Lipsa de calciu

Hello! Sunt insarcinata in luna a cincea si de vreo saptamana am inceput sa ma simt slabita si sa am ameteli, dar nu specifice perioadei de sarcina, ci mai degraba cred ca sunt generate de o lipsa de calciu. Am voie sa iau vreun fel de calciu in aceasta perioada?
garbo_379587
Postat pe 24 Iulie 2013 10:39
Uite, aici găseşti un doctor să te ajute http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/14758/dilema-iezistentiala-sfatul-meu-sfatul-medicului-tot-timpul-e-un-medic-de-scarbiciu.html
Axl_R
Postat pe 24 Iulie 2013 10:54

Sarcina usoara!
Decat pastile, mai bine branza proaspata de vaca, lapte, oua si alte bunataturi. :)


zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 24 Iulie 2013 11:09
E chiar indicat sa maresti aportul de calciu in perioada asta. Merge si fara pastile : coji de oua uscate si macinate fin , cu miere de albine. Cate o linguritza dimineata si seara.
Sarcina usoara
Rotty
Postat pe 24 Iulie 2013 12:16
NU POT SA CRED CA IN ERA INFORMATIEI TU NU STII CE TREBUIE SA FACI CIND ESTI INSARCINATA da ai nevoie ! TU ai nevoie , bebele are nevoie, ai nevoi mai mult decat doar caulciu, sa fim intelesi sunt acum pe piata farmaceutica si chiar in reteaua plafar nenumarate produse complexe care iti asigura TOATE vitaminele, mineralele si oligoelementele de care ai nevoie , in afara de asta iti trebuie acid folic. doctorul tau de familie nu ti-a recomandat ???? dar ginecologul la care cred ca ai fost pina acum nu numai odata????? dar setul de analize si investigatii absolut necesare in timpul sarcinii !!!! TREZESTE-TE SI FA CE TREBUIE PENTRU TINE SI COPILUL TAU ! CITESTE MULT DESPRE FIECARE ETAPA A SARCINI , INFORMEAZA-TE ! NU MAI TRAI ASA LA INTAMPLARE! DAR ORICE COPLEX DE VITAMINE AI LUA DACA NU TE SI HRANESTI DIVERSIFICAT CU MULTE LEGUME FRUCTE , LAPTE,CARNE SI OUA ESTE DEGEABA! DESCHIDE OCHII SI MINTEA ! SUCCES SI INSPIRATI E!
garbo_19362
Postat pe 27 Iulie 2013 13:06
De la: garbo_379587, la data 2013-07-24 10:39:57Hello! Sunt insarcinata in luna a cincea si de vreo saptamana am inceput sa ma simt slabita si sa am ameteli, dar nu specifice perioadei de sarcina, ci mai degraba cred ca sunt generate de o lipsa de calciu. Am voie sa iau vreun fel de calciu in aceasta perioada?



la medic afli raspunsul la toate intrebarile tale , nu pe garbo, nu la tusa Leana din capu' satului...
adeline
Postat pe 28 Iulie 2013 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ofer medicamente 1 De la: Creatza 2 Octombrie 2008 16:41
PSIHOLOGIE COPII SI ADULTI 1 De la: garbo185480 9 Februarie 2011 03:42
Buna mamivi si viitoare mamici! 5 De la: mony08 23 Februarie 2010 17:19
va rog daca se poate sa ma ajutati si pe mine 5 De la: pinicuta 17 Mai 2010 09:57
mancarimea pieli 3 De la: garbo164704 7 August 2010 21:35
Setari Cookie-uri