Ce parere aveti despre trucuri magice in general?

Miie, unul imi plac si imi place sa le fac, chiar daca cunosc doar cateva trucuri cu cari de joc, le fac la prieteni de fiecare data cand imi pica un pachet de carti in mana. Problema mea de fapt e faptul ca as vrea sa invat trucuri noi si nu prea am surse "de inspiratie" in limba romana si speram sa cunoasteti voi vreun site, video explicativ sau poate chiar unul sau mai multe tutoriale icu trucuri in limba romana... iar daca stiti de vreo sursa de genul lasati un link si va raman dator.
garbo_11237
Postat pe 7 Februarie 2013 15:45
si marmota... a dat un search pe goagle. si a primit

Aproximativ 194.000 (de) rezultate (0,29 secunde)

nu stiu de ce cred io ca cineva o sa-ti puna un link cu .com in coada... ;)

asa, ca sa te ajute, nu ca sa faca reclama, Doamne fereste....
burst4x
Postat pe 7 Februarie 2013 16:56
Buna...da si mie imi placeau dar nu prea ma simt atrasa de aceste trucuri.dar exista pe youtube si o sa gasesti mai multe postate de aceeasi persoana.sunt in lb.romana :)http://www.youtube.com/watch?v=tOvQgVkJnFU
RonnaGarbo117309
Postat pe 8 Februarie 2013 18:43
"mie imi placeau dar nu ma simt atrasa" - iti placea dar te simti respinsa, sau?
Sau astepti trucul care sa te smulga de pe scaun.... si sa dea cu tine de pamint, na, atractia gravitationala?!

Unde era putzul ala al gindirii....
quasaria
Postat pe 8 Februarie 2013 20:59
Mie imi plac trucurile care te ajuta atunci cind ai necazuri .....ele sa dispara ca prin magie
fengari
Postat pe 10 Februarie 2013 12:08
Draga Quarisia nu iti da cu parerea in necunostiinta de cauza.Eu la scoala am practicat anumite "trucuri"si m-am plictisit de ele,practicandu-le de la 12 ani nu imi mai starnesc interesul.Masoara-ti limbajul si eu mi-am spus parerea.Tu nu esti in masura sa ma judeci sau alte treburi.Nu ai tu educatia mea si mai bine te uiti "in ograda ta",decat sa iti dai tu cu presupusul.Interpretezi o fraza pe care eu nu am dezoltat-o.LIPSA DE INFORMATIE MAI FATA.Acum poate intelegi mai bn de ce nu ma simt atrasa in mod special.Dar asta este partea a 2-a si nu ti-am cerut sa imi comentezi parerea.Tu nu te bazezi pe un lucru concret cand faci aceasta afirmatie.Doar pe o fraza.hahahaMa binedispun oamenii care nu sunt informati suficient si isi dau cu presupusul.
RonnaGarbo117309
Postat pe 11 Februarie 2013 12:43
pisi - ai mare dreptate, eu stiu sa scriu romaneste cel putin, n-avem in mod sigur acelasi nivel de educatie. Si ma refer la educatie ca sa te avantajez - daca ma refeream la creier as fi fost nepoliticoasa cu persoanele cu handicap.
Sa zicem ca omit poza aia a ta de ciorex care scuipa seminte "mai fata" si arunca pe aici cu aberatii- nu de altceva, dar nu sint rasista - insa mesajele tale sint de o prostie crunta. Absolut crunta.
quasaria
Postat pe 11 Februarie 2013 12:59
parerea mea despre turcurile magice este una singura, sursa de divertisment si amuzament...
ca ua la baza stiinta sau pur si simplu prestidigitatie... asta ramane o alta discutie...!
legat tot de magie, ma mai amuza credulitatea unor privitori in fata magicienilor... sau cum vine vorba aia... iuteala de mana si nebagare de seama...! ...

....
Q, lasa pacientii in pace, te rog important...
poate in urmatorii 5 ani o sa invete sa citeasca... pentru ca de scris... hhahahahahaha nu stie! nici macar nu e capabila sa reproduca ceva ce sta scris in fata ei ore in sir in decursul unei zile! ai mila... si ingaduinta... poti folosi si camasuta aia cu maneci lungi la nevoie!
heartbit
Postat pe 11 Februarie 2013 13:32
De la: RonnaGarbo117309, la data 2013-02-11 12:43:38 Draga Quarisia nu iti da cu parerea in necunostiinta de cauza.Tu nu esti in masura sa ma judeci sau alte treburi.Nu ai tu educatia mea si mai bine te uiti "in ograda ta",decat sa iti dai tu cu presupusul

hai, ca mediocritatea imi da aprige mancarimi de deshte si limba.
asa e, 309, Q nu are `educatia ta` deficitara. in discursul ei (asta, daca stii ce inseamna) n-ai sa vezi niciodata constructii, sintagme si alaturari de vocabule de fetita de clasa a 6-a. asa ca, hai, mai deschide tu dexu`, nu doar gura, si mai invata niste cuvinte, cu sensul lor cu tot, daca tot ne fluturi sub nas culmile derapante ale cognitiei tale. dar pt asta iti trebuie si mansarda pe masura, ca s-o poti dota.
esme
Postat pe 11 Februarie 2013 13:37
De la: heartbit, la data 2013-02-11 13:32:01parerea mea despre turcurile magice este una singura, sursa de divertisment si amuzament...
ca ua la baza stiinta sau pur si simplu prestidigitatie... asta ramane o alta discutie...!
legat tot de magie, ma mai amuza credulitatea unor privitori in fata magicienilor... sau cum vine vorba aia... iuteala de mana si nebagare de seama...! ...

....
Q, lasa pacientii in pace, te rog important...
poate in urmatorii 5 ani o sa invete sa citeasca... pentru ca de scris... hhahahahahaha nu stie! nici macar nu e capabila sa reproduca ceva ce sta scris in fata ei ore in sir in decursul unei zile! ai mila... si ingaduinta... poti folosi si camasuta aia cu maneci lungi la nevoie!


vai, tu !iar te day deshteptolemeu? "turcurile "what you say?lasa circul ca uite cum iti dai palme singur/si n gura.

iuteala de mina si nebagarea de seama este perimata, dar vorba aceea bancu-i vechi, despteptul nou sau bou, nu mai stiu cum e corect.

iar tu poate in urmathorii 5 ani sa inveti sa inveti sa fii om.
garbo_10470
Postat pe 11 Februarie 2013 13:47
De la: esme, la data 2013-02-11 13:37:39
De la: RonnaGarbo117309, la data 2013-02-11 12:43:38 Draga Quarisia nu iti da cu parerea in necunostiinta de cauza.Tu nu esti in masura sa ma judeci sau alte treburi.Nu ai tu educatia mea si mai bine te uiti "in ograda ta",decat sa iti dai tu cu presupusul

hai, ca mediocritatea imi da aprige mancarimi de deshte si limba.
asa e, 309, Q nu are `educatia ta` deficitara. in discursul ei (asta, daca stii ce inseamna) n-ai sa vezi niciodata constructii, sintagme si alaturari de vocabule de fetita de clasa a 6-a. asa ca, hai, mai deschide tu dexu`, nu doar gura, si mai invata niste cuvinte, cu sensul lor cu tot, daca tot ne fluturi sub nas culmile derapante ale cognitiei tale. dar pt asta iti trebuie si mansarda pe masura, ca s-o poti dota.


daca te maninca limba, hai sa ne scarpinam, pe mine ma maninca in locul pionezei.te astept.
garbo_10470
Postat pe 11 Februarie 2013 13:49

470, pentru o prosta ca tine si agramata am sa specific ca este vorba de trucuri!
deci numar de zeghe... in caz ca mai ai vreo neclaritate in legatura cu textul... marsh! si invata sa rozi prazul alaturi de molete... ca poate o sa ajungi la stadiul de bipeda impreuna cu el... deocamdata sunteti doar doua zdrente rumegatoare si ragaitoare care va duceti existenta, in total, pe 8 picioare!!
heartbit
Postat pe 11 Februarie 2013 13:59
De la: heartbit, la data 2013-02-11 13:59:25
470, pentru o prosta ca tine si agramata am sa specific ca este vorba de trucuri!
deci numar de zeghe... in caz ca mai ai vreo neclaritate in legatura cu textul... marsh! si invata sa rozi prazul alaturi de molete... ca poate o sa ajungi la stadiul de bipeda impreuna cu el... deocamdata sunteti doar doua zdrente rumegatoare si ragaitoare care va duceti existenta, in total, pe 8 picioare!!


"prosta "? un prost suferea de mult prostatat si lua prostamolete.

"deschideti gura animalului, spargeti oul pe limba lui si siliti-l sa-l inghita si se va vindeca pe data, dar sa nu-l lasati sa bea apa douasprezece ore dupa aceea. "-pagina 133; MISTERELE SUPREME ALE NATURII- THEOPHRASTUS PH. PARACELSUS.
garbo_10470
Postat pe 11 Februarie 2013 14:08
De la: heartbit, la data 2013-02-11 13:59:25
470, pentru o prosta ca tine si agramata am sa specific ca este vorba de trucuri!
deci numar de zeghe... in caz ca mai ai vreo neclaritate in legatura cu textul... marsh! si invata sa rozi prazul alaturi de molete... ca poate o sa ajungi la stadiul de bipeda impreuna cu el... deocamdata sunteti doar doua zdrente rumegatoare si ragaitoare care va duceti existenta, in total, pe 8 picioare!!


iti doresc OZB, si sa ai parte de toate literele in cuvintele scrise.
garbo_10470
Postat pe 12 Februarie 2013 08:25
iti doresc OZN si sa termini cu rautatile gratuite...! (OZN - o zeama neagra - cafea)
heartbit
Postat pe 12 Februarie 2013 11:45
De la: heartbit, la data 2013-02-12 11:45:29iti doresc OZN si sa termini cu rautatile gratuite...! (OZN - o zeama neagra - cafea)


uite cine vorbeste !

le vrei contracost?
garbo_10470
Postat pe 12 Februarie 2013 14:27
http://www.youtube.com/watch?v=ZQyuw8IrjTU
garbo242980
Postat pe 12 Februarie 2013 21:52
Multumesc 10470.Se vede ca Quarisia nu are cei 7 ani de acasa si esti varza nu stiu de ce siteul garbo nu se autosesizeaza.Esti o nesimtita si nu eu am inceput discutia cu tine,te-ai bagat ca musca in lapte.Nu sunt o inculta din pacate tu si celalalt tip v-ati autocaracterizat.Sunteti frustrati amandoi si nu ma speriati voi pe mine chiar ma amuzati prin felul vostru de a fi.Pentru voi este foarte buna camasa de forta,nu pentru mine.Si lasa sa am eu limbaj de clasa a 6-a poate ca asa imi place.Daca eu sunt in clasa a 6-a inseamna ca voi sunteti la gradintita.Eu am pus o poza reala nu ca tine o fata de avatar,deci voi va ascundeti identitatea si tu si hearbit,eu nu mi-o ascund.Nu caracterizati voi pe altii ci ganditi-va la viatza voastra.Eu nu am ce sa discut cu 2 anonimi si cu 2 oameni care nu au nici macar un neuron in cap.Amandurora nu v-ar lipsi niste lectii de bune maniere.
RonnaGarbo117309
Postat pe 13 Februarie 2013 17:09
cu placere 11237 :)
RonnaGarbo117309
Postat pe 13 Februarie 2013 17:11
''siteul garbo nu se autosesizeaza.''

''Nu sunt o inculta din pacate''

Tot anonim s.
Axl_R
Postat pe 13 Februarie 2013 17:14
"esme" o alta anonima....si tu te autocaracterizezi.:)M-am amuzat suficiant pe ziua de astazi cu voi.Eu nu va urasc...doar imi e mila de voi.Si cu asta am incheiat puteti spune "vrute si nevrute"ca o sa va ignor,pur si simplu.
RonnaGarbo117309
Postat pe 13 Februarie 2013 17:20
Nu am nimic cu tine Axl,cu cei care au comentat la adresa mea.Ea s-a legat quarisia de etnia mea.Eu ma refer doar la ei,nu am nimic cu tine sau cu alte persoane.ma refer strict la ei.
RonnaGarbo117309
Postat pe 13 Februarie 2013 17:22
Normal ca nu esti inculta.Ei s-au legat de mine si m-au facut inculta iar eu le-am raspuns.Asta este tot sa nu se inteleaga gresit. :)
RonnaGarbo117309
Postat pe 13 Februarie 2013 17:24
De la: RonnaGarbo117309, la data 2013-02-13 17:09:09Multumesc 10470.Se vede ca Quarisia ....... .Nu sunt o inculta din pacate ........ Eu nu am ce sa discut cu 2 anonimi si cu 2 oameni care nu au nici macar un neuron in cap.Amandurora nu v-ar lipsi niste lectii de bune maniere.


mai "culto", ca sa vezi ca urla prostia in tine la propriu si la figurat... vrei sa te dai pretioasa si sa construiesti fraze alambicate, dar nu te duce mintea nici cat un pui de curca beata...
citeste cum se numeste userul caruia i te adresezi si macar numele ala pe care il vezi scrie-l corect (daca nu poti citi si scrie corect, macar incearca cu copy/paste , poate iti iese!)...! e vorba de numele Quasaria si nu de ce traznai scrii tu acolo... !
nu prea am cum sa am bune maniere cand vine cineva si duhneste a prostie ... si cum nu ar fi deajuns se mai da in spectacol cum faci tu si cu 470...!
si ca sa intelegi ce ti-a copiat AXL... iti copiez si eu..
"...Nu sunt o inculta din pacate..." - din exprimarea ta se intelege ca iti pare rau ca nu esti o inculta... - eh, nu mai prezenta atat regret, ca tocmai ai demonstrat cu varf si indesat ca esti o inculta si chiar mai rau de atat!
cat priveste etnia ta, eu nu ma pot lega de ea, ca nu etnia ne caracterizeaza, ci doar continutul sau lipsa continutului din interiorul capului care sta pe umeri!

si ca sa iti amintesc de divertis 1991..
aveau un monolog "despre prostie"
"...dar ce cap frumos rasare,
e al meu, al meu e oare?...
- o clipa, prostul n-are dubii...
are numai ingamfare...
si la ureche uite-o floare... "

inteleg ca te-ai suparat... dar, m-ai deranjat,,,
(asta te caracterizeaza, - "prostul nu rade, se supara... se simte intr-un fel... ceva il deranjeaza, ceva ce n-are, ce are el deranjeaza pe altii!")
http://www.youtube.com/watch?v=HV81fg8L_Ow
regaseste-te... si cultiva-te... ca din pacate...!
ti-am dat doua citate si ti-am facut o legatura... cu jumatatea de neuron care ma guverneaza...
heartbit
Postat pe 13 Februarie 2013 18:56
bit, fostei membre....ii erau cunoscute tehnici de relaxare. se lauda ca e psiholog. poate le-a folosit intr-un mod exacerbat.


pe mine ma amuza expresia asta "fosta mebra" . "fost mebru" apare oare? ca la amputarea de organe.....
Eugenia_
Postat pe 13 Februarie 2013 19:05
asta saraca oricum avea amputat membrul dintre urechi. Sau membra.
Da, era psiholog cum sint eu maica teresa.... ... "din pacate".

quasaria
Postat pe 13 Februarie 2013 20:49
Ronna....scumpo,cu chip real, ca sa nu ti fudulesti mai tare rasfoeste tati cartile de la avataru' meu si dai de-o poza mistooo& reala.....normal ca-i a mea vrei?? ti rog fr.!

ala din stanga l-o fi avand?! lasa, ni spune pi parcurs.....;))
Sara! Ce truc!.... s-o topit..
Fss_ssu
Postat pe 14 Februarie 2013 00:49
De la: Eugenia_, la data 2013-02-13 19:05:27bit, fostei membre....ii erau cunoscute tehnici de relaxare. se lauda ca e psiholog. poate le-a folosit intr-un mod exacerbat.


pe mine ma amuza expresia asta "fosta mebra" . "fost mebru" apare oare? ca la amputarea de organe.....


din ce am vazut si la alti useri de gen mascul ... tot "fosta membra" scrie... adica daca niste neni sustin ca Dumnezeu este barbat... atunci de ce Garbo sa nu fie doar de gen feminin? (mama ei de retorica!)
asa ca, aici vreti nu vreti, trebuie sa ne acceptati pe noi, o mana de barbati, exact ca pe surorile voastre... mai mari sau mai mici, functie de anumite criterii total aleatorii

din pacate(!) dar mai ales din fericire, trebuie sa fiu de acord cu tine ca a ajuns la relaxarea suprema... si i-a cam plecat mintea in vacanta... eh, acum se pare ca nu numai mintea i-a plecat ci a plecat cu totul... s-a simtit jignita, ofensata... si ca sa continuam tot pe of-uri... s-a ofilit... of course...!
heartbit
Postat pe 14 Februarie 2013 01:09
Iti recomand cartea Leonard Iozefini Misterele magiei. :)
garbo_11426
Postat pe 14 Februarie 2013 12:43
May,may acum vad cata rautate pe aici.Fiecare persoana are propriul lui univers.Un univers de gandire al unui om este diferit de al celuilalt.Eu nu vad ceva gresit la aceasta fosta membra cum nu vad nici la voi.Eu cred in Dumnezeu si cred din tot sufletul si nu place sa judec o persoana dupa exterior,este frumos sa vedem ce are in interior.Daca persoana care a pus intrebarea a fost multumita de raspunsul ei, e ok din punctul meu de vedere.Cand am vazut cuvantul "ciorpex",m-am oripilat, e chiar urat,urat rau sa i-l atribui unei persoane care nu a jignit.Si nu cred ca este proasta asa cum a catalogat-o un alt membru.Folositi niste cuvinte crunte, sincer fara suparare.Eu am avut in liceu un profesor de Geografie care se exprima exact ca si ea si imi era profesor,sincer toata clasa intelegea lectia si maniera lui de a preda.Cat despre nume...ca a gresit numele..se mai intampla.Din greseli se invata,dar cred ca asta a fost singura greseala a ei.Dumnezeu sa ne ierte pentru greselile noastre!
garbo_11426
Postat pe 14 Februarie 2013 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ghidusii Muzeelor: un eveniment cultural gratuit 1 De la: garbo_400660 25 Aprilie 2014 13:07
Probleme Auto si GPL 3 De la: InstalatiiGPL 15 Aprilie 2014 07:32
Cum visati alb negru sau color ...? 107 De la: garbo_19362 30 Mai 2014 19:28
Ce zici de țânțari? 3 De la: RALUCAA86 25 August 2018 14:38
Brain twisters! 84 De la: panty_C 29 Ianuarie 2012 15:48
Setari Cookie-uri