cum ma imbrac la serviciu

Salopeta cu buline portocalii si cizme de cauciuc cu dungi roz si galbene ...Daca e rece,poti sa-ti iei si batic verde,dar neaparat legat in fata....sau fata in fata cu spatele garii.
Rotty
Postat pe 6 Noiembrie 2012 17:25

garbo_5728
Postat pe 15 Noiembrie 2012 16:02

cat se poate de repede...daca vrei sa nu te surprinda toata lumea de la serviciu...dezbracata
dor72_
Postat pe 20 Noiembrie 2012 23:50
lucrezi la salvamar sau la salvamont?
garbo_5862
Postat pe 26 Noiembrie 2012 14:53
o fi model nud
Eugenia_
Postat pe 26 Noiembrie 2012 17:24
Innebunit dupa reduceri?
Pentru ca stim cat de mult iti place sa faci cumparaturi, www.ShrekHaine.ro pregateste reduceri imbatabile !!
Doar in acest week-end, in perioada 1-2 decembrie , www.ShrekHaine.ro va asteapta cu zeci de produse de calitate, la pret de chilipir. Profitati de ULTIMA SANSA si achizitionati produse din colectia primavara-vara la super preturi !!
Poftiti la reduceri !!! www.ShrekHaine.ro
*oferta valabila in limita stocului disponibil
garbo_9186
Postat pe 29 Noiembrie 2012 15:11
daca vine sfarsitul lumii pe 21 decembrie, ce sa fac cu colectia primavara-vara
Eugenia_
Postat pe 29 Noiembrie 2012 15:41
Reduceri mari gasiti si la www.dyfashion.ro
DyFashion
Postat pe 26 Iunie 2013 01:09
Hey! Eu de obicei ma imbrac in fusta cu camasa la serviciu. Uneori mai port si rochii sau pantaloni. Concediul mi s-a terminat de curand, am inceput serviciul si am avut nevoie sa-mi fac plinul la haine. Am mers la Only for you din Unirea Shoppig Center si am gasit niste fuste de birou foarte frumoase, de o calitate foarte buna. Vanzatoarele au fost amabile cu mine si mi-au aratat tot felul de modele! Va recomand sa mergeti acolo, veti gasi tot ce aveti nevoie: de la pantofi la accesorii si haine. O zi frumoasa!
valy87
Postat pe 10 Septembrie 2013 13:57

Mai! tu faci reclama sau imi arati odata fustele celea "fr" pi care le-ai cumparat??

cat sa mai astept?hm!

Eu nu ma imbrac in fusta si camesa la birou, numa' in camesa pantalon si
sacou
ei, calitate, di uni? acuma tat ci-i fr. colorat cu fel de fel pi ele sa atarne cat mai "grele", sa se intinda, sa stranga sa.... asta-i calitate!?:(
Unde-i clasicul de altadata, din tesaturi care nu te irita, nu te manca chelea, ha?
Lasa, imi zaceti voi cand o-ti descoperi....pana atunci ma imbrac cu ce am ...

zaua buna!
Fss_ssu
Postat pe 14 Octombrie 2013 13:36
Io azi m-am imbracat in ceapa

http://img-fotki.yandex.ru/get/5901/svezduh.21/0_587e0_f77f5b4c_XL.jpg

....O fi observat cineva ?
Rotty
Postat pe 14 Octombrie 2013 15:34

Tinuta decenta , in primul rand . La servici nu se face parada modei , nici parada strazii .
Daca va imbracati in blugi , acestia sa nu fie prea stramti pe picior , pentru ca nu va circula sangele cum trebuie de la picioare spre inima, vor favoriza varicele ,picioarele se vor umfla .
Argentina_Malcea_1
Postat pe 31 Ianuarie 2014 08:27
Depinde unde sau cum prestezi "serviciu".
Daca te referi la job, ma imbrac cat mai lejer, sa ma simt bine cu mine in propriile-mi toale, cand ii o intalnire gen receptie, clasic, fara zorzoane sclipitoare, prefer sa "sclipesc" eu de ceea ce-mi iese pe gura.:-)
Daca sunt in bucatarie, va dati seama, n-am par lung ca sa pierd timp sa ma leg la cap dar mi-l protejez in timp ce tai ceapa s-o pun in oala.
Cand matur in jurul masinii in parcare sau dau zapada ca acum de ex., cu manusi , fular, caciula si tot echipamentul de iarna pt. deszapezire si protectie hipotermala.
Cand ma invita cineva la o cafea prefer sa port fuste scurte de 55 de cm, asa mai cu slit, ca dupa piciorele mele finute petrecute unul peste altul intr-o parte, intinse bine'nteles.
Cu biserica ma descurc mai greu, nu port basmale, simt ca-mi ia auzul si parca aud popa in surdina, mai merg si cu pantaloni uneori, ii pacat, stiu, dar protectia, maica ma intelege cum stau cu
sensibilitatile de la juma' in jos si ma iarta.
Ar mai fi dar in general, prefer stilul clasic si n-o-ti vrea acum sa stiti cum ma imbrac cand ma invita sotul langa el, aici ii baiul mare, sunt mereu "de serviciu"langa el si recunoste dar mai pe sarite.
pitiTa_
Postat pe 31 Ianuarie 2014 09:16
depinde de mediul in care lucrezi desigur , dar de cand ai postat intrebarea , oi fi gasit ceva prin dresssing sa te imbraci !
garbo_19362
Postat pe 27 Februarie 2014 11:12
Am o salopeta casual de la Talis l'atelier creatif foarte potrivita de zi si foarte comoda! Recomand!
Oanabb
Postat pe 10 Mai 2014 01:52
De la: Fss_ssu, la data 2013-10-14 13:36:42
Mai! tu faci reclama sau imi arati odata fustele celea "fr" pi care le-ai cumparat??

cat sa mai astept?hm!

Eu nu ma imbrac in fusta si camesa la birou, numa' in camesa pantalon si
sacou
ei, calitate, di uni? acuma tat ci-i fr. colorat cu fel de fel pi ele sa atarne cat mai "grele", sa se intinda, sa stranga sa.... asta-i calitate!?:(
Unde-i clasicul de altadata, din tesaturi care nu te irita, nu te manca chelea, ha?
Lasa, imi zaceti voi cand o-ti descoperi....pana atunci ma imbrac cu ce am ...

zaua buna!



Acum nu mai ai.....
Rotty
Postat pe 10 Mai 2014 03:45
Ce ne mai place sa fim carcotase si sa facem si misto :))))) ca lamuriri, cand nu am chef de camasi si fuste si pantaloni la dunga, arunc niste blugi pe mine, tocuri si o bluzita mai casual sau un tricou si pun ceva la gat mai sofisticat (colorat) ...esarfa sau un colier. :P hai hai, sariti pe mine :)))
AndreeaConstantin
Postat pe 5 Iunie 2014 16:17
Ce ne mai place sa fim carcotase si sa facem si misto :))))) ca lamuriri, cand nu am chef de camasi si fuste si pantaloni la dunga, arunc niste blugi pe mine, tocuri si o bluzita mai casual sau un tricou si pun ceva la gat mai sofisticat (colorat) ...esarfa sau un colier. :P hai hai, sariti pe mine :)))
AndreeaConstantin
Postat pe 5 Iunie 2014 16:23
Daca lucrezi la birou si vrei sa fii chic, uite aici doua tinute faine:
http://femeiachic.ro/sacou-sunwear-negru-pz65-5-02
http://femeiachic.ro/rochie-office-lashez-albastru
Succes!
garbo_417216
Postat pe 14 Octombrie 2015 15:33

..."o colectie impresionanta de rochii"...

..."o gramada de rochii"...


Si o gramada deee ... parale pt. asa ceva, nuuu?!?

Sau cum sa facem ... 'antropologie' publicitara fara pic de imaginatie!

Ca tot ai facut 'cercetari' ca sa ... descoperi asa ceva, nu-i asa?!?


Aproape ca-mi si imaginez cu ce mare spor s-o mai lucra daca te-ai duce intr-un birou plin cu barbatzi imbracata cu, de ex.,...

...Rochia Bella Neagra!

www.hainedevis.ro/rochie-bella-neagra
Sau cu rochia 'secret rosie':
www.hainedevis.ro/rochie-sexy-rosie


Poate in felul asta te face patronul chiar ... angajata lunii!

garbo101426
Postat pe 28 Februarie 2017 16:28
eu fac parte din categoria aia care se imbraca in functie de stare la birou.. dar intotdeauna cu rochite fara un decolteu prea mare, pentru ca sunt cele mai comode..eventual cu croi clos sau lejer, de lungime medie, cam pana la genunchi, ca nu stau sa trag de ele sau sa fiu prea indecenta.
Alina_Popescu_4
Postat pe 10 Martie 2017 12:49

Intereseaza pe careva de pe-aici ca esti atit de cuminte, pudibonda si 'morala' incit nu porti decolteuri adinci si nici 'rochitze' prea scurte ca sa nu ... te tragi de ele?!?


Daca la biroul in care lucrezi sint si barbati, atunci iti garantez ca ei ar fi incintati tocmai sa te tragi de ele!

Fix cit sa se mai adinceasca si ... 'V'-ul ala!

garbo101426
Postat pe 10 Martie 2017 13:15

Dragutzo, ai idee ce inseamna de fapt ... bestial?!?
garbo101426
Postat pe 14 Martie 2017 12:14
La serviciu, înseamnă numai și numai BIROU.
Restul nu ne îmbrăcăm.
Da, eu chiar mă dezbrac pt serviciu apoi mă îmbrac...
Axl_R
Postat pe 14 Martie 2017 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ciorapi purtam la birou 128 De la: Laura_Baldini 17 Decembrie 2014 15:15
fusta sau pantalon la interviu? 69 De la: Dor_marunt 5 Aprilie 2010 17:18
Poarta rochii cu volane! 9 De la: garbo_461891 27 Martie 2017 14:49
Ce tradeaza preferintele MUZICALE?!! 98 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:41
Miss Grey in emisiunea Teo Show: rochii perfecte, pentru femeia activa 1 De la: VicaSilva 19 Noiembrie 2014 00:32
Setari Cookie-uri