ma simt singura

De la: quasaria, la data 2013-08-04 08:52:04037, din ce secol vorbesti tu, de fapt? Cit de inapoiat(a) poti sa fii ca sa pretinzi ca femeia trebuie SA JOACE TEATRU ca sa fie feminina in fata barbatului iubit, ba mai mult, sa o faca cu un scop clar de a-l prosti pe ala????


adevarul ca eu nu prea am trait in alte secole... asa ca mi-e greu sa inteleg chestia asta... ! dar din cate am mai citit... cred ca si in secolul asta, care e relativ tanar... mai sunt care gandesc asa. femeia, se naste sa fie feminina... nu ?... iar daca uneori trebuie sa joace teatru ptr. al prosti pe ala sau pe altul... sunt cazuri particulare. ca in cazul asta nu se potriveste... asta e altceva. fiecare isi spune aici parerea... bine ca estu pe aici si mai corectezi.... !
barboneli
Postat pe 4 August 2013 11:03
femeia nu "se naste pentru a fi feminina", se naste feminina sint doua lucruri intre care diferenta sper ca nu e atit de subtila incit in secolul tau nu se percepe. Iar daca barbatul respectiv nu considera ca nurii doamnei sint suficienti - exista oameni care se potrivesc si oameni care nu se potrivesc si ale caror asteptari difera, dar nu e nimeni "obligat" sa atraga si vinovat ca nu o face, ca nu sintem colonie de cadine.
quasaria
Postat pe 4 August 2013 11:40
De la: MARILENA_25, la data 2013-08-04 07:41:19ingerasule, postezi numai ineptii, fara nici un rost, mesaje de rahat unul dupa altul. nu ai pic de rusine, umpli paginile cu frustrarile tale. ti-am mai zis ca tu nu ai cu cine vb in casa.

mai frate sigur ca am cu cine discuta.mai sunt si oameni inteligenti..numai ca asa cum te iei tu de femei si le sfatuiesti de rau asa ma iau eu de barbate si ii sfatuiesc de bine.

fata vorbea de afectiune,nu de sex...De o vorba buna,,de o caldura sufleteasca...sustinere..
de care toti avem nevoie numai ca nu stim sa cooperam ca sa o dezvoltam.
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 13:16
pai fata care a deschis topikul se referee ca nu se simte iubita,,nu se referee la sex..ci la afectiune sustinere..o voba buna,,sa sinta caldura sufleteasca...Daca exista aafectiune o vorba buna,,sa fii gallant sa te comporti frumos...dar nu stiu de ce dispar aceste calitati din cauza ca partenerii isi cunosc defectele unora altora..sau ca au ganduri rele...si asta la baieti pe ei ..pt ca ei gandesc rau despre Dumnezeu si au gandurile cele mai rele
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 13:22
De la: suparatu_, la data 2013-08-03 23:24:50
da di unde "cai bune" Irinok? nu vezi ca toate au hartoape?

cine sa inventeze o noua forma de convetuire cu partenerul/a,cine sa scrie o noua biblie caci "aialalta" nu-i pe plac si pe masura, cum sa scape omenirea de singuratate cand si la gramada tot singuri suntem? care ii "babalacul"care nu stie ca viata este evolutie nu involutie si cine sa bata cu pumnii si picioarele in cine pe cand exista vb. buna, mangaiere, iubire, dragoste si sex si noi inca nu suntem capabili sa facem diferenta? Asa-i ca o luam fiecare pe o cale dar nu reusim nicicum sa o netezim?....ghini zaci matali !:( scuipa in palma si netezeste-ti freza!
NB! :(
maine o iau pi scurtatura!
Pretena, daca ma intrebi pe mine de " valori morale" si de alte feluri, fi sigura ca is pe termen scurt si nimic garantat.PUNCT!


pai da nu vezi ca babalacii nu incurajeaza tinerii sa evolueze sa se comporte frumos baietii cu fetele ca sa scoata ce este ce bun din ele,pt ca daca nu se comporta frumos si nu le ofera afectiune scot ceea ce ste mai rau din ele..
barbatii batrani vor sa fie curvari si pacatosi de aceea au si o gandire asa distructiva.

nu vezi barbatilor batrani daca le zici ca femeia trebuie sa fie respectata sa vezi ce urat iti vorbeste ca cica cu femeia trebuie sa comporti urat si sa o privezi de afectiune si uite de aceea scot din femei barbatii tot ce este mai rau din ele nu vezi ca se inraiesc...

barbatii batrni nu vor sa aiba o gandire evoluata si sa ii traga in sus si pe tineri..

ci din contra barbatii batrani incurajeaza barbatii tineri sa nu respecte femeia si uite de aceea scot ceea ce este mai rau din ele,pt ca se inraiesc..

oameni batrani ne trag in jos pe noi tinerii..sunt distructivi
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 13:35
Irinutzo , da`catzeii i-ai vazut ???
Rotty
Postat pe 4 August 2013 13:38
spre exemplu baietii vor sa slujeasca duhului rau de aceea le si da duhul rau atata putere sa fie rai pt ca ei aleg asta..
baiaetii nu vor sa aiba doar o singura femeie cu care se se culce,,sa ii ofere afectiune si sustinere sufleteasca apoi pasiunea si caldura sufleteasca nu va pieri si uite ca iti va ajunge chiar si o singura femeie pt ca in fond tot o gaura are..
eu cred ca cel mai mult conteaza caldura sufleteasca si afectiunea pe care trebuie sa stii sa o intretii nu gaura conteaza...Daca ai caldura sufleteasca nici pasiunea nu va pieri,,si uite ca poti fii fericit si cu o singura femeie cu o gaura..
si cu cat sexul este mai rarut cu atat ai placer pt el..
pt ca si daca mananci in fiecare zi o mancare te saturi..
femeia nu trebuie inlocuita..ci trebuie sa inlocuiesti sexul cu alte lucrururi interesate..Excursii,,lucruri care va plac sa fie commune..

eu cred ca toti avem in noi instinctele astea sex,mancare.bani...haine..
dar nu trebuie sa stim sa le coordonam si sa nu le lasam sa devenim obsedati de un anumit lucru..sex,bani,haine,etc.
cate un pic din toate iti face placere
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 14:00
De la: Rotty, la data 2013-08-04 13:38:05 Irinutzo , da`catzeii i-ai vazut ???

da sunt scumpi rau..si eu mi-as dori unul numai ca cine sa se ocupe de el..poate cand voi locui canda la casa,,
pt ca de casatorit nu cred pt ca barbatul ma va face sa ma las de meseria mea ca sa ii stresses pe barbate..pt ca ei sunt uniti doar la facut rele tin unii cu altii,dar cand sa se ajute nu se mai cunosc fiecare pt el.

eu sunt crestina am duhul dreptatii in mine,adica al corectitudinii..
nu vreau un barbat cu duhul lui michiduta cu duhul minciunii si ipocriziei,pt ca nu ne prea intelegem si sa ma traga in sos nu am de gand ca sa il las
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 14:05
De la: ingerasulluptator, la data 2013-08-04 14:05:07
De la: Rotty, la data 2013-08-04 13:38:05 Irinutzo , da`catzeii i-ai vazut ???

da sunt scumpi rau..si eu mi-as dori unul numai ca cine sa se ocupe de el..poate cand voi locui canda la casa,,
pt ca de casatorit nu cred pt ca barbatul ma va face sa ma las de meseria mea ca sa ii stresez pe barbati..pt ca ei sunt uniti doar la facut rele tin unii cu altii,dar cand sa se ajute nu se mai cunosc fiecare pt el.

eu sunt crestina am duhul dreptatii in mine,adica al corectitudinii..
nu vreau un barbat cu duhul lui michiduta cu duhul minciunii si ipocriziei,pt ca nu ne prea intelegem si sa ma traga in jos nu am de gand ca sa il las
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 14:07
Poi daca are feminitate si sta ca "bibeloul" mai bine una baietoasa care se misca natural in casa

Ingeras..."calea" ta are un sfarsit, cand? :D

Oricum femeia joaca teatru, chiar daca zice ca nu are scop ii in firea ei, tiparul ei sa fie teatrista si sa intoarca orice situatie in favoarea ei si asta pe etape de varsta.
cu cat ii mai in "varsta", cu atat ii mai "inteleapta" pe cand barbatul, pe cat ii mai in varsta pe atat ii mai "babalac"
...nope, eu sunt inca tanar!;)
mai, sa nu care cumva, sa-ti vina o idee
Irinok, cu tine vb.!
Numai bine!
Fss_ssu
Postat pe 4 August 2013 14:35
Ultima piesă, Multă zarvă pentru nimic sau Îmblânzirea scorpiei?

Tânăr şi neliniştit (S)... Nu, nu m-am uitat, îi la kg şi km.
Axl_R
Postat pe 4 August 2013 19:28

Poi (S)-ul cela, ii de la sigur nu singur ca de eram singur nu erati niciuna pi aicea

Io cu scorpiile ma impac ghini si faptul ca imi provoaca neliniste ma mentine tanar;))
Sara!
O -cesc io pi aia singura, ia s-o vad1
Fss_ssu
Postat pe 4 August 2013 20:47
XS, Sigur că, de la un de la Supăratu_, n-o să fie Singură.

S era de la Supi.
Axl_R
Postat pe 4 August 2013 21:02

Iote, o 'ntors-o
nu vezi ca nu mai apaRe, s-o cuplat?
:-w na
Fss_ssu
Postat pe 4 August 2013 21:10
N-am întorS-o. De unde ştii la ce mă gândesc io, ha?

Acu-i întorsura, BZ...Re_cuplaRe.
Axl_R
Postat pe 4 August 2013 21:13


nuuu, te-ai intorS :-P nu vrei sa Recunosti, hoato ci te stiu la Vaslui nu ploua, tuna

ghini ca s-o Re_cuplat, acuma, sigur nu mai e singura fazanita

Fss_ssu
Postat pe 4 August 2013 21:22
De la: suparatu_, la data 2013-08-04 14:35:44Poi daca are feminitate si sta ca "bibeloul" mai bine una baietoasa care se misca natural in casa

Ingeras..."calea" ta are un sfarsit, cand? :D

Oricum femeia joaca teatru, chiar daca zice ca nu are scop ii in firea ei, tiparul ei sa fie teatrista si sa intoarca orice situatie in favoarea ei si asta pe etape de varsta.
cu cat ii mai in "varsta", cu atat ii mai "inteleapta" pe cand barbatul, pe cat ii mai in varsta pe atat ii mai "babalac"
...nope, eu sunt inca tanar!;)
mai, sa nu care cumva, sa-ti vina o idee
Irinok, cu tine vb.!
Numai bine!


pai pt baieii care se multumesc cu minte marginalizata sigur ca drumul lor ia repede sfarsit..

numai ca eu vreau sa invat sa devin o fata educata,desteapta..ca ii cicalesc pe baieti dar sunt o fata de treaba.
cand iubesti pe cineva ii si certi nu..pt ca le vrei binele.
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 22:57
De la: suparatu_, la data 2013-08-04 20:47:40
Poi (S)-ul cela, ii de la sigur nu singur ca de eram singur nu erati niciuna pi aicea

Io cu scorpiile ma impac ghini si faptul ca imi provoaca neliniste ma mentine tanar;))
Sara!
O -cesc io pi aia singura, ia s-o vad1

pai scorpiile care te fac sa devii nelinistit iti produc strees si de la aceea te si imbolnavesti.Daca pt tine sanatatea nu este importanta,,pt altii sanatatea este importanta.

cum ar fii mie nu imi place sa ii tin prin jurul meu pe oamenii rai,,pt ca daca ma enervez si am stress de la asta te imbolnavesti.

ei eu tin la sanatatea mea de aceea nu ma incurc cu barbate rai si scorpii rele
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 23:17
noi nu constentizam ca de la stress practice ne imbolnavim..
daca ai avea o minte linistita atunci si sanatos poti fii..
bolile se fac de la stress toate
ingerasulluptator
Postat pe 4 August 2013 23:21
salut!

Decat singura in "Doi" , mai bine Singura si Independenta! Nu mai "vad" dragoste in relatia voastra de dragoste ! Alege sa nu suferi, dar tu alegi cum doresti ! Succes !

Mihaela_Tudora_1
Postat pe 7 August 2013 20:05
Mai , da ce repede se gasesc sfatuitoare pentru despartire....
"Cu toate acestea, intotdeauna ma asigura ca ma iubeste si nici nu vrea sa se desparta de mine si nici nu cred ca are pe altcineva."

Vezi mai Tudoritzo ce zice fata ? Voi , hop ! ...Desparte-te , lasa-l....etc. Este vreuna cre zice sa lupte pentru relatia ei ? ....Sa analizeze daca merita ? Banuiesc ca si tu esti divortata....
Rotty
Postat pe 7 August 2013 21:13
De la: Axl_R, la data 2013-08-04 19:28:39Ultima piesă, Multă zarvă pentru nimic sau Îmblânzirea scorpiei?

Tânăr şi neliniştit (S)... Nu, nu m-am uitat, îi la kg şi km.



Oricum , nu-i apuci sfarsutul.....
Rotty
Postat pe 7 August 2013 21:14
De la: Axl_R, la data 2013-08-04 21:02:51XS, Sigur că, de la un de la Supăratu_, n-o să fie Singură.

S era de la Supi.


Mai, tu iar vb. cu masura? S;XS;A XL?
Ti-am mai zas ca se termina cu bine;))
NB!cu purici na
Fss_ssu
Postat pe 8 August 2013 00:26
De la: suparatu_, la data 2013-08-04 14:35:44Poi daca are feminitate si sta ca "bibeloul" mai bine una baietoasa care se misca natural in casa

Ingeras..."calea" ta are un sfarsit, cand? :D

Oricum femeia joaca teatru, chiar daca zice ca nu are scop ii in firea ei, tiparul ei sa fie teatrista si sa intoarca orice situatie in favoarea ei si asta pe etape de varsta.
cu cat ii mai in "varsta", cu atat ii mai "inteleapta" pe cand barbatul, pe cat ii mai in varsta pe atat ii mai "babalac"
...nope, eu sunt inca tanar!;)
mai, sa nu care cumva, sa-ti vina o idee
Irinok, cu tine vb.!
Numai bine!
pai drumul meu nu se va sfarsi niciodata..Pt ca niciodata nu voi inceta sa invatat de oameni ca esti suferea din vauza gandirii negative...

adevarul si corectitudinea trebuie sa intre in firea noastra si in instinctual nostrum si sa fikm mereu asa..

de ce oamenii de facut rau nu se satura niciodata? pt ca lor le place sa gandeasca negative,si tot ce vin pe degeaba si nu trebuie sa muncesti este mai placut..dar pt lucruri folositoare trebuie sa iti bati capul.
de ce oare trebuie sa doar sa fim rai? noi nu putem face doar ce vrem..trebuie sa facem lucruri si care sunt folositoare,,ne obisnuim cu ele apoi ne plac..Da poate ca nu ne plac pt ca oamenii nu sunt de caorc cu ele...In loc sa se bucure ca exista si oameni cu onoare si sinceri.numai ca ei nu sunt prea placuti din cuaza ca de pe oamenii corecti nu se poate profita si oamenii se comporta frumos doar ca au castig egoist..fara sa fie recunoscatori.

ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:43
pai drumul meu nu se va sfarsi niciodata..Pt ca niciodata nu voi inceta sa invatat de oameni ca esti suferea din vauza gandirii negative...

adevarul si corectitudinea trebuie sa intre in firea noastra si in instinctual nostrum si sa fikm mereu asa..

de ce oamenii de facut rau nu se satura niciodata? pt ca lor le place sa gandeasca negative,si tot ce vin pe degeaba si nu trebuie sa muncesti este mai placut..dar pt lucruri folositoare trebuie sa iti bati capul.
de ce oare trebuie sa doar sa fim rai? noi nu putem face doar ce vrem..trebuie sa facem lucruri si care sunt folositoare,,ne obisnuim cu ele apoi ne plac..Da poate ca nu ne plac pt ca oamenii nu sunt de caorc cu ele...In loc sa se bucure ca exista si oameni cu onoare si sinceri.numai ca ei nu sunt prea placuti din cuaza ca de pe oamenii corecti nu se poate profita si oamenii se comporta frumos doar ca au castig egoist..fara sa fie recunoscatori.
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:50
uite spre exemplu vad un film cu lideri care nu ii lasa pe oameni sa fie buni unii cu altii ca sa ii poata controla mai usor..cat sunt singuri si dezbinati sunt slabi pt ca de unul singur nu poti face nimic..
dar daca faci rau celoralti ii doar dezbini pt ca ei va face rau in continuare..

dar toti oamenii practica mentalitatea asta,dezbina si cucereste,,si barbatii cu femeile,,,si liderii cu cei care sub stapanirea sa..

ca sa te poti mentine pe drumul drept trebuie sa perseverezi si doar asa poti capata experienta,,,dar ca sa contribui si tu la mntalitatea dezbina si cucereste ce rost are?

sa faci placerea celui rau?pt ca el se joaca cu mintea ta? isi bate joc de oameni pt ca oamenii sunt prea comozi sa lupte sa mearga pe drumul drept?
de ce nu poti fii perseverant in lucruri bune,,sa nu pui la suflet cand cineva vrea sa iti faca rau,,sa nu te mai atasezi de oameni ci indealul tau sa fie sa mergi pe drumul drept sa contribui la contruire si nu la distrugere?

de ce sa lasi pe duhul celui rau sa isi bata joc de tine prin mintea ta el nu te invata de bine? Doar Dumnzeu te invata de bine dar trebuie sa respecti regulile lui sa nu faci rau
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 00:58
Vizionare placuta in continuare!

Eu plec la

Mai, sa nu te stresezi prea mult! ;)
Fss_ssu
Postat pe 8 August 2013 01:26
De la: suparatu_, la data 2013-08-08 01:26:44Vizionare placuta in continuare!

Eu plec la

Mai, sa nu te stresezi prea mult! ;)

sar putea sa nu ne mai auzim o perioda,dar eu va iubesc si nu va uit
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 01:38

Eu stiu, am simtit!
Odihna relaxanta si sa te intorci cu bine!

zaua buna!
Fss_ssu
Postat pe 8 August 2013 11:34
De la: Rotty, la data 2013-08-07 21:13:21 Mai , da ce repede se gasesc sfatuitoare pentru despartire....
"Cu toate acestea, intotdeauna ma asigura ca ma iubeste si nici nu vrea sa se desparta de mine si nici nu cred ca are pe altcineva."

Vezi mai Tudoritzo ce zice fata ? Voi , hop ! ...Desparte-te , lasa-l....etc. Este vreuna cre zice sa lupte pentru relatia ei ? ....Sa analizeze daca merita ? Banuiesc ca si tu esti divortata....




trebuie sa-l redescopere zilnic si sa vrea sa fie redescoperita de el.
sa reinnozi o relatie nu e usor, dar depinde de ea si de ceea ce-si doreste cu adevarat.
daca e ''femeie'', o poate reinnoda si sa-l faca sa o iubeasca ca la inceput.
Inainte de toate trebuie sa stie ceea ce-si doreste cu adevarat, trebuie sa fie sigura pe ea si pe ceea ce e in stare sa faca ca sa il recucereasca.
ce trebuie sa spun mai mult? daca ea considera ca merita, sa lupte pentru dragostea ei.
vivacedonna
Postat pe 8 August 2013 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A profitat de mine.... 238 De la: fengari 15 Iunie 2011 23:03
Minciuna si tradarea intr-o relatie 27 De la: Dor_marunt 16 Martie 2010 18:55
Tratamente pentru oligofreni 45 De la: garbo265966 2 Iulie 2012 12:09
DE TOATE 9 De la: cristina322 12 August 2010 12:07
Ce se mai intampla prin Moldova?? 28 De la: Iryna_Iry 10 Ianuarie 2013 21:10
Setari Cookie-uri