ce sa fac ca sa nu ma insele?

Tot incerc sa vad ce pot sa fac sa nu ma insele si sa fiu o partenera mai buna.
Am gasit o emisiune Woman TV care ne invata ce-si doresc barbatii de la o amanta, cum priveste o femeie actul sexual si cum il priveste un barbat,
cum iti poti da seama ce fantezii sexuale are iubitul tau si la ce poti apela cand nu ai chef de sex. Vreau sa stiu ce parere aveti? Ei prezinta ce cauta un barbat la o amanta ca sa stim si noi si sa jucam si rolul asta. Cum vi se pare?
Emisiunea o gasiti la acest link: http://www.womantv.ro/tv/viewvideo/95/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep19-amanta-perfecta.html
garbo_7980
Postat pe 25 Noiembrie 2012 22:21
pai eu una cred ca intr-o relatie,conteaza increderea..
Daca tu esti o femeie u bun simt,care nu barfeste cu invidie pe altii,esti serioasa si corecta si iti vezi de treburile tale
Sa fii afectuasa cu parterul ca sa aiba incredere in tine
eu cred ca in relatii lipseste increderea
poate asa nu te va insela si relatia voastra va dura mult
ingerasulluptator
Postat pe 25 Noiembrie 2012 23:47
De la: garbo_7980, la data 2012-11-25 22:21:40Tot incerc sa vad ce pot sa fac sa nu ma insele si sa fiu o partenera mai buna.
Am gasit o emisiune Woman TV care ne invata ce-si doresc barbatii de la o amanta, cum priveste o femeie actul sexual si cum il priveste un barbat,
cum iti poti da seama ce fantezii sexuale are iubitul tau si la ce poti apela cand nu ai chef de sex. Vreau sa stiu ce parere aveti? Ei prezinta ce cauta un barbat la o amanta ca sa stim si noi si sa jucam si rolul asta. Cum vi se pare?
Emisiunea o gasiti la acest link: http://www.womantv.ro/tv/viewvideo/95/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep19-amanta-perfecta.html

Totul consta in faptul ca nu trebuie uitat niciodata dece sinteti impreuna .....!
http://www.youtube.com/watch?v=4E3phLSjseA
VOIAJOR
Postat pe 1 Decembrie 2012 10:05
te uiti la tpate prostiile
dar de ce nu vorbesti deschis cu partenerul tau?
oricum daca vrea sa te insele, nu te poate ajuta nicio emisiune din lume
adeline
Postat pe 1 Decembrie 2012 21:41
nu se uita, ci doar face reclama!
un fel de papagalita de serviciu!
sau bufnita aia din desenele animate ale copilariei - povestiri din padurea verde - care tipa intr-una ca apucata: aduc vesti, aduc vesti, aduc vesti!
heartbit
Postat pe 1 Decembrie 2012 22:44
Esti mult prea preocupata de acest aspect, inteleg ca il iubesti dar exista principiul semipermanentei...nimic nu e batut in cuie...decat iubirea ta fata de tine...fa doar ceeace te face pe tine fericita si daca ai norocul sa va potriviti dorintele e perfect...daca nu...nu cred ca el este alesul.
garbo082779
Postat pe 2 Decembrie 2012 03:10
e doar reclama gratuita la o porcarie.
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2012 06:20
LA BARBATI TOTUL SE REZUMA LA SEX...FA SI TU CE FACE O AMANTA.!
tamango_007
Postat pe 2 Decembrie 2012 07:04
nu exista raspuns la asa ceva !! tu poti garanta ca nu o sa-l inseli niciodata ? viata este plina de neprevazut !!! Iti amarasti viata singura cautand o solutie care nu exista !! stii cum se zice : De ce ti-e frica nu scapi !!!
garbo174849
Postat pe 2 Decembrie 2012 08:29
Frumoaso!
Sa inteleg ca esti amanta lui?Daca da atunci nu ar trebui sa fii geloasa si nici sa nu iti pese daca te inseala sau nu pentru ca daca el vine deja la tine inseamna ca deja inseala pe cineva si decisi cealalta femeie ar trebui sa isi faca griji de astfel de probleme si nu tu,iar daca nu ii esti amanta si ii esti sotie,prietena si amica,convetuiti impreuna atunci e o chestie foarte simpla si anume sa il respecti in primul rand,2)sa ii darui toata dragostea ta ori de cate ori ti-o cere chiar si atunci cand el nu da semne ca te-ar dori,asta inseamna sa mai iei si tu fraiele in mana din cand in cand pentru al surprinde si arata ca si tu il doresti pe el,si 3)comunicarea sta la baza tuturor problemelor din casnicie si nu numai asa ca ai toate atuurile in maneca si totul depinde de tine iar cel mai important lucru sa nu il ranesti in amorul propriu chiar daca nu faci tot timpul ceea ce vrea sau zice el.cam asta e asa ca succes si ai grija de tine
angelene411
Postat pe 2 Decembrie 2012 08:51
nu stiu..oare chiar poti face ceva??
pe mine m-a inselat .. dupa 1 an, 1 an in care am fost totul unul pentru celalalt ..
motivul: a fost plecat cu munjca la un trainning, cateva luni, s-a simtit singur .. si asta a fost ..
orice ar face o femeie, are si ea intimitatile ei, viata ei si nu poate fi langa barbatul ei 24 din 24 acasa, la munca, in oras etc ..
Eu ce fac acum dupa ce m-a inselat?? Incerc impreuna cu el sa reparam relatia, dar e greu .. si doare ..
zur
Postat pe 2 Decembrie 2012 10:15
Zur ,asa am patit si eu.........mai mult aveam si un copil......am iertat si am tot vorbit cu el,parea ca intelege si de fiecare data a repetat experienta...........dupa 12 ani ne-am despartit deoarece ma invinovatea ca sunt geloasa,bolnava de gelozie.......Dupa ce ne-am despartit sti ce-a facut?Imediat s-a mutat cu amanta (voiam sa scriu cuvantul ala urat!)......,adica in secunda urmatoare Cand l-am intrebat si i-am zis ca aveam dreptate a zis ca a cunoscut-o in drum,si vai saracii ,s-au placut asa tare incat a luat-o cu el in chirie... >Acum sunt singura si fericita si simt ca nu sunt bolnava cum zicea el!Si mi-am gasit ,sper eu si o iubire sincera,cel putin asa sper!
garbo217839
Postat pe 2 Decembrie 2012 10:59
buna...
pai eu o sa fac o mica gluma...ai putea sa mergi sa iei cursuri de actorie daca vcrezi ca exista o reteta care sa determine un barbat sa insele. Stii care este culmea culmilor? sa iti inseli amanta sau amantul. Daca asa l-ai cunoscut fii convinsa ca si cu tine va face la fel. de regula oamenii au comportamente repetitive.
Daca vrei sa inveti tehnici prin care s ail tii langa tine, crede-ma fii tu, asta este ceea ce conteaza. Practica dulelul elegant si fii hotarata si decisa in relatia cu el, fii naturala si sexi. Insa daca veui fi falsa si vei juca un rol, el va simti asta. Vei parea falsa si diperata sa il tii langa tine. Asa vei fi o victima pentru el si cu atat mai mult te va insela, pt ca nu mai esti interesanta.
Deci, tii fu, sexy, naturala, asa cum esti. Doar asa vei pastra un barbat langa tine
www.relatiidecuplu.ro
garbo_8857
Postat pe 2 Decembrie 2012 11:22
singurul lucru pe care poti sa il faci e sa cauti unul care are suficienta incredere in el ca mascul si ca om cit sa nu insele.
Altfel, indiferent cum ai fi TU si ce ai face TU, nu poti fi ALTA. Iar ei, cind inseala, cauta alta. Nu alta mai frumoasa sau mai desteapta: ci doar alta. Nu tine de necesitatile sexuale: tine de complexele de inferioritate adinc inradacinate ale prapaditului, care are ceva sa ISI demonstreze. Iar ce le ofera amantele in plus exact asta e: sentimentul ca sint puternici, ca sint admirati, ca sint doriti. Obtin asta prin faptul ca mint. Ideea ca pot jongla femeile si pot face sa sufere doua sau mai multa persoane ii umple de vanitate.
La asta se reduce marea "taina" a inselatului: la o bucatarie strict interna, la o deficienta a individului. Iar cind constati ca e "stricat", singurul lucru bun pe care il poti face pentru tine e curatenie: afara, si cauti unul bun.
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2012 11:23
daaaaaaaa eu cred ca nu prea ai creier !pai daca nu stiai afla acum ca barbatul modern are inselaciunea intiparitain gene!potzi sa stai tu si in cap ca tot te inseala! ca sa iti transformi patul intim in bordel deja cred ca-i prea mult , ce mai urmeaza?sexul in 3 , 5 7 etc?.... hai sa fim seriosi! oamenii normali au nevoie de o familie adevarata , de iubire adevarata nu de bordel , de incredere reciproca , de gingasia clipelor petrecute impreuna , de munca impreuna in gospodarie , de intimitatea casei tale , cand vii acasa dupa 10 orede munca nu iti trebuie bordel , iti trebuie intelegere , gingasie , un strop de intimitate , un strop de caldura sufleteasca care sa iti umple inima de bucurie si trupul obosit de munca ! dar cretinii ca tine nu pot pricepe asta! ppitzipoancele ca tine nu stiu decat tzigara , alcoolul , cafeaua , vopsitul de zici ca este sorcova de anul nou si sexul!afla ca astea nu tzin casa!
ileana1959
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:26
cui te adresezi tu, ileana? Unui cretin sau unei pitzipaonce, ca ambele n-are cum sa fie? Sau nu mai conteaza cui te adresezi, tu zbieri, sa fie acolo?
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:44
este o tema cat se poate de puerila " de genul -hai sa vb ca nu avem ce face " .nu exista retete iar faza cu genetica : nu la toti barbatii este prezenta gena buclucasa , doar la unii ,si de aceea in tarile mai dezv s-a propus un test genetic inainte de maritis ( nu de alta , dar sa stii la ce sa te astepti )
de ce sa nu se puna si prbl viceversa !? ce sa faca barbatii sa nu insele femeia ?!
garbo110974
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:56
sigur ca e genetic: deletie cromozomiala - sau retard grav, sau niste bijuterii de familie mici-mici, a caror existenta tot incearca saracii sa o confirme.

Chiar credeti toate BS-urile astea "genetice"?!
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2012 15:18
ileana , te-ai lovit cu capul de clanta cand te-ai dat jos din pat ?
garbo174849
Postat pe 2 Decembrie 2012 15:42
eu una cred ca intr-o relatie lipseste increderea...De aceea cred ca ambii se inseala cand au o ocazie buna...

depinde de principii...
eu cred ca si este plictisitor o viata intreaga cu un singur barbat,,,oamenii au nevoie iarasi de pasiuni...

din cauza problemelor oamenii uita sa mai fie afectuosi unii cu altii si cum cei doi parteneri nu primesc in familie cauta in alta parte..

ca sa poti fii fidel cred ca trebuie incredere si afectiune unul fata de celalalt....si de principii morale

stii in multe cazuti roata se intoarce..Cum ar fii femeilor nu le place ca prietenii ,sotii sa le insele...Dar lor le place sa se bage in relatiile altor femei,,nu se gandesc ca acolo sunt sentimente si din cauza egoismului ranesc pe altii..


Stii vorba oamenilor nu le place sa fie inselati,,,dar le place sa insele si sa profite din cauza egoismului

daca la femei nu le place sa fie inselate apoi sa nu se mai incurce cu barbati care au alte relatii,,chiar daca ei vorbesc urat de neveste ca sa le atraga in cursa...Daca o femeie nu ii place sa fie inselata atunci nici ea sa nu se bage in relatiile altor femei...
stii vorba aia,,,ce tie nu iti place altuia nu ii face

numai ca tunci cand oamenii intra in inferbanteala si au interese egoiste uita de a gandi moral
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:20
Irinuco,sezi maica linistita ca pe tine nu are cine sa te insele....eventual vanzatorul din piata
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:24
Axl_R
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:28
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:24:19Irinuco,sezi maica linistita ca pe tine nu are cine sa te insele....eventual vanzatorul din piata


pai eu la alte femei m-am referit...Eu nu vreau sa ma casatoresc sa imi fac nervi cu un barbat pt ca eu vreau o viata linistita...

eu vreau sa fiu o fata cuminte pt ca vreau ca Dumnezeu sa ma ajute sa am o viata linistita...

si apoi sa fac copii,,,sa ma duc la munca,,sa ma ocup de educatia copiilor,a barbatului,sa fac mancare sa il bat la cap pe barbat sa ma ajute,sa ma gandesc eui la toate,,este prea bataie de cap
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:38
Irinuco....tu vrei sa ma faci sa divortez.... Ia uite la ce viata adera ingeritza ....
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:42
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:42:03Irinuco....tu vrei sa ma faci sa divortez.... Ia uite la ce viata adera ingeritza ....


nu stai linistit ca nu te fac sa divortezi,,casnicie de piatra

eu ma refer ca vreau o viata linistita de calitate,,,ca pt fete de calitate ca mine nu,,la valoarea mea
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:46
Stau linistit(a) ...imi iau o bere si ma uit la meci. Munca e pentru tractoare
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:54
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:54:21Stau linistit(a) ...imi iau o bere si ma uit la meci. Munca e pentru tractoare
pai si daca esti insurat mancare si curat cine face
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:59
Cine vrea sa manance ...face. Hai mai ca nu mai dau din casa....
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 17:02
Dar esti convinsa ca te insala?? De unde aceasta ..convingere??
Eu..daca nu simt nimic deosebit in comportamentul lui fata de mine...nu gandesc ca ma inseala. Si daca vad ceva ..deosebit..ma gandesc ..ca are pb de :sanatate; de servici; de stress; de frig; de foame...de orice..numai ca ma ..insala NU!!!
Si apoi ..o vorba veche spune 'Ca pana la urma -tot la sotie se intoarce!"
Totul este sa nu vezi,sa nu simti..sa crezi in el ca-n tine!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:09
Suntam gata sa judecam pe cei din jur{implicit pe sot-sotie} dupa cum ne purtam noi fata de ei!!
Daca noi mintim-si ei {credem} ne mint!
Daca noi inselam-si ei {credem} ne inseala!
Daca noi ascundem ceva de ei{bani..orice..}-si ei {credem} ca ascund ceva de noi{bani-orice..}
Si exemplele..pot continua..eu judec pe sotul meu ,dupa cum ma port eu cu el!!
Ma iubeste,ma adora,ma doreste,ma asculta,ma ajuta,ma alinta,are incredere in mine=si totul pt ca si eu,la randul meu;il iubesc,il ador,il doresc,il ascult,il ajut,il alint,am incredere in el!!
Poate parea un pic cam fals-dar am facut impreuna 26 de ani de casatorie,si ,credeti-ma pe cuvant,nu am avut nici o mica urma de indoiala ca ar fii altfel.Plus ca intre noi nu exista vorbe jignitoare-de ..violenta?nici gand!!
Ne-a incercat viata altfel-dar am castigat pt ca am "luptat" numai impreuna!!Acum in "lupta" noastra ni s-a alaturat si fiica=am fost mai puternici...si am castigat!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubiri interzise! 101 De la: oanas_2004 15 Februarie 2011 18:30
A fost odata..... 2 De la: vuvuzela 30 Ianuarie 2011 04:44
CE INTELEGETI PRIN CUVINTUL M-AM SATURAT DE ROMINIA? 11 De la: LILO 4 Ianuarie 2010 10:24
ADMINE ai amabilitatea si respecata mi dorinta 20 De la: Axl_22 18 Ianuarie 2012 13:29
tristetea din kuza familiei 1 De la: pisiMic 1 Martie 2010 16:45
Setari Cookie-uri