Sunt in zodia racului dar nu suport deloc taurii.

Nu stiu cat or fi de adevarate aceste horoscoape insa un lucru e verificat in cazul meu,in viata reala:nu suport persoanele din zodia taurului!Firea mea de rac pasnic nu suporta persoanele agresive,pline de ele si rautacioase.Cam toti taurii sunt agresivi si le place sa ii manipuleze pe cei din jur.Voi ce experiente aveti cu taurii?
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 15:18
...Era unul la bunica in sat. Nici mie nu-mi prea placea ca auzisem ca impunge si se uita urat la toata lumea....
Rotty
Postat pe 20 Iulie 2013 15:27
F bine punctat, Rotty!

...95, ce sa zic acum?! Ca un sfat pentru tine, te-as incuraja sa faci 3 pasi inainte si doar 1 inapoi, asa ai vedea si tu jumatatea plina a paharului
Cat despre rautacisme si agresivitati, iti spun sigur ca niciun taur evoluat nu ar deschide un topic in care sa-si verse naduful pe altcineva, pe la spate, indiferent cat rau le-ai pricinuit. Aia ti-o trag in fata, frate! Aia se cheama curaj si stima de sine si incredere in fortele proprii.
Prefera sa ignore total o persoana care-i face rau(si-o ignora, regeste!), decat sa se piarda in barfe, intrigi si razbunari ieftine. Asta-i o simpla si mica mare diferenta intre un taur si un rac, asa, ca tine...
Desi nu te impacienta, cele doua semne sunt mult mai potivite decat iti poti da tu seama, avand in vedere ca nici nu prea te pricepi, cum singura ai specificat

Hai sa-ti povestesc o simpla istorie, care-mi vine, exact, acum pe moment dintre un rac si-un taur. Taurul ii da posibilitatea si-i ofera oportunitatea unui rac sa ajunga intr-un loc sus-pus. Racul istet profita de sansa primita si si-o valorifica. Trec ani in care racul isi promoveaza "oferta" respectiva, in vazul tuturor, mai ales, cu precadere, in fata taurului(specific ca relatiile se racisera, pe parcurs, din cauza tupeului si insistentei racului), ca o razbunare de a fi reusit, uitand cu totul datorita cui este acolo si nemultumindu-i niciodata pentru aceasta sansa unica care i-a schimbat viata. In ochii racului, asta era o razbunare la adresa taurului. In ochii taurului, asta era o impacare ca demersul sau bine-intentionat a fost valorificat...Posibil sa fie vorba si de ascendenti, pentru ca dupa 27 de ani, ascendentul vorbeste mai tare, decat zodia propriu-zisa, ori, in istorioara de care vorbesc eu, racul avea ascendent scorpion si taurul-leu si se stie ca scorpionul nu poate trai fara razbunari, cum leul nu suporta sa se sifoneze din cauza unei alte persoane. Mai e si atrograma, care-ti indica ce planete au fost in nr de case...eh, e complicat, baby, asa simplu crezi tu ca merge treaba?!

Posibil sa nasca ura pentru ca este prea franc, prea sincer si prea sigur de sine...si daca-i femeie, acel taur, din propozitia ta, posibil sa mori de invidie, pentru ca poseda secrete de care barbatii devin dependenti...si poate, ti-o fi suflat pe careva. Tebuie sa specifici daca femeie sau barbat, pentru ca la barbatii taur...e cu du-te-vino...si nu prea am cunostiinta, practica, concreta, despre aceste personjaje. Spun doar ce cunosc, stiu, experimentat si documentat. Asta inseamna sa fii obiectiv si sa ai un punct de vedere pertinent
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 16:29
Sinceră să fiu, io cu tauru' din mine, mă înţeleg de minune.
Numa' să îndrăznească să împungă, deschid gura de leoaică şi...
Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2013 17:38
De la: garbo_379295, la data 2013-07-20 15:18:27Nu stiu cat or fi de adevarate aceste horoscoape insa un lucru e verificat in cazul meu,in viata reala:nu suport persoanele din zodia taurului!Firea mea de rac pasnic nu suporta persoanele agresive,pline de ele si rautacioase.Cam toti taurii sunt agresivi si le place sa ii manipuleze pe cei din jur.Voi ce experiente aveti cu taurii?


dar cate "horoscoape" ai citit tu, 295... si cu cate persoane din zodia taurului ai avut de a face ??? nu stiu ce horoscop ai citit tu, dar uite aici un ex. : "Barbatul din zodia Taur este plin de afectiune, foarte incapatanat, rabdator si extrem de hotarat. El isi va urmari telurile cu determinare, fara sa renunte la ceea ce isi doreste.
Calm -chiar daca uneori exuberant- si tacut, acest barbat este genul de persoana care stie cum sa se descurce in aproape orice situatie. Guvernat, ca si semnul Balantei, de Venus, nativii acestei zodii apreciaza lucrurile fine si isi doresc sa fie inconjurati de cele mai bune si mai de calitate lucruri. Pentru el posesia unui lucru frumos inseamna foarte mult si va fi, pe tot parcursul vietii sale, un colectionar al lucrurilor care ii fac placere. Isi doreste de la partenerele sale aceleasi standarde inalte si gusturi rafinate.
Nativii acestei zodii cauta stabilitatea, atat in ceea ce priveste profesia, cat si in ce priveste casatoria sau relatiile amoroase si locuinta. Nu se adapteaza foarte bine sau foarte rapid schimbarilor si chiar daca pare sa fie un om extrem de rabdator, reactioneaza foarte urat atunci cand este impins pana peste limita suportabilitatii.
Viata alaturi de el nu este una extrem de comoda, pentru ca este un om pentru care discretia inseamna mult si, in plus, un om caruia nu ii este deloc usor sa isi exprime sentimentele. Chiar daca firea lui practica te va face sa crezi ca este complet lipsit de romantism, acest barbat abia astepta sa intalneasca femeia potrivita pentru a-si arata si o latura pe care o tine mai mult ascunsa, latura sa romantica. Este genul de barbat care va incerca sa te cucereasca recurgand la intregul arsenal de seductie: de la cine romantice la cadouri si buchete de flori. Nu trebuie sa te temi ca toate cadourile si atitudinea romantica vor disparea atunci cand veti deveni un cuplu, nu e genul sau sa renunte!
Ai aflat deja ca nativului din Taur nu isi exprima usor sentimentele si te vei bucura sa afli ca prefera sa iti declare dragostea sa cu ajutorul uneor cadouri, pentru ca el considera ca femeia iubita merita sa fie rasfatata!
Ce-si doreste de la o femeie? Si in latura sentimentala a vietii sale Taurul se dovedeste a fi practic: nu-si doreste o aventura sau o femeie pe care sa o aiba alaturi pentru putin timp, ci o femeie care sa ii stea alaturi toata viata. Dar asta numai daca se afla un punct al vietii sale in care isi doreste stabilitate.
Foarte senzual, nativul Taur nu isi poate imagina sexul fara romantism.
Sunt sinceri si nu sunt genul de persoane care sa faca promisiuni pe care nu le vor respecta. Se poate arata, insa, foarte posesiv si gelos si aceasta tendinta a lor poate provoca certuri violente in cuplu.
Daca iti doresti un barbat practic, care sa aduca stabilitatea in viata ta, iubeste un Taur !"

zici ca racii sunt pasnici ? poate, dar pe mine m-au ciupt cativa si nu vroiam sa le fac nici un rau, dacat sa-i pap ! taurii, cei ca din gradina lui bunica lui Rotii, pot fi si pasnici, dar nu le place sa-i apuce vreun rac de coada !!! cu toata "pasnicia" lu de rac ! poate tu ai avut o ex. neplacuta cu un taur, acum ma refer la un barbat... dar n-at trebui sa generalizezi ! un rac, care merge inapoi... nu poate vedea obiectiv in viata. dar taurul, da ! dar e dreptul tau sa ramai la parerea ta personala... dar asta chiar nu cred ca intereseaza pe nimeni !!! nu, eu nu sunt nascut in zodia taur, ci varsator... dar am cunoscut oameni din zodia taur si chiar mi-au placut, tocmai ptr. calmul lor !!!
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2013 18:29

Tauru' nu-i agresiv, ii "baiat" cuminte, gigel, si are numa' calitati.....tauroaicele-s agresive, si scutura din coada si cand mananca....sa li se imprastie parfumul de EVA
Ci, nu-ti vine a crede?
Sara!
Fss_ssu
Postat pe 20 Iulie 2013 18:41
De unde stii ca-i "Eva" ? ....Poate-i Lacoste sau Armani....
Rotty
Postat pe 20 Iulie 2013 19:57
Cristian Dior, avec H.
Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2013 20:18
J`Adore fara "H"....nema taur/a
Rotty
Postat pe 20 Iulie 2013 20:21


apropo... care e femininul de la "rac" ?
barboneli
Postat pe 20 Iulie 2013 20:35
orice experiente am avea noi cu taurii, care e relevanta?
"noi" astialalti, pe care ii intrebi tu, suntem alte zodii, sau poate tot raci ca si tine, ce sens are sa iti spunem noi ce experiente avem? faci studii zodiacale?
mai bine tricoteaza la o manusa de cauciuc! vezi, poate iese si lapte
heartbit
Postat pe 20 Iulie 2013 20:49
Păi teoretic, zodia rac e semn de apă și ar trebui sa se înteleagă destul de bine cu zodiile de pământ (in cazul acesta taurii),aicea depinde foarte mult de caractere,de obicei zodiile de apă sunt realiste și i-au lucrurile în serios
Lorelai_1
Postat pe 20 Iulie 2013 20:49
Stai ca m-a inspirat barboneli si mi-a mai amintit de ceva...Hm, esti taur?! Uite de asta stii ce spui si-o faci si cu talc, n-am stiut

Mi se pare cel mai naiv lucru sa generalizezi, pentru ca eu daca imi amintesc si-o dau pe stilul racoaicei de mai sus, din 4 prietene rac...la 2 din ele le-am dat cu flit, pentru ca erau ff parsive, profitoare si m-au tras in piept. Frate, asta in masura in care nici nu-s naiva, nici nu am fata de tampa, asta ca sa vezi pana unde merge tupeul unora atunci cand le oferi prietenia total dezinteresat. Si-acum ce-ar fi fost sa zic ca toate persoanele din rac sunt profitoare, isi urmaresc doar propriul interes si calca peste cadavre, in atingerea obiectivelor proprii?! Si zici de linistite?! Pfff, ce crize de isterie faceau astea si la ce barfe asistam vrand-nevrand din gura lor, mamaicaaa...acum ce sa fac?! Sa zic ca toate-s asa?! Ca n-au cuvant?! Nu! Le-am dat simplu si precis flit, definitiv, si pun pariu ca au ramas, tot asa, victime, ca si tine, simtindu-se, tot ele nedreptatite
Ei bine, fii atent ca atunci cand primesti ceva, din tot sufletul, si dai ceva urat in schimb s-ar putea sa ti-o iei rau pe cocoasa, mai ales, daca acea persoana-i taur! Pentru ca la "explozie", mai bine nu-i stai prin preajma
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 20:51
Pfff, bai suparatule...faci ce faci, o dai cum o dai si ma enervezi de fiecare data cand pui mana pe taste
Tauroaicele-s agresive doar motivate...de situatie, de persoane...in rest sunt linistite, blande, calme, de viata, energice...dar, daca le calci pe coada, cand ele sunt misto, pai, da, atunci sunt agresive si violente si cum vrei tu, dar doar atunci!
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 20:55
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 16:29:08F bine punctat, Rotty!

...95, ce sa zic acum?! Ca un sfat pentru tine, te-as incuraja sa faci 3 pasi inainte si doar 1 inapoi, asa ai vedea si tu jumatatea plina a paharului
Cat despre rautacisme si agresivitati, iti spun sigur ca niciun taur evoluat nu ar deschide un topic in care sa-si verse naduful pe altcineva, pe la spate, indiferent cat rau le-ai pricinuit. Aia ti-o trag in fata, frate! Aia se cheama curaj si stima de sine si incredere in fortele proprii.
Prefera sa ignore total o persoana care-i face rau(si-o ignora, regeste!), decat sa se piarda in barfe, intrigi si razbunari ieftine. Asta-i o simpla si mica mare diferenta intre un taur si un rac, asa, ca tine...
Desi nu te impacienta, cele doua semne sunt mult mai potivite decat iti poti da tu seama, avand in vedere ca nici nu prea te pricepi, cum singura ai specificat

Hai sa-ti povestesc o simpla istorie, care-mi vine, exact, acum pe moment dintre un rac si-un taur. Taurul ii da posibilitatea si-i ofera oportunitatea unui rac sa ajunga intr-un loc sus-pus. Racul istet profita de sansa primita si si-o valorifica. Trec ani in care racul isi promoveaza "oferta" respectiva, in vazul tuturor, mai ales, cu precadere, in fata taurului(specific ca relatiile se racisera, pe parcurs, din cauza tupeului si insistentei racului), ca o razbunare de a fi reusit, uitand cu totul datorita cui este acolo si nemultumindu-i niciodata pentru aceasta sansa unica care i-a schimbat viata. In ochii racului, asta era o razbunare la adresa taurului. In ochii taurului, asta era o impacare ca demersul sau bine-intentionat a fost valorificat...Posibil sa fie vorba si de ascendenti, pentru ca dupa 27 de ani, ascendentul vorbeste mai tare, decat zodia propriu-zisa, ori, in istorioara de care vorbesc eu, racul avea ascendent scorpion si taurul-leu si se stie ca scorpionul nu poate trai fara razbunari, cum leul nu suporta sa se sifoneze din cauza unei alte persoane. Mai e si atrograma, care-ti indica ce planete au fost in nr de case...eh, e complicat, baby, asa simplu crezi tu ca merge treaba?!

Posibil sa nasca ura pentru ca este prea franc, prea sincer si prea sigur de sine...si daca-i femeie, acel taur, din propozitia ta, posibil sa mori de invidie, pentru ca poseda secrete de care barbatii devin dependenti...si poate, ti-o fi suflat pe careva. Tebuie sa specifici daca femeie sau barbat, pentru ca la barbatii taur...e cu du-te-vino...si nu prea am cunostiinta, practica, concreta, despre aceste personjaje. Spun doar ce cunosc, stiu, experimentat si documentat. Asta inseamna sa fii obiectiv si sa ai un punct de vedere pertinent

A spune ca nu-ti place de cineva si a-l ura de-a binelea,cred ca e deja putin exagerat.Probabil,lectia ta de doi lei era menita sa ma enerveze putin.Oameni gratuiti pe net sunt o sumedenie.Scrii prea mult pentru NIMIC!Subiectul meu e doar o ironie la adresa astrologiei in care nu cred,nu ca nu ma pricep!E o diferenta!
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:03
La raspunsul asta, arati c-ai inteles tot, adica in cuvintele tale, fix nimic nu s-a prins de tine
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 21:08
De la: barboneli, la data 2013-07-20 18:29:03
De la: garbo_379295, la data 2013-07-20 15:18:27Nu stiu cat or fi de adevarate aceste horoscoape insa un lucru e verificat in cazul meu,in viata reala:nu suport persoanele din zodia taurului!Firea mea de rac pasnic nu suporta persoanele agresive,pline de ele si rautacioase.Cam toti taurii sunt agresivi si le place sa ii manipuleze pe cei din jur.Voi ce experiente aveti cu taurii?


dar cate "horoscoape" ai citit tu, 295... si cu cate persoane din zodia taurului ai avut de a face ??? nu stiu ce horoscop ai citit tu, dar uite aici un ex. : "Barbatul din zodia Taur este plin de afectiune, foarte incapatanat, rabdator si extrem de hotarat. El isi va urmari telurile cu determinare, fara sa renunte la ceea ce isi doreste.
Calm -chiar daca uneori exuberant- si tacut, acest barbat este genul de persoana care stie cum sa se descurce in aproape orice situatie. Guvernat, ca si semnul Balantei, de Venus, nativii acestei zodii apreciaza lucrurile fine si isi doresc sa fie inconjurati de cele mai bune si mai de calitate lucruri. Pentru el posesia unui lucru frumos inseamna foarte mult si va fi, pe tot parcursul vietii sale, un colectionar al lucrurilor care ii fac placere. Isi doreste de la partenerele sale aceleasi standarde inalte si gusturi rafinate.
Nativii acestei zodii cauta stabilitatea, atat in ceea ce priveste profesia, cat si in ce priveste casatoria sau relatiile amoroase si locuinta. Nu se adapteaza foarte bine sau foarte rapid schimbarilor si chiar daca pare sa fie un om extrem de rabdator, reactioneaza foarte urat atunci cand este impins pana peste limita suportabilitatii.
Viata alaturi de el nu este una extrem de comoda, pentru ca este un om pentru care discretia inseamna mult si, in plus, un om caruia nu ii este deloc usor sa isi exprime sentimentele. Chiar daca firea lui practica te va face sa crezi ca este complet lipsit de romantism, acest barbat abia astepta sa intalneasca femeia potrivita pentru a-si arata si o latura pe care o tine mai mult ascunsa, latura sa romantica. Este genul de barbat care va incerca sa te cucereasca recurgand la intregul arsenal de seductie: de la cine romantice la cadouri si buchete de flori. Nu trebuie sa te temi ca toate cadourile si atitudinea romantica vor disparea atunci cand veti deveni un cuplu, nu e genul sau sa renunte!
Ai aflat deja ca nativului din Taur nu isi exprima usor sentimentele si te vei bucura sa afli ca prefera sa iti declare dragostea sa cu ajutorul uneor cadouri, pentru ca el considera ca femeia iubita merita sa fie rasfatata!
Ce-si doreste de la o femeie? Si in latura sentimentala a vietii sale Taurul se dovedeste a fi practic: nu-si doreste o aventura sau o femeie pe care sa o aiba alaturi pentru putin timp, ci o femeie care sa ii stea alaturi toata viata. Dar asta numai daca se afla un punct al vietii sale in care isi doreste stabilitate.
Foarte senzual, nativul Taur nu isi poate imagina sexul fara romantism.
Sunt sinceri si nu sunt genul de persoane care sa faca promisiuni pe care nu le vor respecta. Se poate arata, insa, foarte posesiv si gelos si aceasta tendinta a lor poate provoca certuri violente in cuplu.
Daca iti doresti un barbat practic, care sa aduca stabilitatea in viata ta, iubeste un Taur !"

zici ca racii sunt pasnici ? poate, dar pe mine m-au ciupt cativa si nu vroiam sa le fac nici un rau, dacat sa-i pap ! taurii, cei ca din gradina lui bunica lui Rotii, pot fi si pasnici, dar nu le place sa-i apuce vreun rac de coada !!! cu toata "pasnicia" lu de rac ! poate tu ai avut o ex. neplacuta cu un taur, acum ma refer la un barbat... dar n-at trebui sa generalizezi ! un rac, care merge inapoi... nu poate vedea obiectiv in viata. dar taurul, da ! dar e dreptul tau sa ramai la parerea ta personala... dar asta chiar nu cred ca intereseaza pe nimeni !!! nu, eu nu sunt nascut in zodia taur, ci varsator... dar am cunoscut oameni din zodia taur si chiar mi-au placut, tocmai ptr. calmul lor !!!

"Horoscoape" este pluralul corect pentru horoscop:http://dexonline.ro/definitie/horoscop
daca tot vii cu mesaje zeflemitoare,asigura-te ca stii bine ce scrii.Da,am citit multe horoscoape la viata mea si am ajuns la concluzia ca sunt niste prostii.
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:09
A-ul nu are ce cauta la sfarsit de cuvant, atunci cand el de fapt e i. Invata sa scrii, matale, si-abia apoi revino! Am si eu o chestie. Ma cam deranjeaza agramatii. Am voie?! Hai pa!
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 21:09
De la: garbo_379295, la data 2013-07-20 21:09:31
De la: barboneli, la data 2013-07-20 18:29:03
De la: garbo_379295, la data 2013-07-20 15:18:27Nu stiu cat or fi de adevarate aceste horoscoape insa un lucru e verificat in cazul meu,in viata reala:nu suport persoanele din zodia taurului!Firea mea de rac pasnic nu suporta persoanele agresive,pline de ele si rautacioase.Cam toti taurii sunt agresivi si le place sa ii manipuleze pe cei din jur.Voi ce experiente aveti cu taurii?


dar cate "horoscoape" ai citit tu, 295... si cu cate persoane din zodia taurului ai avut de a face ??? nu stiu ce horoscop ai citit tu, dar uite aici un ex. : "Barbatul din zodia Taur este plin de afectiune, foarte incapatanat, rabdator si extrem de hotarat. El isi va urmari telurile cu determinare, fara sa renunte la ceea ce isi doreste.
Calm -chiar daca uneori exuberant- si tacut, acest barbat este genul de persoana care stie cum sa se descurce in aproape orice situatie. Guvernat, ca si semnul Balantei, de Venus, nativii acestei zodii apreciaza lucrurile fine si isi doresc sa fie inconjurati de cele mai bune si mai de calitate lucruri. Pentru el posesia unui lucru frumos inseamna foarte mult si va fi, pe tot parcursul vietii sale, un colectionar al lucrurilor care ii fac placere. Isi doreste de la partenerele sale aceleasi standarde inalte si gusturi rafinate.
Nativii acestei zodii cauta stabilitatea, atat in ceea ce priveste profesia, cat si in ce priveste casatoria sau relatiile amoroase si locuinta. Nu se adapteaza foarte bine sau foarte rapid schimbarilor si chiar daca pare sa fie un om extrem de rabdator, reactioneaza foarte urat atunci cand este impins pana peste limita suportabilitatii.
Viata alaturi de el nu este una extrem de comoda, pentru ca este un om pentru care discretia inseamna mult si, in plus, un om caruia nu ii este deloc usor sa isi exprime sentimentele. Chiar daca firea lui practica te va face sa crezi ca este complet lipsit de romantism, acest barbat abia astepta sa intalneasca femeia potrivita pentru a-si arata si o latura pe care o tine mai mult ascunsa, latura sa romantica. Este genul de barbat care va incerca sa te cucereasca recurgand la intregul arsenal de seductie: de la cine romantice la cadouri si buchete de flori. Nu trebuie sa te temi ca toate cadourile si atitudinea romantica vor disparea atunci cand veti deveni un cuplu, nu e genul sau sa renunte!
Ai aflat deja ca nativului din Taur nu isi exprima usor sentimentele si te vei bucura sa afli ca prefera sa iti declare dragostea sa cu ajutorul uneor cadouri, pentru ca el considera ca femeia iubita merita sa fie rasfatata!
Ce-si doreste de la o femeie? Si in latura sentimentala a vietii sale Taurul se dovedeste a fi practic: nu-si doreste o aventura sau o femeie pe care sa o aiba alaturi pentru putin timp, ci o femeie care sa ii stea alaturi toata viata. Dar asta numai daca se afla un punct al vietii sale in care isi doreste stabilitate.
Foarte senzual, nativul Taur nu isi poate imagina sexul fara romantism.
Sunt sinceri si nu sunt genul de persoane care sa faca promisiuni pe care nu le vor respecta. Se poate arata, insa, foarte posesiv si gelos si aceasta tendinta a lor poate provoca certuri violente in cuplu.
Daca iti doresti un barbat practic, care sa aduca stabilitatea in viata ta, iubeste un Taur !"

zici ca racii sunt pasnici ? poate, dar pe mine m-au ciupt cativa si nu vroiam sa le fac nici un rau, dacat sa-i pap ! taurii, cei ca din gradina lui bunica lui Rotii, pot fi si pasnici, dar nu le place sa-i apuce vreun rac de coada !!! cu toata "pasnicia" lu de rac ! poate tu ai avut o ex. neplacuta cu un taur, acum ma refer la un barbat... dar n-at trebui sa generalizezi ! un rac, care merge inapoi... nu poate vedea obiectiv in viata. dar taurul, da ! dar e dreptul tau sa ramai la parerea ta personala... dar asta chiar nu cred ca intereseaza pe nimeni !!! nu, eu nu sunt nascut in zodia taur, ci varsator... dar am cunoscut oameni din zodia taur si chiar mi-au placut, tocmai ptr. calmul lor !!!

"Horoscoape" este pluralul corect pentru horoscop:http://dexonline.ro/definitie/horoscop
daca tot vii cu mesaje zeflemitoare,asigura-te ca stii bine ce scrii.Da,am citit multe horoscoape la viata mea si am ajuns la concluzia ca sunt niste prostii.

Teoria nu se potriveste cu realitatea!Bunicul meu a fost taur,matusa mea este tot taur,am multi colegi tauri ,deci cunosc destui.Eu cred ca taurul ar avea motive sa fie gelos pe rac pentru ca este mult mai profund si mai original.Taurul e un om practic,nu prea sensibil si destul de primitiv.
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:12
De la: garbo_379295, la data 2013-07-20 21:03:42
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 16:29:08F bine punctat, Rotty!

...95, ce sa zic acum?! Ca un sfat pentru tine, te-as incuraja sa faci 3 pasi inainte si doar 1 inapoi, asa ai vedea si tu jumatatea plina a paharului
Cat despre rautacisme si agresivitati, iti spun sigur ca niciun taur evoluat nu ar deschide un topic in care sa-si verse naduful pe altcineva, pe la spate, indiferent cat rau le-ai pricinuit. Aia ti-o trag in fata, frate! Aia se cheama curaj si stima de sine si incredere in fortele proprii.
Prefera sa ignore total o persoana care-i face rau(si-o ignora, regeste!), decat sa se piarda in barfe, intrigi si razbunari ieftine. Asta-i o simpla si mica mare diferenta intre un taur si un rac, asa, ca tine...
Desi nu te impacienta, cele doua semne sunt mult mai potivite decat iti poti da tu seama, avand in vedere ca nici nu prea te pricepi, cum singura ai specificat

Hai sa-ti povestesc o simpla istorie, care-mi vine, exact, acum pe moment dintre un rac si-un taur. Taurul ii da posibilitatea si-i ofera oportunitatea unui rac sa ajunga intr-un loc sus-pus. Racul istet profita de sansa primita si si-o valorifica. Trec ani in care racul isi promoveaza "oferta" respectiva, in vazul tuturor, mai ales, cu precadere, in fata taurului(specific ca relatiile se racisera, pe parcurs, din cauza tupeului si insistentei racului), ca o razbunare de a fi reusit, uitand cu totul datorita cui este acolo si nemultumindu-i niciodata pentru aceasta sansa unica care i-a schimbat viata. In ochii racului, asta era o razbunare la adresa taurului. In ochii taurului, asta era o impacare ca demersul sau bine-intentionat a fost valorificat...Posibil sa fie vorba si de ascendenti, pentru ca dupa 27 de ani, ascendentul vorbeste mai tare, decat zodia propriu-zisa, ori, in istorioara de care vorbesc eu, racul avea ascendent scorpion si taurul-leu si se stie ca scorpionul nu poate trai fara razbunari, cum leul nu suporta sa se sifoneze din cauza unei alte persoane. Mai e si atrograma, care-ti indica ce planete au fost in nr de case...eh, e complicat, baby, asa simplu crezi tu ca merge treaba?!

Posibil sa nasca ura pentru ca este prea franc, prea sincer si prea sigur de sine...si daca-i femeie, acel taur, din propozitia ta, posibil sa mori de invidie, pentru ca poseda secrete de care barbatii devin dependenti...si poate, ti-o fi suflat pe careva. Tebuie sa specifici daca femeie sau barbat, pentru ca la barbatii taur...e cu du-te-vino...si nu prea am cunostiinta, practica, concreta, despre aceste personjaje. Spun doar ce cunosc, stiu, experimentat si documentat. Asta inseamna sa fii obiectiv si sa ai un punct de vedere pertinent

A spune ca nu-ti place de cineva si a-l ura de-a binelea,cred ca e deja putin exagerat.Probabil,lectia ta de doi lei era menita sa ma enerveze putin.Oameni gratuiti pe net sunt o sumedenie.Scrii prea mult pentru NIMIC!Subiectul meu e doar o ironie la adresa astrologiei in care nu cred,nu ca nu ma pricep!E o diferenta!


Corecteaza dracu' a-ul ala din final, inainte de a-l corecta pe barbo si apoi nu te mai contrazi stupid...ziceai de firi linistite(ce va caracterizeaza), acum pentru o opinie diferita zici ca te enervezi.Apoi revii cum ca e o diferenta intre a nu placea si a "ura", dar in titlul scrii cu litere de-o schioapa cum ca nu-i suporti deloc, ceea ce-i mult peste a nu placea, pur si simplu, nu?! Fuga la cratita...pe 2 pasi inapoi!
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 21:12
E original tot, saracu', de-aia nu poti dormi de grija taurului si-ai mai deschis si-un intreg topic cu asa ceva. Paranoia se trateza, sa stii...
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 21:13
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 21:12:30
De la: garbo_379295, la data 2013-07-20 21:03:42
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 16:29:08F bine punctat, Rotty!

...95, ce sa zic acum?! Ca un sfat pentru tine, te-as incuraja sa faci 3 pasi inainte si doar 1 inapoi, asa ai vedea si tu jumatatea plina a paharului
Cat despre rautacisme si agresivitati, iti spun sigur ca niciun taur evoluat nu ar deschide un topic in care sa-si verse naduful pe altcineva, pe la spate, indiferent cat rau le-ai pricinuit. Aia ti-o trag in fata, frate! Aia se cheama curaj si stima de sine si incredere in fortele proprii.
Prefera sa ignore total o persoana care-i face rau(si-o ignora, regeste!), decat sa se piarda in barfe, intrigi si razbunari ieftine. Asta-i o simpla si mica mare diferenta intre un taur si un rac, asa, ca tine...
Desi nu te impacienta, cele doua semne sunt mult mai potivite decat iti poti da tu seama, avand in vedere ca nici nu prea te pricepi, cum singura ai specificat

Hai sa-ti povestesc o simpla istorie, care-mi vine, exact, acum pe moment dintre un rac si-un taur. Taurul ii da posibilitatea si-i ofera oportunitatea unui rac sa ajunga intr-un loc sus-pus. Racul istet profita de sansa primita si si-o valorifica. Trec ani in care racul isi promoveaza "oferta" respectiva, in vazul tuturor, mai ales, cu precadere, in fata taurului(specific ca relatiile se racisera, pe parcurs, din cauza tupeului si insistentei racului), ca o razbunare de a fi reusit, uitand cu totul datorita cui este acolo si nemultumindu-i niciodata pentru aceasta sansa unica care i-a schimbat viata. In ochii racului, asta era o razbunare la adresa taurului. In ochii taurului, asta era o impacare ca demersul sau bine-intentionat a fost valorificat...Posibil sa fie vorba si de ascendenti, pentru ca dupa 27 de ani, ascendentul vorbeste mai tare, decat zodia propriu-zisa, ori, in istorioara de care vorbesc eu, racul avea ascendent scorpion si taurul-leu si se stie ca scorpionul nu poate trai fara razbunari, cum leul nu suporta sa se sifoneze din cauza unei alte persoane. Mai e si atrograma, care-ti indica ce planete au fost in nr de case...eh, e complicat, baby, asa simplu crezi tu ca merge treaba?!

Posibil sa nasca ura pentru ca este prea franc, prea sincer si prea sigur de sine...si daca-i femeie, acel taur, din propozitia ta, posibil sa mori de invidie, pentru ca poseda secrete de care barbatii devin dependenti...si poate, ti-o fi suflat pe careva. Tebuie sa specifici daca femeie sau barbat, pentru ca la barbatii taur...e cu du-te-vino...si nu prea am cunostiinta, practica, concreta, despre aceste personjaje. Spun doar ce cunosc, stiu, experimentat si documentat. Asta inseamna sa fii obiectiv si sa ai un punct de vedere pertinent

A spune ca nu-ti place de cineva si a-l ura de-a binelea,cred ca e deja putin exagerat.Probabil,lectia ta de doi lei era menita sa ma enerveze putin.Oameni gratuiti pe net sunt o sumedenie.Scrii prea mult pentru NIMIC!Subiectul meu e doar o ironie la adresa astrologiei in care nu cred,nu ca nu ma pricep!E o diferenta!


Corecteaza dracu' a-ul ala din final, inainte de a-l corecta pe barbo si apoi nu te mai contrazice stupid...ziceai de firi linistite(ce va caracterizeaza), acum pentru o opinie diferita zici ca te enervezi.Fuga la cratita...pe 2 pasi inapoi!

Care "A" trebuie "dracu" corectat?Esti nervoasa?Comentariul tau este gratuit.Ai chef de hartza?Eu nu vorbesc cu agramatele!Nu invers!"La cuvantul "dracului" ai pus un apostrof care inlocuieste terminatia "lui".Nu stiam ca inlocuieste mai mult de o litera!
Da,sunt o fire pasnica dar prostia gratuita si agresivitatea imi dispalc asa cum am spus mai sus.Daca esti asa desteapta,tine-ti lectiile pentru tine.Nu am nevoie de ele.Postul meu era o gluma iar tu scrii un mesaj caruia sigur i-ai dedicat o jumatate ora la cat de lung te-ai straduit sa-l scrii.Arata-mi greseala de gramatica,te rog!Iti explic imediat.
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:20
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 21:13:47E original tot, saracu', de-aia nu poti dormi de grija taurului si-ai mai deschis si-un intreg topic cu asa ceva. Paranoia se trateza, sa stii...

Paranoia ta cand o tratezi?Vad ca te prjnzi la vorba cu "agramatii".Unde iti e superioritatea?
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:21

Aoleu, da' tu esti prostuta de-a binelea si mai si semnalizezi, asa ca...e weekend, totusi, mars la abecedar! A-ul de la sfarsitul verbului "a uri", gigica!
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 21:24
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 21:08:10La raspunsul asta, arati c-ai inteles tot, adica in cuvintele tale, fix nimic nu s-a prins de tine

Las' ca esti tu desteapta si se prinde toata tempenia insirata mai sus de capul tau stralucit!Sa fii sanatoasa cu lectiile tale cu tot!
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:25
''A spune ca nu-ti place de cineva si a-l ura de-a binelea...''

a urî
Axl_R
Postat pe 20 Iulie 2013 21:26
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 21:24:35
Aoleu, da' tu esti prostuta de-a binelea si mai si semnalizezi, asa ca...e weekend, totusi, mars la abecedar! A-ul de la sfarsitul verbului "a uri", gigica!

"Mars"?????Asta e cuvant de femeie educata si citita?
NU am scris cuvantul "a uri" cu a.
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:27
De la: Axl_R, la data 2013-07-20 21:26:28''A spune ca nu-ti place de cineva si a-l ura de-a binelea...''

a urî

Da,am vazut ca am tastat gresit.
Acum am vazut.Merci.
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:28

Stiu, n-ai scris. Tu nici nu te-ai luat, aiurea, de tauri, nici nu ai scris amaratul ala de a...tu n-ai facut nimic, dar tu esti victima. Am dreptate, draga?!
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 21:29
De la: magdabeauty, la data 2013-07-20 21:24:35
Aoleu, da' tu esti prostuta de-a binelea si mai si semnalizezi, asa ca...e weekend, totusi, mars la abecedar! A-ul de la sfarsitul verbului "a uri", gigica!

Stiu ca "î" se scrie la sfarstiul si inceputul cuvintelor.Nu am fost atenta.dar limbajul tau arata ca esti o mahalagioica.Mars si tu la scoala inapoi,poate te educa profesorii mai bine ca sa vorbesti civilizat pe forumuri.Greseala mea a fost din neatentie,nu din nestiinta.Se vede ca esti o frustrata pus ape hartza pe forumuri.
Tu esti proasta total!
"Mars la cratita!"Model de limbaj de la tine!
garbo_379295
Postat pe 20 Iulie 2013 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma, eu taur 27 aprilie( 23), el capricorn 29 decembrie (24 ani) 18 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:10
Femeia Varsator 493 De la: raul27 26 Februarie 2018 13:42
intrebari despre balante 12 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 09:54
ea taur si el capricorn 13 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:31
cum poti schimba mentalitati? 29 De la: garbo027119 25 Decembrie 2009 17:53
Setari Cookie-uri