 1 Martie 2015 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E cineva care va naste in septembrie-octombrie la maternitatea giulesti? 1 De la: rashela 13 August 2009 15:39
Mamica in luna Februarie 1 De la: RazaDeSoare 23 Decembrie 2008 14:42
vreau sa slabesc 220 De la: garbo_11755 21 Iulie 2014 09:37
dr petrovici piatra neamt 2 De la: petitS 13 Iulie 2010 17:51
Medicamente pentru raceala in timpul sarcinii 3 De la: garbo_379142 30 Iulie 2013 22:45
Setari Cookie-uri