Valorifică-ţi calităţile şi resursele!

Am decis să vă dezvălui aceste informaţii legate de marketing, pentru ca voi cititoarele acestui blog, să puteţi evolua şi descoperi noi metode de a vă promova produsele, serviciile sau C.V. – ul.

Toate avem calităţi şi suntem speciale, singura diferenţă e că unele dintre noi am găsit metoda de a ne valorifica şi folosi calităţile, iar altele încă nu. Dar nu vă descurajaţi, cu siguranţă, veţi reuşi !

Sunt aici cu voi, pentru a vă ajuta şi prezenta noi metode şi forme de a pune în valoare cea mai specială parte a voastră. În rândurile de mai jos, citind, aş dori să sesizaţi evoluţia anumitor profesii. Meseria în sine, nu se schimbă, doar forma în care trebuie să o desfăşurăm pentru a avea rezultatele optime, se schimbă pas cu pas.

Dacă această schimbare a formei de execuţie vă deranjează cumva, vă rog să îmi răspundeţi la următoarea întrebare:

” – V-ar face o deosebită placere să priviţi filmul “Avatar”, cu ajutorul unui televizor cu lămpi, alb-negru ?”

Dacă răspunsul este “nu”, atunci ar trebui să vă adaptaţi profesia după cerinţele pieţii. În rândurile ce urmează, vă voi descoperi o mică parte din lumea audio-vizuală, dorind ca prin intermediul acestui articol, să vă prezint un evantai de posibilităţi.

Totul începe de la nevoia clientului, care expune unei agenţii, cerinţele sale. Agenţia, preia ideea şi o produce ea însăşi, sau devine intermediar între client şi studiouri sau persoane fizice autorizate.

Există multe tipuri de companii, dar cea mai completă este cea care acoperă toate ariile, aşa numita companie 360º, care printre altele, include:

- discuri de vinil, pancarte, afişe, casete audio, etc.

- reclamă audio, radio, etc

- publicitate indirectă;

- personal specializat;

- sponsori;

- audio – vizual;

- on line: web, banner, reţele sociale, etc.

- concursuri;

- produse specifice;

- T.V.



Tot acest proces, generează multiple locuri de muncă, de diferite specialităţi. În speranţa că vă vor fi de folos, voi enumera mai jos câteva dintre ele:

daca doresti sa citesti continuarea acestui articol intra pe : femeieactuala.ro

o zi plina de succes iti doresc
Simone_Larriviere
Postat pe 22 Iunie 2013 20:57

Eu am calitati dar nu sunt femeie

Mai, dar "agentia" di ce nu initiaza personalul propriu ca sa-si puna mintea la contributie?
Lasa, imi zaci al'data!
Numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 22 Iunie 2013 23:02
"Am decis să vă dezvălui aceste informaţii legate de marketing, pentru ca voi cititoarele acestui blog, să puteţi evolua şi descoperi noi metode de a vă promova produsele, serviciile sau C.V. – ul."

Asta-i un blog ???
.....Da.....tu esti chiar asa proasta ??? Mai intai "evolueaza" tu , si-apoi , noi mai vedem...
Rotty
Postat pe 22 Iunie 2013 23:07
De la: suparatu_, la data 2013-06-22 23:02:09
Eu am calitati dar nu sunt femeie

Mai, dar "agentia" di ce nu initiaza personalul propriu ca sa-si puna mintea la contributie?
Lasa, imi zaci al'data!
Numa' bine!

Felicitari pentru calitatile dobandite . Depinde foarte mult de volumul de munca pe care il accepta si de personalul de care dispun , inclus agentii tip The Mill au studiouri si P.F.A-uri cu care colaboreaza

o seara placuta in continuare
Simone_Larriviere
Postat pe 23 Iunie 2013 00:09
De la: Rotty, la data 2013-06-22 23:07:54"Am decis să vă dezvălui aceste informaţii legate de marketing, pentru ca voi cititoarele acestui blog, să puteţi evolua şi descoperi noi metode de a vă promova produsele, serviciile sau C.V. – ul."

Asta-i un blog ???
.....Da.....tu esti chiar asa proasta ??? Mai intai "evolueaza" tu , si-apoi , noi mai vedem...


Sa comentezi cu acest tip de limbaj la cei 45 de anisori spune multe despre tine .
nu sunt "proasta" am 11 ani de strainatate si mai fac greseli un lucru natural dupa atata timp .
Simone_Larriviere
Postat pe 23 Iunie 2013 00:49
Bine ai venit pe Garbo Sunt curioasa cat ramai....
Rotty
Postat pe 23 Iunie 2013 00:57
De la: Rotty, la data 2013-06-23 00:57:48Bine ai venit pe Garbo Sunt curioasa cat ramai....


Multumesc bine v-am gasit ... Timpul va avea ultimul cuvant :)
Simone_Larriviere
Postat pe 23 Iunie 2013 01:06
Rotty
Postat pe 23 Iunie 2013 01:09
De la: Simone_Larriviere, la data 2013-06-23 00:49:43
De la: Rotty, la data 2013-06-22 23:07:54"Am decis să vă dezvălui aceste informaţii legate de marketing, pentru ca voi cititoarele acestui blog, să puteţi evolua şi descoperi noi metode de a vă promova produsele, serviciile sau C.V. – ul."

Asta-i un blog ???
.....Da.....tu esti chiar asa proasta ??? Mai intai "evolueaza" tu , si-apoi , noi mai vedem...


Sa comentezi cu acest tip de limbaj la cei 45 de anisori spune multe despre tine .
nu sunt "proasta" am 11 ani de strainatate si mai fac greseli un lucru natural dupa atata timp .



Io am 10.....1 -0 pt tine
Rotty
Postat pe 23 Iunie 2013 01:12
.......sper ca nu Spania , sau Italia.....
Rotty
Postat pe 23 Iunie 2013 01:44
nu inteleg ce treaba au cei 11 ani de strainatate cu faptul ca nu te consideri proasta. Reprezinta o echivalare a iq-ului, sau o alternativa la iq sau ce?
Daca ne numaram in ani in strainatate, eu am vreo 30 - e ok?

Poate peste alti 20 o sa inveti sa isi ajustezi tonul pedagogic - si o sa mai inveti ca dupa standardele pietii advertisingul se plateste. Faptul ca reprezinti tu aici o agentie pirlita care nu e in stare sa isi faca o campanie nu e "promovare", e antireclama.
quasaria
Postat pe 23 Iunie 2013 03:22
De la: quasaria, la data 2013-06-23 03:22:19nu inteleg ce treaba au cei 11 ani de strainatate cu faptul ca nu te consideri proasta. Reprezinta o echivalare a iq-ului, sau o alternativa la iq sau ce?
Daca ne numaram in ani in strainatate, eu am vreo 30 - e ok?

Poate peste alti 20 o sa inveti sa isi ajustezi tonul pedagogic - si o sa mai inveti ca dupa standardele pietii advertisingul se plateste. Faptul ca reprezinti tu aici o agentie pirlita care nu e in stare sa isi faca o campanie nu e "promovare", e antireclama.


in primul rand nu este o agentie este o comunitate care in prezent nu vinde nimic deci nu are nevoie de campanii ,
2 imi recunosc greselile si nu am jignit pe nimeni
3 daca timpul tau este atat de important cum de dupa cei 30 de ani de strainatate definzi limbajul de argou ?


o zi faina
Simone_Larriviere
Postat pe 25 Iunie 2013 14:04
n-am idee ce inseamna in limba romana "definzi" - nici macar in limbaj de argou.
Oricum, presupun ca ai definit drept argou termenul "iq", ca restul e probabil sa iti fie foarte clari. Doar in ce priveste iq-ul am suspiciuni cum ca n-ai intelege ce inseamna.



"In prezent" nu vinde nimic...
quasaria
Postat pe 25 Iunie 2013 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atentie la munca la domiciliu 32 De la: garbo_414570 19 August 2015 17:29
Este videochat-ul un domeniu atractiv? Ma tenteaza. 3 De la: garbo_441069 23 Mai 2016 18:47
Medierea 18 De la: anaROBERT 11 Ianuarie 2011 12:28
ce cariera sa-mi aleg? 1 De la: garbo111310 5 Aprilie 2010 21:44
Ce te faci cand ramai fara job dintr-o data? 37 De la: LILO 3 Octombrie 2009 18:47
Setari Cookie-uri