ma simt singura

De la: suparatu_, la data 2013-08-08 00:26:39
De la: Axl_R, la data 2013-08-04 21:02:51XS, Sigur că, de la un de la Supăratu_, n-o să fie Singură.

S era de la Supi.


Mai, tu iar vb. cu masura? S;XS;A XL?
Ti-am mai zas ca se termina cu bine;))
NB!cu purici na


Mereu cu măsură. Dar din păcate, sau nu, nici M, nici XL nu-i măsura ta, doar un S.
Axl_R
Postat pe 8 August 2013 19:53
Ai incheiat scriind 'am nevoie de el,ce sa fac?' dupa ce ai descris modul cam cum se desfasoara relatia intre voi.Sperind sa nu mai fiu muscat ca-ti raspund,o baza de adevar,devine vizibila in foarte multe relatii de cuplu,si-anume:valorile promovate de societatea in care traim,nu conduc la fericirea individuala,dupa cum sintem invatati.Programarea individului,se face in baza acestei scari de valori.Se prezinta asa:Fericirea,consta in bani,relatii,scop,succes,masina,satisfactie,satisfacere,a obtine,a acumula,o lista lunga de tot.La polul opus se gaseste:dedicare,sacrificiu,abandon,mila,intelegere,onoare,cinste,adevar,toleranta,a te alinia,a darui,a simpatiza,si aici,lista e lunga.Esecul intr-o relatie vine din natura firi,unde cele doua parti,sint contrastante:
Exemplu:el pretinde,ea prefera..el doreste,ea daruieste...el minios,ea blinda...el satisfacut,ea implinita,lista e lunga si aici.Cei doi,au o scara de valori,COMPLET DIFERITA.Influenta valorilor pretuite,decide,pe termen lung.Ce sa faci ?Cand te cauta,esti prezenta,cind te suna,raspunzi,cind cere,tu dai,etc.Fa o schimbare,daca-l vrei,TREBUIE SA TE SCHIMBI PE TINE.
Cum ? Redevin-o asa cum ai fost inainte de a-l cunoaste.Fa-ti prieteni noi,barbati si femei,lasa-te invitata si accepta toate avansurile.Te poti opri cind devine compromitator pentru tine,faci sau nu faci pasul final,tu decizi.Si tot ce trebuie sa nu uiti,sa nu-l minti.Da,ai fost la plimbare cu x,da,ai fost la suc/bere/cafea cu y.Alternativa,dute la biserica si te roaga,pentru tine.Postez raspunsul meu,fals,adevarat,cum o fi sperind ca ceilalti vor avea..toleranta si intelegere fata de punctul personal de vedere.Bafta
sriarchanghel
Postat pe 8 August 2013 21:15
siigur e destula toleranta...!
deja am infiintat si o casa de toleranta din prea plinul tolerantei noastre
heartbit
Postat pe 8 August 2013 21:42
eu consider ca exista doi poli..
adica un pol care crede bine ca o duci bine in viata daca esti hot,,si apoi duhul alui rau ii da putere sa isi duca planul il actiune.
si mai este si celalt pol care lupta sa devina un om correct si cu principia morale..

si care sa se lupte cacrifici ca sa le mearga la cei care aleg sa fie hoti bine si cum ar fii barbatiiu gandirea oamenilor care aleg sa fie hoti si urmaresc sa ii amageasca pe cei care doresc sa fie corecti si sa ii lase sa profite de ei..
un om care doreste sa devina un om correct nu trebuie sa se lase manipulate de ideile celor care aleg sa fie hoti..
pt ca ei te vor invata lucruri care sunt in favoarea lor,,sa fii correct,dar tolerant,,sa te sacrifice ca sa le mearga la cei care aleg sa fie hoti sa le mearga bine..ei cauta mereu victim naïve ca sa le manipuleze si sa profite de ei..

cum ar fii oameni care sunt sensibili la credinta..la Dumnezeu sunt victim usoare..de manipulate de oamenii care aleg sa duca o viata de hot
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 23:32
problema ca oamenii care sunt sensibili la credinta ei se lasa manipulate de gandirea celor care aleg sa duca o viata imorala sa faca rau sa insele pt ca ei asa cred ca o duc bine in viata..Pt ca ei au gasit victim,si au vazut ca se poate trai bine si asa..
si de aceea poate si gandesc asa..

un om care doreste sa fie correct trebuie sa lupte sa nu se lase manipulate de gandirea celor care vor sa duca o viata de hot si acei oameni poarta straie bisericesti,,sult lideri religiosi dar ei au interese egoiste,,,

asta este diferenta de poli..
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 23:36
gandirea barbatilor este mai puternica si de aceea au o gandire asa de bina in a fii hoti pt ca ei isi doresc sa fie asa pt ca la strabunicii lor le-a mers bine..

au facut razboie sau omorat unii pe altii dar in rest le-a mers bine
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 23:38
eu una cred ca un om care doreste sa fie un om bun nu trebuie sa se lase manipulate de gandirea hotilor care mereu vor incerca sa il invete lucruri in favoarea lor ca sa poata profita ei..Dar ei trebuie sa fie mereu pe pozitie si sa ii ocoleasca.

si sa nu le tolereze rautatea si nesimtirea,,pt ca ei sunt asa pt ca ei doresc sa fie asa..

oamenii fac rau intentionat de aceea nu trebuie sa ii tolerezi ci sa ii ocolesti ca sa vada ca nu le merge bine pt ca sunt rai,,nu trebuie incurajati ci trebuie sa fie descurajati
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 23:42
De la: Axl_R, la data 2013-08-08 19:53:36
De la: suparatu_, la data 2013-08-08 00:26:39
De la: Axl_R, la data 2013-08-04 21:02:51XS, Sigur că, de la un de la Supăratu_, n-o să fie Singură.

S era de la Supi.


Mai, tu iar vb. cu masura? S;XS;A XL?
Ti-am mai zas ca se termina cu bine;))
NB!cu purici na


Mereu cu măsură. Dar din păcate, sau nu, nici M, nici XL nu-i măsura ta, doar un S.


Eu stiu ca esti Leo, nu balanta :-P
NB!:*
Fss_ssu
Postat pe 9 August 2013 00:22
Mie, astrologu' de serviciu, mi-a zis altceva, vb de sfârşit.

Am pus doar mătura. Aşa-s io, mai credulă. Acu' musai să trag zăvoru'. Încrederea...

BZ, nu mai mere, mi-am schimbat ochelarii. Miha zice că văd f bine. Nu vreu s-o dezamăgesc.
Axl_R
Postat pe 9 August 2013 09:17
.....Ptiu maica sfanta....
Rotty
Postat pe 9 August 2013 09:52
woaw cine-i singura?
tusi_Oli
Postat pe 9 August 2013 10:10

Pai vine sfarsitul verii, o zas ghini, pana la urma nu l-o costat nica
Vezi c-am pus piedica, acu ma doare rau:(
Prietenii vad bine ce trebi schimbat, acuma , ca vezi ma ghini sa faci cinste cu zama di gombot ca eu
am mancat deja "geminile"

Mai, ti ajuta sa faci po(z)ne la capita ochelarii aia noi
nu-i asa Miha?....o fugit! vini ea si striga acus.
Ei, nu stie sa fluiere o ragusit tacnalu':-P

Ziua buna!

Tu esti singura?
Fss_ssu
Postat pe 9 August 2013 11:34
Tare-ţi mai plac frucTele. Mai ales a _TA.
Fă piaţa! Nu-s.

Piedică...

Te X...zamă dulce de...
Axl_R
Postat pe 9 August 2013 11:47

si ce, tie nu-ti plac? di fructe zaceam.

Lasa, am luat si un harbuz mare si rosu, l-am pus la Rece si va servesc si pe voi cand ma intorc, ghini? eee!

SoaRe, raza ta frige! stinge ti rog fr.!

numa' ghini!
Fss_ssu
Postat pe 9 August 2013 11:55
RiscuRili.

Mulţam, am.
Axl_R
Postat pe 9 August 2013 11:59
"nu-i asa Miha?....o fugit! vini ea si striga acus.
Ei, nu stie sa fluiere o ragusit tacnalu':-P"


Cine o ragusit ? Nu stiu de-i asa ori nu , ca vad numa culori si nuante Scurta pauza ....si cat mai departe

Da nu-s singura
Rotty
Postat pe 9 August 2013 13:21
ingerasule, ca de obicei nu pricepi nimic..logic. postezi non-stop, fara nici o noima. fa-ti un blog si scrie acolo cat vrei. lasa-ne pe noi cu ineptiile tale. uita-te si tu cat postezi si mai ales ce..ramane cum am stabilit..fa-ti o viata sa ai si tu cu cine vorbi, nu mai inebuni lumea pe aici.
MARILENA_25
Postat pe 10 August 2013 08:54
CUMPARA'TI UN CAINE CA ALA E FIDEL.!
tamango_007
Postat pe 11 August 2013 09:40
De la: heartbit, la data 2013-08-08 21:42:32siigur e destula toleranta...!
deja am infiintat si o casa de toleranta din prea plinul tolerantei noastre


felicitari ! s-au antrenat bine personajele acestei case de toleranta. sinteti perfecti pt asta. acum ca adevarul s-0a dezvaluit inteleg comportamentul lui axl; rotty, ioana007,barboneli ;ileana_e; adela-tembela; marinela; suparatu; etc.
garbo_13807
Postat pe 11 August 2013 09:46

Poi daca tot intzalegi, treci la treaba 07 si lasa investigatiile ca ramai iar singura
si pi aicea!
Numa' ghini!
Fss_ssu
Postat pe 11 August 2013 18:06
singuratatea nu este un lucru foarte rau pentru o persoana tanara ! te poti reorganiza si poti sa descoperi ce vrei tu cu adevarat ! cine esti tu? ce iti place sa faci cel mai mult?uneori sentimentul de siguranta si obisnuinta inlocuieste dragostea ! ce ati realizat notabil pentru voi 2 cat timp ati fost impreuna ??? ce proiecte mari aveti? dar proiectele tale personale ? nu cumva ai renuntat la ele pentru lancezeala claduta a relatiei !??? tu ca si persoana ce vrei de la viata ta si ce esti dispusa sa faci? iti doresc mult succes si pretuieste-te mai mult ! cu sinceritate G
garbo_19362
Postat pe 13 August 2013 13:35
Vorbii baba cand sa taca... rahat!
garbo088037
Postat pe 13 August 2013 16:43
In raport cu timpul petrecut impreuna si tot inaintand in varsta, dispar afectiunile de dragoste pe care le are cuplurile din perioada tinereti. Pentru ca apar unele probleme si greutati personale pentru ambele sexe. ( lipsa de bani, de locuinta, de un loc de munca etc. ) NU te vei simti singura cat timp vei avea prietene si prieteni virtuali. Este bine sa iti pastrezi familia, pentru ca familia este cea care uneste toate sentimentele de dragoste, de afectiune si este stalpul societati de a ne forma ca oameni si cetateni cu simt de raspundere.
Ioan_David_1
Postat pe 16 August 2013 16:01
Lui trebuie in primul rand sa ii spui lucrurile astea,cum te simti,cum gandesti fata de relatia voastra,de schimbarea lui.sa ii spui ca te simti singura,etc.Si asa se va rezolva ceva intre voi,poate il preocupa ceva legat de serviciu,sau alta problema.
daniilia
Postat pe 16 August 2013 22:18
Vreau sa-ti spun ca in decursul anilor relatiile se mai schimba sau mai bine zis unele obiceiuri,la inceputul casniciei citiva ani buni cind venea de la servici eu si sotul meu ne sarutam de bun venit acum .......dupa 38 de ani impreuna ne sarutam la sarbatori . Asta nu inseamna ca nu ne iubim si cind nu suntem impreuna nu ne simtim lipsa.Cel mai grav lucru este cind nu mai exista subiecte de conversatie si nu mai doresti sa comunici ceea ce ti se intimpla ,cind nu-ti mai impartasesti visele si dorintele si nici nu mai vrei sa le asculti pe ale lui.Poate este mai tracasat la servici ,poate are alte pb.provoaca-l tu la discutie cu tact si rabdare.Totul se poate rezolva dar numai daca mai exista dragoste din partea fiecaruia.
fengari
Postat pe 22 August 2013 16:04
este concluzia unui om intelept. Felicitari
garbo209971
Postat pe 26 August 2013 00:10
bineinteles cu multa intelegere din partea amandorora se poate ajunge la cea mai buna solutie convenabila pentru voi 2 ! succes si inspiratie !
garbo_19362
Postat pe 23 Septembrie 2013 22:54
De la: dya230, la data 2013-08-02 08:30:17Sunt împreună cu prietenul meu de aproape 6 ani si niciodată nu a fost foarte sufocant cu iubirea, insa in ultimul timp nu mai petrecem timpul mai deloc împreună si singura forma de afectiune este atunci când facem sex si cam atât . Mai are momente in care ma pupa iar saruturile lipsesc complet. De câte ori incerc sa fac conversatie cu el imi da impresia ca mai mult il plictisesc, iar daca ma deschid in fata lui cu orice problema sentimentală mai mult il enervez si prefer sa nu mai vorbesc. Cu toate acestea, intotdeauna ma asigura ca ma iubeste si nici nu vrea sa se desparta de mine si nici nu cred ca are pe altcineva. Mentionez ca locuim împreună. Am nevoie de el, ce sa fac?



Cat timp inseamna in ultimul timp?
Si cam cat de des faceti sex?
Prietenul tau lucreaza mai multe ore decat tine?
Ati iesit din oras in ultimele 2-3 luni? daca da, s-a comportat la fel? br />
Pentru a gasi un solutie eficienta la problema ta, trebuie sa descoperi cauzele si pentru asta ai nevoie de o evaluare sincera a relatiei tale.
charmelen
Postat pe 25 Septembrie 2013 09:03
Poate ca-i mai usor sa ceara sfaturi pe forum decat sa-si faca randuiala in ograda...
Rotty
Postat pe 25 Septembrie 2013 09:17

Hai sa ma bag si eu in singuratatea femeii...care e problema, de fapt? Toti ne nastem singuri si toti murim individual, intre aceste evenimente intalnim "binevoitori/toare" care se folosesc de noi si de care (sper eu), ne folosim cel putin la fel !
fortelion
Postat pe 29 Septembrie 2013 05:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare barbatii ce fel de oameni sunt? 197 De la: nathalie 23 August 2011 21:23
Subiect 11 De la: Luna_in_capricorn 29 Iunie 2011 09:06
iadul meu 50 De la: quasaria 25 Aprilie 2011 16:56
Dar mai exista rusine in ziua de azi mai ales la voi femeile??? 25 De la: estela 30 Mai 2010 02:39
Am nevoie de un sfat !!!! 6 De la: garbo095505 2 Mai 2012 11:05
Setari Cookie-uri