Rochie albastra

Am rochia aceasta pe albastru http://www.atmospherefashion.ro/rochie-scurta-licra-cu-trena-voal-r-539-p28-t5.html si o sa o iau la o nunta. Centura din talie cred ca o sa o desprind pentru ca la albastru e galbena si nu imi place. Ce accesorii sa imi pun?
garbo_7796
Postat pe 5 Iunie 2013 20:52
Un stiulete de cucuruz... NB !
Rotty
Postat pe 5 Iunie 2013 20:58
De la: Rotty, la data 2013-06-05 20:58:24Un stiulete de cucuruz... NB !



Fara mistouri se poate?
garbo_7796
Postat pe 5 Iunie 2013 21:14


maiii... daca tu esti cea care se afla in rochie.... chiar nu vad ce nevoie mai ai sa adaugi accesorii... ! oricum n-o sa le bage nimeni in seama.....
barboneli
Postat pe 5 Iunie 2013 21:35
De la: barboneli, la data 2013-06-05 21:35:14

maiii... daca tu esti cea care se afla in rochie.... chiar nu vad ce nevoie mai ai sa adaugi accesorii... ! oricum n-o sa le bage nimeni in seama.....



Nu sunt eu in rochie. Se observa clar ca este un model pus sa prezente rochia...si anume Marina Dinu,..Nu stiu cat intereseaza chestia asta, chiar deloc as putea spune. Insa ideea era alta. Daca nu esti in stare sa oferi un sfat in moda, ma bine te abtii de la comentarii. Asa ca o sa ma prefac ca nu am citit comentariul tau rautacios.
garbo_7796
Postat pe 5 Iunie 2013 21:53
daca nu vrei sa pui un stiulete de cucuruz, poate pui niste flori din alea de hartie creponata... multicolore ... asa ca la o sorcova!

de unde sa stim noi ce accesorii sa iti pui ...?
cine dracu stie cum arati si ce culori si acceosrii ti se potrivesc?
la o anorexica i se potriveste ceva... òa o femeie normala altceva ... la o supraponderala altceva... la una juma de buletin i sta bine cu unele accesorii, la una cu un metru de craci ii sta bine cu alte accesorii si asa mai departe.... ca sa nu mai vorbesc si despre culoarea parului!

dar ca sa fii sigura ca esti in ton cu tot si toate, ia-ti o roaba de zdranganele si impopotzoneaza-te cu ele!
heartbit
Postat pe 5 Iunie 2013 22:10


vezi... ? esti o prefacuta... pentru ca ai citit totusi comentariul. de fapt, recunosc ca am facut un compliment celei care o poarta, acum stiu si cum o cheama... Marina ! acum... albastru e tare pretentios la asortari. la negru merge orice culoare, la albastru nu. nu stiu cat de inchis e albastru tau, dar daca e inchis, ai putea pune un shnur impletit, un shnur cam de grosimea unui creion... de culoare bleu. iar daca e albastru deschis, pui tot un snur la fel, dar bleumarin. nu poti sa ceri ceva ca accesorii si sa pui si un alt model in rochie si alta culoare la rochie. albastru are cateva noante. poate tu esti scunda, mai grasa, poate ai talia mai groasa, conteaza si asta. rochia asta e facuta special ca sa nu-i mai adaugi zorzoane... ! in cel mai rau caz... ti un ziar, Romania libera daca-l mai aveti... rasucit sul !
barboneli
Postat pe 5 Iunie 2013 22:11
De la: heartbit, la data 2013-06-05 22:10:10daca nu vrei sa pui un stiulete de cucuruz, poate pui niste flori din alea de hartie creponata... multicolore ... asa ca la o sorcova!

de unde sa stim noi ce accesorii sa iti pui ...?
cine dracu stie cum arati si ce culori si acceosrii ti se potrivesc?
la o anorexica i se potriveste ceva... òa o femeie normala altceva ... la o supraponderala altceva... la una juma de buletin i sta bine cu unele accesorii, la una cu un metru de craci ii sta bine cu alte accesorii si asa mai departe.... ca sa nu mai vorbesc si despre culoarea parului!

dar ca sa fii sigura ca esti in ton cu tot si toate, ia-ti o roaba de zdranganele si impopotzoneaza-te cu ele!



''Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.''
garbo_7796
Postat pe 5 Iunie 2013 22:31
De la: barboneli, la data 2013-06-05 22:11:54

vezi... ? esti o prefacuta... pentru ca ai citit totusi comentariul. de fapt, recunosc ca am facut un compliment celei care o poarta, acum stiu si cum o cheama... Marina ! acum... albastru e tare pretentios la asortari. la negru merge orice culoare, la albastru nu. nu stiu cat de inchis e albastru tau, dar daca e inchis, ai putea pune un shnur impletit, un shnur cam de grosimea unui creion... de culoare bleu. iar daca e albastru deschis, pui tot un snur la fel, dar bleumarin. nu poti sa ceri ceva ca accesorii si sa pui si un alt model in rochie si alta culoare la rochie. albastru are cateva noante. poate tu esti scunda, mai grasa, poate ai talia mai groasa, conteaza si asta. rochia asta e facuta special ca sa nu-i mai adaugi zorzoane... ! in cel mai rau caz... ti un ziar, Romania libera daca-l mai aveti... rasucit sul !
'





''Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.''
garbo_7796
Postat pe 5 Iunie 2013 22:31
De la: garbo_7796, la data 2013-06-05 22:31:22
De la: heartbit, la data 2013-06-05 22:10:10daca nu vrei sa pui un stiulete de cucuruz, poate pui niste flori din alea de hartie creponata... multicolore ... asa ca la o sorcova!

de unde sa stim noi ce accesorii sa iti pui ...?
cine dracu stie cum arati si ce culori si acceosrii ti se potrivesc?
la o anorexica i se potriveste ceva... òa o femeie normala altceva ... la o supraponderala altceva... la una juma de buletin i sta bine cu unele accesorii, la una cu un metru de craci ii sta bine cu alte accesorii si asa mai departe.... ca sa nu mai vorbesc si despre culoarea parului!

dar ca sa fii sigura ca esti in ton cu tot si toate, ia-ti o roaba de zdranganele si impopotzoneaza-te cu ele!



''Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.''


crede-ma ca zicala pe care tocmai ai scris-o ti se potriveste de minune!

daca vrei sa primestiadulari, incearca la magazinul de vis-a-vis!
sau crezi ca nu se vede ca respiri a pitipoanca ... fataaaa.... care vrea sa se bage si ea in seama cu o rocie ...!

si dupa nunta ce faci? o scoti la mezat, ca alea care isi vindeau pe aici, pe forum, rochiile de mireasa? aveau si text ... rochie de mireasa purtata o singura data!!!
si tu o sa ai o rochie albastra fara centura din talie... si cu accesorii purtate o singura data!

hai la cotetz pitzi ...! ca nu mai avem caviar azi... incearca maine....
heartbit
Postat pe 5 Iunie 2013 23:08
De la: heartbit, la data 2013-06-05 23:08:32
De la: garbo_7796, la data 2013-06-05 22:31:22
De la: heartbit, la data 2013-06-05 22:10:10daca nu vrei sa pui un stiulete de cucuruz, poate pui niste flori din alea de hartie creponata... multicolore ... asa ca la o sorcova!

de unde sa stim noi ce accesorii sa iti pui ...?
cine dracu stie cum arati si ce culori si acceosrii ti se potrivesc?
la o anorexica i se potriveste ceva... òa o femeie normala altceva ... la o supraponderala altceva... la una juma de buletin i sta bine cu unele accesorii, la una cu un metru de craci ii sta bine cu alte accesorii si asa mai departe.... ca sa nu mai vorbesc si despre culoarea parului!

dar ca sa fii sigura ca esti in ton cu tot si toate, ia-ti o roaba de zdranganele si impopotzoneaza-te cu ele!



''Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.''


crede-ma ca zicala pe care tocmai ai scris-o ti se potriveste de minune!

daca vrei sa primestiadulari, incearca la magazinul de vis-a-vis!
sau crezi ca nu se vede ca respiri a pitipoanca ... fataaaa.... care vrea sa se bage si ea in seama cu o rocie ...!

si dupa nunta ce faci? o scoti la mezat, ca alea care isi vindeau pe aici, pe forum, rochiile de mireasa? aveau si text ... rochie de mireasa purtata o singura data!!!
si tu o sa ai o rochie albastra fara centura din talie... si cu accesorii purtate o singura data!

hai la cotetz pitzi ...! ca nu mai avem caviar azi... incearca maine....





Care e problema ta?! Nu ma cunosti incat sa iti permiti sa ma cataloghezi dupa o intrebare legata de o rochie. Nu ma cobor la nivelul tau de patru clase. Faci parte din categoria circarilor de pe acest forum?! Scuteste-ma de comentarii lipsite de educatie si de bun-simt.
garbo_7796
Postat pe 5 Iunie 2013 23:24

....dap si un "desteptarea" rasucit ii bun mai ales daca are si poze ;))

Mai, uitandu-ma la manechin,constat ca aia nu-i rochie, ii compleu format din doua sau trei piese:
fusta cu trena din voal si bluza sau fusta, bluza si trena separat.....tu stii cum o ai
La acelasi gen dar de culoare albastra ar merge accesorii in ton cu anotimpul si culoarea parului tau, ba mai mult, cu culoarea tenului, a pielii.....acu', nu zic ca ai picioare bronzate si fata maslinie.....tu stii
Si sa-ti zic ca nu se mai poarta asorteurile la costumatii stilate si asta e adevarat dar pe langa inaltime,greutate si aspect fizic sa tii cont si de felul cum te simti bine cu accesoriile

...:-W sa imi spui si mie ce ai ales, K?

numa' bine!
Fss_ssu
Postat pe 5 Iunie 2013 23:25
hai ca te strici pitzi!
nu eu am o problema!
tu ai o problema si grava la mansarda!
ai cerut sfaturi... ti-am zis fa-te sorcova! daca nu iti convine ... atunci nasol.... te poti face curca beata
si pentru incultura ta geniala ... te anunt, ca nu am nici macar 4 clase...! am una singura .. dar este cu minim 5 peste ale tale toate...
ca n-ai tu ani de scoala cata vacanta am avut eu!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2013 00:26
De la: heartbit, la data 2013-06-06 00:26:37hai ca te strici pitzi!
nu eu am o problema!
tu ai o problema si grava la mansarda!
ai cerut sfaturi... ti-am zis fa-te sorcova! daca nu iti convine ... atunci nasol.... te poti face curca beata
si pentru incultura ta geniala ... te anunt, ca nu am nici macar 4 clase...! am una singura .. dar este cu minim 5 peste ale tale toate...
ca n-ai tu ani de scoala cata vacanta am avut eu!



Atat de duce capul, atat spui. Irosesti aerul degeaba. Lumineaza-mi ziua, DA-TI FOC! Am incheiat orice discutie cu tine. Adios
garbo_7796
Postat pe 6 Iunie 2013 06:23


buna dimineata shepte, shepte, noua, shase... ! "Adios", asa te cheama ? daca nu, ce e aia "adios"... ? sau asa se spune la Vintzul de Jos... ? am avut o data o prietena sau ceva mai mult decat prietena... si care mereu imi spunea "adios" dar seara ma trezeam iar cu ea in bratze... ! de ce mi-am adus aminte de ea ? ca semana cu Marina... doar ca era mai dulce si nu asa batzoasa... ! ca tine de exemplu... ! ma scuzi te rog ! pana la urma s-a intors definitiv in Africa de unde era originala... ! da, era putin cam "bronzata", dar avea o piele catifelata asa cum numai etiopencile au... !!! chiar nu ai avut pe cineva in preajma sa-ti faca o poza in rochia cu care ai tu de gand sa mergi la nunta ? sa vedem si noi mai exact ce culoare are, cum iti shade pe umerii tai frumosi... ce "accesorii" sa mai adaugi ca sa se potriveasca cu talia ta trasa prin inel ? pe mine, cand am citit intrebarea ta, cu accesorii... m-a dus gandul imediat la: piese anexe ale unei mașini ! si imi ziceam: sa-i spun de o oglinda retrovizoare sau de un pandativ-ventilator... ??? degeaba te superi, noi am vrut sa te ajutam.... !
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2013 08:28
Dar ce ziceti de aceasta rochita : http://www.dyfashion.ro/rochii/1592-rochie-mistique-blue.html. Astept pareerile voastre obiective.
DyFashion
Postat pe 26 Iunie 2013 01:14
.
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2013 10:47
pisi, in primul rind rochia AIA e facuta sa fie neagra, nu roz, nu mov, nu bleu. Ca rochie neagra si din materiale de FOARTE buna calitate (nu kktul ala de voal din spate) da, poate fi interesanta. Daca e pastel, atunci e tinuta de plaja. Si poti sa iti iei rochia ta albastra la dus, cu slapi, si cu un prosop in cap, nu mai ai nevoie de alte accesorii.

Iar in ce priveste "manechina", e cam grasuta si cu picioarele cam scurte (gen "morcovi, cu tot cu tocurile alea fortate) pt a adopta stilul asta. In asa ceva chiar poti arata spectaculos, daca ai 1.95 m si 40 de kg si osatura perfecta. Altfel dai in penibil. Modelul e facut sa ascunda faptul ca n-ai forme: volanele compenseaza lipsa soldurilor, topul e taiat sa "formeze" sinii pe care nu ii ai, etc. Daca esti femeie, nu baietel, mai bine ia-ti altceva pe tine - ca sa nu fii chiar caricatura.
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2013 10:54
Daca vreti o rochie speciala pentu un eveniment va recomand "Talis Atelier". Aici mi-am gasit rochia mult visata chiar in propria lor colectie "Sensual Lights by Talis".

Apropos fac si rochii pe comanda!

Fabrica se afla in Bucuresti, zona Crangasi.
garbo_380045
Postat pe 5 August 2013 10:43
Eu mi-am achizitionat o rochie albastru imperial de la "Talis Atelier". Au fabrica in zonma Crangasi, pe strada Rusetu nr. 4, cladirea Ringier Print. Pentru detalii si programari sunati la nr. de tel. 0726 299 833
garbo_380045
Postat pe 12 August 2013 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
croitoreasa/atelier croitorie iasi????? 15 De la: ysabela44 16 Martie 2017 15:18
Fuste mini la birou? 92 De la: Alexxandra 5 Martie 2010 19:44
Haine la comanda Iasi 1 De la: garbo_464189 18 Martie 2017 17:38
tinuta de banchet 11 De la: Celleste_ 1 Iunie 2010 10:29
Un nou magazin de fashion la preturi de outlet 1 De la: prestige_outlet 19 Iunie 2009 14:46
Setari Cookie-uri