Ea fecioara - El taur

Ce sanse/compatibilitate are aceasta pereche? As dori (daca se poate binenteles) sa aflu mai multe din experienta personala a unei perechi alcatuite din aceste zodii.Va Multumesc!
garbo_7774
Postat pe 14 Ianuarie 2013 17:57
exista o compatibilitate buna.ai grija numai la gelozia si posesivitatea taurului.iti spun din proprie experienta!
madallyna13
Postat pe 19 Ianuarie 2013 08:56
Ea-taur, el-fecioara(barbatii difera de femeile aceleasi zodii, dar generalitatile sunt valabile)

Compatibilitate fizica si economica, daca vrei...spirituala, mentala, afectiva deloc. Fecioara este prea plictisitoare, "serioasa", cu minus la umor si pasiune pentru naravasul taur, care sub aparenta unui om calm si asezat, ascunde un adevarat vulcan :D
magdabeauty
Postat pe 19 Ianuarie 2013 09:53
"Fecioara este prea plictisitoare, "serioasa", cu minus la umor "

Oi fi eu exceptia care intareste regula ?
Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2013 10:26
De la: Rotty, la data 2013-01-19 10:26:55"Fecioara este prea plictisitoare, "serioasa", cu minus la umor "

Oi fi eu exceptia care intareste regula ?


Bineinteles, orice e posibil :)

Am vorbit, in special, de barbatii fecioara. Si-am vorbit pe studiu de caz...de la ex, prieteni, frate, cunostinte. Dar nici vreo 3 femei din aceeasi zodie nu m-au contrazis, faptic :)
Si totusi...sigur, orice e posibil :)

Compatibilitate calculata, daca vrei ceva caldut, sigur, confortabil...dar trista si lipsita de pasiune, dupa parerea mea. Morocanosi oameni, yeac! :)) :D
magdabeauty
Postat pe 19 Ianuarie 2013 10:45
Magda, ma refeream la firea fecioarei. Eu sunt total invers fata de descrierea ta.Auzi....serioasa ...doar cand e cazul,dar si atunci gasesc partea amuzanta...
Despre compatibilitate,habar nu am...
Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2013 10:58
Biblie: Deuteronom 18:9,14

Ghicirea i vrjitoria.
Dup ce vei intra n ara pe care i-o d Domnul Dumnezeul tu, s nu te nvei s faci dup urciunile neamurilor acelora.;
S nu fie la tine nimeni care s-i treac pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care s aib meteugul de ghicitor, de cititor n stele, de vestitor al viitorului, de vrjitor,
de descnttor, nimeni care s ntrebe pe cei ce cheam duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care s ntrebe pe mori.
Cci oricine face aceste lucruri este o urciune naintea Domnului; i din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tu pe aceste neamuri dinaintea ta.
Tu s te ii n totul totului tot, numai de Domnul Dumnezeul tu.
Cci neamurile acelea pe care le vei izgoni, ascult de cei ce citesc n stele i de ghicitori; dar ie, Domnul Dumnezeul tu nu-i ngduie lucrul acesta.

Apocalipsa 21:8
Dar, ct despre fricoi, necredincioi, scrboi, ucigai, curvari, vrjitori, nchintorii la idoli i toi mincinoii, partea lor este n iazul care arde cu foc i cu pucioas, adic moartea a doua.

Faptele Apostolilor 17:30: "Dumnezeu nu tine seama de vremurile de nestiinta si porunceste acum tuturor oamenilor de pretutindeni sa se pocaiasca."

Fiindc plata pcatului este moartea, dar darul fr plat al lui Dumnezeu este viaa venic n Isus Hristos, Domnul nostru.
(Romani 6:23)

Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea, c a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede n El s nu piar, ci s aib viaa venic. (Ioan 3: 16)

garbo242980
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:22
Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea, c a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede n El s nu piar, ci s aib viaa venic. (Ioan 3: 16)


Stiu.
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:30
De la: garbo_7774, la data 2013-01-14 17:57:51Ce sanse/compatibilitate are aceasta pereche? As dori (daca se poate binenteles) sa aflu mai multe din experienta personala a

unei perechi alcatuite din aceste zodii.

Va Multumesc!


ce e aia: "pereche alcatuita din zodii..." ???? zodile nu se imperecheaza... ! asa m-a invatat o vanzatoare de la chioscul de ziare ! cand le mai cumparam... acum nu le mai cumpar !!!
cert e, ca daca se impergeaza o fecioara cu un taur..... adio feciorie !!!!!

barboneli
Postat pe 20 Ianuarie 2013 15:59
De la: garbo242980, la data 2013-01-20 15:22:25Biblie: Deuteronom 18:9,14



Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea....



pai cum sa n-o iubeasca.... ??? nu a facut-o el cu mainile lui... ???
barboneli
Postat pe 20 Ianuarie 2013 16:03
De la: barboneli, la data 2013-01-20 16:03:31
De la: garbo242980, la data 2013-01-20 15:22:25Biblie: Deuteronom 18:9,14



Fiindc att de mult a iubit Dumnezeu lumea....



pai cum sa n-o iubeasca.... ??? nu a facut-o el cu mainile lui... ??? [/quote


Asta a fost un raspuns de nota 2-spe
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2013 16:31
Eu sunt fecioara si sotul meu taur,suntem casatoriti de 14 ani si pot sa iti spun cea exista cea mai adevarata compatibilitate.Sunt unele dintre putinele zodii care chiar sunt compatibile.Este adevarat ca barbatul taur este un adevarat vulcan dar doar in anumite aspecte.Daca sttii sa ii castigi dragostea te va iubi o viata,taurul adora femeile care stiu ce vor de la viata,femeile stapane pe ele,care pun umarul alaturi de el la tot ceea ce inseamana relatie,familie,casnicie;in dragoste este un amant desavarsit,iubeste cu foarte mare pasiune si ofera tot ceea ce are mai bun,iadora sa isi faca partenera extrem de fericita si mai ales mandra de el.Este adevarat ca in el mocneste gelozia insa daca nu ii dai motive niciodata nu va iesi la iveala,totusi stii si tu ca numai cine nu iubeste nu este gelos ;).Ii place foarte mult confortul propriei case si o cina sanatoasa,un pahar de vin dupa si un masaj din partea consoartei...hhhmmm,un adevarat Rai atat pentru el cat si pentru tine.Sunt veseli,prietenosi si cu picioarele pe pamant.Incearca si va merge cu siguranta relatia.Nu am citat nimic din vreo carte de astrologie sau mai stiu eu ce site de genul ci doar din propria-mi experienta de viata alaturi de un taur.Multa fericire va doresc.
innamorata
Postat pe 21 Ianuarie 2013 17:02
eu sunt taur el fecioara,de un an de zile avem o relatie frumoasa si armonioasa,de cele mai multe ori ne intelegem din priviri....subscriu ,depinde de la caz la caz.
ce sa zic ,bafta
carmenere
Postat pe 21 Ianuarie 2013 17:27
Va multumesc din suflet pentru toate raspunsurile dvs !!! Ma bucur sa aflu aceste lucruri noi despre barbatul taur si sa stiu ca exista si alte cupluri care au o relatie frumoasa.
Eu citisem pe alte site-uri ca o astfel de relatie nu prea are sanse din cauza fecioarei care este mult prea perfectionista ( cum de altfel sunt si eu) si ca taurul nu suporta sa fie cicalit etc...este adevarat ca sunt cicalitoare si ca dau o foarte mare importanta curateniei, gospodariei si detalilor, dar am si calitati care cred si sper sa ii fie pe plac. Sunt o persoana care "trage" cu casa, sunt foarte muncitoare, realista si cu picioarele bine infipte in pamant, iar daca taurului ii place o astfel de femeie, atunci cu siguranta ne potrivim catusi de putin.

Va multumesc inca o data pentru timpul acordat si va doresc numai bine!!
garbo_7774
Postat pe 22 Ianuarie 2013 16:42
de acord,si noi de 13 ani tot ne iubim
rani76
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:55
nu stiu de unde ai scos citatul asta, dar te contrazic.am fost 3 ani cu un taur(eu fecioara)si a fost exact invers. eu glumeata si cu chef de viata ,el morocanos si anost. era vesel numai cind bea sau erau femei in preajma lui. altfel era tot timpul agitat si suparat. eu sunt fecioara dar nu-mimplace sa fiu incruntata toata ziua si sa nu scot o glumita sau sa zimbesc macar.
sorina48
Postat pe 28 Ianuarie 2013 17:15
nu stiu de unde ai scos citatul asta, dar te contrazic.am fost 3 ani cu un taur(eu fecioara)si a fost exact invers. eu glumeata si cu chef de viata ,el morocanos si anost. era vesel numai cind bea sau erau femei in preajma lui. altfel era tot timpul agitat si suparat. eu sunt fecioara dar nu-mimplace sa fiu incruntata toata ziua si sa nu scot o glumita sau sa zimbesc macar.
sorina48
Postat pe 28 Ianuarie 2013 17:15
da de unde,fecioara are mai m,ult umor decat un taur mucalit si gelos din calea afara
carmenola
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:13
Aha, idealul meu in viata asta-i sa rad alaturi de-o fecioara

Bine, acum poti sa torni volumul de bancuri si sa zici ca ai umor, dar interlocutorul sa nu schiteze niciun zambet palid, macar, si sa fie mult mai sensibil la o ironie fina si inteligenta spusa cand si cui trebuie. Discutabil.

Nu intru in polemici cu nimeni pe-un subiect ce tine de zodii :), ci doar trasez niste concluzii din intalnirea mea cu niste oameni...care erau "fecioare". Depinde fiecare ce urmareste intr-o relatie, dar nu-i umor, nu-i pasiune, nu-i spiritualitate, nu-s sensibilitati primare...plictiseala, sobrietate, liniaritate. Bai, dar ma plictiseau teribil :))). Nu-mi plac deloc barbatii fecioara. A, dar nici barbatii taur nu-mi plac deloc, asa ca nu compar si nu tin partea nimanui :D

Sunt 2 zodii de pamant, fecioara mai cerebrala, taurul hedonist...nu se leaga la un nivel superior. Mi se pare o combinatie lipsita de stralucire, entuziasm si pasiune...Barbatii fecioara sunt intr-adevar inteligenti, muncitori, dar, prea sunt cum trebuie si nimic altceva. Sarea si piperul, clar, nu le poate aduce intr-o relatie cu-n taur. Si nu contrazic sau scriu ca sa fiu contrazisa...e doar parerea mea cu privire la acest aspect. Stii cum e cu fecioara in ecuatia mea? Nu deranjeaza, dar nici nu-i ce-ar trebui sa fie. Nu lasa urme...si cand nu lasi "urme"(frumoase, urate) e ca si cum n-ai exista

magdabeauty
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:57
De la: madallyna13, la data 2013-01-19 08:56:23exista o compatibilitate buna.ai grija numai la gelozia si posesivitatea taurului.iti spun din proprie experienta!
gabypopa
Postat pe 7 Februarie 2013 17:06
De la: madallyna13, la data 2013-01-19 08:56:23exista o compatibilitate buna.ai grija numai la gelozia si posesivitatea taurului.iti spun din proprie experienta!

si eu susbscriu! in arta manipularii tb sa fii experta
gabypopa
Postat pe 7 Februarie 2013 17:07
cred ca taurul este mult mai plictisitor decat fecioara si materialist pe deasupra..........
mimi_magik
Postat pe 10 Februarie 2013 17:14
Plictisitor deloc, adrenalina curge valuri , materialist, poate...ii place sa aiba si pentru asta munceste ca nebunul.

Si pe dedesubt cum e?

Ti-ai facut cont doar pentru un singur mesaj? Ce sa zic?! Nu-i printre cele mai reusite
magdabeauty
Postat pe 10 Februarie 2013 18:31
De la: magdabeauty, la data 2013-02-10 18:31:11Plictisitor deloc, adrenalina curge valuri , materialist, poate...ii place sa aiba si pentru asta munceste ca nebunul.

Si pe dedesubt cum e?

Ti-ai facut cont doar pentru un singur mesaj? Ce sa zic?! Nu-i printre cele mai reusite


ai dreptate,materialist si munceste cat doi,plictisitor nici atat
carmenere
Postat pe 4 Martie 2013 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se cucerste un scorpion??? 194 De la: steriana88 22 Martie 2016 22:36
nepasare 2 De la: Micass 12 Iulie 2009 10:00
el taur si ea balanta 21 De la: alexyaalexya 29 Februarie 2012 12:08
Scorpion-Fecioara...Sincronizare perfecta? 11 De la: jeanette40 25 Aprilie 2011 22:40
femeia taur si barbatul berbec este chiar asa o combinatie "inflacarata"? 131 De la: slim_ale_87 9 Martie 2010 02:20
Setari Cookie-uri