oare de ce?

Nu am cerut dovezi de iubire la prima intilnire ci dupa un timp cind am simtit k e schimbat- sunt unele lucruri care se simt. el cind mi-a cerut orice eu am facut ce am putut sa simta k il iubesc cred k este normal sa cer si eu afectiune asta e singura dovada ce am cerut nimic altceva
--eu sunt pe piciorele mele nu doresc decit afectiune ptr k eu daruiesc inima suflet trup tot tot nu merit afectiune? nu am cerut nimic nu m-am plins de nimic dar nici nu e normal k atunci cind iubesti sa stai la distanta si sa nu dai un tel sa vezi daca cel care mereu te sprijina e ok
garbo_13599
Postat pe 19 Mai 2013 17:30
este iubire f sincera nu sunt frustrata ptr k nu sunt orgolioasa, nu pot dormi nu pot minca e prezent in mintea mea orice as face si doare al naibii de rau te inseli sunt f intelegatoare dar indiferenta lui e de neinteles mai ales k nu am cerut nimic decit afectiune
garbo_13599
Postat pe 19 Mai 2013 17:35
intii nu am acceptat nimic o perioada, a venit sa ma cunoasca si apoi ma cautat mereu la tel si-mi declara k ma iubeste. nu l-am crezut la inceput apoi am inceput sa-l iubesc si eu si am inceput sa avem si relatii intime. de mai multe ori.. el si acum zice k ma doreste dar nu ma mai suna si are toane de ma zapaceste astazi zice sa-mi caut altul k el nu mai vrea nimic cu mine daca-mi doresc sa ma sune iar miine daca-mi scrie buna ziua sii raspund la salut prin mesaj zice k voi fi prietena si amanta lui toata viata si k ma doreste. ma innebuneste nici nu stiu ce sa mai cred. as vrea sa-l pot ignora si sa nu mai vreau sa ma caute dar nu ma lasa inima chiar daca-mi impun. am incercat sa ma afund in munca sa nu ma mai gindesc la el dar ma domina si mental si sentimental. nu ionteleg de ce ma ruga sa-i scriu sau sa-l sun daca acum el nu mai vrea sa faca asta.
garbo_13599
Postat pe 19 Mai 2013 17:48
nici nu am acceptat nimic o perioada, a venit sa ma cunoasca si apoi ma cautat mereu la tel si-mi declara k ma iubeste. nu l-am crezut la inceput apoi am inceput sa-l iubesc si eu si am inceput sa avem si relatii intime. de mai multe ori.. el si acum zice k ma doreste dar nu ma mai suna si are toane de ma zapaceste astazi zice sa-mi caut altul k el nu mai vrea nimic cu mine daca-mi doresc sa ma sune iar miine daca-mi scrie buna ziua sii raspund la salut prin mesaj zice k voi fi prietena si amanta lui toata viata si k ma doreste. ma innebuneste nici nu stiu ce sa mai cred. as vrea sa-l pot ignora si sa nu mai vreau sa ma caute dar nu ma lasa inima chiar daca-mi impun. am incercat sa ma afund in munca sa nu ma mai gindesc la el dar ma domina si mental si sentimental. nu ionteleg de ce ma ruga sa-i scriu sau sa-l sun daca acum el nu mai vrea sa faca asta.
garbo_13599
Postat pe 19 Mai 2013 17:52
Ai dreptate deja fug cind cineva incearca sa ma abordeze sau ma complimenteaza,
garbo_13599
Postat pe 19 Mai 2013 17:56

incurcata "poveste".....
Fss_ssu
Postat pe 19 Mai 2013 18:21
mai sau terminat batratii ...
lllorena
Postat pe 19 Mai 2013 19:34
De la: lllorena, la data 2013-05-19 19:34:51mai sau terminat batratii ...



daca te referi la barbati, inca nu, a mai ramas ceva pe/la fund.vrei sa vezi?
garbo_13807
Postat pe 19 Mai 2013 19:45
De la: garbo_13599, la data 2013-05-15 13:53:49de ce un barbat zodia berbec poate renunta asa usor la cineva care-l iubeste sincer doar ptr k am cerut o dovada de iubire inainte sa merg la intilnire? eu sunt sagetatoare cum as putea sa-l conving k sunt sincera si sa ma creada ca-l iubesc?



Ai putea sa mi raspunzi , "sincer" la o intrebare ? Ce studii ai d-soara ?


DaMarkus09
Postat pe 19 Mai 2013 23:16
eu am cunoscut in viata mea 3 BERBECI !!!!!!!!!toti 3 ipocriti,mincinosi,fustangii,neseriosi,te fac sa te indragostesti de ei si cand ti-e lumea mai draga dispar..........pentru ei relatiile sunt "trofee".cuceriri... sa fie la numar!Para-ti bine ca s-a intamplat acum nu ca la mine dupa 12 ani.........
garbo217839
Postat pe 19 Mai 2013 23:22
daca ar fi simtit la fel ca tine, dovezile veneau de la sine. cu ce te-ar fi ajutat niste cuvinte dulci si mincinoase? stii cat de tare doare sa constati ulterior ca a mintit? si apoi, cum sa-ti spuna cineva inainte de prima intalnire ca te iubeste? iubirea adevarata are nevoie de putin timp ca sa se defineasca. altfel, nu-i decat impuls sexual. asta trece destul de repede. e ca focul de paie. mult noroc!
Monica_Grosariu_1
Postat pe 20 Mai 2013 07:10
De la: suparatu_, la data 2013-05-19 18:21:05
incurcata "poveste".....


nimic nu e incurcat. doar cei ce pun etichete vor sa incurce. .este foarte simplu, ruperea unei relatii care s-a dovedit in timp distructiva, energofaga si culminind cu lipsa respectului fata de celalalt partener.partenerul "stapin pe situatie "va ataca mereu relatia, va maltrata psihic "combatantul", il va "descalifica "va deteriora relatia pina la a o ucide dar cu incetinitorul pt a-si savura rezultatul.astfel comportamentul "invingatorului"devine brutal, violent, vulgar, pe masura disperarii de a pierde.dar vine vremea cind relatia obosita aduce disperare, deznadejde si in finalramine o amintire urita a ceva ce a fost frumos.


am citit undeva ca omul nu se poarta atit de urit cum se poarta cu semenii sai, cu nici o masina, sau aparat.
garbo_13807
Postat pe 20 Mai 2013 07:48
De la: suparatu_, la data 2013-05-19 18:21:05
incurcata "poveste".....


nimic nu e incurcat. doar cei ce pun etichete vor sa incurce. .este foarte simplu, ruperea unei relatii care s-a dovedit in timp distructiva, energofaga si culminind cu lipsa respectului fata de celalalt partener.partenerul "stapin pe situatie "va ataca mereu relatia, va maltrata psihic "combatantul", il va "descalifica "va deteriora relatia pina la a o ucide dar cu incetinitorul pt a-si savura rezultatul.astfel comportamentul "invingatorului"devine brutal, violent, vulgar, pe masura disperarii de a pierde.dar vine vremea cind relatia obosita aduce disperare, deznadejde si in finalramine o amintire urita a ceva ce a fost frumos.


am citit undeva ca omul nu se poarta atit de urit cum se poarta cu semenii sai, cu nici o masina, sau aparat.
garbo_13807
Postat pe 20 Mai 2013 07:49
Cum vine asta cu "am cerut afectiune" ?! Afectiunea e sau nu e, se da sau nu, nu se cere asa cum ceri o tigara sau o cafea.
Asa faci de obicei ? Faci o lista cu ce nevoi ai si apoi o dai partenerului si, in functie de ce primesti, mai tai cate ceva de pe lista ?
In plus, de ce ar fi obligat omu' sa-ti dea exact ce crezi tu ca-i oferi ? Fiecare simte intr-un fel, se manifesta diferit, nu ai cum sa impui, sa ceri, sa dai sarcini si directive, e stupid si absurd. Te-ai gandit ca poate ce ii oferi tu nu e suficient, util sau multumitor pt el ? Iti pui asemenea intrebari sau doar te dai cu fundul de pamant ca un copil rasfatat si zici doar "hai, da-mi !" ?
Pune-te si citeste inclusiv manuale de gramatica, lumineaza-te la cap, maturizeaza-te, incerca sa intelegi ca iubirea inseamna umilinta (si nu, nu in sensul de te lasa umilit !), generozitate si daruire de sine si cand incepi sa prinzi ideea poti incerca o relatie.
deliana
Postat pe 20 Mai 2013 10:40


Merci pt.("translate".)...in situatia asta, nu pari ignoranta.......ba, f. interesata de acest subiect......fine.

:-w-pti?:D
vrei parerea mea? ok!

Instinctul ANIMALIC este existent in orice zodie, daca-i fecioara, nu inseamna ca nu detine si parti componente din acest instinct(teoretic) sau racii, scorpionii, pestii, taurii cu denumiri de crustacee/ animale.....etc.....important ii cat isi arata manifestarile ca om si ce autocontrol au asupra propriei persoane....indif. de zodie.Daca se numea meduza sau lipitoare in loc de berbec sau alta zodie nu era mai putin impulsivi/distructivi......sau constructivi
Sentimetele, vin si pleaca, raman doar efectele.Punct!

In sit. de fata, no comment!
07, calitatea de Om trebuie sa te defineasca, nu sentimentele, zodia sau culorile machiajului......MASCA!
O zi buna si tie!
Fss_ssu
Postat pe 20 Mai 2013 15:27
De la: suparatu_, la data 2013-05-20 15:27:34

Merci pt.("translate".)...in situatia asta, nu pari ignoranta.......ba, f. interesata de acest subiect......fine.

:-w-pti?:D
vrei parerea mea? ok!

Instinctul ANIMALIC este existent in orice zodie, daca-i fecioara, nu inseamna ca nu detine si parti componente din acest instinct(teoretic) sau racii, scorpionii, pestii, taurii cu denumiri de crustacee/ animale.....etc.....important ii cat isi arata manifestarile ca om si ce autocontrol au asupra propriei persoane....indif. de zodie.Daca se numea meduza sau lipitoare in loc de berbec sau alta zodie nu era mai putin impulsivi/distructivi......sau constructivi
Sentimetele, vin si pleaca, raman doar efectele.Punct!

In sit. de fata, no comment!
07, calitatea de Om trebuie sa te defineasca, nu sentimentele, zodia sau culorile machiajului......MASCA!
O zi buna si tie!



a fost vorba ca iti vezi de treaba ta, nu de viata mea. tu vorbesti da MASCA ?tu vorbesti de "calitatea de om"?te-am rugat sa ma lasi in pace
garbo_13807
Postat pe 20 Mai 2013 15:35
De la: suparatu_, la data 2013-05-20 15:27:34

Merci pt.("translate".)...in situatia asta, nu pari ignoranta.......ba, f. interesata de acest subiect......fine.

:-w-pti?:D
vrei parerea mea? ok!

Instinctul ANIMALIC este existent in orice zodie, daca-i fecioara, nu inseamna ca nu detine si parti componente din acest instinct(teoretic) sau racii, scorpionii, pestii, taurii cu denumiri de crustacee/ animale.....etc.....important ii cat isi arata manifestarile ca om si ce autocontrol au asupra propriei persoane....indif. de zodie.Daca se numea meduza sau lipitoare in loc de berbec sau alta zodie nu era mai putin impulsivi/distructivi......sau constructivi
Sentimetele, vin si pleaca, raman doar efectele.Punct!

In sit. de fata, no comment!
07, calitatea de Om trebuie sa te defineasca, nu sentimentele, zodia sau culorile machiajului......MASCA!
O zi buna si tie!


te rog sa nu ma mai citezi niciodata in raspunsurile tale intelectualoide. ai inteles? viata mea nu e problema ta, nu ai nici o cadere sa te tot amesteci. NU MA INTERESEZI, NICI DIN P DE V ANATOMIC, FILOZOFIC, LITERAR SAU SOCIAL.traiectoriile noastre sint paralele si in planuri diferite. nu ti-a cerut nimeni sa ma schimbi. AI INTELES ?
garbo_13807
Postat pe 20 Mai 2013 15:40
De la: garbo_13807, la data 2013-05-20 15:40:45
De la: suparatu_, la data 2013-05-20 15:27:34

Merci pt.("translate".)...in situatia asta, nu pari ignoranta.......ba, f. interesata de acest subiect......fine.

:-w-pti?:D
vrei parerea mea? ok!

Instinctul ANIMALIC este existent in orice zodie, daca-i fecioara, nu inseamna ca nu detine si parti componente din acest instinct(teoretic) sau racii, scorpionii, pestii, taurii cu denumiri de crustacee/ animale.....etc.....important ii cat isi arata manifestarile ca om si ce autocontrol au asupra propriei persoane....indif. de zodie.Daca se numea meduza sau lipitoare in loc de berbec sau alta zodie nu era mai putin impulsivi/distructivi......sau constructivi
Sentimetele, vin si pleaca, raman doar efectele.Punct!

In sit. de fata, no comment!
07, calitatea de Om trebuie sa te defineasca, nu sentimentele, zodia sau culorile machiajului......MASCA!
O zi buna si tie!


te rog sa nu ma mai citezi niciodata in raspunsurile tale intelectualoide. ai inteles? viata mea nu e problema ta, nu ai nici o cadere sa te tot amesteci. NU MA INTERESEZI, NICI DIN P DE V ANATOMIC, FILOZOFIC, LITERAR SAU SOCIAL.traiectoriile noastre sint paralele si in planuri diferite. nu ti-a cerut nimeni sa ma schimbi. AI INTELES ?


nici macar sa ma accepti. asa ca nu inteleg de ce te tot freaca grija. sa-ti amintesc proverbul cu ciinele care moare de drum lung si prostul de grija altuia ?imi spui cind vrei sa ti-l repet, cind il uiti.ia vezi matalutza de viata ta ,de treaba ta, pazesteti-o in liniste, nu mai tulbura alte vieti. NU ESTI IMPORTANT PT MINE, NICI DACA TE-AI NUMI mihaitoma, iulian iacob sau stan papusa.
garbo_13807
Postat pe 20 Mai 2013 15:51
(Deuteronom 18:9-14)
Ghicirea şi vrăjitoria.
După ce vei intra în ţara pe care ţi-o dă Domnul Dumnezeul tău, să nu te înveţi să faci după urâciunile neamurilor acelora.;
Să nu fie la tine nimeni care să-şi treacă pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care să aibă meşteşugul de ghicitor, de cititor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor,
de descântător, nimeni care să întrebe pe cei ce cheamă duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care să întrebe pe morţi.
Căci oricine face aceste lucruri este o urâciune înaintea Domnului; şi din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tău pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu să te ţii în totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tău.
Căci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascultă de cei ce citesc în stele şi de ghicitori; dar ţie, Domnul Dumnezeul tău nu-ţi îngăduie lucrul acesta.


Aşa vorbeşte Domnul: „Blestemat să fie omul care se încrede în om, care se sprijină pe un muritor şi îşi abate inima de la Domnul! Căci este ca un nenorocit în pustiu şi nu vede venind fericirea; locuieşte în locurile arse ale pustiului, într-un pământ sărat şi fără locuitori. Binecuvântat să fie omul care se încrede în Domnul şi a cărui nădejde este Domnul! Căci el este ca un pom sădit lângă ape care-şi întinde rădăcinile spre râu; nu se teme de căldură când vine, şi frunzişul lui rămâne verde; în anul secetei nu se teme şi nu încetează să aducă rod. (Ieremia 17:5-8)



(Apocalipsa 21:8)
Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua.”

(Faptele Apostolilor 17:30,31)
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…”


Fiindcă plata păcatului este moartea, dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa veşnică în Isus Hristos, Domnul nostru.
(Romani 6:23)

Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică. (Ioan 3: 16)
garbo242980
Postat pe 20 Mai 2013 19:29
Viata e simpla, frumoasa si interesanta, noi o complicam !
anisoaraf
Postat pe 21 Mai 2013 10:34
De la: garbo_13599, la data 2013-05-15 18:26:42nu sa ma sune sau sa-mi scrie ca-si doreste sa ma vada sau ca-i este dor de mine k altfel nu vin la intilnire. nu am mers ptr k nu a facuto si mi-a dat aseara papucii ptr k a zis k am vrajeala in mine? este chiar asa iesit din comun k sa astepti k un om pe care-l iubesti sa-si exprime fata de tine ce simte?
eu am acceptat toate conditiile nu am cerut nimic nici asta nu meritam?





in momentul in care conditionezi, normal ca nu mai meriti nimic.
un berbec care e ''berbec'' din nastere nu o sa-ti spuna imediat ca te iubeste sau sa-ti spuna ca te vrea, etc. va trebui sa fi atenta la alte detalii, la ce iti arata cind e linga tine. va trebui sa ai rabdare sa treaca ceva vreme pina iti va spune in cuvinte. nici un barbat nu iti va spune ca te iubeste dupa citeva intilniri
vivacedonna
Postat pe 22 Mai 2013 14:48
parerea mea este ca daca vrei dovezi de dragoste nu le ceri ci le cauti in atitudinea lui,in sacrificiile care le face pt tine si in timpul si banii acordati...daca ajungi sa accepti o relatie intima fara aceste dovezi de dragoste pe care nu le ceri ci le regasesti singura nu inseamna ca e o relatie bazata pe sentimente ci doar o distractie de moment....cu cat iesi mai repede din ea cu atat mai bine pt tine....nu ai ce regreta cand intalnesti astfel de barbati dar poti sa regreti lipsa ta de experienta si neatentia care dupa cateva incercari daca mai continua sa exista da deja in prostie...oricine poate sa greseasca dar nu poti gresi la infinit in acelas mod....faptul ca acum nu mai ai incredere, ca fugi de toti nu-i o rezolvare ....ar trebui doar sa fii mai atenta si sa asculti fiecare gand ,sa-l cercetezi,sa fii atenta la tot ce pare o piedica....uneori aceste ziduri sunt doar pt binele tau si daca te impiedici de ele si incerci sa le darami pt a ajunge unde vrei nu rezolvi nimik...viata merge mai departe asa cum noi suntem capabili sa ne-o traim si doar noi suntem vinovati de alegeri ...cuvantul vrajeala ar fi fost suficient sa te retragi pt ca astfel de cuvinte sunt folosite de o singura categorie de barbati...un barbat educat respecta femeia si relatia indiferent cat aceasta dureaza....nu trebuie sa accepti nimic trebuie doar sa traiesticeea ce-ti place ....cand vb de acceptare deja miroase a relatie ratata.
luysa
Postat pe 25 Mai 2013 17:01
Toti cerem dovezi de afectiune, oricat ne-am ascunde dupa degete! Femei sau barbati, cu totii dorim sa ni se raspunda la iubire, tot cu iubire....poate ca noi femeile, ne "alintam" ceva mai mult decat barbatii dar, altfel n-am mai fi femei !
LLisa
Postat pe 4 Iunie 2013 13:14
Din experienta mea nu ai ce dovezi de iubire sa le ceri barbatilor din zodia berbec. Ti le vor arata in timp, cand vor ei, iar daca n-au ei chef nici c-o sa vezi doar pt ca le ceri tu. In afara de asta, din ce povestesti tu aici, nici nu sunt sigura ca ti-ai dori iubirea unui barbat in berbec, pt ca nu e pt oricine.
Cu astia tre' sa faci mereu echilibristica, tu ceri chestii mai terestre si pasnice asa, iar ei vor doar pasiune si sa-i tii pe jar. Cand nu-i tii, fac exact ce descrii tu mai sus. Sunt firi foarte... libere si rebele, nu-i tii pe ei cu rugaminti si pretentii. Ii tii daca esti smechera si pe interes, de exemplu. Ei se inteleg bine cu un soi de femeie special, nu sunt pt toata lumea, cum ziceam. Cu alea smechere se inteleg ei, care nu emit pretentii, ii tin pe jar si indragostiti, nu bat la cap si accepta niste chestii, precum faptul ca astia din berbec (in general) fideli n-or sa fie vreodata, de exemplu. Nici linistiti.
Evident ca la inceput te-a facut sa te indragostesti de el, pt ca poate si vrea si ei sunt cuceritori ca fel, le place vanatoarea. Daca nu mai are ce sa vaneze esti pa. Cine rezista langa asa ceva ani buni si nu-i face capul calendar, are parte si de lucruri bune, in sensul ca sunt familisti cumva si loali celor care le sunt aproape timp indelungat.
Una peste alta, tu nu pari compatibila cu un astfel de barbat si nu e cazul sa te chinui. Gaseste unul pe gustul si placul tau, asta nu-i pt tine. Pe mine de exemplu astia in berbec ma scot din sarite, ca nu sunt genul meu, si ma inteleg excelent cu unul in fecioara. Incerca unul in fecioara, ca sunt fideli, buni amanti, rabdatori, cumsecade si sinceri, daca esti buna si sincera si tu cu ei ;)
garbo_12042
Postat pe 7 Iunie 2013 13:03
Ah, am uitat ceva. Daca totusi tii neaparat sa te chinui cu tipul asta in berbec, nu-i mai cere niciodata dovezi si nu-i arata ca de indoiesti de iubirea/afectiunea/pasiunea lui fata de tine. Fii cat sa poate se sigura pe tine si pe el, iar cand ii ceri chestii - lor chiar le place sa-ti ofere, dar niciodata niciodata nu cere dovezi, asa cu titlu de dovada. Cere-le ce stii ca au ei de oferit. De exemplu bani poti sa le ceri oricand cate te tin in puf fara probleme, sex poti sa le ceri cat vrei, cadouri, chiar si ajutor, dar nu ca sa-i testezi. Cand chiar ai nevoie si ceri sincer - poti cere. De asemenea poti cere doar ca rasfat, ca si asta le place sa faca. NU dovezi insa, ca ii scarbesti instant. Hai bafta!
garbo_12042
Postat pe 7 Iunie 2013 13:15
ASA O FI...:(
Diana17
Postat pe 27 Iulie 2013 12:19


este ! asa-s berbecii. dar cred ca si alti barbati din alte zodii. a cere dovezi.... daca tu nu le observi, mi se pare patetic ! ori le ai si nu le vezi... ori ce ? vrei in scris semnate de notar ???
barboneli
Postat pe 27 Iulie 2013 22:57
legalizate si autentificate!
...era sa uit, si cu timbru sec!
heartbit
Postat pe 27 Iulie 2013 23:07
eu una cred ca barbatii sunt mai realisti ei vad rautatea,,sunt constienti cat de rai sunt oamenii..Ei pur si simplu nu mai cred in iubire in sentimente sincere,pt ca vad la televizor ca femeile sunt dupa bani si cred ca toate sunt la fel..Poate intr-un fel se razbuna..
Barbatii nu cred in iubire ..femeile sumnt visatoare spera in marea iubire dar ea nu exista...
poate iubirea exista acolo unde exista bun simt.

dar caracterul si bunul simt nu este respectat in zilele noastre...oamenii nu te vor prea I atunci destept pt ca ei atunci de cine mai profita.

barbatii fata de femei inteleg de mici rautatea din jurul lor..practice rautatea lor care inraiesc xi femeile...Dar si femeile accepta ele nu upta.Prefera sa se complaca sunt puturoase.

ca sa poti iubi un om trebuie sa poti avea incredere in el..ca acel om sa aiba principia..
femeile nu au character nu au p[rincipii si sunt foarte naïve..

barbatii profita de pe femeile naïve si credule care se lasa seduse de vorbe frumoase
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iulie 2013 00:05
Bla...bla ...bla... Ingeritzo , ma sufoci
NB !
Rotty
Postat pe 28 Iulie 2013 00:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anul Tigrului 2010 1 De la: Dor_marunt 31 Decembrie 2009 20:37
horoscop 1 De la: garbo252973 6 Decembrie 2011 03:21
barbat balanta 2 De la: kriszta15 23 Aprilie 2009 02:19
Zodia gemeni 73 De la: eu_geminy 29 Noiembrie 2011 23:51
Incepe astazi sa fii tu 1 De la: floryxxl005 7 Mai 2011 03:49
Setari Cookie-uri