7 kg in 7 zile

Heey am gasit dieta aceasta si mi-e frica sa nu pun la loc kilogramele pe care le dau jos... a incercat cineva dieta? v-ati ingrasat la loc?

Luni: se consuma numai fructe, mai putin banane. Este recomandat pepenele, si in special, cel rosu. Daca te limitezi la a manca doar pepene, sansele de a pierde in greutate cresc.

Marti: Se consuma numai legume. Se pot manca orice tip si in orice cantitate, crude sau fierte. Se recomanda ca, la micul dejun, sa se manance un cartof fiert cu 10 grame de margarina.

Miercuri: Se consuma fructe si legume la alegere, indiferent de cantitate. Sunt interzise bananele si cartofii.

Joi: Se consuma banane si lapte. Sunt recomandate 8 banane si pana la 3 pahare de lapte. Poti consuma in cantitate nelimitata si din supa speciala a carei reteta va fi prezentata mai jos.

Vineri: Se consuma carne de vita si rosii. Se mananca pana la 2 portii de cate 300 grame de carne de vita slaba cu 6 rosii preparate in orice fel. In aceasta zi trebuie marita cantitatea de apa consumata cu inca 3 pahare.

Sambata: Se consuma tot carne de vita, dar cu legume. Nu exista limita la cantitate.

Duminica: In aceasta zi se recomanda orez, suc de portocale si oricate legume.
garbo_14305
Postat pe 17 Iunie 2013 20:11
Hello ! Dupa cum vad, e o combinatie intre un regim disociat si dieta pentru cardiaci cu supa de varza . Eu le-am ,, servit '' pe ambele, este foarte eficient regimul cu supa de varza pe care o poti inghiti in orice cantitate pe langa celelalte alimente sugerate ! Dar nu degeaba am zis ,, iinghiti '' pentru ca de cand am urmat aceasta dieta, nu mai pot nici macar sa suport mirosul supei de varza Rezultatele vorbesc, deci am slabit intr-adevar dupa 14 zile 14 kg, la fel ca si dupa ce am tinut disociatul ( adica cel in care mananci in fiecare zi ori legume si doar legume, ori carne de pui / vita si doar carne, ori lactate si doar lactate...etc ) . Ceea ce nu e mai putin adevarat insa, este ca desi aceste diete au dat rezultate, mereu m-am ,, impiedicat '' dupa aceea de irezistibilii ,, dusmani '' fascinant de tentanti care se chiama dulciuri ! . Acum sunt din nou cuminte si am trecut la dieta si de luni, ma gandesc serios sa incep dieta Dukan. Nu e usoara, am inceput-o odata si am tinut 4 zile si m-am trezit fara 3 kg . Nu ma mint, stiu ca dupa 4 zile e doar apa din tesuturi care s-a dus, insa mai stiu o persoana care a tinut cu ceva vreme in urma dieta Dukan si nu s-a mai ingrasat. Merita incercat !
Si ca sa raspund la intrebarea ta, scuze pt intarziere, da ! eu am pus la loc kg pierdute dupa retetele amintite de tine , insa doar din vina mea, pentru ca nu mi-a bagat nimeni altcineva prajituricile in gura ! Bafta multa !
ScotyAnna
Postat pe 22 Iunie 2013 08:05
"insa doar din vina mea, pentru ca nu mi-a bagat nimeni altcineva prajituricile in gura ! Bafta multa
! !


....Pentru ca corpul tau , isi cerea dreptul...pt ca ti-a scazut magneziul...s.a.m.d.
Rotty
Postat pe 22 Iunie 2013 11:00
De la: Rotty, la data 2013-06-22 11:00:01"insa doar din vina mea, pentru ca nu mi-a bagat nimeni altcineva prajituricile in gura ! Bafta multa
! !


....Pentru ca corpul tau , isi cerea dreptul...pt ca ti-a scazut magneziul...s.a.m.d.

Multumesc !
ScotyAnna
Postat pe 23 Iunie 2013 05:27
eu am slabit 6 kg in 2 zile de la un stres foarte mare , am mers prin casa continuu si ma tot intrebam ce sa fac ? ce as putea sa fac? cum sa actionez sa fie mai bine si am luat trenul si am plecat la Iasi ca acolo era problema , cand m-am imbracat cu blugii au cazut de pe mine deodata .........
in alta ordine de idei , parerea mea este ca foarte multa miscare ca munca fizica care are un scop anume nu miscare la sala fortata .. si absolut scos din cap gandirea si obsesia ca sunt grasa si trebuie sa slabesc ..te face ""cea mai frumoasa si cea mai tare din parcare..""

facand o dieta tot timpul ai in cap ca trebuie sa slabesti si ..pana la urma slabesti dar ..devii un om slab si afectat de atata gandire si stres concentrat numai pe ideea asta
garbo174500
Postat pe 23 Iunie 2013 08:40
As vrea si eu sa incep aceasta cura, dar nu stiu reteta acelei supe speciale.
Poate o publici?
garbo121793
Postat pe 23 Iunie 2013 09:30
De la: ALittleLight, la data 2013-06-23 05:27:18
De la: Rotty, la data 2013-06-22 11:00:01"insa doar din vina mea, pentru ca nu mi-a bagat nimeni altcineva prajituricile in gura ! Bafta multa
! !


....Pentru ca corpul tau , isi cerea dreptul...pt ca ti-a scazut magneziul...s.a.m.d.

Multumesc !



Cand faci astfel de cure drastice , e bine sa iei magneziu , calciu si cate o lingura de ulei de in dimineata pe stomacul gol. Pe bune si fara gluma.
Rotty
Postat pe 23 Iunie 2013 10:11
eu am tinut-o si a functionat,in supica aceea am pus ce legume imi plac nu e doar de varza
indicat sa nu pui cartofi.am pus morcovi putina varza,rosii gulie morcov,fasole,ce iti place nu e atat de rau.si intr-adevar poti lua niste magneziu si calciu,rau nu iti face

garbo233751
Postat pe 23 Iunie 2013 13:32
De la: ALittleLight, la data 2013-06-22 08:05:21Hello ! Dupa cum vad, e o combinatie intre un regim disociat si dieta pentru cardiaci cu supa de varza . Eu le-am ,, servit '' pe ambele, este foarte eficient regimul cu supa de varza pe care o poti inghiti in orice cantitate pe langa celelalte alimente sugerate ! Dar nu degeaba am zis ,, iinghiti '' pentru ca de cand am urmat aceasta dieta, nu mai pot nici macar sa suport mirosul supei de varza Rezultatele vorbesc, deci am slabit intr-adevar dupa 14 zile 14 kg, la fel ca si dupa ce am tinut disociatul ( adica cel in care mananci in fiecare zi ori legume si doar legume, ori carne de pui / vita si doar carne, ori lactate si doar lactate...etc ) . Ceea ce nu e mai putin adevarat insa, este ca desi aceste diete au dat rezultate, mereu m-am ,, impiedicat '' dupa aceea de irezistibilii ,, dusmani '' fascinant de tentanti care se chiama dulciuri ! . Acum sunt din nou cuminte si am trecut la dieta si de luni, ma gandesc serios sa incep dieta Dukan. Nu e usoara, am inceput-o odata si am tinut 4 zile si m-am trezit fara 3 kg . Nu ma mint, stiu ca dupa 4 zile e doar apa din tesuturi care s-a dus, insa mai stiu o persoana care a tinut cu ceva vreme in urma dieta Dukan si nu s-a mai ingrasat. Merita incercat !
Si ca sa raspund la intrebarea ta, scuze pt intarziere, da ! eu am pus la loc kg pierdute dupa retetele amintite de tine , insa doar din vina mea, pentru ca nu mi-a bagat nimeni altcineva prajituricile in gura ! Bafta multa !


salut!
vroiam sa iti spun ca am tinut dukan vara trecuta...am reusit 3 luni si am slabit, zic eu, normal...asta fiing 10-12 kg...m`am lasat deoarece din pacate in ziua de azi a manca sanatos si la regimul respectiv inseamna o investitie serioasa...mai ales ca proteinele care se cer a le manca se gasesc doar in carne si in lactate slabe dupa cum se cere si din pacate dupa o luna nu mai puteam vedea iaurtul dietetic in fata, fie el mancat chiar si cu putina dulceata dietetica...e foarte greu deoarece se simte ca mancarea are alt gust si oricat de incantata as fi fost de rezultate am simtit schimbari majore ale metabolismului si nu bune...de exemplu imi cadea parul exagerat de mult (toate hainele imi erau pline de par si la fel peste tot unde stateam...plus dupa spalat)...la fel si cu carnea de pui...nu pot sa o mai vad in fata...si vei simti enorm lipsa fructelor...care la orice sunt esentiale...cel putin pt mine...
interesant dupa ce m`am lasat a fost ca nici acum nu am adaugat in greutate decat vreo 2 kg, dar din pacate se vede pe haine mult mai mult...ceea ce din nou cred ca e o problema...(parca ar fi vreo 6)...
deci daca te apuci sa sti ca in prima saptamana vrei da aproximativ 4-7 kg, in functie de cat ti atacul, si vei fi foarte slabita,....eu tremuram in a treia zi...cred ca se simte lipsa legumelor si a fructelor...
iti urez succes...eu cred ca o sa incerc cea de 7 zile scrisa de tine...:D revin cu rezultate apoi.
o zi frumoasa!
yoana_clau
Postat pe 23 Iunie 2013 13:43
Buna,

Eu iti spun sigur, sigur, sa nu incerci acea dieta. Pepenele si bananele au indice glicemic foarte ridicat. Desi te slabesc temporar, nu rezolvi nimic, pentru ca au foarte multe zaharuri.
Eu iti recomand cel mai bine o dieta hipocalorica si mult sport. Eu, una, ma duc de trei luni de zile la Alexandru Vestea, care e un super instructor de fitness si farmacist si cu ajutorul lui am slabit 11 kg pana acum. Regimul este super usor, iar la ora lui ma duc doar de doua ori pe saptamana. Iar pretul de abonament e super mic.

Uite aici link: http://alexvestea.ro

N-o sa regreti :). Poate o sa fim colege de clasa :).

Te pup si succes!
Nicoleta_Dumitrascu_1
Postat pe 23 Iunie 2013 13:46
dragele mele.....
curele de slabire despre care vorbiti nu sunt foarte indicate din punct de vedere medical....
majoritatea provoaca o dereglare a metabolismului incredibila....normal este sa slabesti intre 2.5 sau 3 kg, cel mult 4 pe luna....
o pierdere de 14 kile in 14 zile???!!!
dieta dunkan???!!!
cereti parerea unui nutrictionist, cu astfel de lucruri nu se joaca!!
ah....si faceti sport....
tzontzonica
Postat pe 23 Iunie 2013 21:59
Tzontzonico ,. nu te mai obosii sa zici , ca oricum nu te asculta nime` ....Eu am renuntzat
Rotty
Postat pe 23 Iunie 2013 22:18
Fetelor nu e indicat sa faceti excese!A manca multe fructe inseamna a aduce multe zaharuri in organism,ca totul sa functioneze corect nu ai voie sa depasesti 500 de gr. pe zi,de asemeni in cantitati mari ele pot ingrasa si va asigur ca aceasta am constat pe pielea mea,iar pofta de dulce se poate rezolva atunci cand in paralel cu o cura de slabire iti complectezi deficienta de magneziu cu un supliment de vitamine.De asemenii,intr-o cura de slabire trebuie sa-ti calculeze cantitatea de grasime pe care o consumi,ea este cea care este responsabila cu ingrasearea si slabirea,daca reduci consumul de grasimi si de sare, vei avea rezultate imediate,asta nu inseamna sa elimini din alimentatie carnea sau lactatele,poti consuma aceste alimente separat si la ore diferite dar in cazul lactatelor sunt indicate cele cu 1,5 % grasime,max.2% iar carnea este indicata cea de curcan,peste,vita,pui si poti consuma si alte tipuri de carne atata timp cat ai grija sa nu o prajesti si bineinteles sa ai grija sa-ti cureti grasimea dupa ea inainte sa o prepari.Daca va intereseaza si ate amanunte puteti sa ma intrebati,in ceea ce priveste curele de slabire am o vasta experienta dobindita pe pielea mea dar cea mai buna a fost experienta care am dobindit-o la inst.PARHON unde am fost invatat sa ma hranesc corect si sa slabesc,totul depinde de vointa si de corectitudinea orelor de masa ceea ce multi dintre noi nu dam atentie
11031979
Postat pe 24 Iunie 2013 08:25
De la: Rotty, la data 2013-06-23 22:18:23Tzontzonico ,. nu te mai obosii sa zici , ca oricum nu te asculta nime` ....Eu am renuntzat



speranza este ultima care se pierde.....ma gandeam si eu ca poate, poate.....
tzontzonica
Postat pe 24 Iunie 2013 15:08
Norocul meu ca mi-a placut biochimia.
Uite rezultatul:
cartoful e 100 % amidon,deci se transforma tot in zahar,deci grasime.
margarina are de 5 ori mai mult colesterol,si e complet saraca in vitamine,in comparatie cu untul,deci grasimecurata fara sa fie de folos,asa doar pentru gustul simtit,nu ca are nevoie corpul noatru de ea...
carnea 300 grame este exagerat de mult,150 e destul,pentru ca mai mult,inseamna arteroscleroza si toxine.
cantitatea mancarii,si durata mesei,are importanta foarte mare,pentru ca de marimea stomacului nostru,depinde ingrasatul nostru,asa te formezi sa te saturi cu mult,sau putin,pentru ca ,creierul nostru inregistreaza volumul mancarii,nu si calitatea,doar dupa digestie intelege corpul nostru daca am mancat hranitor,sau am umplut stomacul cu lucruri nefolositoare,in cantitate prea mare,etc.
Dieta asta este plina de greseli.....nu ne-au invatat parintii nostri nici ce inseamna sa mananci sanatos,care sunt nevoile corpului noastru,nici sa facem sport 40 minute zilnic obligatoriu.
Dieta corecta este cu legume,si nu chiar in orice cantitate,....luand in consideratie ca semnalul ca ne-am saturat,il da creierul dupa jumate de ora,de la masa,inseamna ca trebuie sa mestecam mult,aceeasi bucata,ca sa ne saturam cu putin.
Deci,dimineata un pahar lapte,sau ceai,doua felii de paine cu orice,branza,unt,salam slab,nu pate de ficat,nu icre,pentru ca au multe grasime,mai mult de jumate,citeste pe ambalaj sa te sperii...si un fruct tot dimineata.
la pranz salata,supa,ciorba,doua felii de paine,si un fruct,carnea doar 150 grame.
seara o felie de branza cu paine,sau un iaurt cu 2 felii de paine,si un fruct.
legumele nu ingrasa,si au fibre,intre mese se pot maca legume crude,sau vreun fruct.
dieta asta are la fiecare masa,tot ce are nevoie corpul nostru,zilnic,slabesti vreo 5 kg lunar,si daca respecti si nevoia de miscare,care inseamna 40 minute aerobic sau mers rapid sau alergat incet,ca sa transpiri,si sa gafai,ca asta inseamna ca ai facut sport....daca mergi pe jos o ora,nu inseamna sportul zilnic necasar!E mult mai putin.
Orezul,cartoful,pastele fainoase,sunt pline de amidon,care ajunge grasime in sange,daca nu facem sport ca sa le transformam in energie.Si mancam destule prostii,ca dulciurile,sucurile,care ingrasa mult....
Apropo de fructe....fructele contin zahar,si mai mult de 5 pe zi,e exagerat...se zice ca banana combinata cu lapte,slabeste,dar nu vad deloc din compozitia chimica,logica afirmatiei....
fructele ingrasa,pentru ca chiar si cele acre,au zahar in ele,fructoza.
Doar salatele si legumele nu ingrasa.Varza,rosii,castraveti,morcovi,fasole verde.
Si dintre carnuri,pestele este ideal pentru slabit.
carnea de vita avem nevoie doar de doua ori,sau o data pe saptamana,nu mai des...
carne alba putem manca,dar nu si salamuri,cremvusti,pentru ca au multa grasime si conservanti....
Am invatat cu se mananca sanatos,dieta asta,de la Papaverghis Stavros,endocrinolog,diabetolog,dietolog aici in grecia,insula Rodos,cand am patit diabet,si am platit 80 euro consultatia,si am tras timp de cinci ani pana am ajuns la normal iar,si acum continui sa mananc asa,si doar uneori depasesc,sau mananc dulciuri,mai multe,dar oricum conteaza in general,pe total,ce faci,cum mananci.
am aflat cat de gresit mancam,si ce sedentara eram,si asta a condus la boala,in timp.
sanatate,si spor la citit,despre nevoile organismului nostru!daca le respectam limitele,nici nu ne ingrasam,nici nu ne imbolnavim!


daniilia
Postat pe 24 Iunie 2013 16:24
Incearca dieta Dukan. Eu am slabit 25 kg in 5 luni si daca tii cu sfintenie promite ca nu pui la loc, iar de la alte persoane care au tinut-o stiu ca asa este. Disociatul este bun, slabesti, dar dupa 3-4 luni incepi sa pui la loc cu o viteza uimitoare.
moldoveanugeorgeta
Postat pe 25 Iunie 2013 09:28
nu gasesc reteta de supa de varza...
garbo100113
Postat pe 25 Iunie 2013 12:20
http://www.infoslabire.ro/slabire/135/dieta-de-slabire-cu-supa-de-varza-7-zile-5-7-kg.html

Poftim !
Rotty
Postat pe 25 Iunie 2013 12:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare reusesc sa slabesc acasa cu programul prezentat de Kudika? 1 De la: ralustef82 6 Februarie 2009 09:15
Ce e de facut cand nicio dieta nu functioneaza ? 46 De la: elenaa_gabriela85 31 Iulie 2015 15:07
Dieta+calculul greutatii 47 De la: Isa_Bella93 9 Iunie 2015 21:50
7 kg in 7 zile 18 De la: garbo_14305 25 Iunie 2013 12:39
Sa slabim impreuna! 276 De la: garbo_388410 5 Noiembrie 2013 13:03
Setari Cookie-uri