indecizie

buna... am o problema destul de maricica...daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi. am o relatie de 6 ani de zile cu un baiat, dar in viata mea a mai intervenit cineva.. doar k fiecare are relatie acasa. el ar vrea sa avem o relatie fara sentimente, fara sa ne implicam prea mult doar sex si atat. eu am fost doar cu prietenul meu , dar curiozitatea exista dar imi este si frica, plus k suntem si colegi de munca.
garbo_12253
Postat pe 20 Martie 2013 19:03
Curioas...mda. K s vezi!
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 19:09
Zau ? Si te-ai logat azi pe Garbo sa ne zici povestea ta ?.....Ntntnt....
Rotty
Postat pe 20 Martie 2013 19:21
Io m-am logat de multior. Vrei s-i spun o poveste? Da', n-am a.
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 19:23
Da sa nu ma faci sa plang...
Rotty
Postat pe 20 Martie 2013 19:24
Din 2009 tt povestesc. Acu' numa' comentez.
Ca s nu plngi.
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 19:30
..." am o problema maricica..."

Eu stiam ca exista probleme: mari sau mici...nu maricele...X_X

A! ca sunt masuri ca : S; M; L; a!XL,......nu, am vrut sa zic de XXL cea mai mare masura de palarie la capu' cuiva;))


Esti curioasa? fii si curajoasa daca tot ai fost cu prietenu'... ...ce, nu poti sa-l consideri si pe el prietenu' nr. 2.....?
Laaasa, ca-ti trece!
NB!
Fss_ssu
Postat pe 20 Martie 2013 19:54
a!XL, e tocmai msura M. :))
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 20:03

si ce daca,>:( ....eu nu ti-am luat-o ;))
....o zburat-o vantu' si o gasesti in gradina la Miha!
....am vazut-o io...j'o
NB!
Fss_ssu
Postat pe 20 Martie 2013 20:08
J, ai vrut s zici. :))

Ce tot repei NB?
Axl_R
Postat pe 20 Martie 2013 20:12
Ce sfaturi sa-ti dam noi?! Nici daca ne revenim din "soc" nu cred ca vom fi in stare!
Pana nu vei da cu capul de pragul de sus, n-ai cum sa-l vezi pe cel de jos, cu alte cuvinte, pana nu vei pierde ceea ce ai astazi nu vei realiza cat iti va lipsi maine!
Eu ...sincer, nu reusesc sa te inteleg, asa ca invata singura si din propriile-ti greseli! Curiozitatea asta a ta iti va da o lectie de viata "la greu", de care sa-ti amintesti ori de cate ori te vei gandi la barbatul care te-a iubit, iar tu l-ai inselat...dar daca-ti place sa fii doar "sedusa si abandonata" de unul si de altul...deh! Baga tare!
LLisa
Postat pe 20 Martie 2013 20:12
53..asta se numeste....AVENTURA !! Si daca te intelegi bine cu cel care e langa tine de 6 ani,de ce sa "te legi" la cap??te doare??
Fii cuminte,sezi bland si nu te sfatuiesc, de nici o aventura...mai ales ca din ..start..ti sa spus ca doar pt....sex... Deci nimic...serios..si mai poti sa-l pierzi si pe cel de langa tine...
Refuza ..categoric,e ..pacat si ca ai gandit...dar..asta se iarta....-nu uita ca esti si-n postul Pastelui-nici un pacat!
elisabeta_boia
Postat pe 20 Martie 2013 20:24
De la: garbo_12253, la data 2013-03-20 19:03:33buna... am o problema destul de maricica...daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi. am o relatie de 6 ani de zile cu un baiat, dar in viata mea a mai intervenit cineva.. doar k fiecare are relatie acasa. el ar vrea sa avem o relatie fara sentimente, fara sa ne implicam prea mult doar sex si atat. eu am fost doar cu prietenul meu , dar curiozitatea exista dar imi este si frica, plus k suntem si colegi de munca.


curiozitatea a mancat pisica.ce ai zice daca si pe iubitul tau l-ar apuca dintr-o data curiozitatea? fato..te mananca rau de tot si tare mi-e tama ca o sa te si scarpini. consecinta? o sa ramai singura si o sa deschizi alt topic, precum ca ai fost parasita de toata lumea si te simti singura. uf..greu..unde nu e minte..
MARILENA_25
Postat pe 25 Martie 2013 21:11
totusi, "problema maricica", e a ta sau a individului care a intervenit asa de capul lui in viata ta? eu cred ca el e cel cu "problema maricica", doar doar il poti ajuta, cu putin efort si indemanare, sa si-o mai miscoreze putin!
e bine ca aveti fiecare relatie acasa si va lipseste una la munca! ce va faceati voi daca aveati fiecare relatii in deplasare! cred ca era si mai incitant!
heartbit
Postat pe 25 Martie 2013 22:53
si indecizia a cui e? a ta? a lui? a prietenului tau? a prietenei, sotiei, iubitei, amantei, concubinei... colegului tau de munca?????
sau e asa o indecizie... nedefinita?
heartbit
Postat pe 25 Martie 2013 23:50
Faci o mare prostie sa te incurci la locul de munca .
garbo_2082
Postat pe 28 Martie 2013 11:53
253, cind un barbat iti propune "sex si atit" inseamna un fel de "as vrea sa te scot diseara la restaurant, daca esti de acord ca tu sa maninci numai cartofii si friptura sa o iau eu la pachet pentru iubita mea." Crystal clear?
sigur, daca e asa de mare curiozitatea.... poti sa incerci, sa te lamuresti tu singurica daca are tot o indecizie.... sau mai multe.
quasaria
Postat pe 28 Martie 2013 15:20
De la: garbo_12253, la data 2013-03-20 19:03:33buna... am o problema destul de maricica...daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi. am o relatie de 6 ani de zile cu un baiat, dar in viata mea a mai intervenit cineva.. doar k fiecare are relatie acasa. el ar vrea sa avem o relatie fara sentimente, fara sa ne implicam prea mult doar sex si atat. eu am fost doar cu prietenul meu , dar curiozitatea exista dar imi este si frica, plus k suntem si colegi de munca.


N-ai ce face. Te plictisesti tare. Curiozitatea asta e buna in cazurile in care inveti ceva util, nu in cazul in care inveti cum sa-ti pui singura cenusa-n cap, dupa.
Si...in cele mai multe cazuri sexul cu barbatul care te iubeste e cel mai bun, asa ca nu mai fi naiva. N-ai sa descoperi urmatoarea minune a lumii cu unul in plus.
magdabeauty
Postat pe 28 Martie 2013 16:03
"N-ai sa descoperi urmatoarea minune a lumii cu unu in plus"
....dar o sa poata face comparatie!

Fss_ssu
Postat pe 28 Martie 2013 16:52
" si indecizia a cui e? a ta? a lui? a prietenului tau? a prietenei, sotiei, iubitei, amantei, concubinei... colegului tau de munca?????
sau e asa o indecizie... nedefinita?"

Curiosule !
LLisa
Postat pe 28 Martie 2013 19:36
nu e curiozitate!
dar nu am inteles a cui e indecizia!
acolo este o relatare, din care nu rezulta nimic!
tanti vrea sa mai schimbe surubul ca o mananca piulita... dar ii e frica ca nenea cu surubul e coleg de munca!
deci e vorba de o teama, nu e o indecizie! cel putin din context.
asa ca am cerut si eu o lamurire, ca tot omul! ca nu ma roade nici curiozitatea si nici pizma
heartbit
Postat pe 28 Martie 2013 21:22
din context poate fi si "baiatul de 6 ani" coleg de munca.... "eu am fost doar cu prietenul meu , dar curiozitatea exista dar imi este si frica, plus k suntem si colegi de munca." - or fi toti trei colegi de munca? Sau luati doi cite 2, si care 2?
Si care munca?
Ca daca munca e la vreun...salon privat de masaj, de exemplu, poate intra dreak in job description!
quasaria
Postat pe 29 Martie 2013 01:05
De la: suparatu_, la data 2013-03-28 16:52:50"N-ai sa descoperi urmatoarea minune a lumii cu unu in plus"
....dar o sa poata face comparatie!



Da, hai sa traim pentru a face comparatii, nu pentru a ne fi bine!
Te avanti in ceva/cu cineva...cand ai feeling treaz de 65%(macar) ca esti winner...nu, asa de gasca...ca i s-a trezit ei noaptea c-o bate curiozitatea hormonala la cap
magdabeauty
Postat pe 29 Martie 2013 08:42

Ei, ca pana la urma nu ti s-o intamplat sa-i spui iubitului tau: vai Iubire, cu tine m-am simtit ,ca niciodata!....las-o jos(gasca) ca "gagaie," nu tine la mine" povestea" asta sau, zi-i cum vrei
Pana la urma, eu n-am auzit-o pi niciuna(dupa sex) ca nu i-o fost bine ....da, am auzit cand se lauda la colega:


moamaaa, mi-am tras-o cu "ala" super,...teribil hai lasa-ma cu ce nu stii tu pi aicea....ai ramas in urma da' nu-i treaba mea.....poti recupera;))
...mai, nu dadea! X_X
Fss_ssu
Postat pe 29 Martie 2013 14:54
http://youtu.be/o40JVK7ykB8


Tu vorbesti limbi straine...lasa, trebuie doar sa avem rabdare...
magdabeauty
Postat pe 29 Martie 2013 15:16

...da vb.! in ce limba vb. tu?zi-i ca am nelinistit, la noapte

eu vb. di comparatie, nu de ....ei, hop ca nu-ti convine si vrei si cu rabdare
...eeeee! n-am nimerit-o, ba am nimerit fix cum faceti voi fetele....te,te,te si pi urma va laudati....daaa, comparati;))
NB!
Fss_ssu
Postat pe 29 Martie 2013 19:49
Baga-te si tu la somn mai devreme si poate n-ai sa mai ai cosmaruri

Important e ca tu te intelegi si ca mai si vorbesti in numele fetelor

Somn zbuciumat!
magdabeauty
Postat pe 29 Martie 2013 23:07
Hm! credeai ca am adormit?
eu, n-am cosmaruri, doar o nedumerire ci se transpune in vise si de-ti
povestesc maine ai za zaci ca mi-o provocat-o, " indecizia":-P
eeee, ci nu-ti convine ca vb. ...?? na, parca eu nu stau tata zaua printre ele,
vad/aud cum sushotesc vrute si nevrute....apoi si gaite sunt....da, am si eu tzacnal
noapte bunicica!....si parca tu nu ma'ntelegi?! hoatza ci te stiu!:*
poate ti 'ntorci cu fata ....mai, nu la perete;))
Fss_ssu
Postat pe 29 Martie 2013 23:48
cea mai rea combinatie posibila,relatia la serviciu.....
sase ani e mult,si daca nu faceti un pas sa evolueze spre casatorie,nu e bine,se poate si destrama relatia...nu merita sa ai relatie cu vreun coleg,oricat de mare ar fi atractia....prea mult este pretul de platit,si prea tragic este sfarsitul intotdeauna.....
cel mai bine cand faci ceva,te gandesti daca iese ceva,daca merita,daca castigi ceva bun ptr viata ta....ca sa suferi inzecit pentru o curiozitate.....nu merita!
daniilia
Postat pe 1 Aprilie 2013 21:49
Dar ce actualul nu te mai multumeste? te-ai saturat doar de ciorba? mai vrei si alfel? daca il iubesti cu adevarat pe cel cu care esti de 6 ani , nu face asta.Se va afla mai devreme sau mai tirziu si atunci doar tu vei fi cea care va suferi.Asadar alege.
garbo_12426
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Germania sau muntii in Romania 36 De la: garbo_394077 9 Ianuarie 2014 15:49
inca o sansa? 19 De la: lore01 24 Iunie 2012 16:04
Iti poti cladi fericirea ta pe nefericirea altora? 127 De la: ___aly___ 15 Septembrie 2013 23:18
Despre intalniri si sex 117 De la: daniil_pravoslavnic 8 Iunie 2012 11:32
val .. de scumpiri si taxe 40 De la: bestia 6 Ianuarie 2010 22:40
Setari Cookie-uri